Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 22.01.2005, 21:01   #1
colln
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.12.2004
Posty: 12
colln w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
DVD+R x 8 w Notebokou wystarczy nowy bios

Około 1/3 sprzedawnych u nas noteboków z DVD+-RW nawet jeżeli jest to model HP, Toshiba, Fujitsu, Acer, Actina itp po rzadkiego DELL mają napęd DVD+-RW od HL-DT-ST (czyli Hitachi/LG) Obecnie jest to DVD+R x4 w modelu GWA 4040N natomiast najnowsze modele mają DVD+R x8 a wszystko za sprawą nowego biosu tego samego napędu!!! Wystarczy znaleźć bios od GWA 4080N i mamy DVD+R x8 Problem jak na razie jest właśnie ze znalezieniem tego firmwaru - zarówno Hitachi jak i LG nie chcą poza serwisem udostępnić tego biosu? Np cóż póki co robią świetny interes sprzedając drożej ten sam napęd tyle, że z nowym biosem?! Nagroda dla tego kto znajdzie firmwar do HL-DT+ST GCA 4080N lub HL-DT-ST GWA 4080N (bios do GCA obsługuje tylko + natomiast GWA + -, NIE POMYLIĆ biosu od desktopa - musi być na końcu N)
colln jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 30.07.2005, 11:50   #2
DJ_Yano
Bywalec
 
Data rejestracji: 24.01.2004
Posty: 37
DJ_Yano w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
witam
ja mam hp nx9105 z napedem gca 4080N czyli te 80 znaczy 8 x a co znaczy gca
DJ_Yano jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.07.2005, 13:53   #3
colln
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.12.2004
Posty: 12
colln w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez DJ_Yano
witam
ja mam hp nx9105 z napedem gca 4080N czyli te 80 znaczy 8 x a co znaczy gca
Jeżeli masz 4080N to jest to napęd do noteboka z predkością 8 razy będzie nagrywał płytki jednokrotne DVD i z 4 krotną płytki wielokrotne DVDRW a gca to po prostu oznaczenie producenta serii napedów
colln jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.08.2005, 08:20   #4
ufo30
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.08.2005
Posty: 1
ufo30 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mam zmieniony BIOS w GWA-4080N

Witam!
Jestem tu nowy, tak więc wybaczcie za wszelkie błędy i niedociągnięcia.
Ale do rzeczy.
Mam notebooka HP 6110 i rzeczywiście było na początku tak jak mówicie, nagrywarka widniała jako GWA-4080N, nagrywała DVD-+RW i miała bios bodajże OC12 lub OC19, dokładnie nie pamiętam. Jednak wystarczyło sie troche postarać i poszperać w internecie, żeby znaleźć nowy BIOS. Teraz moja nagrywarka widnieje jako DVDRAM GMA-4080N i nagrawa wszytkie formaty, tzn.: DVD-+RW, DVD-RAM, DVD+RDL, bez zmiany regionu (dalej jest 2). Dla zainteresowanych zdradzę, że nowy bios ma oznaczenie OS35 i linki do niego można znaleźć na anglojęzycznych forach dyskusyjnych. Pragnę tylko dodać, że wg. twórców jest to wersja beta, ale u mnie działa jak burza. Nie wiem tylko jak z gwarancją na nagrywarkę i całego notebooka, dawaną prze HP, czy ktoś mógłby mnie oświecić w tej sytuacji.
Dla leniwych podaję link do biosu http://tdb.rpc1.org/#GSA4080N
Pozdrawiam i życzę powodzenia UFO30.
ufo30 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.08.2005, 19:48   #5
DJ_Yano
Bywalec
 
Data rejestracji: 24.01.2004
Posty: 37
DJ_Yano w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
no wlasnie u mnie sprawa jest trosze dziwna jak wejde na strone hp i wpisze ze mam takowy model upgrade dla tej nagrywarki jest inny niz jest faktycznie w notku nie za bardzo wiem co mam robic z tym ...

edit 1

wgralem to co ty ufo i narazie jest ok a co do gwarancji to nie mam pojecia

Ostatnio zmieniany przez DJ_Yano : 09.08.2005 o godz. 20:16
DJ_Yano jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.08.2005, 23:32   #6
colln
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.12.2004
Posty: 12
colln w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
gratulacje ufo30 i następni

Ile to satysfakcji móc poprawić to co nam firma zaoferowała! Doskonały przykład jak jeden i ten sam produkt może mieć różne "umiejętności", a tak za nie trzeba by nieźle dopłacić.
colln jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.08.2005, 19:12   #7
Biken
Bywalec
 
Data rejestracji: 23.08.2003
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 36
Biken w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wszystkie nowe Acery mają DVD napędy (oem) Liteona sosw-852s
Biken jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.01.2006, 01:20   #8
duszka
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 17.01.2006
Posty: 3
duszka w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
klopot z GWA 4080N

Od kilku dni studiuję to forum, nie moge jednak znalezc odpowiedzi na moj klopot. Mam laptopa nc6120 z nagrywarka GWA 4080N.
Nie czyta mi ona zadnego rodzaju CD, a nie ma problemu z DVD. Czy upgrade biosa cos pomoze? Chcialam sciagnac podane przez Ufo os35, ale nie otwiera mi sie, wyrzuca Critical Error, ze nie moze polaczyc sie z baza.
Co moze byc przyczyna klopotow z napedem?
Pozdawiam,
duszka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.01.2006, 03:18   #9
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,458
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Stronka już się otwiera, pewnie chwilowe kłopoty, zdarza się.

A czy pomoże? Może, ale nie musi. Z tego, co wiem, w napędzie są 2 lasery, jeden do CD, drugi do DVD. Jeśli ten od CD się popsuł, to zmiana biosu nic nie da.

Tylko wybierz właściwy bios, bo trochę ich tam jest.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.01.2006, 11:33   #10
duszka
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 17.01.2006
Posty: 3
duszka w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
problem z GWA 4080N

Jak sprawdzic, czy przyczyna faktycznie jest laser?

Stronka sie otwiera, ale sprobuj sciagnac np OC12, OC35 albo OS35. U mnie wyrzuca blad, o ktorym pisalam.

Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz.
duszka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.01.2006, 12:00   #11
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,458
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Mnie się ściąga bez problemu, dziwne tylko, że po rozpakowaniu zgłaszają się nieco inaczej, niż powinny, ale to już nie moja wina.

Masz w załącznikach.
Dołączone pliki
File Type: 7z 4080NC12.7z (470.1 KB, 393 oglądane)
File Type: 7z 4080NC35.7z (478.7 KB, 416 oglądane)
File Type: rar 4080NS35.part1.rar (433.6 KB, 249 oglądane)
File Type: rar 4080NS35.part2.rar (433.6 KB, 219 oglądane)
File Type: rar 4080NS35.part3.rar (422.4 KB, 236 oglądane)
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.01.2006, 01:26   #12
duszka
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 17.01.2006
Posty: 3
duszka w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzieki za pliki, stronka nadal mi sie wywala.
Znasz moze jakis programik do przetestowania napedu? Nie chce wrzucac nowego biosu, jesli nie wiem, czy przyczyna nie lezy po stronie sprzetu.
duszka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.01.2006, 03:33   #13
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,458
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Nie wiem, czy się to da programowo sprawdzić, cienki jestem.

Skoro CD nie czyta, to spróbuj nagrać CD, najlepiej jakiś lepszy (nie esperanza, hawk, czy emtec, najlepiej verbatim, tdk, sony, benq).
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.03.2006, 14:00   #14
juniorx
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.03.2006
Lokalizacja: UK
Posty: 1
juniorx w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Hl-dt+st Gca 4080n Bios

Po dlugich poszukiwaniach,udalo mi sie odnalesc Bios do napedu tej nagrywarki.Posiadam ten sam problem co wiekszosc z Was,ze naped nie czyta mi plyt DVD i tylko DVD.
Problem z tym biosem polega na tym iz,ja nie wiem jak go zaladowac.Posiada rozszezenie .exe i odpala sie maly programik,gdzie trzeba podac sciezke dysku,ale nic sie nie dzieje lub program wylacza sie.Podaje link do strony gdzie mozna pobrac biosa do HL-DT-ST GCA 4080N OW33.Na stronie trzeba sie zalogowac i odczekac do 24h na potwierdzenie,przynajmniej tyle czekalem.
http://members.driverguide.com
Jezeli ktos bedzie wiedzial jak to uruchomic to prosze o posta oczwiscie.Ewentualnie jakby co moge wyslac komus ten plik i niech sprawdzi,bo moze potrzebny jest jakis program do tego.

PS.Kto oferowal ta nagrode hehe
juniorx jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.11.2007, 07:09   #15
zuzia_1971
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.11.2007
Posty: 2
zuzia_1971 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
jeszcze o HL-DT-ST GCA 4040N

postanowiłem pociągnąć wątek o 4040n
początek był bowiem o 4040n a wszyscy dalej pisali już o 4080n.
pytanie jest więc takie: czy ktoś skutecznie sfleshował taki napęd do 4080n (jęśli tak to proszę o szczegóły)
dodaję, że biosy (typu exe ) do 4040n oraz 4080n są powszechnie dostępne w internecie (np. na stronie http://tdb.rpc1.org), próbowałem bo mam 4040n i w nim skutecznie zmieniałem wersję biosu ale jedynie w ramach 4040n (np. z gca 4040n na gwa 4040n itd.)
może trzeba znaleźć bios typu bin, a może nieda się tego i koniec sprawy
pozadrawiam forumowiczów
zuzia_1971 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.