Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 23.02.2005, 16:56   #1
Esiek
The power of Playstation2
 
Avatar użytkownika Esiek
 
Data rejestracji: 23.05.2002
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 308
Esiek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dvd-rom i korekcja błędów- trudny wybór

Witam,
w koncu nadeszla chwila w ktorej moj zasluzony asus e616 postanowił odejsc na emeryturke i stoje wlasnie nad dosyc powaznym problemem.
Otóz zamierzam kupic nowy dvd-rom , jak wiadomo ceny sa fajne ok 100zł tylko jaki model wybrac... bylem co prawda zadowolony z asusa( udma 100 podpiety z dyskiem bez zgrzytow) ale.. no wlasnie zawsze jest ale, jego korekcja bledow pozostawiala wiele do życzenia. I tu moje pytanie: Jaki nepęd dvd-rom dostepny na rynku ma obecnie NAJLEPSZA korekcje bledow gdyz to jest dla mnie zdecydowanie najwazniejsze. Najlepsza korekcje dla mnie maja nagrywarki liteona i tu drugie pytanie czy korekcja dvdrom liteona i dvd rom nagrywarki liteona ma ten sam mechanizm i jest rownie skuteczna czy to dwie osobne sprawy??
Mysle nad:
Toshiba SD-M1912
Asus DVD-E616P2
Aopen DVD1648
LiteON SOHD-167T

Ktos moze mial/ma jakies z tych modeli i moze cos o ich korekcji bledow powiedziec?? Chodzi mi głownie o korekcje na plytach dvd, do odczytu cd mam niezdartego liteona 5237s
Będe bardzo wdzieczny za jakakolwiek pomoc

Ostatnio zmieniany przez Esiek : 24.02.2005 o godz. 17:39
Esiek jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 24.02.2005, 19:51   #2
Esiek
The power of Playstation2
 
Avatar użytkownika Esiek
 
Data rejestracji: 23.05.2002
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 308
Esiek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Czy naprawde nikt nie miał kontaktu z tymi napędami??.. cos mi sie wierzyc nie chce
HELP
Esiek jest offline  
Stary 24.02.2005, 20:03   #3
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
TU jest kilka zdań o SD-M1912


__________________
VIZZARD jest offline  
Stary 24.02.2005, 20:15   #4
Esiek
The power of Playstation2
 
Avatar użytkownika Esiek
 
Data rejestracji: 23.05.2002
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 308
Esiek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez VIZZARD
TU jest kilka zdań o SD-M1912


Thx, czytałem, studiowalem to ale nie mam zadnego odniesienia jak np poradzilby sobie z tymi testami liteon, mialem nadzieje ze ktos np mial kotrys z tych napedow i moze cos o nim powiedziec pod katem korekcji bledow, ja np moge powiedziec ze jesli chodzi o korekcje bledow to asusa e616 bym nie wybral itp..

VIZZARD jaki ty masz dvd-rom(o ile masz) ??
Esiek jest offline  
Stary 24.02.2005, 20:21   #5
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Esiek
Thx, czytałem, studiowalem to ale nie mam zadnego odniesienia jak np poradzilby sobie z tymi testami liteon, mialem nadzieje ze ktos np mial kotrys z tych napedow i moze cos o nim powiedziec pod katem korekcji bledow, ja np moge powiedziec ze jesli chodzi o korekcje bledow to asusa e616 bym nie wybral itp..

VIZZARD jaki ty masz dvd-rom(o ile masz) ??
Mam

Liteon 832S

Ale na moją SD-M1712 raczej nie narzekałem

Wydaje mi się, że miała dość dobrą korekcję

Bardzo dobrze robiła zrzuty audio

No i nie była przy tym aż tak przeraźliwie głośna


__________________
VIZZARD jest offline  
Stary 24.02.2005, 22:37   #6
tytusdezoo
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika tytusdezoo
 
Data rejestracji: 18.11.2003
Lokalizacja: Knurów
Posty: 471
tytusdezoo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja miałem tego AOPENa i LITEONa. Aopen to clon pioneera bardzo cichy sprawny napęd nagrywane czyta z szybkością max 8x. CZytał bez problemu wszystkie nośniki. LITEON jest głośny a przerobiony bardzo głośny, jednak nagrywane płyty może czytać max 16x (po wgraniu odpowiedniego biosu).

Moim zdaniem LITEON czyta bardzo sprawnie wszystkie nagrywane nośniki DVD , myślę że robi to nwet najlepiej z wszystkich dostępnych napędów na rynku.

Toshibe pomiń to SAMSUNG.....
__________________
GIGABYTE GA8N-SLI, INTEL PENTIUM 630 ,TT BLUEORB2, GEIL 2x512 DDR PC533 DDR2, GALAXY 6800XT 256MB, PLEXTOR PX-755A, LITEON 16H5S, PLEXTOR PX-750A i HP 840i
tytusdezoo jest offline  
Stary 24.02.2005, 22:42   #7
Esiek
The power of Playstation2
 
Avatar użytkownika Esiek
 
Data rejestracji: 23.05.2002
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 308
Esiek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dzięki, własnie tak sie skłaniam do liteona, glosnosc absolutnie nie ma dla mnie znaczenia, głównie korekcja.
Esiek jest offline  
Stary 24.02.2005, 22:58   #8
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Jeżeli glośność nie gra roli

To faktycznie - Litek

A model 1712 na szczęście jeszcze nie był Samsungiem


__________________
VIZZARD jest offline  
Stary 24.02.2005, 23:06   #9
Esiek
The power of Playstation2
 
Avatar użytkownika Esiek
 
Data rejestracji: 23.05.2002
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 308
Esiek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dzieki Panowie
Takie pytanko tylko, bo asusa mialem teraz podpietego razem z dyskiem co pozwalalo mi na bezproblemowe kopiowanie w locie gdyz nie sa z nagrywarka na tej samej tasmie, problemu nie bylo poniewaz jak wiadomo asus jest udma 100 tak samo jak dysk, czy jak podepne litka razem z dyskiem to bedzie duza roznica w wydajnosci?? Trzeba bedzie zainwestowac wtedy w jakis dodatkowy kontroler ide??
Esiek jest offline  
Stary 24.02.2005, 23:15   #10
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Esiek
Dzieki Panowie
Takie pytanko tylko, bo asusa mialem teraz podpietego razem z dyskiem co pozwalalo mi na bezproblemowe kopiowanie w locie gdyz nie sa z nagrywarka na tej samej tasmie, problemu nie bylo poniewaz jak wiadomo asus jest udma 100 tak samo jak dysk, czy jak podepne litka razem z dyskiem to bedzie duza roznica w wydajnosci?? Trzeba bedzie zainwestowac wtedy w jakis dodatkowy kontroler ide??
Najlepiej sprawdź to sam

Jakiś HDTach czy BurstCopy


__________________
VIZZARD jest offline  
Stary 25.02.2005, 07:19   #11
DanielP
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika DanielP
 
Data rejestracji: 01.12.2004
Posty: 238
DanielP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
A ja od 2 lat mam Asus DVD-E616 i jestem bardzo zadowolony.
Naped czyta wszystko, przy tym jest szybki i bardzo cichy (ma specjalne technologie wyciszania opatentowane przez Asusa). Co do korekcji tego napedu, to wystarczy poczytac test na cdrinfo.pl i przekonac sie o tym, ze to naped o najlepszej korekcji bledow ze wszystkich mozliwych ! I dlatego tez go kupilem. Polecam - nie bedziesz zalowal. Acha, i jeszcze naped jako jedyny ma interface UDMA/100 (mozna go podpinac na tasmie razem z dyskami).


Cytat:
Napisany przez Esiek
Dzieki Panowie
Takie pytanko tylko, bo asusa mialem teraz podpietego razem z dyskiem co pozwalalo mi na bezproblemowe kopiowanie w locie gdyz nie sa z nagrywarka na tej samej tasmie, problemu nie bylo poniewaz jak wiadomo asus jest udma 100 tak samo jak dysk, czy jak podepne litka razem z dyskiem to bedzie duza roznica w wydajnosci?? Trzeba bedzie zainwestowac wtedy w jakis dodatkowy kontroler ide??
Jesli Litek nie jest UDMA100 i podepniesz go na tej samej tasmie z dyskiem, to oba napedy beda dzialaly w tym wolniejszym trybie - czyli pewnie UDMA/33.
ROznica wydajnosci bedzie bardzo duza, jesli chodzi o dysk. Nie polecam.

Ostatnio zmieniany przez DanielP : 25.02.2005 o godz. 07:21
DanielP jest offline  
Stary 25.02.2005, 07:47   #12
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Esiek
Witam,
w koncu nadeszla chwila w ktorej moj zasluzony asus e616 postanowił odejsc na emeryturke i stoje wlasnie nad dosyc powaznym problemem.

Cytat:
Napisany przez DanielP
A ja od 2 lat mam Asus DVD-E616 i jestem bardzo zadowolony.
Naped czyta wszystko, przy tym jest szybki i bardzo cichy (ma specjalne technologie wyciszania opatentowane przez Asusa). Co do korekcji tego napedu, to wystarczy poczytac test na cdrinfo.pl i przekonac sie o tym, ze to naped o najlepszej korekcji bledow ze wszystkich mozliwych ! I dlatego tez go kupilem. Polecam - nie bedziesz zalowal. Acha, i jeszcze naped jako jedyny ma interface UDMA/100 (mozna go podpinac na tasmie razem z dyskami).

:\
__________________
VIZZARD jest offline  
Stary 28.02.2005, 22:44   #13
Esiek
The power of Playstation2
 
Avatar użytkownika Esiek
 
Data rejestracji: 23.05.2002
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 308
Esiek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez DanielP
A ja od 2 lat mam Asus DVD-E616 i jestem bardzo zadowolony.
Naped czyta wszystko, przy tym jest szybki i bardzo cichy (ma specjalne technologie wyciszania opatentowane przez Asusa). Co do korekcji tego napedu, to wystarczy poczytac test na cdrinfo.pl i przekonac sie o tym, ze to naped o najlepszej korekcji bledow ze wszystkich mozliwych ! I dlatego tez go kupilem. Polecam - nie bedziesz zalowal. Acha, i jeszcze naped jako jedyny ma interface UDMA/100 (mozna go podpinac na tasmie razem z dyskami).
Nie no w sumie co do asusa byłem raczej zadowolony ale zeby on miał dobra korekcje to nie powiem..Albo trafilem na taki egzemplarz albo ni emiałes jeszcze PRAWDZIWEJ płytki ktora wymaga korekcji, ja jua mialem takich wiele i wiem jak bardzo asus ustepuje innym dvd-rom.
Raczej biore litka ze wzgledu na cene i nadzieje ze korekcja bedzie choc zblizona do tej z ich nagrywarek, asus e616p2 czyli ten nowy odpada poprzez brak obslugiwania subkanałow a aopen dostac u nas dosc ciezko po przystepnej cenie. Dzieki wszystkim za odpowiedzi.
Esiek jest offline  
Stary 28.02.2005, 22:54   #14
DanielP
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika DanielP
 
Data rejestracji: 01.12.2004
Posty: 238
DanielP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Esiek
Nie no w sumie co do asusa byłem raczej zadowolony ale zeby on miał dobra korekcje to nie powiem..Albo trafilem na taki egzemplarz albo ni emiałes jeszcze PRAWDZIWEJ płytki ktora wymaga korekcji, ja jua mialem takich wiele i wiem jak bardzo asus ustepuje innym dvd-rom.
Raczej biore litka ze wzgledu na cene i nadzieje ze korekcja bedzie choc zblizona do tej z ich nagrywarek, asus e616p2 czyli ten nowy odpada poprzez brak obslugiwania subkanałow a aopen dostac u nas dosc ciezko po przystepnej cenie. Dzieki wszystkim za odpowiedzi.
Hmmm... wydaje mi sie ze moj subkanaly obsluguje. Czyzby nowa wersja zostala okrojona ?

A co do korekcji, to nie mialem zadnych problemow, ale z drugiej strony to nie wkladalem tez do napedu plytek pochodzenia smietnikowego (glownie plytki nagrane przez moja nagrywarke, albo gazetowce, zarowno CD jak i DVD). Ale test korekcji w/g tego serwisu Asusik przeszedl znakomicie. Wtedy jak go kupowalem, to jeszcze Liteony zupelnie sie nie liczyly na rynku.

W kazdym razie wybor napedu DVD z pewnoscia jest prostszy niz wybor nagrywarki
DanielP jest offline  
Stary 01.03.2005, 00:17   #15
Esiek
The power of Playstation2
 
Avatar użytkownika Esiek
 
Data rejestracji: 23.05.2002
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 308
Esiek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez DanielP
Hmmm... wydaje mi sie ze moj subkanaly obsluguje. Czyzby nowa wersja zostala okrojona ?
Dokładnie...
Cytat:
Napisany przez DanielP
W kazdym razie wybor napedu DVD z pewnoscia jest prostszy niz wybor nagrywarki
Ano
Esiek jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 05:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.