Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 22.05.2007, 15:49   #1
Juventino
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Juventino
 
Data rejestracji: 22.05.2007
Lokalizacja: 3misato
Posty: 81
Juventino zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
DVD-RW dla starego komputera?

Mam dosyć starego kompa to znaczy: (2001rok)
Procesor PIII 866 MHz
Ram: Pamięć DIMM 256MB PC-133
Płyta główna: PIII Asus CUV4X-E ATA100 AGPx4
Dysk twardy: WD ***8211; ma jakieś 1,5 roku (jedyna nowa rzecz w kompie )

Moje pytanie jest następujące:
Czy to że nie mam najszybszego komputera i nie wiele RAMu ma wpływ na szybkość nagrywania płyt DVD...
Ile czasu na tak starym komputerze będzie się nagrywać płyta DVD?

Planuje sobie kupić nagrywarkę DVD ***8211; ale mam wątpliwości czy mój sprzęt nie jest za stary? Czy wymagania DVD-RW nie są za wysokie? Nie chce kupić DVD-RW po czym okaże się że wypala płytę 4,7Gb w 40-50min. Bo mam za mało RAMu, za wolny dysk, czy coś tam jeszcze...

Zastanawiam się nad kupnem tych modeli, doradźcie którą wybrać:
LG H12L jest tez model H42N (nie wiem który lepszy)
PIONEER 111D (albo 112D nowszy)

Inne pytania dotyczące DVD-RW
1. jak ustawić te zworki (czy jak to się nazywa) na master czy może slave? Tak żeby płyta nie nagrywała się godzine...
2. czy do każdej nagrywarki dostane oprogramowanie (Nero) i co jeszcze powinno być w tym pudełku? Macie pewnie nagrywarki które wymieniłem wiec napiszcie co w zestawie
3. nie chce zmieniać nic w biosie nagrywarki nic z tym kombinować, czy wybrane nagrywarki są pod tym względem O.K.?
4. mam tradycyjne wejścia/taśmy z płyty głównej i z zasilacza, wiem że teraz pajawiły się jakieś nowe wtyczki (chyba na ***8222;A...***8221;), czy musze koniecznie zaznaczyć to przy zakupie? I które lepsze
5. co jeszcze powinienem wiedzieć?
Juventino jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 22.05.2007, 16:07   #2
- Deckard -
Odnowiony Cyfrowo
 
Avatar użytkownika - Deckard -
 
Data rejestracji: 23.05.2006
Lokalizacja: A.D 2019
Posty: 5,057
- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
mo***380;esz ***347;mia***322;o kupowac dowoln***261; nagrywarke dvd - tw***243;j sprzet da rade ale musisz troche zadbac o niego
[zadnego syfu ,zdefragmentowany dysk , poprawnie wszystko zainstalowane , zadnych nie potrzebnych proces***243;w ]

ad 1. najlepiej na master na osobnej ta***347;mie 80zylowej
ad 2. tylko w wersji box jest nero , kabelek audio i ***380;adko ta***347;ma
ad 3. co jakis czas bedziesz aktualizowa***263; bios nagrywarki by dodawa***263; obs***322;uge nowych nosnik***243;w
ad 4. nagrywarka ATA
ad 5. dma i aspii ale o tym znajdziesz na forum
- Deckard - jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.05.2007, 18:14   #3
Juventino
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Juventino
 
Data rejestracji: 22.05.2007
Lokalizacja: 3misato
Posty: 81
Juventino zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dzięki i za odpowiedz.

Czytałem na forum opinie o ***8222;Pionierze***8221; i zdania są podzielone, jedni twierdzą że lepszy był stary model 111D inni ... eee ... jak widać ile nagrywarek tyle opinii ...

Mam jeszcze takie pytania, czy kopiujecie np. filmy programami Clone DVD i czy są problemy ze zrobieniem takiej kopii, czy wy jako uzytkownicy macie z tym jakies problemy (chodzi mi np. o płytę z filmem która ma wiecej niż 4,7Gb dwu warstwowa)?
Juventino jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.05.2007, 18:47   #4
- Deckard -
Odnowiony Cyfrowo
 
Avatar użytkownika - Deckard -
 
Data rejestracji: 23.05.2006
Lokalizacja: A.D 2019
Posty: 5,057
- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
nie ma z tym problemu , program***243;w do dzielenia lub/i kompresji film***243;w do dvd5 jest sporo
- Deckard - jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.05.2007, 12:26   #5
Juventino
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Juventino
 
Data rejestracji: 22.05.2007
Lokalizacja: 3misato
Posty: 81
Juventino zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
czy program Alcohol 120% się nada to ***8222;przepołowienia***8221; płyty?

np. mając film zajmujący 6,1Gb zaznaczę w opcjach aby podzielił go na części (tak jak na obrazku) i po nagraniu na dwie płyty (standardowe 4,7Gb) uzyskam ten film normalnie zapisany ***8211; tyle ze na 2 płytach? normalnie działający

czy jest do tego jakiś specjalny program?

Juventino jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.05.2007, 13:07   #6
- Deckard -
Odnowiony Cyfrowo
 
Avatar użytkownika - Deckard -
 
Data rejestracji: 23.05.2006
Lokalizacja: A.D 2019
Posty: 5,057
- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
ja tam alkohol tylko pije , do filmów używam innych programów do tego celu napisanych np. DVDFabDecrypter'em zrucam całość na dysk

następnie chodzby shrinkiem kroje wycinam kompresuje itd. programów tego typu jest wiele
- Deckard - jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.05.2007, 15:22   #7
Juventino
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Juventino
 
Data rejestracji: 22.05.2007
Lokalizacja: 3misato
Posty: 81
Juventino zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie kumam programu CloneDVD2

Załącznik nr1 ***8211; jeśli nie chce nic zmieniać to, zostawiam wszystko tak jak jest (ewentualnie opcja wytnij menu) bez przycinania itp. tak?



Załącznik nr2 ***8211; czy to tutaj mam zrobić obraz płyty na dysku twardym?



Załącznik nr3 ***8211; czy może tutaj się tworzy ten obraz płyty? Tylko nie wiem gdzie bo można wpisać w dwa miejsca



Może jest gdzieś na forum skrócony kurs obsługi ClonedDVD?
Juventino jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.05.2007, 19:26   #8
pajac
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.10.2006
Posty: 9
pajac zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>


Kolego Juventino, wybacz ale to s***261; pytania na poziomie o***347;miolatka...

je***380;eli chcesz zachowa***263; menu, to zaznaczasz i ca***322;a filozofia...

obrazek 2: to co pokaza***322;e***347; to zapisywanie PLIK***211;W DVD, a nie obrazu p***322;yty, czyli kopiowanie filmu, a nie robienie obrazu...

obrazek 3: tam gdzie pierwsza strza***322;ka wpisujesz nazw***281; obrazu, a na dole jego lokalizacj***281; na dysku...

gdzie tu jest jaka***347; trudno***347;***263;? przecie***380; tam jest wszystko ***322;adnie opisane...
pajac jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.05.2007, 16:31   #9
Juventino
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Juventino
 
Data rejestracji: 22.05.2007
Lokalizacja: 3misato
Posty: 81
Juventino zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
pajac moze dla cibie to jest proste, dla mnie nie...
nigdy nie nagralem plyty DVD ... nie uzywalem programu cloneDVD2... stykam sie z tym dopiero po raz pierwszy... dodam ze na forum nie znalazlem opisu dzilania tego programu
Juventino jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.05.2007, 18:15   #10
pajac
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.10.2006
Posty: 9
pajac zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ale tam masz wszystko napisane, wi***281;c o co tyle krzyku
pajac jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:54.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.