Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 27.03.2005, 16:50   #1
michcio78
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.03.2005
Posty: 5
michcio78 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
problem z LG GSA-4163B!

Witam
Mam LG GSA-4163B od 2 dni. Wypaliłem kilka płytek TDK i Verbatim DVD+R i jedną TDK DVD+RW.
Płyty zaraz po nagraniu (z weryfikacją) w Nero 6.6.0.3. sprawdzałem otwierając je w Mój komputer. Wszystko było ok. Dzień później próbuję je otworzyć i windows widzi je jako czyste. W Nero też Disk Info wskazuje że są puste. Co ciekawe DVD-ROM Toshiba widzi wszystkie pliki bez problemów. Nagrywarka odczytuje poprawnie jedynie DVD+RW i tłoczone DVD-ROM z filmem, pozostałe DVR+R czy to TDK czy Verbatima widzi jak puste.

Nagrałem płyty z zamkniętą sesją, mam zainstalowane Adaptec ASPI, nagrywarka chodzi w trybie DMA Mode 2.

Macie jakieś pomysły jak rozwiązać ten problem?

Michcio
michcio78 jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 28.03.2005, 20:23   #2
Grz3cHu
Bywalec
 
Data rejestracji: 28.03.2005
Posty: 48
Grz3cHu w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam,
Jaka masz wersje biosu nagrywarki ?
Sproboj wgrac najnowsza A103 a jak to nie pomoze to A102 bo z A103 tez maja co niektorzy problemy!!

Jakby to nie pomoglo to reinstall OS itp, bo wydaje mi sie ze to cos ze sterownikami zwiazane jak nagrywarka widziala to co nagrala a na drugi dzien juz nie to troche dziwne?

Mam nadzieje ze uda ci sie rozwiazac ten problem, bo sam zastanawiam sie nad kupnem tejze nagrywarki, ale coraz wiecej zlych opinii zwiazanych z odczytem DVD po jej nagraniu :\

Pozdro :cool:
Grz3cHu jest offline  
Stary 28.03.2005, 20:47   #3
sampajo
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika sampajo
 
Data rejestracji: 15.05.2002
Posty: 87
sampajo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Grz3cHu
Mam nadzieje ze uda ci sie rozwiazac ten problem, bo sam zastanawiam sie nad kupnem tejze nagrywarki, ale coraz wiecej zlych opinii zwiazanych z odczytem DVD po jej nagraniu :\

Pozdro :cool:
Mam tą nagrywarke, wypaliłem już trochę płytek DVD oraz CD i zadnych problemów nie zauważyłem zarówno z zapisem jak i odczytem DVD-R jak i DVD+R, bios A103 aktualizowany od razu po podłączeniu z A102.
Pozdrawiam
__________________
Sampajo
8 )SUPER MULTI DVD/CD LG GSA-4163B 8 )
sampajo jest offline  
Stary 28.03.2005, 20:52   #4
sampajo
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika sampajo
 
Data rejestracji: 15.05.2002
Posty: 87
sampajo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez michcio78
Witam
Mam LG GSA-4163B od 2 dni. Wypaliłem kilka płytek TDK i Verbatim DVD+R i jedną TDK DVD+RW.
Płyty zaraz po nagraniu (z weryfikacją) w Nero 6.6.0.3. sprawdzałem otwierając je w Mój komputer. Wszystko było ok. Dzień później próbuję je otworzyć i windows widzi je jako czyste. W Nero też Disk Info wskazuje że są puste. Co ciekawe DVD-ROM Toshiba widzi wszystkie pliki bez problemów. Nagrywarka odczytuje poprawnie jedynie DVD+RW i tłoczone DVD-ROM z filmem, pozostałe DVR+R czy to TDK czy Verbatima widzi jak puste.

Nagrałem płyty z zamkniętą sesją, mam zainstalowane Adaptec ASPI, nagrywarka chodzi w trybie DMA Mode 2.

Macie jakieś pomysły jak rozwiązać ten problem?

Michcio
Napisz coś wiecej z jaką prędkością nagrywałeś, jaka wersja biosu, jak podłączony napęd ??
Ja polecałbym zmienić wersje nero na nową 6.6.0.8a
Pozdrawiam
__________________
Sampajo
8 )SUPER MULTI DVD/CD LG GSA-4163B 8 )
sampajo jest offline  
Stary 29.03.2005, 00:02   #5
michcio78
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.03.2005
Posty: 5
michcio78 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez sampajo
Napisz coś wiecej z jaką prędkością nagrywałeś, jaka wersja biosu, jak podłączony napęd ??
Ja polecałbym zmienić wersje nero na nową 6.6.0.8a
Pozdrawiam
Prędkość to zarówno x4 jak i x8. Przy obu nic nie widzi. Co ciekawe problem jest jedynie gdy nagrywam Nero 6.6.0.3. Po nagraniu DVDXCopy płyta jest odczytywana przez nagrywarkę. Reinstalacja nero nic nie dała, nadal mam to samo

Mam zainstalowne Adaptec ASPI 4.72, wersja biosu A102 i A103 testowana, nic nie pomogło.
michcio78 jest offline  
Stary 29.03.2005, 00:13   #6
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez michcio78
Witam
Mam LG GSA-4163B od 2 dni. Wypaliłem kilka płytek TDK i Verbatim DVD+R i jedną TDK DVD+RW.
Płyty zaraz po nagraniu (z weryfikacją) w Nero 6.6.0.3. sprawdzałem otwierając je w Mój komputer. Wszystko było ok. Dzień później próbuję je otworzyć i windows widzi je jako czyste. W Nero też Disk Info wskazuje że są puste. Co ciekawe DVD-ROM Toshiba widzi wszystkie pliki bez problemów. Nagrywarka odczytuje poprawnie jedynie DVD+RW i tłoczone DVD-ROM z filmem, pozostałe DVR+R czy to TDK czy Verbatima widzi jak puste.

Nagrałem płyty z zamkniętą sesją, mam zainstalowane Adaptec ASPI, nagrywarka chodzi w trybie DMA Mode 2.

Macie jakieś pomysły jak rozwiązać ten problem?

Michcio
No to się worek rozwiązał ...


__________________
VIZZARD jest offline  
Stary 29.03.2005, 08:04   #7
sampajo
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika sampajo
 
Data rejestracji: 15.05.2002
Posty: 87
sampajo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez michcio78
Co ciekawe problem jest jedynie gdy nagrywam Nero 6.6.0.3.
No to odinstaluj calkowicie to nero i zainstaluj najnowszą wersję 6.6.0.8a i powinno być ok!!
__________________
Sampajo
8 )SUPER MULTI DVD/CD LG GSA-4163B 8 )
sampajo jest offline  
Stary 29.03.2005, 08:41   #8
michcio78
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.03.2005
Posty: 5
michcio78 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez sampajo
No to odinstaluj calkowicie to nero i zainstaluj najnowszą wersję 6.6.0.8a i powinno być ok!!
A jak odinstalować całkowicie Nero? Wystarczy przez "Dodaj/Usuń programy" czy trzeba wywalać też z rejestrów?

Zresztą wywalenie Nero nie spowoduje przecież że windows będzie widział co jest na płytkach, które już wypaliłem, a na tym mi zależy.

Wiem, że też nie jest to wina Windowsa, bo pod Linuxem (Knoppixem) też nie widział danych. Przeinstalowanie Nero więc nie bardzo tutaj pomoże.

m.
michcio78 jest offline  
Stary 29.03.2005, 08:44   #9
t_e_l
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika t_e_l
 
Data rejestracji: 19.11.2003
Posty: 270
t_e_l zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
a nie lepiej zmienic program do nagrywania, na jakis inny naprzykład Roxio
__________________
LUDZIE NIE POWINNI SIE WYPOWIADAC NA TEMAT NA KTORY NIE MAJA POJECIA

Pomyśl dobrze, zanim ocenisz kogoś i wydasz wyrok.
I pamiętaj, amatorzy zbudowali Arkę Noego,
a profesjonaliści zbudowali Titanica
t_e_l jest offline  
Stary 29.03.2005, 09:34   #10
Kogoro
Forumator
 
Data rejestracji: 24.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 772
Kogoro po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>Kogoro po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>Kogoro po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>Kogoro po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>Kogoro po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
wal chlopie do serwisu. Bo to jest wina nagrywarki.

Jakiego programu uzywasz pod knoppixem?

Bo zazwyczaj pod linuchem mozesz sprawdzic jaka moca laseru plyta byla palona.


Pozdrawiam
Kogoro jest offline  
Stary 29.03.2005, 10:01   #11
Grz3cHu
Bywalec
 
Data rejestracji: 28.03.2005
Posty: 48
Grz3cHu w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
sproboj przetestowac ta nagryware na innym kompie i tam nagrac plytke i sprawdzic czy czyta? troche glupi pomysl, ale zawsze mozna sprobowac, byc moze to od konfiguracji kompa a jak to nie pomoze to chyba tylko serwis ratuje 8 )
Grz3cHu jest offline  
Stary 29.03.2005, 21:29   #12
michcio78
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.03.2005
Posty: 5
michcio78 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Grz3cHu
sproboj przetestowac ta nagryware na innym kompie i tam nagrac plytke i sprawdzic czy czyta? troche glupi pomysl, ale zawsze mozna sprobowac, byc moze to od konfiguracji kompa a jak to nie pomoze to chyba tylko serwis ratuje 8 )

Nero Express (ten z dołączonej płytki) również nagrywa płytki, które nie są widoczne w nagrywarce zaraz po nagraniu. Programu nie chcę zmieniać, bo to nie jest wyjście. Nagrywarka powinna nagrywać w każdym programie, szczególnie w tym, który był dołączony. Jak nie widzi płyt to znaczy że coś jest nie tak.

Sprawdzałem napęd również w innym komputerze i jest dokładnie to samo. Nie widzi płyty po nagraniu (rozmiar płyty 0 i ogólnie widać jakby płyta była nie zapisana żadnymi danymi, ale nie czysta tzn. otwiera się, ale żadnych plików na niej nie widać) a w napędzie DVD-ROM wszystkie pliki są dobrze widoczne.
Płyty nagrywałem z zamykaniem sesji.

Jutro wybieram się ją wymienić w sklepie, bo wszystko wskazuje, że nagrywarka jest padnięta.
michcio78 jest offline  
Stary 29.03.2005, 21:32   #13
Ceki
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 06.02.2005
Posty: 163
Ceki zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jeżeli używałeś Nero OEM który był w pudełku z nagrywarką to go wywal bo to bardzo okrojona wresja i beznadziejna, ciężko sie nią nagrywa, wychadzą błędy itp. lub ściągnij i dograj Update Nero do wersji 6.6.0.8a (30,1Mb) z netu i powinno wszystko chodzić (spolszczenie też ściągnij bo jest)
Ceki jest offline  
Stary 30.03.2005, 23:57   #14
michcio78
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.03.2005
Posty: 5
michcio78 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dobra, już problem wyjaśniony. Nagrywarka była od początku walnięta. Wymieniłem w sklepie na inny egzeplarz i chodzi pięknie. Wszystkie płyty, których poprzednia nie widziała w nowej są teraz widoczne i odczytywane bez problemów. Tak więc ani Nero, ani system, ani cykliści nie byli winowajcą moich utrapień ostanich dni. Dzięki wszystkich za pomoc. Pozdrawiam.
m.
michcio78 jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.