Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 05.07.2004, 19:41   #1
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Propozycja zmiany na forum

Jak juz niektórzy zauważyli, w dziale DVD/VCD forum robi się niezłe zamieszanie jeśli chodzi o mnogość tematyki w nim zawartych, wszystko powoli zaczyna się mieszac i trudno cokolwiek znaleźć. Co wy na to, aby zrobić jakieś poddziały, np:
-hardware
-kompresja dvd
-kompresja mpeg i avi
-problemy z nagrywaniem (wypalaniem)

żeby nie przesadzic w druga stronę, na razie taki podział wydaje mi się logiczny, czekam na wasze propozycje.
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 05.07.2004, 20:13   #2
kraluk
Guru
 
Avatar użytkownika kraluk
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4,500
kraluk jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>kraluk jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Mi się te poddziały podobają. Ja bym jeszcze dodał taki dział: Podkręcanie, modowanie nagrywarek. Tam byłyby wszelkie informacje o podkręcaniu, modowaniu (np. 812@832) i wszelkie problemy byłyby tam rozwiązywane.
__________________
"Być zwyciężonym i nie ulec - to zwycięstwo!"
kraluk jest offline  
Stary 05.07.2004, 20:28   #3
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Można także wprowadzić dział testów wypalonych płytek

w zależności od np radzaju nośnika, typu, marki

lub wypalarki na którym wypalona została

coś w tym stylu
VIZZARD jest offline  
Stary 05.07.2004, 20:36   #4
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Robs, to jest to!
kraluk i VIZZARD tez maja racje, chociaz to co proponuje kraluk to na sile podchodzi pod hardware, a propozycja VIZZARDA moglaby oczywiscie byc w "problemy z nagrywaniem (wypalaniem)", no ale to wszystko zalezy od tego, jak bardzo chcecie to rozdrobnic, bo chodzi o to, zeby zachowac jakas rownowage.

jestem za powyzszymi propozycjami, IMO czas najwyzszy na takie posuniecie!
__________________
UWAGA: nie mylic z MODeratorem!
.
pykson jest offline  
Stary 05.07.2004, 20:40   #5
Turboni
Wyjechać Ci z bani ?
 
Avatar użytkownika Turboni
 
Data rejestracji: 26.02.2004
Lokalizacja: Warszawa - obecnie Pruszków
Posty: 4,124
Turboni niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
jest to dobre rozwiazanie - mniej szukania i jakis pozadek.
Turboni jest offline  
Stary 05.07.2004, 21:17   #6
Pawel_k
User
 
Data rejestracji: 25.09.2002
Posty: 3,272
Pawel_k zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Robs
(...) Co wy na to, aby zrobić jakieś poddziały, np:
-hardware
-kompresja dvd
-kompresja mpeg i avi
-problemy z nagrywaniem (wypalaniem)
(...)
nielepiej skrocic to do trzch:

- hardware
- kompresje [dvd mpg avi svcd itp ]
- problemy z wypalaniem
__________________
nie bedzie niczego
Pawel_k jest offline  
Stary 06.07.2004, 12:11   #7
Sebastian997
Forumator
 
Avatar użytkownika Sebastian997
 
Data rejestracji: 12.07.2002
Lokalizacja: Katowice
Posty: 724
Sebastian997 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Mysle ze VIZZARD ma racje z tym dzialem przeznaczonym na testy i opinie na temat nosnikow. To dobry pomysl. Widze to tak - poddzial "nosniki" i kazdy typ nosnika (np. marka XXX model YYY) mialby osobny watek. Mozna by w takim watku zamieszczac testy i opinie na temat danej plyty z punktu widzenia userow roznych nagrywarek. Po przejrzeniu opini roznych uzytkownikow, uzywajacych konkretnego nosnika na roznym sprzecie, mozna by wyrobic sobie zdanie o jakosci i przydatnosci danej plyty. Do tej pory funkcjonowaly przyklejone tematy pod tytulem "nosniki", ale silą rzeczy wkradal sie w nie balagan, a tym samym stawaly sie malo czytelne.

W sprawie podzialu dzialu DVD jestem jak najbardziej za. Poki te wypalarki stanowily tylko margines rynku, przy powszechnej dominacji CDRW nie bylo potrzeby dzielenia skromnego kiedys dzialu. Ale teraz, kiedy z dnia na dzien liczba postow rosnie, a w slad za nią mnozy sie roznorodnosc tematow, nieuniknionym wydaje sie takie posuniecie. Tak czy inaczej, mnie ten pomysl przypadl do gustu.
Sebastian997 jest offline  
Stary 06.07.2004, 23:55   #8
DiMENTiON
Zarejestrowany
 
Avatar użytkownika DiMENTiON
 
Data rejestracji: 29.12.2003
Posty: 56
DiMENTiON zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Rozmawiałem z "górą" o tym pod koniec mają i zapewniali, że to zrobią. Wszystko jednak w swoim czasie przejdzie gruntowne zmiany. Najpierw główna strona preszła, teraz będą usprawnienia w downloadzie (co juz widac) a i przyjdzie czas na forum. Dobrze jednak, że padają propozycje działów itp. Dzięki temu nadzieja jest, że będzie jeszcze lepiej niż jest i będą się liczyć propozycje userów.
DiMENTiON jest offline  
Stary 07.07.2004, 07:54   #9
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
No ale teraz to przesadzacie w druga strone. Ja bym zrobil tak:
dzial kompresja
dzial hardware DVD w ktorym bylyby problemy, modowania itp oraz PODDZIAL nosniki DVD. Moglby byc on przyklejony na gorze dzialu hardware DVD i poprzez klikniecie na nim wchodzilibysmy do tego poddzialu (wyswietlaby sie bez postow z glownego dzialu).

A inny hardware laduje na OT of korz

Juz wyobrazam sobie goscia z Litkiem 401@811 ktory ma problem i odsylaja go od dzialu do dzialu
pawelblu jest offline  
Stary 08.07.2004, 16:43   #10
latet
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 04.08.2003
Posty: 691
latet zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez pawelblu
No ale teraz to przesadzacie w druga strone. Ja bym zrobil tak:
dzial kompresja
dzial hardware DVD w ktorym bylyby problemy, modowania itp oraz PODDZIAL nosniki DVD. Moglby byc on przyklejony na gorze dzialu hardware DVD i poprzez klikniecie na nim wchodzilibysmy do tego poddzialu (wyswietlaby sie bez postow z glownego dzialu).
A inny hardware laduje na OT of korz
Juz wyobrazam sobie goscia z Litkiem 401@811 ktory ma problem i odsylaja go od dzialu do dzialu
O tak, tak!
Apeluję, nie rozdrabniajcie za bardzo!!!

A jesli juz bardzo chcecie rozdrabniać, to tak, aby nie było wątpliwości, który dział do czego służy.

Np. nie byłaby jasna granica pomiędzy: "Sprzęt" a "Problemy z nagrywaniem", bo często problemy z nagrywaniem to problemy ze sprzętem...

Ja bym reformy zaczął od zmiany nazwy głownej, bo obecna "DVD/VCD Forum" jest dziwna - kogo dziś obchodzi jakieś historyczne VCD, a jesli nawet, to po co to w ogóle mieszać z DVD?

Niech cały dział (główny) będzie poświęcony DVD.

Najprościej, widzę to tak:
  • Nagrywarki DVD
  • Nośniki DVD
  • Kompresja (tutaj: obróbka, edycja, przygotowania materiału do nagrania).

No tak, ale przy takim podziale nie wiedziałbym gdzie umieścić np. pytania o:
- nagrywanie danych
- problemy z Nero

Eeeh... niech mądrzejsi coś wymyślą :-)
Tylko nie rozdrabniajcie za bardzo.

latet
latet jest offline  
Stary 09.07.2004, 13:18   #11
Dziadek
bezdomny
 
Avatar użytkownika Dziadek
 
Data rejestracji: 21.10.2003
Posty: 100
Dziadek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam.

Z jednym chyba się każdy zgodzi - w tym dziale zrobił się niezły kipisz. Dla userów niezbyt czynnie uczestnicząch w dyskusjach, stało się to już chyba całkowicie nieczytelne i zmusza do zapytań o sprawy już dawno rozwiązane. Kwestie lenistwa, niechęć do szukania i pęd do masowej produkcji postów pomijam. Podstawa to dwa działy: hardware i software, a w nich albo poddziały typu: nośniki, biosy, flashowanie, (to w hardware) albo kompresja, problemy z konkretnym softem, nagrywanie danych - w software. Choćby w postaci przyklejonych topiców. Byle nie za bardzo rozdrabniać.

Pozdrawiam i powodzenia w przebudowie.

PS. Gratuluję pięknego rozwoju działu DVD i oby tak dalej.
Dziadek jest offline  
Stary 14.07.2004, 09:42   #12
Wiadro
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 05.09.2002
Lokalizacja: Śląsk
Posty: 149
Wiadro w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ja też jestem za zrobieniem pożądku w dziale DVD/VCD. Bo rzeczywiście można się już w tym wszystkim pogubić.
__________________
Odszedł i już nie wróci
Wiadro jest offline  
Stary 16.07.2004, 16:16   #13
kiewas
Matrix has him
 
Avatar użytkownika kiewas
 
Data rejestracji: 29.10.2003
Lokalizacja: Legnica
Posty: 822
kiewas zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jestem jak najbardziej za uporządkowaniem naszego działu o paleniu DVD, przy czym konwencja Robsa wydaje się być dobra.
__________________
Zapraszam na MÓJ fotoblog
kiewas jest offline  
Stary 17.07.2004, 23:38   #14
Szczota
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 10.08.2002
Lokalizacja: Poland
Posty: 251
Szczota zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja proponuje podzielic na grupy dotyczace uzytkownikow danego sprzetu np Forum dla NEC, Forum dla LITE-ON itp. widzialem to na jakims zagranicznym forum i bardzo latwo bylo wszystko znalezc
Szczota jest offline  
Stary 18.07.2004, 08:44   #15
kiewas
Matrix has him
 
Avatar użytkownika kiewas
 
Data rejestracji: 29.10.2003
Lokalizacja: Legnica
Posty: 822
kiewas zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Szczota
Ja proponuje podzielic na grupy dotyczace uzytkownikow danego sprzetu np Forum dla NEC, Forum dla LITE-ON itp. widzialem to na jakims zagranicznym forum i bardzo latwo bylo wszystko znalezc
Heh, CDFreaks.... wg. mnie na CDrinfo jest to bez sensu, to forum nie ma aż tylu użytkowników co tam. Np. założysz forum Lite-ON - będzie dużo postów, a w forum BTC, BENQ? Poroniony pomysł, nie na Cdrinfowe warunki.
__________________
Zapraszam na MÓJ fotoblog
kiewas jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 02:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.