Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 07.12.2005, 22:41   #1
Lumpy
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Lumpy
 
Data rejestracji: 07.12.2005
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 5
Lumpy w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Format .img - nie rozpoznany ani przez Alcohol ani przez Nero

Witam i gorąco proszę o pomoc.

Ściągnąłem torrentem Happy Tree Friendsów (pierwsze kroki na tym polu) - 2,79GB, i po rozpakowaniu mam plik:

avl-happy.tree.friends.img

jest też ściągnięty:
avl-htf.nfo
avl-htf.sfv (ale ten jest chyba od "pilnowania" paczek .rar)
a także katalog Sample a w nim plik z rozszerzeniem .vob, ale 2xLPM uruchomił filmik, więc to akurat nie problem.

I teraz, mimo długiej lektury przeróżnych postów, nie wiem jak go wypalić, czy odtworzyć z dysku. Gdzieś czytałem, żeby obraz .img wypalać przy pomocy Nero, ale mój Nero Vision Express 6.0 nie widzi pliku, Alcohol 120% także. Czy ktoś może mi pomóc? Z góry bardzo dziękuję za łopatologiczne wyjaśnienie.
Lumpy jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 07.12.2005, 23:43   #2
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,399
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
.img to AFAIR obraz clone CD, ale alcohol też go powinien ruszyć, dziwne...
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline  
Stary 08.12.2005, 00:29   #3
JarasMSR
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika JarasMSR
 
Data rejestracji: 26.11.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 181
JarasMSR zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
najprawdopodobniej musisz ustawić filtrowanie rozszerzeń na ALL FILES ( *.* ) w oknie wyboru pliku obrazu do nagrania. jeśli to się nie uda, użyj DVDDecryptera ( filtr j.w. ). oprócz tego zawsze można podpiąć obraz w Deamon Toolsie czy innym napędzie wirtualnym i w nero dać KOPIUJ DYSK DVD...
__________________
JarasMSR jest offline  
Stary 08.12.2005, 08:21   #4
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
wmontuj obraz .img do wirtualnego napędu, tak jak pisze mój przedmówca.
__________________
Jak mądrze zadawać pytania
Maciej jest offline  
Stary 08.12.2005, 20:32   #5
Lumpy
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Lumpy
 
Data rejestracji: 07.12.2005
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 5
Lumpy w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nie ma lekko...

Bardzo Wam dziękuję za próby pomocy, ale ja albo ten plik to niełatwy orzech do zgryzienia...

Próbowałem zastosować się do rady JarasMSR, ale nic z tego. W Nero Express, po wybraniu w Nero StartSmart panelu DVD a potem "Kopiuj dysk", nie można wybrać filtrowania ALL FILES ( *.* ), bo dopuszczony jest tylko .nrg i .iso, sprawdziłem więc opcję "Nagraj obraz na dysk" i tu owszem mogę wybrać ALL FILES, ale po wskazaniu mojego nieszczęsnego avl-happy.tree.friends.img, pokazuje się komunikat "Nieoczekiwany format pliku OK". Jako że ogólnie było to f....ing far from OK, więc pomyślałem, że źle zrozumiałem JarasMSR, i że z tym odnajdywaniem i filtrowaniem chodziło Ci o Alcohol 120. Ale tam w Menu wybrałem "Szukanie obrazów" i nie da się znów nigdzie wybrać ALL FILES (są z góry zdefiniowane), spróbowałem jeszcze "Kreator nagrywania", wybrałem ten plik (bo teraz już mogłem ustawić filtr na ALL FILES), ale po rozpoczęciu palenia (nie wspominając już o braku możliwości dodania go do wirtualnego napędu) zaraz wystąpił błąd, więc wiem, że i tak zrobiłem coś nie tak.

No to wreszcie ściągnąłem Decryptera, i cóż, rozpoznał plik, rozpocząłem palenie i ...:

Cytat:
I 20:23:00 Operation Started!
I 20:23:00 Source File: D:\Filmy\Happy Tree Friends\Happy Tree Friends\avl-htf\avl-happy.tree.friends.img
I 20:23:00 Source File Sectors: 1*425*792 (MODE1/2048)
I 20:23:00 Source File Size: 2*920*022*016 bytes
I 20:23:00 Source File Application Identifier: SONIC SOLUTIONS IMAGESCRIPT (52239)
I 20:23:00 Source File Implementation Identifier: DVD Producer 1.0
I 20:23:00 Destination Device: [4:1:0] PIONEER DVD-RW DVR-110D 1.11 (E (SCSI)
I 20:23:00 Destination Media Type: DVD-R (Disc ID: SKC Co.,Ltd.) (Speeds: 1x; 2x; 4x)
I 20:23:00 Destination Media Sectors: 2*298*496
I 20:23:00 Write Mode: DVD
I 20:23:00 Write Type: SAO
I 20:23:00 Write Speed: 4x
I 20:23:00 Link Size: Auto
I 20:23:00 Test Mode: No
I 20:23:00 BURN-Proof: Enabled
I 20:23:00 Filling Buffer...
I 20:23:00 Writing LeadIn...
W 20:23:03 Failed to Write Sectors 768 - 799 - Nie można wykonać żądania z powodu błędu urządzenia We/Wy.
W 20:23:03 Retrying (1 of 20)...
W 20:23:08 Retry Failed - Nie można wykonać żądania z powodu błędu urządzenia We/Wy.
W 20:23:08 Retrying (2 of 20)...
pali już 6 minut i wypalił 0 KB. Trzeba chyba wyłączyć! Ech... Co robić?
Lumpy jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 20:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.