Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 20.08.2010, 13:28   #1
Chris44
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.08.2010
Posty: 7
Chris44 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
GSA-T20N wiesza mi laptopa

Witam wszystkich jako nowy na tym forum!
Niedawno kupiłem sobie laptopa Lenowo X61s, a do niego ostatnio dokupiłem sobie zewnętrzną nagrywarkę na złączu USB, model HL-DT-ST DVDRAM GSA-T20N.
Problem polega na tym, że jeśli wysunę z napędu płytkę DVD mając w laptopie otwarte jakieś okno z zawartością tej płytki, to nagrywarka ustawia się w takim jakimś stanie, że przestaje odczytywać następne płytki włożone do napędu. Napęd się kręci i sprawia wrażenie, jakby próbował te płytki odczytać, ale bez efektu.
Nie da się wówczas także otworzyć nowego okna "Mój komputer", bo po prostu po kliknięciu nic się nie dzieje.
Co gorsza, otwarte okno z zawartością poprzedniej płyty DVD ulega jakby zamrożeniu i nie da się go zamknąć, a przy probie zamknięcia wyświetlany jest komunikat, że "Program nie odpowiada". Po kliknięciu "Zakończ teraz" znika wszystko z ekranu, wyświetla się tylko i wyłącznie sama tapeta ekranu, nic więcej.
Naciskając [Alt]+[Tab] jestem w stanie wywołać na ekran okna aktywnych aplikacji, ale też nic więcej.
Jedynym wyjście z sytuacji staje się wówczas reboot komputera, po którym napęd poprawnie zarówno czyta jak i nagrywa płytki.
Natomiast jeśli przed wysunięciem płytki z napędu pozamykam wszystkie okna z jego zawartością, to wyżej opisany efekt nie występuje
Problem jest chyba tylko częściowo związany z nagrywarką, bo gdy ten sam napęd podłączę do stacjonarnego komputera również posiadającego system WinXP SP3, to tam ten problem nie występuje.
Od razu zaznaczę, że na laptopie nie mam zainstalowanego ASPI, ale na podstawie lektury forum odniosłem wrażenie, że w przypadku napędów na złącze USB nie jest ono konieczne, a ponadto podane w artykule linki do ściągnięcia tego softu są już nieaktualne.

Ostatnio zmieniany przez Chris44 : 20.08.2010 o godz. 13:32
Chris44 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 23.08.2010, 01:24   #2
Chris44
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.08.2010
Posty: 7
Chris44 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Okazało się, że problem nie ma raczej żadnego związku z konkretnym modelem nagrywarki, lecz jest spowodowany jakimś błędem systemu Windows XP.
Objawia się on tym, że przy zmianie płytki CD/DVD w napędzie, treść okna przedstawiającego zawartość tej płytki, nie zostaje zaktualizowana.
Tutaj jest pochodzący z 2007 roku czyjś opis tego problemu:

http://club.myce.com/f3/refresh-prob...xp-sp2-219537/

a tutaj artykuł na ten temat w bazie wiedzy Microsoftu:

http://support.microsoft.com/default...&Product=winxp

Niestety, pomimo upływu ponad trzech lat oraz wydania dwóch serwspaków, problem jest wciąż nierozwiązany, a wszystkie znalezione na necie porady dotyczące tego problemu, w moim przypadku okazały się nieskuteczne.
Zalecane przez M$ wciśnięcie klawisza F5 pozwala chwilowo odświeżyć zawartość okna Explorera, ale w razie zmiany ścieżki w tym oknie, Explorer się wiesza i pozostaje tylko reboot komputera.

Ostatnio zmieniany przez joujoujou : 24.08.2010 o godz. 22:42 Powód: linki ;>
Chris44 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.08.2010, 11:51   #3
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,432
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
No właśnie ciekawy to błąd - wynikający zapewne z jakichś ustawień systemowych, oczywiście różniących się od domyślnych. U mnie, przy wyjęciu płyty (również przy odłączeniu dysku zewnętrznego, czy karty pamięci) okno się po prostu zamyka.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.08.2010, 12:46   #4
Chris44
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.08.2010
Posty: 7
Chris44 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez joujoujou Podgląd Wiadomości
U mnie, przy wyjęciu płyty (również przy odłączeniu dysku zewnętrznego, czy karty pamięci) okno się po prostu zamyka.
Dobrze, ze wspomniałeś o kartach pamięci.
Okazuje się, że przy kartach pamięci też występuje ten efekt, a to mi - jak sądzę - znacznie ułatwi oraz przyspieszy wyszukiwanie źródła problemów.

Ostatnio zmieniany przez Chris44 : 23.08.2010 o godz. 13:02
Chris44 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.08.2010, 13:04   #5
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,432
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
To miło, że chce Ci się szukać.

A tak przy okazji - masz włączone systemowe nagrywanie CD? Wyłączenie nie zaszkodzi, a pomóc może.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.08.2010, 16:14   #6
Chris44
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.08.2010
Posty: 7
Chris44 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Problem już jest rozwiązany!
Przyczyną była dostarczana przez IBM/Lenowo firmowa aplikacja "Rescue & Recovery", służąca do robienia backupu!
Po jej odinstalowaniu, wszystkie opisane powyżej problemy zniknęły.
Myślę, że dla wygody przyszłych czytelników warto by te dwa linki podane przez mnie w poście #2 uczynić klikalnymi.

--
Pozdrowienia
Krzysztof
Chris44 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.08.2010, 16:27   #7
Zetoxa
liniejący leming
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Zetoxa
 
Data rejestracji: 20.12.2001
Lokalizacja: N-H
Posty: 12,623
Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
sam możesz uczynić
__________________
c'est la vie !!!
Zetoxa jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.08.2010, 17:02   #8
Chris44
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.08.2010
Posty: 7
Chris44 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Teraz, to już chyba nie bardzo - za późno
Chris44 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.08.2010, 22:43   #9
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,432
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Już są klikalne.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
gsa-t20n, usb

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
ccapp.exe wywala mi IE, explorera i wiesza kompa Remix Off topic 4 18.03.2003 15:01
Z pamiętnika hackera. krzpac Off topic 37 22.01.2003 23:12
Z dziennika cHackera - zapraszam do lektury ! Laser Off topic 6 11.09.2002 09:05
CloneCD wiesza mi na smierc WinXp erio Napędy optyczne CD 9 24.08.2002 10:32
Explorer mi sie wiesza przy kasowaniu plikuw.. SLAYER Off topic 16 19.05.2002 17:39


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:09.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.