Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 11.07.2004, 18:15   #1
miner
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika miner
 
Data rejestracji: 11.07.2004
Posty: 12
miner w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
jak to jest z odtwarzaniem DVDR na stacjonarnym sprzęcie

Witam,

przejrzałem całą mase postów na temat tego co zrobić aby wypalony na DVD film nie zacinał się. Większość rad sprowadza się do tego jak POPRAWNIE stworzyć obraz płyty, jakimi edytorami go modyfikować i takietam.
A ja:
- mam poprawny obraz płyty DVD (przynajmniej takie mam wrażenie, odtwarzany z obrazu film pod PowerDVD ładnie chodzi, robione DVD2DVDR 1.8.1)
- wypalam go na markowej płycie (verbatim DatalifePlus) x4 za pomocą Lite-On 812S (USON) i Nero,
- odtwarzam w stacjonarnym DVD (Grundig GDV-130) - zacina się, szarpie, wreszcie zawiesza na napisach końcowych
- odtwarzam z płyty na PowerDVD - zacina się, szarpie, nieco mniej niz na stacjonarnym
- w desperacji kopiuje pliki z DVD na twardziela
- odtwarzam je PowerDVD - wszystko miodzio, żadnych zacięć
- wypalam obraz jeszcze raz x 2,4 za pomocą DVD Decrypter
- TO SAMO!!

nie mam siły!! Czy DVD jest tak bardzo kapryśnym nośnikiem?? Jakieś pomysły co dalej??

Uaktualnienie 2004.07.11 22:40

Troszkę jeszcze powalczyłem. Okazało się, że zmiana booktype z DVD+R na DVD-ROM załatwia większość problemów. Płytka chodzi płynnie, przeskakuje między chapterami, odtwarza się na podglądzie wstecz, zero artefaktów. Prawie miodzio.

PRAWIE!!
Jest jeszcze coś dziwnego: na 8-9 minut przed końcem odtwarzacz się zawiesza (zawsze w tym samym miejscu). Na mój gust są takie mozliwości:
- napęd DVD w odtwarzaczu nie potrafi czytać na "brzegu" płytki wydaje mi się jednak, że to bez sensu - miałby wtedy problem z innymi płytami
- odtwarzacz gubi się ponieważ napisy końcowe są zakodowane z bitretem wykraczającym daleko poza standard (napisy pierwotnie miały 7Mbit/s, w mojej wersji mają 0,32Mbit/s)
- stopa błędów na końcu płyty jest na tyle wysoka, że napęd wysiada i nie daje rady.

Ktoś spotkał się z takim problemem? Jakieś uwagi??

miner

P.S. Próbowałem skorzystac z porady niejakiego Bartorza (?) i kupić gdzieś szybko NECa ale giełda już zamknięta a sklepy w supermarketach puste

Ostatnio zmieniany przez miner : 11.07.2004 o godz. 21:48
miner jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 11.07.2004, 18:19   #2
bartorz
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.06.2004
Posty: 7
bartorz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
trzeba bylo NECa kupic BPNMSP
bartorz jest offline  
Stary 11.07.2004, 18:45   #3
B@rtek
Born 2 ride, ride 2 live
 
Avatar użytkownika B@rtek
 
Data rejestracji: 04.07.2004
Lokalizacja: Konin
Posty: 4,098
B@rtek niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Ja wgrałem VS05 i działa świetnie. Ani razu się nie zatnie nawet na esperanzie
__________________
Pozdrawiam

B@rtek jest offline  
Stary 11.07.2004, 18:59   #4
miner
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika miner
 
Data rejestracji: 11.07.2004
Posty: 12
miner w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez barte_k
Ja wgrałem VS05 i działa świetnie. Ani razu się nie zatnie nawet na esperanzie

A na USON się zacinało??

miner
miner jest offline  
Stary 11.07.2004, 19:02   #5
B@rtek
Born 2 ride, ride 2 live
 
Avatar użytkownika B@rtek
 
Data rejestracji: 04.07.2004
Lokalizacja: Konin
Posty: 4,098
B@rtek niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Ja mam 832S a nie 812S@832S więc tego biosu nie miałem. Już dużo osób chwali ten VS05 i na 812S i na 832S w tym ja. Aha filmy nagrywam albo CloneDVD2 albo Nero 6.3.1.17 i działa.
__________________
Pozdrawiam


Ostatnio zmieniany przez B@rtek : 11.07.2004 o godz. 19:07
B@rtek jest offline  
Stary 11.07.2004, 19:13   #6
Turboni
Wyjechać Ci z bani ?
 
Avatar użytkownika Turboni
 
Data rejestracji: 26.02.2004
Lokalizacja: Warszawa - obecnie Pruszków
Posty: 4,124
Turboni niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
mam 812 US0N i chodzi pieknie , a na 812@832 VS05 tez chodzi pieknie. fakt ze nagrywam na DVD+r i ustawione mam booktype na DVD-ROM.
Turboni jest offline  
Stary 11.07.2004, 19:15   #7
Turboni
Wyjechać Ci z bani ?
 
Avatar użytkownika Turboni
 
Data rejestracji: 26.02.2004
Lokalizacja: Warszawa - obecnie Pruszków
Posty: 4,124
Turboni niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez bartorz
trzeba bylo NECa kupic BPNMSP
Co ma piernik do wiatraka. nagrywarka jak kazda inna. a wina moze moze lezec po stronie stacjonarnego odtwarzacza
Turboni jest offline  
Stary 11.07.2004, 19:31   #8
bartorz
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.06.2004
Posty: 7
bartorz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Turboni
Co ma piernik do wiatraka. nagrywarka jak kazda inna. a wina moze moze lezec po stronie stacjonarnego odtwarzacza
przeciez to byl zart
bartorz jest offline  
Stary 11.07.2004, 21:55   #9
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Znowu problem z liteOnem. Na moim Pionku 444 płyty wypalone Pionkiem 106 chodzą bardzo dobrze. Strach więc kupować LiteOna 832. Pewnie lepiej już NECa DL albo czekać na Pionka DL.

Jabba
__________________

SITH LORD
Jabba the Hutt jest offline  
Stary 11.07.2004, 22:01   #10
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Jabba the Hutt
Znowu problem z liteOnem. Na moim Pionku 444 płyty wypalone Pionkiem 106 chodzą bardzo dobrze. Strach więc kupować LiteOna 832. Pewnie lepiej już NECa DL albo czekać na Pionka DL.

Jabba
http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...0&postcount=10
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline  
Stary 12.07.2004, 07:22   #11
B@rtek
Born 2 ride, ride 2 live
 
Avatar użytkownika B@rtek
 
Data rejestracji: 04.07.2004
Lokalizacja: Konin
Posty: 4,098
B@rtek niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Jabba the Hutt
Znowu problem z liteOnem. Na moim Pionku 444 płyty wypalone Pionkiem 106 chodzą bardzo dobrze. Strach więc kupować LiteOna 832. Pewnie lepiej już NECa DL albo czekać na Pionka DL.

Jabba
Wgrałem VS05 do 832S i moje dvd thomsona dth220 czyta teraz filmiki bezproblemu. Na VS04 tak nie było. To wszystko to wina biosu. Niech ktoś też wgra VS05 i zangra jakis film i sprawdzi na stacjonarnym. Wtedy będziemy wiedzieli juz napewno
__________________
Pozdrawiam

B@rtek jest offline  
Stary 12.07.2004, 12:36   #12
miner
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika miner
 
Data rejestracji: 11.07.2004
Posty: 12
miner w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez barte_k
Wgrałem VS05 do 832S i moje dvd thomsona dth220 czyta teraz filmiki bezproblemu. Na VS04 tak nie było. To wszystko to wina biosu. Niech ktoś też wgra VS05 i zangra jakis film i sprawdzi na stacjonarnym. Wtedy będziemy wiedzieli juz napewno

Skorzystałem z Twojej rady i (bez przekonania) zmieniłem firmware na VS05, oczywiście nic to nie zmieniło. Dalej stoję w tym samym miejscu co wczoraj wieczorem. Dla potwierdzenia, ze zmiana firmware nic nie zmienia dołączam ukochane tutaj zrzuty z kprobe - myślę, że nazwy plików tłumaczą o co chodzi.


Skoro skończyły się racjonalne metody na poprawę pora na metody bezsensowne. Ide kupić firmową DVD-R i zobacze jak się sprawuje. Potem zostaje mi już tylko zwalenie winy na stacjonarne DVD

miner
Dołączone pliki
File Type: zip kprobe.zip (36.8 KB, 66 oglądane)
miner jest offline  
Stary 12.07.2004, 13:10   #13
B@rtek
Born 2 ride, ride 2 live
 
Avatar użytkownika B@rtek
 
Data rejestracji: 04.07.2004
Lokalizacja: Konin
Posty: 4,098
B@rtek niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez miner
Skorzystałem z Twojej rady i (bez przekonania) zmieniłem firmware na VS05, oczywiście nic to nie zmieniło. Dalej stoję w tym samym miejscu co wczoraj wieczorem. Dla potwierdzenia, ze zmiana firmware nic nie zmienia dołączam ukochane tutaj zrzuty z kprobe - myślę, że nazwy plików tłumaczą o co chodzi.


Skoro skończyły się racjonalne metody na poprawę pora na metody bezsensowne. Ide kupić firmową DVD-R i zobacze jak się sprawuje. Potem zostaje mi już tylko zwalenie winy na stacjonarne DVD

miner
Ewentualnie możesz wyczyścić optykę w dvd, oczywiście jak nie masz już gwarancji. Jak masz gwarancję to zanieś dvd do serwisu i powiedz im że nie czyta ci nagrywanych płytek.
__________________
Pozdrawiam

B@rtek jest offline  
Stary 12.07.2004, 18:21   #14
miner
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika miner
 
Data rejestracji: 11.07.2004
Posty: 12
miner w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez barte_k
Ewentualnie możesz wyczyścić optykę w dvd, oczywiście jak nie masz już gwarancji. Jak masz gwarancję to zanieś dvd do serwisu i powiedz im że nie czyta ci nagrywanych płytek.

Ani DVD-R, ani czyszczenie optyki nie pomogły. Problemy na Grundigu GDV130 są i wszystko wskazuje, że będą. Gdy "przesiadłem" się na Panasonica DVD S-47, każdy egzemplarz (DVD+R x4, DVD+R x2.4, DVD-R, DVD-ROM x4, DVD-ROM (VS05)) chodził koncertowo. Oczywiście nie obejrzałem całego filmu pięć razy ale sprawdziłem newralgiczne pukty. Wniosek jest prosty - Lite-On pali dobre płyty to mój odtwarzacz stacjonarny jest już starutki i nie radzi sobie z nagrywanymi nośnikami. Wniosek najgorszy z możliwych ale prawdziwy.

I jeszcze jeden eksperyment - podpiąłem zamiast napędu który jest w Grundigu moje stare LG z komputera. Oczywiście problemy zniknęły jak ręką odjął. Tylko to jest napęd x12 i stanowczo za bardzo hałasuje, pomijając już to, że nie da się go wepchnąć do obudowy Grundiga...


miner
miner jest offline  
Stary 12.07.2004, 18:50   #15
latet
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 04.08.2003
Posty: 691
latet zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez miner
Wniosek jest prosty - Lite-On pali dobre płyty to mój odtwarzacz stacjonarny jest już starutki i nie radzi sobie z nagrywanymi nośnikami. Wniosek najgorszy z możliwych ale prawdziwy.
Dlaczego najgorszy? Ja bym raczej powiedział, że najlepszy z możliwych!
Za stary odtwarzacz - proste! Czym tu się przejmować? Ważne. że płytki są wypalane OK, bo one mają przeżyć jeszcze nie jeden odtwarzacz (naiwny)

Cytat:
Napisany przez miner
I jeszcze jeden eksperyment - podpiąłem zamiast napędu który jest w Grundigu moje stare LG z komputera. Oczywiście problemy zniknęły jak ręką odjął.
O shesh.... Ty to zdolny jesteś

latet
latet jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.