Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 26.05.2003, 21:58   #1
Jasin
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.05.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 8
Jasin w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Thumbs up Jak nagrać film na DVD-R

Problem z nagrywaniem.

Witam.
Posiadam nagrywarkę DVD PIONIEER DVR-A05. Konfiguracja mojego komputera to płyta główna ECS K7VTA3, karta graficzna RADON 8500, karta muzyczna niestety zintegrowana na płycie, procesor AMD ATHLON XP 1800+, pamięci ram 256, twardy dysk ST380021A 7200obr. 80 GB podzielony na cztery partycje: pierwsza WINDOWS 98 1GB FAT-32, druga 5 GB FAT-32, trzecia WINDOWS 2000 5 GB NTFS, czwarta 64 GB NTFS. Posiadam także modem LT WIN MODEM, a także kartę przechwytującą PINNACLE DC10plus.

Mam problem. Materiał, który zgram na dysk, poddam obróbce, a potem nagrywam na płytę DVD za pomocą np. programu NERO BURNING ROM 5 wersja 5.5.10.7. Materiał taki po nagraniu posiada bardzo istotną wadę, mianowicie, co kilka minut pojawiają się pixele w różnych formach np. na środku przez ułamek sekundy pojawia się pasek z kwadracikami. Takie pixele pojawiają się oczywiście nie tylko na środku. Nie ma znaczenia czy nagrywam pod WINDOWS 98, czy WINDOWS 2000. Mam zainstalowane ASPI 4.71 i DIRECTX 8.1, a pod WINDOWSAMI 2000 dodatkowo service pack 2. Za każdym razem jak nagrywam to pixele pojawiają się w innych miejscach filmu. Nagrywam na płytach DVD-R x2 Esperanza i Pioneer DVD-RW. Materiał, który jest przygotowany do nagrania jest wolny od tych wad, więc problem pojawia się dopiero w momencie nagrywania. Moje pytanie jest takie. Jaka jest przyczyna pojawiania się tych pixeli, czy to wydajność sprzętowa, czy coś innego? Jak można rozwiązać ten problem? Z góry dziękuję za fachową poradę.

jasin20@poczta.onet.pl
Jasin jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 26.05.2003, 22:26   #2
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
a co to za materiał, jakie ma parametry wejściowe i finalne i jakich programów i metod używasz do edycji materiału video i tworzenia DVD ?
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline  
Stary 26.05.2003, 22:45   #3
Jasin
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.05.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 8
Jasin w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
jest to zwykłe nagranie z kamery video a parametry pełne telewizyjne 720/576 nagrywam to wszystko w nerusie, a obrabiam w Adobe Premiere 6 lub w Pinnacle studio 7.
Ale tak jak napisałem po przygotowaniu wszystkiego film oglądany z dysku twardego jest extra a po nagraniu z pixelami.
O co tu chodzi?
Jasin jest offline  
Stary 26.05.2003, 23:08   #4
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
rozumiem że video jest zakodowane w formacie mpeg2 - w takim razie jakie ma bitrate bo to jest w tym przypadku bardzo ważne.
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline  
Stary 27.05.2003, 14:33   #5
Gelo_5
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Gelo_5
 
Data rejestracji: 13.03.2003
Lokalizacja: Suwałki
Posty: 134
Gelo_5 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Masz chyba problem z NERO.Gdzieś czytałem,że istotna jest wersja programu /jakieś błędy właśnie z PIONIEREM/.Najlepiej zmień ją na wyższą aktualnie .28 -problem powinien zginąć.
Gelo_5 jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.