Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 30.05.2005, 01:12   #1
york
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.11.2004
Posty: 3
york w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jak nagrać mp3 na DVD?

Mam pytanko jaka jest różnica kiedy nagrywa się mp3 jako dane, czyli np. w Nero StartSmart klikam 'Dane' -> 'Utwórz dysk DVD z danymi'( Otwórz w: Nero Burning ROM) lub jako audio czyli w nero smarcie klikam tymrazem 'Audio' -> 'Utwórz DVD z MP3' (Otwórz w Nero Express). Zauwarzyłem że gdy chce nagrywać jako audio i dodaje kolejne foldery nero tak jakby zliczał te dodane mp3ki, natomiast gdy dodaje jako dane nero nic tekiego nie robi. Mam więc pytanie który sposób nagrania mp3jek na DVD jest lepszy do ich zarchiwizowania?
york jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 30.05.2005, 08:46   #2
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez york
Mam pytanko jaka jest różnica kiedy nagrywa się mp3 jako dane, czyli np. w Nero StartSmart klikam 'Dane' -> 'Utwórz dysk DVD z danymi'( Otwórz w: Nero Burning ROM) lub jako audio czyli w nero smarcie klikam tymrazem 'Audio' -> 'Utwórz DVD z MP3' (Otwórz w Nero Express). Zauwarzyłem że gdy chce nagrywać jako audio i dodaje kolejne foldery nero tak jakby zliczał te dodane mp3ki, natomiast gdy dodaje jako dane nero nic tekiego nie robi. Mam więc pytanie który sposób nagrania mp3jek na DVD jest lepszy do ich zarchiwizowania?
Jedynie słuszny jest pierwszy sposób
__________________
VIZZARD jest offline  
Stary 30.05.2005, 09:46   #3
york
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.11.2004
Posty: 3
york w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ok dzięki za odpowiedz na drugie pytanie. ale pozostało jeszcze pierwsze czyli jaka jest różnica. A po dokładnym przeszukaniu forum nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie za to nasuneły mi sie kolejne pytania: Czy aby Nero jest dobrym programem do zarchiwizowania sobie mp3(czytałem coś o Audio DVD Creator ale jeszcze nie sprawdziłem), i czy nagrane DVD mp3 jako Audio zostanie później odtworzone w stacjonarnym odtwarzaczu DVD ( mniejsza o to którym bo i tak nie posiadam takowego , pytam po prostu na przyszłość).
york jest offline  
Stary 30.05.2005, 09:53   #4
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez york
ok dzięki za odpowiedz na drugie pytanie. ale pozostało jeszcze pierwsze czyli jaka jest różnica. A po dokładnym przeszukaniu forum nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie za to nasuneły mi sie kolejne pytania: Czy aby Nero jest dobrym programem do zarchiwizowania sobie mp3(czytałem coś o Audio DVD Creator ale jeszcze nie sprawdziłem), i czy nagrane DVD mp3 jako Audio zostanie później odtworzone w stacjonarnym odtwarzaczu DVD ( mniejsza o to którym bo i tak nie posiadam takowego , pytam po prostu na przyszłość).
Nero jest bardzo dobrym programem do nagrywania i archiwizacji

Nigdy nie narzekałem na ten program

AudioDVDCreator służy do zrobienia projektu Audio

Odtwarzalnego np. w stacjonarkach w ten sposób - jakby to była normalna płyta AudioCD z muzyką


Jeżeli chcesz archiwizować mp3ki - nie ma takiej potrzeby

One będą odtwarzane w stacjonarce jako pliki mp3 - jeżeli nagrasz je jako dane

No i oczywiście zajmą mniej miejsca niż DVDAudio - analogicznie jak w przypadku płyt CD


__________________
VIZZARD jest offline  
Stary 30.05.2005, 10:08   #5
york
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.11.2004
Posty: 3
york w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ok znowu rozwiałeś troche moich wątpliwości- dzięki . ale po co w nero jest więc możliwość nagrania DVD z mp3? a czy jest jakaś zalecana prędkość nagrywania zeby nie było później problemów na stacjonarce (tak jak jest to dla cdr słyszałem coś o 8x, a jak sie przegrywa płyty na konsole to tez raczej wolno)?
york jest offline  
Stary 30.05.2005, 10:33   #6
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez york
ok znowu rozwiałeś troche moich wątpliwości- dzięki . ale po co w nero jest więc możliwość nagrania DVD z mp3? a czy jest jakaś zalecana prędkość nagrywania zeby nie było później problemów na stacjonarce (tak jak jest to dla cdr słyszałem coś o 8x, a jak sie przegrywa płyty na konsole to tez raczej wolno)?
Co do prędkości przy DVD - to obecnie na dobrych nośnikach praktycznie x4 i x8 to standard

Co do CD - to też nieprawda

Audio np. nagrywam i x24 i nawet x32 - nigdy nie miałem żadnych problemów

W przypadku danych jest podobnie

Jeżeli lubisz bawić się wykresami - to sobie sprawdzisz - jaka szybkość na jakich nośnikach daje optymalne efekty

Jak dla mnie prędkośći z którymi nagrywam to x16 x24 x32 - nie szybciej, nie wolniej

Jeżeli chodzi o konsole - też już wielokrotnie było - zależy to bardziej od optymalnego zapisu nośnika

Niż od wolniejszej prędkości nagrywania

A przy pędkościach x4 i x8 jest na dobrych nośnikch mniej błędów niż w przypadku nagrywania z prędkością x2.4

Jest kilka testów na forum


Jeżeli chodzi o Audio z mp3 w przypadku DVD

Wydaje mi się, że ta opcja została z menu wyboru typu rodzaju zapisu: CD lub DVD

Tam można było tak zrobić w przypadku wyboru zapisu CD - z mp3 => AudioCD

Ale z tego co pamiętam nie jest możliwe zrobienie dla wyboru DVD - z mp3 => AudioDVD



__________________
VIZZARD jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.