Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 09.04.2003, 21:06   #1
berr64
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 16.02.2003
Lokalizacja: Gdzieś na północy
Posty: 80
berr64 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jakie programy..........

Mam pytania odnośnie poprawnego kopiowania płyt DVD.Wiem że ten temat był wielokrotnie poruszany ale nie znalazłem konkretnych odpowiedzi na moje pytania.
Otóż:
1. Jakim najlepiej kopiować programem płyty już kopiowane.
2. Jakim programem kopiować płyty oryginalne których wielkość jest więsza od 4Gb.
3. Jakim programem kopiować płyty oryginalne których pojemność nie przekracza 4 Gb.
Bardzo będę wdzięczny za podpowiedzi ponieważ, namarnowałem sporo płyt DVD.Mam nagrywarkę Sony 500A.
Pozdrawiam Andrzej.
berr64 jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 10.04.2003, 20:58   #2
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
1. wszystkie płyty (DVD oryginalne i kopie DVDR) o pojemności poniżej 4.4 Gb najpierw rippujemy na twardy dysk (programy Smart Ripper albo DVD Descrypter) a potem wypalamy Nero.
2. płyty powyżej 4.4 Gb czyli oryginalne DVD można szybko skopiować programem DVD2ONE. zmniejsza on materiał DVD do 4.4 Gb i zapisuje w gotowej do wypalenia postaci na twardym dysku - wypalamy Nero albo RecordNow Max.
lepszą metodą jeżeli chodzi o jakość video jest kopiowanie programem DVD2DVD-R, który wykorzystuje bardzo dobry encoder mpeg2 Cinema Craft 2.50 i prosty program do tworzenia DVD Ifoedit. trwa to znacznie dłużej ale jakość jest zazwyczaj znacznie lepsza. po wszystkim też wypalamy gotowe pliki Nero.
szczegóły znajdziesz tu: http://www.dvdrhelp.com/ i tu: www.doom9.org
CobraVerde jest offline  
Stary 11.04.2003, 05:46   #3
berr64
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 16.02.2003
Lokalizacja: Gdzieś na północy
Posty: 80
berr64 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
CobraVerde napisa***322;(a)
1. wszystkie płyty (DVD oryginalne i kopie DVDR) o pojemności poniżej 4.4 Gb najpierw rippujemy na twardy dysk (programy Smart Ripper albo DVD Descrypter) a potem wypalamy Nero.
2. płyty powyżej 4.4 Gb czyli oryginalne DVD można szybko skopiować programem DVD2ONE. zmniejsza on materiał DVD do 4.4 Gb i zapisuje w gotowej do wypalenia postaci na twardym dysku - wypalamy Nero albo RecordNow Max.
lepszą metodą jeżeli chodzi o jakość video jest kopiowanie programem DVD2DVD-R, który wykorzystuje bardzo dobry encoder mpeg2 Cinema Craft 2.50 i prosty program do tworzenia DVD Ifoedit. trwa to znacznie dłużej ale jakość jest zazwyczaj znacznie lepsza. po wszystkim też wypalamy gotowe pliki Nero.
szczegóły znajdziesz tu: http://www.dvdrhelp.com/ i tu: www.doom9.org

Dzięki za odpowiedz.
Powiedz mi jeszcze do czego jest program Ifoedit.Ja przy filmach powyżej 4Gb, zwalam DVD Descrypterem, przeżucam przez DVD2One i wypalam w Nero. Czy jest to prawidłowe?
Nie wiem dlaczego filmy w DvD stacjonarnym raz chodzą a raz nie (mam Yamahe 930) może z nią jest coś nie tak.
berr64 jest offline  
Stary 11.04.2003, 10:36   #4
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ifoedit służy do operacji na plikach *ifo z DVD i prostego tworzenia DVD z gotwych plików audio i video.
DVD2ONE jest OK ale ja wolę metodę z DVD2DVD-R i encoderem CCE bo daje najlepszą jakość.
jeżli masz problemy z odtwarzaniem to albo twój odtwarzacz kiepsko czyta DVD-R (np. tanie) albo spróbuj użyć do wypalania DVD programu RecordNow Max, który podobno jest bardziej kompatybilny z DVD2ONE.
CobraVerde jest offline  
Stary 11.04.2003, 18:06   #5
berr64
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 16.02.2003
Lokalizacja: Gdzieś na północy
Posty: 80
berr64 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
CobraVerde napisa***322;(a)
Ifoedit służy do operacji na plikach *ifo z DVD i prostego tworzenia DVD z gotwych plików audio i video.
DVD2ONE jest OK ale ja wolę metodę z DVD2DVD-R i encoderem CCE bo daje najlepszą jakość.
jeżli masz problemy z odtwarzaniem to albo twój odtwarzacz kiepsko czyta DVD-R (np. tanie) albo spróbuj użyć do wypalania DVD programu RecordNow Max, który podobno jest bardziej kompatybilny z DVD2ONE.
Jeszcze raz dzięki.
W razie gdybym miał pytania odnośnie tych programów o których pisałeś, czy mogę skontaktować się z Tobą na e-maila.
berr64 jest offline  
Stary 11.04.2003, 19:39   #6
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
tak
CobraVerde jest offline  
Stary 13.04.2003, 10:57   #7
MagSP
Bywalec
 
Data rejestracji: 23.02.2003
Lokalizacja: Gdansk
Posty: 41
MagSP w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
do Berr64.
Wszystkie te czynności załatwia jeden przycisk w programach DVDXcopy np. 1.41 albo Instant Copy v.7. W obu programach naciskach jeden przycisk i robisz kopie bez żadnych innych czynności. Są to kopie 1:1 bez żadnej straty jakości w stosunku do oryginalu.
MagSP jest offline  
Stary 13.04.2003, 11:23   #8
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ale wtedy film jest dzielony i nagrywany na 2 płyty DVD-R, poza tym nie ma czegoś takiego jak kopia bez straty jakości
najpierw warto sprawdzić czy nasz odtwarzacz poprawnie czyta płyty robione tą metodą, przez te programy - z tego co słyszałem zdarzają się czasem problemy z odczytem lub nawigacją po takich kopiach.
CobraVerde jest offline  
Stary 13.04.2003, 13:39   #9
MagSP
Bywalec
 
Data rejestracji: 23.02.2003
Lokalizacja: Gdansk
Posty: 41
MagSP w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
CobraVerde napisa***322;(a)
ale wtedy film jest dzielony i nagrywany na 2 płyty DVD-R, poza tym nie ma czegoś takiego jak kopia bez straty jakości
najpierw warto sprawdzić czy nasz odtwarzacz poprawnie czyta płyty robione tą metodą, przez te programy - z tego co słyszałem zdarzają się czasem problemy z odczytem lub nawigacją po takich kopiach.
Film jest dzielony - I O TO CHODZI. Oryginał jest na dwóch warstwach i musi być podzielony na dwie DVD-R jeżeli chcemy otrzymać materiał po przegraniu o oryginalnej jakości!!! Co masz na myśli kopia bez straty jakości? Moje kopie są IDENTYCZNE jakościowo z oryginałem. Każda kopia z kopii również. Może żle się wyraziłem. Są to Clony. Cyferki (1001111100011111) to cyferki - nie mogą być inne - NO CHYBA ŻE UŻYJESZ DODATKOWEJ KOMPRESJI by matariał oryg. zmieścić na jednej DVD-R, ale tego nie polecam ze względu na straty. Robię kopie bezpieczeństwa tymi programami które podałem i są znakomicie odtwarzane w DVD-Playerach. Sprawdzałem w miare nowych modelach marek (Sony, Samsung, Grundig, LG) Do innych nie miałem dostępu.
MagSP jest offline  
Stary 13.04.2003, 16:34   #10
berr64
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 16.02.2003
Lokalizacja: Gdzieś na północy
Posty: 80
berr64 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Mam jeden i drugi program, ale w InstantCopy mam problemy z płytami oryginalnymi. I mimo wszystko chyba najlepiej mi idzie z DVD2One i CopyToDVD, a strata jakości(w zależności od wielkości filmu)jest nie wielka. A przy DvD2One i nagrywaniu w Nero były czasami błędy na końcu filmu, zresztą nie wiem dla czego.

Pozdrawiam.
berr64 jest offline  
Stary 13.04.2003, 19:14   #11
Gelo_5
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Gelo_5
 
Data rejestracji: 13.03.2003
Lokalizacja: Suwałki
Posty: 134
Gelo_5 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jeśli nie zależy Ci na dodatkach, napisach w różnych językach i kilku foniach /ścieżkach/ może znzcznie zredukować wielkość!
Należy użyć Ifoedita i pokasować co Ci jest niepotrzebne lub użyć DVD2DVD /też można kasować zawartość/.
zobacz również: http://www.dvdrhelp.com/forum/viewtopic.php?t=144206
Gelo_5 jest offline  
Stary 13.04.2003, 20:59   #12
berr64
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 16.02.2003
Lokalizacja: Gdzieś na północy
Posty: 80
berr64 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Gelo_5 napisa***322;(a)
Jeśli nie zależy Ci na dodatkach, napisach w różnych językach i kilku foniach /ścieżkach/ może znzcznie zredukować wielkość!
Należy użyć Ifoedita i pokasować co Ci jest niepotrzebne lub użyć DVD2DVD /też można kasować zawartość/.
zobacz również: http://www.dvdrhelp.com/forum/viewtopic.php?t=144206
Serdeczne dzięki, ale przeceniłeś mnie odnośnie znajomości języka angielskiego, jak chodziłem do szkały to faszerowali mnie rosyjskim.
Pozdrawiam, Andrzej.
berr64 jest offline  
Stary 15.04.2003, 18:55   #13
Gelo_5
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Gelo_5
 
Data rejestracji: 13.03.2003
Lokalizacja: Suwałki
Posty: 134
Gelo_5 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Mam chyba dobrą wiadomość.Przetestowałem program DVD2DVD-R. Jest rewelacyjny i wystarczy Ci za wszystkie programy.
1.Pokazujesz napęd w którym siedzi płyta DVD np.F: i wyświetla się cała zawartość płyty
2.Pokazujesz gdzie film ma być zgrany np.C:
3.W okienkach w dolnej częśći zaznaczacz co chcesz pominąć /nie nagrywać/ np.napisy w jęz.angielskim,greckim itp.,
4.zaznaczasz dźwięk jakiego nie chcesz mieć np.pcm stereo lub inne wersje dźwiękowe
5.naciskasz "GO" i idziesz na piwo
Jeśli Cię zainteresuje mogę pomóc.Pozdrawiam
Gelo_5 jest offline  
Stary 15.04.2003, 18:57   #14
Gelo_5
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Gelo_5
 
Data rejestracji: 13.03.2003
Lokalizacja: Suwałki
Posty: 134
Gelo_5 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
jeszcze jedno. Mnie też faszerowano radzieckim , ale przydał się ja byłem na Cyprze - tam większość mówi po rusku.A jakie zdziwienie wzbudziłem w mojej córce?? Nic a nic nie rozumiała!!!!
Gelo_5 jest offline  
Stary 15.04.2003, 21:19   #15
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
berr64 napisa***322;(a)
Mam jeden i drugi program, ale w InstantCopy mam problemy z płytami oryginalnymi. I mimo wszystko chyba najlepiej mi idzie z DVD2One i CopyToDVD, a strata jakości(w zależności od wielkości filmu)jest nie wielka. A przy DvD2One i nagrywaniu w Nero były czasami błędy na końcu filmu, zresztą nie wiem dla czego.

Pozdrawiam.
Aby używać Instant Copy 7.0, należy zrippować płytę DVD Decrypterem na HDD. Opisik (chociaż po angielsku, ale dość prosty i poparty screenami) : http://www.mrbass.org/instantcopy/ .

Można wysnuć następujące wnioski :
- jak ktos się spieszy to DVD2One
- jak ktoś ma trochę czasu to Instant Copy 7.0 plus patche do 7.0.1 plus narzędziówki pdi2iso, PDITools. Wyższość IC7 nad DVD2One udowodnił Robistan na forum divx.pl (za pomocą fotek z Gladiatora).
- jak ktoś ma sporo czasu to może zastosować kompresję CCE 2.50 plus IfoEdit - albo ręcznie albo za pomocą DVD2DVDR. Mój kumpel na razie rzeźbi ręcznie, wywala dodatki, sprawdza napisy, jakość kompresji itd. Czy efekt jest lepszy od IC7 to trudno stwierdzić, bo na razie stracił dostęp do palnika.

Tego typu programy dają po prostu możliwość oszczędności kasy - zamiast filmu na 2 DVD-R , mamy film na 1 DVD-R. Jeśli jesteśmy zasobni, mamy własną nagrywarkę i nie musimy płacić "haraczu" to możemy palić na 2 DVD-R.
Dodatkową rolę moze tu pełnić lenistwo . Jesli komuś sie nie chce zmieniać płyty albo przekładać jej w napędzie, to może skorzystać z opcji 1 DVD-R . Ponadto nie każdy lubi dodatki (mnie one zwykle nie obchodzą), nie musi więc wydawać kasy na drugą płytę, tylko po to, żeby je pomiescić.

Kazdy musi wybrać sam.

Pozdrawiam

Jabba
Jabba the Hutt jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.