Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 27.05.2005, 13:08   #226
Monica
Bywalec
 
Avatar użytkownika Monica
 
Data rejestracji: 15.08.2004
Posty: 77
Monica zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jak palić DVD ? Proszę tu wrzucać instrukcje-opisy
Najprostsza metoda to rozpalić ognisko i wrzucaj, palą się niesamowicie (jak to tworzywo sztuczne).
Monica jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 29.05.2005, 20:30   #227
Iceman31
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.03.2005
Posty: 1
Iceman31 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Talking Poprostu miałeś na płytach jakieś pyłki i tyle!!

Takie koła i plamki zdażają się dość często. To zwykły kurz który osiadł na płycie i był tam podczas wypalania.
Poza tym zacinanie się filmu po wypaleniu to konsekwencja wypalania na większych obrotach nie wspominając tu już o zabójstwie dla lasera Twojej nagrywarki!
Poprostu wypalaj wolniej np. x2 a nie będziesz miał problemu z zacinającymi się filmami.
I jeszcze jedno!! Wszechobecnie chwalony DVD Shrink wcale nie jest taki dobry! Powoduje dośc widoczne pogorszenie jakości ripowanych filmów.
No niestety jeśli coś jest do wszystkiego to jest do niczego.
Najlepsze programy do wypalania płyt w kolejności ich użycia to:
1. DVD Decrypter - do zgrania filmu na dysk twardy
2. DVD2ONE - do kompresji filmu z większej "wagi" do 4,36GB (a nie jak wszystkim sięzdaje do 4,7), i do wywalenia zbędnych ścieżek dźwiekowych i napisów
3. NERO BURNING ROM -do wypalenia płytki
Może trwa to długo bo ok. 60-80 minut (wszystkie 3 programy ) ale za to jakość jak oryginał.
Iceman31 jest offline  
Stary 22.06.2005, 13:58   #228
polakT
inżynier systemowy
 
Avatar użytkownika polakT
 
Data rejestracji: 07.07.2004
Lokalizacja: Białystok
Posty: 2,209
polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez Iceman31
Poza tym zacinanie się filmu po wypaleniu to konsekwencja wypalania na większych obrotach nie wspominając tu już o zabójstwie dla lasera Twojej nagrywarki!
Poprostu wypalaj wolniej np. x2 a nie będziesz miał problemu z zacinającymi się filmami.

oj uwazaj - wypal se dvd+/-R 16X z predkosci 2x to zobaczysz
polakT jest offline  
Stary 22.06.2005, 15:05   #229
zene_k
Zarejestrowany dla jaj
 
Avatar użytkownika zene_k
 
Data rejestracji: 25.11.2004
Lokalizacja: 53°25' N,14°35' E
Posty: 3,826
zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Iceman31
Takie koła i plamki zdażają się dość często. To zwykły kurz który osiadł na płycie i był tam podczas wypalania.
Poza tym zacinanie się filmu po wypaleniu to konsekwencja wypalania na większych obrotach nie wspominając tu już o zabójstwie dla lasera Twojej nagrywarki!
Poprostu wypalaj wolniej np. x2 a nie będziesz miał problemu z zacinającymi się filmami.
I jeszcze jedno!! Wszechobecnie chwalony DVD Shrink wcale nie jest taki dobry! Powoduje dośc widoczne pogorszenie jakości ripowanych filmów.
No niestety jeśli coś jest do wszystkiego to jest do niczego.
Najlepsze programy do wypalania płyt w kolejności ich użycia to:
1. DVD Decrypter - do zgrania filmu na dysk twardy
2. DVD2ONE - do kompresji filmu z większej "wagi" do 4,36GB (a nie jak wszystkim sięzdaje do 4,7), i do wywalenia zbędnych ścieżek dźwiekowych i napisów
3. NERO BURNING ROM -do wypalenia płytki
Może trwa to długo bo ok. 60-80 minut (wszystkie 3 programy ) ale za to jakość jak oryginał.
Następny zwolennik wypalania x2 , a może x1 byłoby najlepiej, co?
__________________
Pozdrawiam Marek
zene_k jest offline  
Stary 23.06.2005, 09:23   #230
polakT
inżynier systemowy
 
Avatar użytkownika polakT
 
Data rejestracji: 07.07.2004
Lokalizacja: Białystok
Posty: 2,209
polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
jak maja co z czasem robic - to niech pala-ale gwarantuje wcale nie jest lepiej, chyba ze w szajsungach chociaz nie mam z nimi stycznosci to nie iwem - jak na moj gust powinny byc plytki do zapisu 0.3X tak aby 360min trwało
polakT jest offline  
Stary 12.07.2005, 12:40   #231
Liar
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.10.2004
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 139
Liar w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
BookType do Liteon, a co do LG ???

Aby nagrywać DVD jako DVD-ROM używałem BookType pod Liteona.
W jaki sposób nagrać nośnik DVD pod Nero napędem LG, aby był widoczny (nośnik) jako DVD-ROM ?

Pozdrawiam i dzekuje za odpowiedź.
Liar jest offline  
Stary 12.07.2005, 20:05   #232
Andrzej L.
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 12.07.2005
Posty: 3
Andrzej L. w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Odnośnie prędkości palenia. Odpalony Nero bez włożonej płyty do nagrywarki DVD pokazuje dla DVD prędkości 1x, 2, 2,4x. Po włożeniu płyty (np. TDK DVD+R 1-8x) znikają te niższe prędkości, pojawiają się szybsze i do wyboru jest tylko możliwość smażenia na 4x, 8X, 12x. Nic poniżej 4x nie widać.
Czym to jest spowodowane? To jest jakiś zapis na nosniku odgórnie narzucający minimalną prędkość? Mimo iż nagrywarka oferuje nagrywanie dla DVD+R na prędkości 2,4x nie ma możliwości jej wyboru.
Zastanawia mnie jak taka płytka zachowa się w wolniejszych nagrywarkach?
Nie wiem czemu to tak jest ale generalnie mi się nie podoba, bo np. będzie zapis z wolnego dysku twardego i może przy większych prędkościach zacząć się dławić.
Andrzej L. jest offline  
Stary 24.07.2005, 07:31   #233
RobaG
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.07.2003
Posty: 5
RobaG w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
do Liar

Nagrwarka-Wybór nagrywarki-opcje-ustawienia typu księgi - ...i juz

a ja mam takie pytanko :
czy jest możliwość ustawienia bitsetting w alkoholu 120% przy kopiowaniu w locie ? ew. w jakimś innym programie który posiada opcje kopiowania w locie oprócz nero ? LG 4163b
RobaG jest offline  
Stary 05.08.2005, 20:38   #234
Wrona23
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.08.2005
Posty: 3
Wrona23 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Rozmiar filmu

Czesc,

Czytalem gdzies kiedys, ze film DVD musi miec odpowiedni rozmiar na plycie, czyli nie moze byc za maly. Czy to prawda?

Pytam bo nagralem wiele filmow i wszystko bylo ok, do czasu jak nagralem film (kilkoma programami, na kilka sposobow), ktory zajmuje tyklo 2GB na plycie DVD. Zaden odtwarzacz ani komputerowe napedy nie widza tych plyt...

Dzieki.
Wrona23 jest offline  
Stary 13.08.2005, 09:23   #235
Linux3003
Bywalec
 
Avatar użytkownika Linux3003
 
Data rejestracji: 17.11.2004
Lokalizacja: Wałbrzych
Posty: 26
Linux3003 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam wszystkich.
Prosze o odpowiedz na temat wypalania DVD. Chcialbym z dwóch obrazów CD nagrać jedną DVD.
Z góry bardzo dziekuję
__________________
100000100110001110110011001011
011111011001110001001100110100

e-mail Im więcej się uczę, tym więcej wiem, im więcej wiem, tym więcej zapomnę
Linux3003 jest offline  
Stary 17.08.2005, 23:47   #236
modziq
Bywalec
 
Data rejestracji: 23.06.2005
Posty: 38
modziq w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Co do wypalania filmów DVD
Załączyć AnyDVD
Uruchomć NERO RECODE
Wybrać MAIN MOVIE
Wybrać parametry-ścieżki dźwiękowe itp,po czy kliknąc next
Jeśli film jest większy niż 4,5 GB to zaznaczyć opcje Advanced Analise (analiza zaawansowana) i High quality mode (wolne ale dokładne kodowanie), jako nagrywarke zaznaczyć Image recorder i kliknąć BURN
wpisać nazwe pliku z obrazem płyty i zapisać na dysku
Po wszytkim uruchamiamy nero express wybieramy opcje zapisu pliku obrazu plyty i zapisujemy.Ja wypalam zazwyczaj 4 ale jeszce nikt nie miał problemu na odtwarzaczu stacjonarnym czy DVD-Romie gdy wypaliłem 12.Pozdrawiam
modziq jest offline  
Stary 23.08.2005, 19:25   #237
kmxx
Bywalec
 
Data rejestracji: 09.05.2005
Posty: 58
kmxx w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
skąd ściągnąć bezpłatną wersję DVDFab i Clone CD?
kmxx jest offline  
Stary 23.08.2005, 19:56   #238
kmxx
Bywalec
 
Data rejestracji: 09.05.2005
Posty: 58
kmxx w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Linux3003
Witam wszystkich.
Prosze o odpowiedz na temat wypalania DVD. Chcialbym z dwóch obrazów CD nagrać jedną DVD.
Z góry bardzo dziekuję
ja myślę,że trzeba w nero wybrać "utwórz własne DVD Video" i wskazać wcześniej nagrane na dysku komputera te filmy CD.
Nero przetworzy materiał filmowy na format DVD i nagra płytę DVD Video. Taką metodą można dowolny format filmu -avi,WMV przetworzyć w DVD Video. Tak robiłem np. z filmem z kamery cyfrowej w formacie WMV. Film w WMV zajmował 10 GB - Nero przetworzył go w film DVD Video o pojemności 3 GB.
Podobnie z 3 płyt CD robiłem jeden DVD.
kmxx jest offline  
Stary 25.08.2005, 21:51   #239
toja
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika toja
 
Data rejestracji: 27.11.2004
Lokalizacja: Świebodzin
Posty: 15
toja w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
DVD Xcopy

Cytat:
Napisany przez jaceksee
nagrałem już sporo dvd i robię to tylko jednym programem który tworzy własne menu bez jakielkolwiek ingerencji użytkownika (np. przy płytach dwu warstwowych)
Jest nim DVD Xcopy firmy 321 studios do kopiowania jest to jedyny o jakim słyszałem dostępny program który tworzy idealne kopie DVD zabezpieczonej czy nie po prostu ją kopiuje.
Z jednym małym aczkolwiek wydaje mi się nie istotnym mankamentem:
- na początku wyświetla się baner reklamowy firmy 321 Studios informujący o legalności czy też o nielegalności nagranej płyty
Ogólnie rewelacja.
Do tworzenia własnych dvd (np przeróbka zwykły divx do DVD) używam DVD Workshop tez jest dobry.
Oby dwie wersje podanych tu programów posiadam i udostępnie po kontakcie ze mną całkiem za free
nara
Ach jeszce jedno czytam te posty które tu umieszczacie.
Są w nich kombinowane opisy że tu trzeba zrobić to a tam tamto bo jak nie to się nie uda czy coś itp.
W/w programy są tak proste że ograniczamy się praktycznie tylko do utworzenia jakiegoś ładnego menu(jeśli tworzymy swoją płytę)(dvd workshop)
lub włożenie orginalnego dvd i dvd-r do napędu i to wszystko(DVD xcopy).
Hej!
interesują mi dwa w/w programy, byłbym wdzięczny za ich wypróbowanie.
Używam decryptera i dvd shrinka, a pózniej nero expres, ale czasami mam problemy(tylko filmy z SONY PICTURES) z zrzuceniem na hdd np:CLOSER, BESTIA.
pOZDRAWIAM
toja jest offline  
Stary 12.09.2005, 20:17   #240
kmxx
Bywalec
 
Data rejestracji: 09.05.2005
Posty: 58
kmxx w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez kmxx
ja myślę,że trzeba w nero wybrać "utwórz własne DVD Video" i wskazać wcześniej nagrane na dysku komputera te filmy CD.
Nero przetworzy materiał filmowy na format DVD i nagra płytę DVD Video. Taką metodą można dowolny format filmu -avi,WMV przetworzyć w DVD Video. Tak robiłem np. z filmem z kamery cyfrowej w formacie WMV. Film w WMV zajmował 10 GB - Nero przetworzył go w film DVD Video o pojemności 3 GB.
Podobnie z 3 płyt CD robiłem jeden DVD.
dlaczego dzisiaj tą metodą nie udało się. przygotowałem materiał w formacie avi.2 godz. nero przetwarzało i nic. jakiś błąd i nie doszło do nagrania-płyta czysta nie nagrana. czy innym programem przetworzyć z avi na DVD? może moje nero "zgłupiało"?kto zna odpowiedź na ten problem? jutro spróbuję jeszcze raz tak samo w nero.
kmxx jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.