Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 24.07.2003, 19:58   #16
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
ar2r napisa***322;(a)

Ale teraz kiedy w komputroniku mają tdk po 12zł to juz nie jest taki problem
Ar2r
W Delfinie, we Wrocławiu TDK i Verbatim -R kosztują 10 zł (w pudełku). Tylko, że sa chyba x2.

Płytki możemy też wypalać wspomnianym tu już ImageTool Burn 1.00.6. Wymaga on zainstalowanego na dysku Nero Burning Rom.

- wybieramy opcję DVD
- wybieramy prędkość wypalania (pod wyborem nagrywarki)
- zaznaczamy "ptaszkiem" opcje : "Reallocate VIDEO_TS Structure" oraz
"Enable DVD+/-R/RW High Compatibility Mode (recommended)"
- W pasku DVD Root wybieramy Directory czyli folder w którym leży nasz gotowy do wypalenia film
- Pod spodem możemy wpisać Volume dla dysku (etykietę)
- naciskamy ikonkę "Burn" i jeśli wszystko jest w porządku to płyta się wypala.
- pijemy kawę, herbatę, piwo aż do wypalenia płyty

Jabba
__________________

SITH LORD
Jabba the Hutt jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 25.07.2003, 09:12   #17
djwojtek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.04.2003
Posty: 23
djwojtek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
nagrywarka SONY-500AX
napęd DVD-R LG
DVD Decrypter lub Smart Ripper

Po wypaleniu np na PRINCO, nie chce odczytać kopii
wypalam tez na LEAD DATA, tez sa problemy

Kompresowałem ostatnio w Instant Copy, wypaliłem w Nero ale juz przy odczytywaniu z kopii są błędy, kopia na odtwarzaczu stacjonarnym chodzi dobrze.

CopyDVD w NERO - czasem dobrze wypali, czasem źle. Nie robi mi kopi 1:1 np po tym jak podziele film w DVDxCopy.

Nie wiem jak chodza wypalone plytki i czy mozna dobrze odczytać w RecordNowMAX.

Moze to tez wina nośnika DVD-R LEAD DATA
W sumie 80% wypalonych kopii moge odczytać

I co tu wybrać?
djwojtek jest offline  
Stary 25.07.2003, 09:14   #18
djwojtek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.04.2003
Posty: 23
djwojtek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Sprawdzajcie przy testach czy mozna zrzucić kopie spowrotem na HDD.
djwojtek jest offline  
Stary 30.07.2003, 22:11   #19
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Bardzxo proszę, ze szczególnym zwróceniem uwagi na wypalanie płyt zrobionych programami typu DVD2DVDR czy IC7. Co robić z VOBami, czy wypapanie jest efektywne i daje poządane rezulaty.

HOWGH !

Jabba

P.S. Boba jest skuteczny ale drogi
__________________

SITH LORD
Jabba the Hutt jest offline  
Stary 01.08.2003, 23:44   #20
ar2r
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika ar2r
 
Data rejestracji: 19.05.2003
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 114
ar2r zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Po pierwsze nienawidze tego programu Przy pierwszych próbach nagrania plików na dysk DVD ( dokładnie film) zaznaczałem mu 4,3 GB on wypiywał ze jest 4,3 a nagrywał to w 6 min i dysku nie dało sie odczytać !!!!!!!!!!!

NIE KORZYSTAJCIE Z WIZARDA PRZY NAGRYWANIU PLIKÓW "FILMOWYCH" (vob, ifo, bup)
__________________
Pozdro
Ar2r

AXP 1700+@2600+, 512MB 333,
Radek 9100 szafirek, Toszibka 5002,
Barakudka 40 + 60 GB
ar2r jest offline  
Stary 01.08.2003, 23:44   #21
ar2r
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika ar2r
 
Data rejestracji: 19.05.2003
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 114
ar2r zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
STOMP RECORD NOW MAX 4.5

DISC TO DISC COPY

1. Zakładka FILE , WIZARD
2. Make An Exact Copy
3. Wkładamy płyte którą chcemy skopiowac, lub ładujemy obraz płyty do wirtualnego napędu i w zależności z którego napedu chcemy skopiować naciskamy change i wybieramy napęd
4. NEXT
5. Wkładamy czystą płytke do nagrywarki
6. Next
7. 15-60 min wyjeżdża skopiowana płytka inaczej nazywana Backup
__________________
Pozdro
Ar2r

AXP 1700+@2600+, 512MB 333,
Radek 9100 szafirek, Toszibka 5002,
Barakudka 40 + 60 GB
ar2r jest offline  
Stary 01.08.2003, 23:50   #22
ar2r
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika ar2r
 
Data rejestracji: 19.05.2003
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 114
ar2r zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
RECORD NOW MAX 4.5

"Nagrywanie filmu dvd z plików VOB"

1. File, New Job, Data Disc
2. Wybieramy nagrywarke ( dwuklik na ikonc nagrywarki z lewej strony ekranu ) pojawi sie czerwona strzałka
3. Dodawanie plików lub katalogów odbywa sie za pomocą Drag and Drop ( przeciągnij i upuść )czyli przenosimy bardzo łatwo pliki z explorera do programu, ale jeśli ktoś nie lubi takiego sposobu można po prostu naciśnąć prawy przycisk myszy na największym polu na środku ekranu i wybrać Add Files and Folders.
-------Pamiętaj że płyta dvd-video musi posiadać katalog VIDEO_TS ( a w nim wszystkie pliki z filmem) i AUDIO_TS ( pusty ale lepiej żeby był ) -------
Po zakończeniu przenoszenia plików powinniśmy mieć 2 w\w katalogi

4. Teraz wystarczy wybrać Ilość kopii, prędkość ,etykietę dysku( Volume Label) i nacisnąć duży CZEROWNY guzik

Program automatycznie rozpoznaje czy pliki które chcemy nagrać są plikami dvd i sam ustawia odpowiednie parametry dla jak najlepszej kompatybilności z odtwarzaczami DVD ( co nie zawsze oznacza że ustawienia które wybierze są najlepsze )

Po 15 - 60 min : Płytka z nagranymi plikami
__________________
Pozdro
Ar2r

AXP 1700+@2600+, 512MB 333,
Radek 9100 szafirek, Toszibka 5002,
Barakudka 40 + 60 GB
ar2r jest offline  
Stary 24.08.2003, 13:40   #23
sonnor
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 24.08.2003
Lokalizacja: mazury
Posty: 2
sonnor w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
palic czym się da !!

palę DVD ostatnio prog copy to DVD wszystkie stacjonarne odtwarzacze to czytają - (mam sklep ze sprzętem pod nosem i daje płytki do testowania - bez reklamacji ) co do nero to też dużo wypaliłem i nic się nie działo złego. Proponuję bardziej zwrócić uwagę na to na czym wypalamy, przejechałem się na DATEXACH, AKKOSACH, MEDIASONICACH, wypalały się różnie i z odczytem też było różnie - polecam ESPERANZĘ I ostatnio PRINCO tanio i dobrze - chociaż dwa razy w oryginalnym szpindlu zafoliowanym znalazłem nagrane płytki
sonnor jest offline  
Stary 26.08.2003, 13:55   #24
miles
volleyball
 
Data rejestracji: 14.11.2002
Lokalizacja: wyjechalem z PL a co :)
Posty: 454
miles zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Wypalarka Sony DRU***8211;500A i stacjonarny Sony DVP.
Nagrywam w najłatwiejszy sposób czyli Nero 5.5.10.28 każdy chyba wie jak to działa.
Filmy zrobione z Divx na DVD (DVDMaestro), a także DVD9-DVD5
( Decrypter i DVD2one) wypalam w Nero. Nie zdarzyło się jeszcze by film nagrany tak nie działał.
Nagrywam tanio czyli Esperanza x2 i Princo x2. Będe myślał na x4.

Miałem Toshibe 5002 filmy nagrane na tanich nośnikach w nero, nie chciały działać lub zacinały się w stacjonarnymch odtwarzaczach.

PS2 nagrywam w Alcohol tworząc .img płyty. Nagrane w nero nie chciały mi działąć.
__________________
nie bylo mnie od 2008 smieszne
miles jest offline  
Stary 05.09.2003, 09:31   #25
jaceksee
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.07.2003
Lokalizacja: Świecie
Posty: 2
jaceksee w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
nagrywanie dvd

nagrałem już sporo dvd i robię to tylko jednym programem który tworzy własne menu bez jakielkolwiek ingerencji użytkownika (np. przy płytach dwu warstwowych)
Jest nim DVD Xcopy firmy 321 studios do kopiowania jest to jedyny o jakim słyszałem dostępny program który tworzy idealne kopie DVD zabezpieczonej czy nie po prostu ją kopiuje.
Z jednym małym aczkolwiek wydaje mi się nie istotnym mankamentem:
- na początku wyświetla się baner reklamowy firmy 321 Studios informujący o legalności czy też o nielegalności nagranej płyty
Ogólnie rewelacja.
Do tworzenia własnych dvd (np przeróbka zwykły divx do DVD) używam DVD Workshop tez jest dobry.
Oby dwie wersje podanych tu programów posiadam i udostępnie po kontakcie ze mną całkiem za free
nara
Ach jeszce jedno czytam te posty które tu umieszczacie.
Są w nich kombinowane opisy że tu trzeba zrobić to a tam tamto bo jak nie to się nie uda czy coś itp.
W/w programy są tak proste że ograniczamy się praktycznie tylko do utworzenia jakiegoś ładnego menu(jeśli tworzymy swoją płytę)(dvd workshop)
lub włożenie orginalnego dvd i dvd-r do napędu i to wszystko(DVD xcopy).
__________________
Jacko

Ostatnio zmieniany przez jaceksee : 05.09.2003 o godz. 09:48
jaceksee jest offline  
Stary 10.09.2003, 23:57   #26
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Question

Czym róznią się programy :

- Stomp RecordNow Max 4.50
- Veritas RecordNow DX 4.60 ?

Czy Stomp i Veritas to ta sama firma ? Czy też to rózne firmy i różne programy ?

Jabba
__________________

SITH LORD
Jabba the Hutt jest offline  
Stary 11.09.2003, 00:34   #27
zorg
Caliente
 
Avatar użytkownika zorg
 
Data rejestracji: 30.09.2002
Lokalizacja: Zorgberg
Posty: 3,402
zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
teraz jiz Sonic

i wersia 4.61 !
__________________

Ostatnio zmieniany przez zorg : 04.03.2010 o godz. 11:53
zorg jest offline  
Stary 26.09.2003, 21:45   #28
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Wszystko w jednym miejscu
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline  
Stary 01.10.2003, 22:44   #29
Yeti
walidator
 
Data rejestracji: 23.06.2002
Posty: 96
Yeti zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
DiscJuggler 4.10.1084 Pro -- opis wypalania zripowanej płytki.

1) Instalujemy i "dopieszczamy"

2) Prog po odpaleniu zaserwuje nam tipsa z poradą dnia, zamykamy i odsyłamy tipsownik w niebyt, no chyba
że ktoś lubi sobie poczytać.

3) Pod spodem mamy okno z dostępnymi rodzajami kompilacji, wybieramy "Create new DVDs"

4) Wkładamy do palnika stosowną płytkę plus lub minus zależnie od upodobania, płyta koniecznie musi być
czysta, nie zapodanie do napędu płyty uniemożliwi nam dalszą działalność z progiem ( w tej opcji )

5) Otwiera nam się śliczne okienko, proponuje dać na cały ekran dla przejrzystości,po lewo od góry explorer+zakładka
wyboru palnika po prawo katalogi i pliki, na dole nasza czyściutka gotowa na wszystko płytka.

6) Okno dolne >> Jako że nazwa "Blank DVD" nie za bardzo pasuje na tytuł naszej płyty klikamy na niej prawym
myszem i wybieramy z rozwiniętego menu "Rename", wpisujemy nazwę naszego arcydzieła i "Enter"

7) Na płycie muszą zostać utworzone katalogi AUDIO_TS oraz VIDEO_TS, klikamy prawym myszem na "DVD border"
i wybieramy "New folder", wpisujemy nazwę pierwszego katalogu AUDIO_TS , nazwa MUSI być pisana wielkimi
literami, po tej operacji program utworzył dodatkową ikone "<nazwaFilmu>, DVD zone" oraz nasz katalog
AUDIO_TS, klikamy tym razem na nowo utworzonej ikonie "<nazwaFilmu>,DVD zone" lewym myszem i znów
wybieramy "New folder", tym razem wpisujemy VIDEO_TS pamiętając o wielkich literach, zatwierdzamy enterem.
Katalogi AUDIO_TS i VIDEO_TS wraz z przygotowaną zawartością mogą zostać przeciągnięte bezpośrednio
z dysku za pomocą wbudowanego explorera lub dowolnego managera plików, jeśli do tej operacji wykorzystamy
wbudowany explorer istotne jest aby katalogi przeciągać z PRAWEJ jego strony, okienko "Name", jeśli tego nie
zrobimy i przeciągniemy z lewej strony możemy się czasem niemile zdziwić nie mogąc się doczekać końca
operacji lub dostając całkiem fikcyjne info o rozmiarze kompilacji, np.mieliśmy w katalogu VIDEO_TS sześć plików
a prog stwierdzi że jest ich powiedzmy z tysiąc pięćset

8 ) Powiedzmy że katalogi mamy, teraz za pomocą wbudowanego explorera (lub innego ichniego wynalazku)
przeciągamy odpowiednie pliki do katalogu VIDEO_TS, na pasku poniżej zobaczymy jak stoimy z miejscem
na płytce.

9) Zmieniamy zakładkę na "DVD Recording" , sprawdzamy w "Advanced" czy opcja "Close disc" jest zafajkowana
i możemy sobie zapalić 8) naciskając "Start"

Program domyślnie jest tak ustawiony że po wykonaniu powyższych operacji otrzymamy solidnie wypaloną płytkę,
ja osobiście zmieniam tylko wielkość keszu L2, Tools>Options>I/O na 20 sekund, i zabraniam wysuwania tacki
po wypaleniu płytki Tools>Options>Job, jugglerem wypaliłem do dziś około 70 płytek i wszystkie są ok, stosuje płyty
verbatima, wypalam tez dla znajomych na różnych wynalazkach, płytki działają ok czego nie mogłem powiedzieć
o wypalaniu po neronem v11 v15, płytki wypalane neronem miały tendencje to stopklatkowania.
Jugglera używałem na palniku pionek 105 oraz obecnie 106D, program ma też małe bugi (vide przeciąganie plików)
ale wiedząc o nich można wypalać bezstresowo.
Yeti jest offline  
Stary 02.10.2003, 19:42   #30
Gelo_5
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Gelo_5
 
Data rejestracji: 13.03.2003
Lokalizacja: Suwałki
Posty: 134
Gelo_5 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Super program.Też z niego od kilku miesięcy korzystam, tyle,że ze starszej wersji 4.01.ZERO PROBLEMÓW.Poczciwy Nero służy do wypaklania CD /z przyzwyczajenia i zasiedzenia!/
Gelo_5 jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.