Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 03.10.2003, 20:22   #31
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cześć !

Nagrywałem płytkę DVD-R Disc Jugglerem. Ustawiłem parametry zgodnie z poradami Yeti. Nagrywałem płyte TDK x2. Przy nagrywaniu nastawiłem suwak programu na "Directly from reader to recorder x2". Program palił płytkę 39 minut - wydaje mi się ,ze za długo. ImgTool (ten używający engine Nero 6), pali około 25-30 minut. Poza tym program pokazywał Real Speed od 0 do nawet 3,3 !? Cache zaś potrafiło czasem spaść do zera i dioda palnika gasła). Czyzby działanie Burn Proof ? Wiem,ze Real Speed jest niby zmienna (do Nero można uzyć takiego wpisu do rejstru , ktory pokazuje własnie Real Speed) ale aż w takim zakresie ?

Jakie ustawienia suwaka stosujecie w Disc Jugglerze ? (Slower - Faster). Czy te niestabilności prędkości nie szkodzą w paleniu płytek ?

Pozdrawiam

Jabba
__________________

SITH LORD
Jabba the Hutt jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 03.10.2003, 20:53   #32
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Okazało się,ze płytka nagrana Disc Jugglerem nie startuje w odtwarzaczu Pioneer 444. Player wykrywa ją jako DVD ale na Play reaguje szukaniem czegoś i powrotem do napisu DVD.

Jabba
__________________

SITH LORD
Jabba the Hutt jest offline  
Stary 03.10.2003, 21:14   #33
Gelo_5
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Gelo_5
 
Data rejestracji: 13.03.2003
Lokalizacja: Suwałki
Posty: 134
Gelo_5 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Jabba the Hutt napisa***322;(a)
Okazało się,ze płytka nagrana Disc Jugglerem nie startuje w odtwarzaczu Pioneer 444. Player wykrywa ją jako DVD ale na Play reaguje szukaniem czegoś i powrotem do napisu DVD.

Jabba
Tak na szybko.Sprawdź w IfoEdit plik VIDEO_TS.IFO w podkatalogu VMGM_MAT>First Play PGC w ostatnim wierszu Pre command jaki masz numer.Może nie zrobiłeś np. GetVTS Sectors i odwarzacz nie może wystartować.Można w Pre comand, klikając prawą myszą zmienić numer startowy.
Gelo_5 jest offline  
Stary 03.10.2003, 22:19   #34
Yeti
walidator
 
Data rejestracji: 23.06.2002
Posty: 96
Yeti zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Jabba the Hutt napisa***322;(a)

Program palił płytkę 39 minut - wydaje mi się ,ze za długo

Poza tym program pokazywał Real Speed od 0 do nawet 3,3 !? Cache zaś potrafiło czasem spaść do zera i dioda palnika gasła).

Wiem,ze Real Speed jest niby zmienna (do Nero można uzyć takiego wpisu do rejstru , ktory pokazuje własnie Real Speed) ale aż w takim zakresie ?

Jakie ustawienia suwaka stosujecie w Disc Jugglerze ? (Slower - Faster). Czy te niestabilności prędkości nie szkodzą w paleniu płytek ?

Pozdrawiam

Jabba [/B]
Żaden z wymienionych u Ciebie problemów nie występuje u mnie, suwak prędkości mam ustawiony na max, miałem tylko jeden przypadek gdy juggler odmówił wypalenia płytki dopóki nie zmniejszyłem szybkości na x1, wystąpiło to na jakiejś taniej płytce, bufor mam z reguły 99-100%, real speed oscyluje u mnie w granicach +/- 0,1 aktualnej prędkości nagrywania.

Napędy mam podpięte tak;
IDE1- litek52327 - master
toshiba SD-M1712 - slave
IDE2- pioner106 - master
wolny - slave
hdd na extra kontrolerze promise
- - -
Edit

Odtwarzam toto na stacjonarnym toshiba SD-220E, znajomi królika mają LG/THOMSON/CLATRONIC/MUSTEK/PANASONIC i działa.
Powalczył bym z problemem na dvd-rw ale u mnie działa
W wolnej chwili sprawdze płytki w jakimś sklepie rtv.

Ostatnio zmieniany przez Yeti : 03.10.2003 o godz. 22:36
Yeti jest offline  
Stary 03.10.2003, 22:49   #35
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Gelo_5 napisa***322;(a)
Tak na szybko.Sprawdź w IfoEdit plik VIDEO_TS.IFO w podkatalogu VMGM_MAT>First Play PGC w ostatnim wierszu Pre command jaki masz numer.Może nie zrobiłeś np. GetVTS Sectors i odwarzacz nie może wystartować.Można w Pre comand, klikając prawą myszą zmienić numer startowy.
Zrobiłem Get VTS SECTORS (jak litanie ma to opanowane - IfoEdit : Kopiowanie koloru napisów z orginal IFO, wklejanie do nowego IFo, zapis, GET VTS Sectors).

Płyta po wypaleniu IMGTool (engine Nero 6.0.0.19) odpala się i działa prawidłowo.

Pozdrawiam

Jabba
__________________

SITH LORD
Jabba the Hutt jest offline  
Stary 20.10.2003, 00:35   #36
cypher
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika cypher
 
Data rejestracji: 18.10.2003
Lokalizacja: Londyn / Zielona Gora
Posty: 16
cypher w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
CloneDVD

1. RIP DVD - Dvd Shrink 3.0 Beta 5
2. Write DVD - CloneDVD 1.3.10.1

CloneDVD wybieram "Write Existing Data" i podaje sciezke
do plikow na dysku. Moje LG GSA 4040B wypala filmy z 4x predkoscia
bez problemow na plytach Verbatim DVD+R 4.7GB x4 innych nie uzywalem jeszcze.
8)
cypher jest offline  
Stary 11.11.2003, 00:27   #37
donvit
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika donvit
 
Data rejestracji: 24.01.2003
Lokalizacja: Poznań, Wałbrzych
Posty: 119
donvit zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ok. Mam zrippowane voby i ifo za pmocą Smart Rippera. Włączam Nero 6.0 Express, wybieram opcję dvd video, wkładam wszystkie voby i ifo do katalogu video_ts, wpisuje label a kiedy naciskam burn wywala mi komunikat:
"DVD Video compilance test failed. The resulting DVD-Video might be unplayable. Do you want to continue ?"
I co z tym zrobić. Co robię źle ?
__________________
Athlone 3000+XP Barton
ASUS A7N8X-Deluxe
Gainward GeForce FX5900 Ultra2
Sound Blaster Live!
Ram 1000 MB PC 433
donvit jest offline  
Stary 12.11.2003, 20:48   #38
MIKIKO
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.10.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 5
MIKIKO w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Czesc

Tez mialem ten problem. Uzyj zamiast Nero Express inny pakiet z rodziny Nero - Nero Vision Expres Jest super, wystarczy vob i reszte zrobi za Ciebie, uwaga musisz miec wersje zarejstrowana.

MIKI
__________________
MIKI
MIKIKO jest offline  
Stary 29.11.2003, 16:12   #39
maxp
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.11.2003
Posty: 3
maxp w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
jakby ktoś pytał to....

Palenie DVD-Video:
1.Z oryginału SmartRipperem 2.41 z opcją MOVIE na HDD
(można użyć AnyDVD nie trzeba wtedy ripować tylko zaczynamy od pkt. 2)
2.DVD2ONE v1.23 przeliczam do wielkości DVD-/+R(4.3GB)
(1.23 to ostatnia dobrze działająca wersja DVDE2ONE dla starszych odtwarzaczy stacjonarnych DVD,
wersję 1.30 używać tylko jeśli musimy wykorzystać opcję join której nie ma wersja 1.23 -
nowe stacjonarki łykają filmy przeliczane dowolną wersją)
3.NERO BurningRom 5.5.10.15 na szybkości x4 wypalanie płytki
całość około 30min.

Ponad 250 tytułów wypalonych j.w. bez zająknięcia działa w PC, PS2 i na stacjonarnych
odtwarzaczach DVD.

Palenie DVD PS2:
1.Alcohol 120% v1.4.3 build518 - rip na HDD
2. j.w. - x4 wypalenie płytki
całość okolo 30min.

Ponad 50 tytułów wypalonych, bez problemów w konsolach z płytą główną v5 i powyżej oraz ripperem.
Starszych wersji konsol nie miałem możliwości testować.

Hardware użyty do w.w.:
Proc PIV 1.6GHz, 1GB DDRAM, obecnie DVD-ROM MATSHITA UJDA745A(USB)->wcześniej używałem DVD-ROM Toshiba 1712,
DVD+/-RW PLEXTOR PX-708A(USB)
System operacyjny:
WindowsXP Pro SP1 build 2600
Płytki:
Princo DVD-R 1-4X(PLN 5,00/1szt.)
maxp jest offline  
Stary 16.12.2003, 23:23   #40
Kosteg
Bywalec
 
Avatar użytkownika Kosteg
 
Data rejestracji: 05.10.2003
Posty: 73
Kosteg w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ostatnio dużo filmów mi sie trafia które nie wymagają kompresji, a jedynie wyżucenia całego bałaganu meni napisów i dodatków. Dla mnie idealnym do tego celu jest DVD2DVD-R. Wczytuję film normalnie jak bym miał go obrabiać CCE, Ale w zakładce "Setings" ,odchaczam opcję "Start Encoding if possible", co powoduje że obróba filmu nie jest dokonywana a jedynie film jest rozkładany na części i od nowa składany. Trwa to jakieś 45 min.I w efekcie końcowym otrzymujemy plik iso, gotowy do nagrania. Według mnie ten sposób obróbi ma tę zaletę że całe pliki opisujące film są twożone od nowa, bez naleciałości po wykasowanych ścieżkach itp...Tak obrobione filmy chodzą mi bez żadnego zająknięcia , nawet u mojego sąsiada któredo dvd jest bardzo grymaśne(wcześniej robiłem to DVD2One i u niego bywały problemy -szczególnie gdy próbował przewinąć film o parę scen do przodu : odtważacz gubił naprzykład napisy , albo ścieżke dźwiekową)
Kosteg jest offline  
Stary 17.12.2003, 12:09   #41
ErCoDeZz
Bywalec
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Posty: 36
ErCoDeZz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Kosteg
Ostatnio dużo filmów mi sie trafia które nie wymagają kompresji, a jedynie wyżucenia całego bałaganu meni napisów i dodatków. Dla mnie idealnym do tego celu jest DVD2DVD-R. Wczytuję film normalnie jak bym miał go obrabiać CCE, Ale w zakładce "Setings" ,odchaczam opcję "Start Encoding if possible", co powoduje że obróba filmu nie jest dokonywana a jedynie film jest rozkładany na części i od nowa składany. Trwa to jakieś 45 min.I w efekcie końcowym otrzymujemy plik iso, gotowy do nagrania. Według mnie ten sposób obróbi ma tę zaletę że całe pliki opisujące film są twożone od nowa, bez naleciałości po wykasowanych ścieżkach itp...Tak obrobione filmy chodzą mi bez żadnego zająknięcia , nawet u mojego sąsiada któredo dvd jest bardzo grymaśne(wcześniej robiłem to DVD2One i u niego bywały problemy -szczególnie gdy próbował przewinąć film o parę scen do przodu : odtważacz gubił naprzykład napisy , albo ścieżke dźwiekową)
Nie bardzo wiem po co cala ta zabawa, w shrinku trwa to polowe krocej + potem 2 minuty na wykasowanie "naleciałości po wykasowanych ścieżkach itp" w ifoedit.
ErCoDeZz jest offline  
Stary 17.12.2003, 21:10   #42
Kosteg
Bywalec
 
Avatar użytkownika Kosteg
 
Data rejestracji: 05.10.2003
Posty: 73
Kosteg w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Po pierwsze nie musisz sie bawić ifoedit-em, program cię wyręczy, a po drugie od razu uzyskujesz plik iso którego stwożenie też zajmie ci kilka minut, co daje w sumie ten sam czas, no chyba że uzywasz np, nero... ja go już dawno olałem, za dużo robił mi zacięć, i po trzecie wreszcie obejrz sobie film zrobiony na dwa sposoby (np. w ifoedit-cie), a zobaczysz różnice. No i ostatnia kwestia , ktoś napisał żeby na tej stronie podzielić się swoimi spostrzeżeniami, nie musisz z nich skożystać, dla mnie jest to wygodne, włanczam film , idę na kawę , i mam gotowy film do nagrania. A pozatym chciałem zwrócić taką małą uwagę że wiele programów ma funkcje o które nikt ich nie podejżewa...i wielu ludzi utrudnia sobieżycie szukając jakichś wymyślnych programów , warto poznać jeden a dobrze
Kosteg jest offline  
Stary 27.12.2003, 19:55   #43
Yeti
walidator
 
Data rejestracji: 23.06.2002
Posty: 96
Yeti zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
gear pro

Znalazlem taki prog GEAR PRO MASTERING 6v05, ponoc legenda w wypalaniu,
cena tez niezla 749$, jest ktos kto tym pali ? Producent na swojej stronie wielce zachwala (chyba normalne) i twierdzi ze toto pali plyty 100% zgodne ze specyfikacja.

http://www.gearsoftware.com/products...ring/index.cfm

Ostatnio zmieniany przez Yeti : 27.12.2003 o godz. 20:01
Yeti jest offline  
Stary 05.01.2004, 09:13   #44
Dalton22
Wolny strzelec
 
Avatar użytkownika Dalton22
 
Data rejestracji: 17.10.2002
Lokalizacja: Płock
Posty: 17
Dalton22 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Exclamation Nagrałem płytkę zgodnie z opisem CobraVerde

no prawie zgodnie i :
mój stacjonarny Samsung DVD-S224 odczytuje bez żadnych problemów (znaczy bez zająknięcia) zarówno DVD-R jak i DVD+R, nie odczytuje DVD+RW ale to już trudno
Stacjonarne DVD SONY (kino domowe dav-s400) nie odczytuje płyt DVD-R... niestety, wyskakuje tylko komunikat : "this disc i dirty" i tyle, wszelki kombinacje z ustawieniami nie dały żadnych rezultatów. Płytki DVD+R (dobrej marki i dobrze nagrane) czyta bez problemu.
Kolejnym stacjonarnym odtwarzaczem jaki udało mi się sprawdzić był Panasonic:
ten dla odmiany nie odczytuje płyt DVD+R - podobny komunikat lud "no disc", natomiast DVD-R odczytał bez gadania nawet pozwolił zrobic zoom'a oraz wywalic napisy.

Kino domowe LG - odtwarza wszystko bez mrugnięcia, dźwięk coprawda jest cieńszy niż w poprzednich, ale za to wszystkie płytki odtwarza.



(warto wspomniec że mój samsung kosztował 600 zł ,panasonic około 900, a sony 2000, a LG 1300 )

Nagrywałem w programie Nero 60023 na płytkach X-disc'a(DVD-R), Esperanzach(DVD+R) i noname'ach(DVD+R), zawsze z prędkością 4x.
NIe zauważyłem jakiejś konkretnej różnicy przy nagrywaniu filmu, który finalnie zajmował 4GB czy 2GB - za każdym razem jakość była MINIMUM zadowalająca - dźwięk jest super.

konfiguracja sprzętowa poniżej.


UWAGA !!!!! PŁYTY ESPERANZA !!! - przed nagraniem prosze zwrócić uwagę czy na płytkach od ich nagrywalnej strony nie ma żadnych kropek / przebarwień, drobnych rys - jeżeli są to film nie może zostać nagrany w tej częsci płyty (znaczy musi być na tyle krótki, żeby się zmieścił przed nimi) - owe kropki (tak je nazwę) powodują błędy w zapisie, co w konsekwencji owocuje przesunięciem Głosu względem klatek filmu i mamy dźwięk wyprzedzający film np. o 3 sekundy.
Nie chcą niestety tych płyt przyjąc do reklamacji.





pozdrowionka
Dalton
__________________
Hardware:
Athlon 1700+ (1467@1750), Asus A7V266-C, 256 MB DDR, DVD+-RW LiteOn 451s, CD-RW LiteOn 40125s, CD Asus 52x, HDD Samsung 40GB
Software:
WinXp pro (bez SP1 narazie), CCe 2.50, Avisynth 207, MaestroSBT, Spruce DVD Maestro, Nanub, Subtitleworkshop@subtitletoolen itd... itp...

Ostatnio zmieniany przez Dalton22 : 29.01.2004 o godz. 12:49
Dalton22 jest offline  
Stary 11.01.2004, 08:48   #45
riko
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.12.2003
Lokalizacja: Katowice
Posty: 1
riko w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Jabba the Hutt
Mamy więc już omówienia Prassi, DVDDecryptera, Alcohola (w wersji dla fanów gier na konsole), uwagi do Nero. Jeszcze przydałoby się RecordNow Max, RecordNow,CopyTo DVD.

Przy okazji pytanie. Fido2001 wypala płyty z filmami x2. Czy wypala ktoś x4 (Pionkiem,Teakiem,NECem,Sony) i chodzą mu potem filmy w stacjonarnym DVD ? Cobra, z jaką prędkością palisz ?

Pozdrawiam

Jabba
wypalam wszystkie filmy X4 Liteonem 811S chodzą na odtwarzaczu stacjonarnym bez problemu
riko jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.