Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 23.06.2004, 22:31   #1
Dahag
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Dahag
 
Data rejestracji: 30.03.2004
Lokalizacja: North 53°09'10" East 23°05'25"
Posty: 23
Dahag w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question Jak pozbyć się angielskiej ścieżki audio

Korzystam z poradnika Jakość ponad wszystko! i doszłem do momentu w którym pozbywamy się zbędnych napisów i ścieżek audio. Jest tam opisane jak tego dokonać z tym że to nie działa. Owszem pozbywam się Tureckiej ścieżki ale nadal pozostają angielska i polska mimo iż IfoEdit twierdzi że jest tylko polska. Proszę o pomoc
Dahag jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 24.06.2004, 07:26   #2
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Rzekłbym, że to jest mało prawdopodobne jeżeli wszystko masz dobrze poodznaczane i wczytane prawidłowe IFO. Z jednym wyjątkiem - spotkałem się z płytami (moze z dwoma tytułami...), gdzie był zrobiony kiepski authoring i nie pasowała parametryzacja scieżki w sensie zadeklarowanego języka do tego języka, który rzeczywiscie był...
Tylko, ze Tobie pozostają po działaniu IfoEdit 2 scieżki...
A z drugiej strony jezeli IfoEdit twierdzi, że ma tylko jedna ścieżke (na podstawie pliku IFO) to powiedz mi skad wiesz, że zostały dwie
Przecież jak wczytasz to do jakiegos playera to on zacznie działać na podstawie IFO z ifoEdit i tam masz tylko jedna ścieżkę...
Jak wczytasz do do jakiegoś analizatora VOB to może się zdarzyć, że zobaczysz tam jakis slad po scieżce angielskiej (tak jest choćby z wcześniejszymi wydaniami Aliena, gdzie mozna zobaczyć, że rzekomo jest wiecej scieżek dźwiękowych w filmie tyle, że ich nie ma i nie mozna ich wybrać...), która jest pusta - nie ma jej tam. Tak może byc gdy audio angielskie było na adresie 0x80 a polskie wyżej. Ale tego nie powinno byc widać w IFO i na pewno nie ma takiej ścieżki w VOBach...
Więc jak to jest
Jeżeli jednak wciąż coś Ci nie bedzie dawać spokoju to żeby Ci odpowiedzieć musiałbym widzieć Twoje pliki IFO.
Daj mi info na PM i przeslij mi pliki VTS oraz VIDEO_TS.IFO a wtedy cos postaram sie poradzic...
Ale najpierw sprawdź wszystko proszę....
1stwasp jest offline  
Stary 24.06.2004, 15:22   #3
Dahag
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Dahag
 
Data rejestracji: 30.03.2004
Lokalizacja: North 53°09'10" East 23°05'25"
Posty: 23
Dahag w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
OK. Zaczne może od odpowiedzenia na twoje pytanie.

Skąd wiem że znajdują się dwie ścieżki ?
Ano, poniewarz odtwarzam pojedyńczy VOB i są dwie ścierzki do wybrania "Dzwięk 1" i "Dzwięk 2" ( pierwsza jest angielska a druga polska ). Do odtwarzania używam PowerDVD 4.

Na dole są załączone pliki o które prosiłeś. Przed i po obróbce IfoEdit v0.96.
Dołączone pliki
File Type: rar Przed.rar (24.9 KB, 31 oglądane)
File Type: rar Po.rar (239.0 KB, 25 oglądane)

Ostatnio zmieniany przez Dahag : 24.06.2004 o godz. 16:49
Dahag jest offline  
Stary 24.06.2004, 19:06   #4
Yacho
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 16.07.2002
Posty: 202
Yacho zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
skoro sciezka audio jest dostepna z menu power4 to znaczy ze nie wyciales jej prawidlowo i z VOBa (jesli gra i z ifo (jesli jest sama opcja a dzwiek milczy ) na www.doom9.org jest 1szy opis the big3 generalnie opisuje jak robic wycinanie za pomoca DoITFast4U - choc ifoeditem powinno dziaalc tez (Aliens tak robilem i bylo si ) choc ja nie uzywam Tmpega a CCE
Yacho jest offline  
Stary 24.06.2004, 22:48   #5
Dahag
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Dahag
 
Data rejestracji: 30.03.2004
Lokalizacja: North 53°09'10" East 23°05'25"
Posty: 23
Dahag w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No dobrze ale czemu w takim razie IfoEdit twierdzi na podstawie plików VTS_01_0.IFO i VIDEO_TS.IFO że znajduje się tam tylko JEDNA i ścieżka dźwiękowa ??
Dahag jest offline  
Stary 24.06.2004, 22:52   #6
Yacho
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 16.07.2002
Posty: 202
Yacho zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
O tym jakie opcje mozesz wybrac w menu audio okresla sie w Plikach IFO wlasnie - mozesz miec wywalona sciezke w VOBIe i jesli nie usuniesz pliku w IFO to i tak menu bedzie opcja z ta sciezka - skoro widzisz w ifoedit 1 sciezke a podczas odtwarzania 2 to :
a) nie zapisales ifo po edycji
b) edytujesz zle ifo -
w ciagu ostatniego miecha zrobilem z 20 filmow - nie spotkalem sie z czyms takim....
Yacho jest offline  
Stary 25.06.2004, 00:04   #7
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Dahag
OK. Zaczne może od odpowiedzenia na twoje pytanie.

Skąd wiem że znajdują się dwie ścieżki ?
Ano, poniewarz odtwarzam pojedyńczy VOB i są dwie ścierzki do wybrania "Dzwięk 1" i "Dzwięk 2" ( pierwsza jest angielska a druga polska ). Do odtwarzania używam PowerDVD 4.

Na dole są załączone pliki o które prosiłeś. Przed i po obróbce IfoEdit v0.96.
Ten dzwiek gra czy milczy..., zreszta niewazne...
Podegraj pliki IFO z zalacznika i sprawdz ustawienia krok po kroku rys 1, 2, 3.
Powinien Ci juz na pewno zostac tylko polski dzwiek...
Odpisz czy ruszylo...
Pozdrawiam
Dołączone pliki
File Type: rar test.rar (86.6 KB, 23 oglądane)
1stwasp jest offline  
Stary 25.06.2004, 11:41   #8
Dahag
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Dahag
 
Data rejestracji: 30.03.2004
Lokalizacja: North 53°09'10" East 23°05'25"
Posty: 23
Dahag w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
chyba doruję se tan film bo jak podmieniłem te pliki to efekt końcowy był taki że wogule nie było dźwięku. Co do ustawień to wszystko się zgadzało tylko nie miałem zaznaczonych napisów SubPicture 2: Polish (2-bit rle)(ID: 0x21,0x20) ale to chyba nic nie zmienia (chociaż nie mam pojęcia bo siem nie znam).
Dahag jest offline  
Stary 25.06.2004, 12:11   #9
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Dahag
chyba doruję se tan film bo jak podmieniłem te pliki to efekt końcowy był taki że wogule nie było dźwięku. Co do ustawień to wszystko się zgadzało tylko nie miałem zaznaczonych napisów SubPicture 2: Polish (2-bit rle)(ID: 0x21,0x20) ale to chyba nic nie zmienia (chociaż nie mam pojęcia bo siem nie znam).
Miałeś podmienić w filmie oryginalnym i wtedy dać Vob Extras i wyjąc sam film z dźwiękim 0x81 (PL), bo tak zostało zmodyfikowane IFO...
Pozdrawiam!
1stwasp jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.