Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 11.01.2005, 06:18   #1
diabolo
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika diabolo
 
Data rejestracji: 11.10.2004
Posty: 16
diabolo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jak przyśpieszyć nagrywanie płyt DVD+R?

Witam.
Mam lite-on'a SOHW 1213s. Maksymalna prędkość zapisu, która mnie interesuje, to +R (x12) i -R (x8).
No i mam pytanko: używam nośników x4, bo jak narazie nośniki x8 są ciagle za drogie. Czy są jakieś programy do zmiany bitsetting-u tak, aby można było nagrać te płytki przy większej prędkości? Usiłowałem znaleść na forum, ale jakoś nic konkretnego nie ma... Albo ja źle szukam :/
Dokładnie chodzi mi o przyśpieszenie nagrywania płytek +R (tych używam najczęściej).
W nagrywarce mam najnowszy bios, do nagrywania używam NERO 6.3.1.6
Dodam tylko, że programy do zmiany bitsetting-u mi działają (przynajmniej w kwestii zmiany księgi +R --> DVD-ROM)
Jak ktoś może, to niech da jakieś namiary, albo coś...
diabolo jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 11.01.2005, 06:24   #2
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
mozesz:
- wgrac nowy bios liczac ze konkretne nosniki beda nagrywane na nim szybciej
- przerobic bios zeby dany typ nosnikow byl nagrywany szybciej

a szczerze radze - w 99% przypadkow ustawienia w biosie sa poprawne i nagranie nosnika szybciej doprowadzilo by do jego uszkodzenia/niemoznosci odczytu
wiec albo daj sobie spokoj albo kupuj lepsze nosniki - i nie chodzi mi o szybsze, ale o lepsze, czyli np verbatim x4 ktory kosztuje 2pln z groszami spokojnie nagrywa sie x8, platinium x8 kosztuje 2pln... bardzo ladne wyniki przy tych predkosciach
nimal jest offline  
Stary 11.01.2005, 06:36   #3
diabolo
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika diabolo
 
Data rejestracji: 11.10.2004
Posty: 16
diabolo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wgrać nowego biosu nie mogę, bo mam najnowszy.
Co do przerabiania, to ciężka sprawa, bo aż taki wybitny w dziedzinie programowania, to raczej nie jestem. ..
Ogólnie to nie interesuje mnie modyfikacja biosu. Chodzi mi o coś do zmiany bitsetting-u, tak aby można było płytkę x4 potraktować jako płytkę x8. Zdaje sobie doskonale sprawę z tego, że większość tak potraktowanych płytek będzie się prawdopodobnie paliła, ale nie potrzebuję tego w celu archiwizacji danych, tylko raczej rozgryzienia kilku rzeczy o kompie i wypalarce.

nimal --> piszesz, że verbatim x4 nagrywa sie spokojnie x8. Jakiego programu używasz do nagrywania? Bo Nero nie pozwala mi tak nagrywać tych płytek... Sprawdzałem verbatimki i maksymalną dopuszczalną prędkością zapisu była x4 (dokladnie tak, jak podał producent na płytce)
diabolo jest offline  
Stary 11.01.2005, 06:45   #4
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
uzywam nero 6.6.0.0
ale to nie kwestai programu
tylko wlasnie biosu
moja 1213s jest przerobiona na sonego
odpowiedni bios znajdziesz na www.liteon401s.prv.pl - same zalety
ja dodatkowo wrzucilem go do omnipatchera i dodalem autobitsetting

w zalaczniu masz nero z ustawiona predkoscia 8 i info o dysku z kprobe zeby nie bylo ze to nie verbatim
nimal jest offline  
Stary 11.01.2005, 06:57   #5
diabolo
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika diabolo
 
Data rejestracji: 11.10.2004
Posty: 16
diabolo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>

W takim razie mam pytanko: który dokładnie bios tam masz wgrany? Ten flash-er BYX2 wersja exe => SONY DRU-710A DVD-R 12X DL 4X ? Bo ma opis DL 4x... Czy ja źle to rozumiem, czy to dotyczy zapisu płyt DualLayer? Bo z tego co wiem, to na tej wypalarce nie da się tych płytek nagrywać... Ale mogę się mylić
I jeszcze jedno pytanko: skąd wziąć omnipatchera i czym to się je
Ogólnie, jak możesz, to napisz w jaki sposób to wszystko zrobiłeś. Wgranie biosu to nie problem, ale nie wiem w jaki sposób ustawić autobitsetting i co to dokładnie daje
i dzięki za pomoc
--------------------------
dobra, omnipatchera już znalazłem
jak możesz, to napisz tylko, czym to się je. Bo nie chce czegoś sknocić... Nie mam drugiej wypalarki, a nie byłbym szcześliwy, gdybym tą jakoś wybitnie przez własną głupotę uszkodził
diabolo jest offline  
Stary 11.01.2005, 07:05   #6
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
tak, ten wlasnie bios
co do DL - ta nagrywarka potrafi nagrywac double layer - tylkonie wlaczyli tej funkcji w standardowym biosie - jak juz wspominalem, same zalety oczywiscie blokada regianalna tez zniknie (sprzetowa, programowa usuwa sie gdzie indziej, ale to juz latwiejsze)
skad omnipatchera? no trudno to go znles nie jest http://www.google.pl/search?q=omnipa...en-US:official
co z nim zrobic? wczytac do niego bios - dokonac ewentualnych zmian (ja tylko bitsetting zaznaczylem) i zapisac bios (najwygodniej jako exe)
w ten sposob masz plik exe ktory wgrywasz spod windy tak jak kazdy inny standardowy bios

autobitsetting - sam ustawia rodzja plyty z dvd+r/rw na dvdrom przy paleniu
funkcja nie zawsze dzialajaca w nero - wiec warto dodatkowo zmienic w rejestrze:
Cytat:
[HKEY_CURRENT_USER\Software\ahead\Nero - Burning Rom\Recorder]
"BookTypeDVDROM"=dword:00000001
nimal jest offline  
Stary 11.01.2005, 07:09   #7
diabolo
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika diabolo
 
Data rejestracji: 11.10.2004
Posty: 16
diabolo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>

Dzięki wielkie!!!! Nawet nie wiesz, jak się ucieszyłem z tego, że można nagrywac płytki dual-e
Wielkie dzięki! Nie masz nic przeciwko, jak dam ci jakiś plusik?? ;P
Za chwilkę będę się bawił, biosa już ściągnąłem, omnipatchera też, tylko kciuki teraz trzymać I powiadasz, że nagrywarka jest widziana przez system jako Sony? Ciekawa sprawa...
Ale - co mi tam Ważne żeby działało
To jeszcze raz wielkie podziękowania i pozdrowionka
diabolo jest offline  
Stary 11.01.2005, 13:29   #8
Zetoxa
liniejący leming
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Zetoxa
 
Data rejestracji: 20.12.2001
Lokalizacja: N-H
Posty: 12,623
Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
... diabolo, tylko spokojnie działaj, pomyśl 3 razy i nic nie zepsuj :cool:
__________________
c'est la vie !!!
Zetoxa jest offline  
Stary 11.01.2005, 13:34   #9
diabolo
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika diabolo
 
Data rejestracji: 11.10.2004
Posty: 16
diabolo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nie zepsuję, nie ma bólu W końcu nie na darmo jestem elektronikiem
Ale mam jeden problemik. Jak ktoś wie, to niech podpowie.
Chodzi o omnipatchera i autobitsetting. Kiedy to dokładnie działa? Bo już wszystko zrobiłem, wszystko (jak narazie) chodzi ok, ale po nagraniu płytki DVD+RW księga jest ustawiona na +RW... Nie zmienia księgi na -ROM. A może to działa tylko na płytkach +R? Jak ktoś wie, to niech da znać.
Pozdro for all
-------------------
dodam jeszcze, że dalej bawię się w nero, wpisy do rejestru dodałem i nadal nic.
pozdro
diabolo jest offline  
Stary 11.01.2005, 18:53   #10
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
sciagnij i raz uruchom narzedzie do bitsetting liteona (albo zawarte np w kprobe)
zmien ksiege, zapisz i odpal nero
nagraj co tam chcesz
zamknij nero i dopiero potem wylacz narzedzie do zmiany bitsettingu
w miedzyczasie mozesz w nero wejsc w menu nagrywarki - klikniesz na opcje i masz jaka ksiege ma ustawiac - oczywiscie ma byc dvd-rom
potem dodajesz wpis rejestru

w zasadzie po tej skomplikowanej operacji powinien booktype zawsze byc na dvdrom zarowno dla dvd+r jak i dvd+rw przy nastepnych plytach juz bez zadnych kombinacji
nimal jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.