Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 08.02.2005, 20:47   #1
fray12
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.02.2005
Posty: 2
fray12 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Exclamation problem z nagraniem danych na dvd

mam nagrywarke LITE-ON SOHW-1213S nagrywam na dvd glownie filmy jako divxsy wchodzi ich okolo 6 na plyte ale mam problem plyta nagrywa sie elegadzko ale gorzej z jej odczytem po nagraniu dvd nie czyta jej tzn wyglada to tak jakby plyta byla czysta ale w rzeczywistosci jest nagrana co robic pomocy!!!!!
fray12 jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 08.02.2005, 21:16   #2
wesyr87
Gotowy do użycia...
 
Avatar użytkownika wesyr87
 
Data rejestracji: 10.10.2004
Posty: 45
wesyr87 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
jaki nosnik (nazwa, firma,)?
wesyr87 jest offline  
Stary 09.02.2005, 01:08   #3
gajdzik
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.01.2005
Posty: 23
gajdzik zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
spróbuj zmienić plytki na których nagrywasz na lapsze. Moze akurat trafiła ci sie zła partia plyt
gajdzik jest offline  
Stary 09.02.2005, 06:43   #4
neig
Bywalec
 
Data rejestracji: 19.02.2004
Posty: 30
neig w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
to już było.....
Liteony tak mają oczym poinformował mnie już sprzedawca ,wsać płytkę do innego napędu DVD
neig jest offline  
Stary 09.02.2005, 07:12   #5
Maniek78
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.02.2005
Posty: 4
Maniek78 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez fray12
mam nagrywarke LITE-ON SOHW-1213S nagrywam na dvd glownie filmy jako divxsy wchodzi ich okolo 6 na plyte ale mam problem plyta nagrywa sie elegadzko ale gorzej z jej odczytem po nagraniu dvd nie czyta jej tzn wyglada to tak jakby plyta byla czysta ale w rzeczywistosci jest nagrana co robic pomocy!!!!!
Ja mam podobny problem. Też wypaliłem 6 filmów divx na płytce DVD (Platinum 12x, wypalarka Lite-On SOHW-costam ), tylko że u mnie odczytuje ta płytke tzn. pokazuje jej zawartosc ale nie moge odtworzyc zadnego z filmow z płytki ani przegrac ktoregokolwiek na HDD Naped DVD mieli ta płytke bez końca. A pliki mp3 ktore tez zgrałem na DVD (tez Platinum 12x) co prawda nie odtwarzają się w Winampie ale da sie je zgrac na HDD. Czy komus wogule udało sie zgrac divxy na DVD i je później odworzyc?
Maniek78 jest offline  
Stary 09.02.2005, 07:52   #6
imola
>my private watch dog ;)<
 
Avatar użytkownika imola
 
Data rejestracji: 09.04.2003
Lokalizacja: Łódź city
Posty: 673
imola zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez neig
to już było.....
Liteony tak mają oczym poinformował mnie już sprzedawca ,wsać płytkę do innego napędu DVD
Co Liteony mają Albo nagrywarka jest uszkodzona, albo trzeba zrobic aktualizacje biosu, albo trzeba zaktualizować nero, albo uzywac lepszych plyt, albo zainstalować ASPI, albo wszytsko naraz. Nie ma czegos takiego Liteona tal mają, jeżeli plyta się nie czyta to jest źle nagrana, bo jest marnej jakosci labo sprzet źle nagrywa.

@ fray12 Na jakich plytach nagrywasz? Jai bios w palarce, jaki sytem, DMA dla nagrywarki włączone? Jakie nero ? itp. Więcej szczegułów, z fusóf mam wróżyć

@Maniek to coś tam jest njwazniejsze, skąd mam wiedzieć jaka masz nagrywarkę, każdy model miał inne przypadłości, należało wgrac inny bios, lub lepiej ustawic system, więc tez prosze o szczegóły
__________________
Wszystkie komputery PC są kompatybilne, ale niektóre są kompatybilniejsze od innych.
Twój jest zawsze mniej kompatybilny.



imola@interia.pl

Ostatnio zmieniany przez imola : 09.02.2005 o godz. 07:55
imola jest offline  
Stary 09.02.2005, 08:10   #7
Boger
OGame Master
 
Avatar użytkownika Boger
 
Data rejestracji: 19.04.2003
Lokalizacja: Poznan
Posty: 1,334
Boger zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez imola
Co Liteony mają Albo nagrywarka jest uszkodzona, albo trzeba zrobic aktualizacje biosu, albo trzeba zaktualizować nero, albo uzywac lepszych plyt, albo zainstalować ASPI, albo wszytsko naraz. Nie ma czegos takiego Liteona tal mają, jeżeli plyta się nie czyta to jest źle nagrana, bo jest marnej jakosci labo sprzet źle nagrywa.

@ fray12 Na jakich plytach nagrywasz? Jai bios w palarce, jaki sytem, DMA dla nagrywarki włączone? Jakie nero ? itp. Więcej szczegułów, z fusóf mam wróżyć

@Maniek to coś tam jest njwazniejsze, skąd mam wiedzieć jaka masz nagrywarkę, każdy model miał inne przypadłości, należało wgrac inny bios, lub lepiej ustawic system, więc tez prosze o szczegóły

No jak to, nie wiesz
Kurcze malo domyslny jestes - przeciez napisal ze SOHW- cos tam ^_^
__________________

Boger jest offline  
Stary 09.02.2005, 19:45   #8
Mirek-1977
Pentium4ever
 
Avatar użytkownika Mirek-1977
 
Data rejestracji: 06.12.2003
Lokalizacja: Ostróda
Posty: 601
Mirek-1977 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez imola
Co Liteony mają ...; ...uzywac lepszych plyt
forumowicz idealny jest w stanie zadać pytanie i sam sobie na nie odpowiedzieć

właśnie to LiteOny mają że trzeba w nich wypalać tylko na dobrych nośnikach
TDK i Verbatim ewentualnie białe Esperanza (unikać tych srebrzystych z czarnym nadrukiem)
a co do ID płyt to w przypadku dwóch pierwszych firm nie ma się co martwić, oni sami wiedzą z jakich fabryk brać, więc na ślepo można płytki kupować
a cena ~2 zł nie jest wcale monstrualna
Mirek-1977 jest offline  
Stary 09.02.2005, 20:29   #9
imola
>my private watch dog ;)<
 
Avatar użytkownika imola
 
Data rejestracji: 09.04.2003
Lokalizacja: Łódź city
Posty: 673
imola zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Mirek-1977
forumowicz idealny jest w stanie zadać pytanie i sam sobie na nie odpowiedzieć

właśnie to LiteOny mają że trzeba w nich wypalać tylko na dobrych nośnikach
TDK i Verbatim ewentualnie białe Esperanza (unikać tych srebrzystych z czarnym nadrukiem)
a co do ID płyt to w przypadku dwóch pierwszych firm nie ma się co martwić, oni sami wiedzą z jakich fabryk brać, więc na ślepo można płytki kupować
a cena ~2 zł nie jest wcale monstrualna
Napisałem to ironicznie, niekoniecznie zawsze chodzi o złe płytki, ustawienia systemu też czasem mają znaczenie (DMA, ASPI). Masz rację z 1233S były(są) problemy z odczytem nagranych płytek, ale nie wszystkie liteona tak mają, na swoim 1633 wypalam esperanzy, jako jednorzowe do obejrzenia ale zawsze i całkiem dobrze to wyglada błędy PI i PIF nie przekraczają normy.
__________________
Wszystkie komputery PC są kompatybilne, ale niektóre są kompatybilniejsze od innych.
Twój jest zawsze mniej kompatybilny.



imola@interia.pl
imola jest offline  
Stary 09.02.2005, 21:05   #10
wkruzel
Bywalec
 
Avatar użytkownika wkruzel
 
Data rejestracji: 03.02.2005
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 26
wkruzel w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Maniek78
Ja mam podobny problem. Też wypaliłem 6 filmów divx na płytce DVD (Platinum 12x, wypalarka Lite-On SOHW-costam ), tylko że u mnie odczytuje ta płytke tzn. pokazuje jej zawartosc ale nie moge odtworzyc zadnego z filmow z płytki ani przegrac ktoregokolwiek na HDD Naped DVD mieli ta płytke bez końca. A pliki mp3 ktore tez zgrałem na DVD (tez Platinum 12x) co prawda nie odtwarzają się w Winampie ale da sie je zgrac na HDD. Czy komus wogule udało sie zgrac divxy na DVD i je później odworzyc?
witam
ostatnio nagrałem parę płyt DVD z filmami w DivX-ie i nie mam problemu z ich odtworzeniem
pozdr
__________________
NEC 3500AG
AMD ATHLON64 3000+
Gigabyte K8NSPRO
2 x 512 MB TwinMOS CL 2.5
wkruzel jest offline  
Stary 10.02.2005, 06:53   #11
icemac
RESTECPA ~ SZACUKEN
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika icemac
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: śmietnik
Posty: 13,764
icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez wkruzel
witam
ostatnio nagrałem parę płyt DVD z filmami w DivX-ie i nie mam problemu z ich odtworzeniem
pozdr
ale ty nie masz litka (tego samego egzemplarza co kolega)

ja tez mam litka i pali super na wszystkim i pozniej to jeszcze odtwarza

__________________
Blog o perypetiach z miniakiem
icemac jest offline  
Stary 10.02.2005, 07:01   #12
Maniek78
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.02.2005
Posty: 4
Maniek78 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
OK. imola nie złość się tak . Jak wróce z pracy posprawdzam co trzeba i podam ci szczegóły. Dzięki za chęć pomocy.

Teraz troche z pamięci: Windows 98SE (WinXP nie jest niestety (stety ?) "kompatybilny" z moją grafą - Radek 7500), DMA powłączane do wszystkiego co można (HDD, nagrywarka CD, nagrywarka DVD), nero 6.6.0.6,
nagrywarka DVD na osobnym kanale IDE, filmy divx próbowałem zgrać z twardziela, mobo Gigabyte-7vt600-RZ, 256Mb DDR RAM, model nagrywarki i bios podam jak sprawdze.

Hej wkruzel, dzięki za info.
icemac dzięki, nie przyuważyłem od razu sprzętu wkruzela.

Ostatnio zmieniany przez Maniek78 : 10.02.2005 o godz. 07:04
Maniek78 jest offline  
Stary 10.02.2005, 12:00   #13
facet z litkiem
Bywalec
 
Data rejestracji: 03.02.2005
Posty: 25
facet z litkiem zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Możecie się śmiać, ale ja bym stawiał na to, że kolega Fray12 "nagrywa" swoje płytki na testowym zapisie i dlatego wciąż ma czyste. Nie takie rzeczy już widziałem...

FzL
facet z litkiem jest offline  
Stary 10.02.2005, 12:07   #14
icemac
RESTECPA ~ SZACUKEN
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika icemac
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: śmietnik
Posty: 13,764
icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez facet z litkiem
Fray12 "nagrywa" swoje płytki na testowym zapisie i dlatego wciąż ma czyste.


__________________
Blog o perypetiach z miniakiem
icemac jest offline  
Stary 10.02.2005, 12:24   #15
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Mirek-1977

TDK i Verbatim ewentualnie białe Esperanza (unikać tych srebrzystych z czarnym nadrukiem)
a co do ID płyt to w przypadku dwóch pierwszych firm nie ma się co martwić, oni sami wiedzą z jakich fabryk brać, więc na ślepo można płytki kupować
a cena ~2 zł nie jest wcale monstrualna
Sprawdź ostatnich kilkanaście opinii na temat TDK w ostatnim czasie


Trochę byś się zdziwił


VIZZARD jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.