Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 15.12.2004, 23:53   #1
bkgazda
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.12.2004
Posty: 4
bkgazda w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Potrzebuję firmware do Ricoh RW8165 wer. 1.01

Potrzebuję firmware do Ricoh DVD+RW RW8165 wersja 1.01.
Czy ktoś ma kopie?
Wgrałem 1.03 i nagrana płyta zawiera nieczytelny obszar. Widać to nawet na "oko" jak się popatrzy na płyte pod światło.
Pozdrawiam
bkgazda jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 16.12.2004, 08:51   #2
icemac
RESTECPA ~ SZACUKEN
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika icemac
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: śmietnik
Posty: 13,764
icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
moze ten nosnik byl walniety
nie pomyslales o tym
czy moze na kazdej plytce tak masz
czy to tylko konkretny przypadek
i jakiej firmy to jest nosnik

sprawdz na innej sztuce

ja mialem podobnie z verbatimami, niewypalone kropki - i to byla wina konkretnej sztuki nosnika a nie biosu
__________________
Blog o perypetiach z miniakiem
icemac jest offline  
Stary 16.12.2004, 13:50   #3
Stef
Guru
 
Data rejestracji: 26.04.2002
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Posty: 1,557
Stef zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ja tez mam problem z ta nagrywarka. ona jest albo zje*** albo taka wybredna. tzn na kilka platinumow -nagrala 1,dysany-zadnego,espery-czasem sie uda.
wiec teraz nie wiem czy to wina biosu nagrywarki czy moze nagrywarka jest zepsuta i bedzie ja tzreba na serwis oddac.
Stef jest offline  
Stary 30.01.2005, 11:45   #4
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,545
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Thumbs down

ja tez mam klopoty z rw8165 v1.03
nie pali innych dvd oprocz certyfikowanych do predkosci x2.4
cd-r Maxell- 50% na zlom
esperanza, hawk, akoss: ok. 20% na zlom
melduje blad zapisu
pozdro

Ostatnio zmieniany przez joujoujou : 30.01.2005 o godz. 12:12
joujoujou jest offline  
Stary 31.01.2005, 00:51   #5
dano7
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika dano7
 
Data rejestracji: 31.01.2005
Lokalizacja: Baranów Sandomierski
Posty: 4
dano7 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja również mam problemy z RW 8165.
Płyty CD nagrywa dobrze, czasem mam problemy z CD-RW ale DVD to 1 na 10 się uda nagrać i porawnie odczytać. Próbowałem na TDK, VERBATIM, SONY, EMTEC.
To już druga niesprawna nagrywarka. Pierwsza powędrowała na serwis i dostałem nową (niewiele lepszą od pierwszej).
A co do firmware v.1.01 to NIE DA SIĘ zrobić kopii przez IDE. Chyba jedynie przez wylutowanie kości biosu z nagrywarki. Producent nie udostępniał, nie udostępnia i raczej nie udostępni firmware v.1.01. Była ona tylko w fabrycznych modelach.
dano7 jest offline  
Stary 31.01.2005, 13:40   #6
Stef
Guru
 
Data rejestracji: 26.04.2002
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Posty: 1,557
Stef zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
dzwonilem dizisaj znowu do serwisu fujits-siemens,ale oni sami nie wiedza co to jest. podali mi tel do serwisu do bytomia ,ale tam gosciu kazal przywiezc laptopa i ze najprawdopodobniej wymienia naped na inny.
ale o mi po nowym takim samym napedzie,skoro kilku uzytkownikow ma takie problemy jak ja.. swiadczy to chyba o jednym..... o totalnej nie \kompetencji firmy ricoh... (myslalem ze robia w miare dobre napedy)...
brak mi slow...
PS. podczas poprzedniej rozmowy z konsultatnetm z F-S, powiedziano mi zeby napisac do nich,do dzialu technicznego, maila z opisem problemu.
napisalem przed swietami... do dzisiaj nie mam odpowiedzi....
Stef jest offline  
Stary 31.01.2005, 20:44   #7
dano7
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika dano7
 
Data rejestracji: 31.01.2005
Lokalizacja: Baranów Sandomierski
Posty: 4
dano7 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja też myślałem że RICOH robi dobre napędy, niedsety się przeliczyłem.
Mysle że po prosu seria produkcyjna modelu 8165 jest do.... , jest też dużo problemów z modelem 8160.

Stef!
Teraz będziesz musiał odwieść laptopa do serwisu na 48 h testowania i jeśli mają na stanie taki sam napęd to zamontują i odbierzesz kompa, a jeśli niema w serwise takich napędów to poczekasz jeszcze ok. 2 - 3 dni aż sprowadzą z Niemiec. Ja czekalem troche dłużej.
Jeśli chcesz przeczytać całą moją historie z Fusitsu Siemens to zajrzyj tu: http://www.centrumxp.pl/forum/viewtopic.php?t=24850
DanielK to ja.

Może dzisiaj w FSC ktoś wreszcie się zorientował że coś jest nie tak z tym RICOHem i montują inne DVD. Jeśli się da to żądaj wymiany na napęd innej firmy.

W tej chwili myśle na zmianą napędu na LiteON SOSW-852S lub Toshiba SD-R6472.
dano7 jest offline  
Stary 23.02.2005, 14:14   #8
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,545
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Stef
...skoro kilku uzytkownikow ma takie problemy jak ja.. swiadczy to chyba o jednym..... o totalnej niekompetencji firmy ricoh...
Więcej niż kilku.
W poszukiwaniu informacji odnośnie tego chłamu przejrzałem sporo obcojęzycznych forów poświęconych tematyce CD/DVD i wszędzie trafiałem na narzekania i gorzkie słowa pod adresem Ricoh.


A Ricoh wszystkich :ignorowac
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline  
Stary 26.02.2005, 18:07   #9
M4ciek
Bywalec
 
Avatar użytkownika M4ciek
 
Data rejestracji: 30.08.2001
Lokalizacja: Pabianice
Posty: 68
M4ciek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ta... przesiadlem sie na tego CD XP Burnera czy jak mu tam bo w przeciwienstwie do Nero umozliwia ustawienie wszystkich predkosci nagrywania (mam plytki TDK 1x, 2.4x, 4x i Nero pozwalal na nagrywanie tylko 4x podczas gdy ten drugi darmowy soft umozliwia wybor...

ale zeby bylo smieszniej...

mam dwie serie TDK'czków; roznily sie tylko "Media Type ID" miedzy soba... wczesniej kupione maja 01, nowsze maja 02.

w ciagu 3 dni nagralem kilka plytek z obu serii i wyniki sa nastepujace (wszystko nagrywane wlasnie na tdk i 1x predkosc)

2 jednakowo zniszczone dokladnie w tym samym miejscu - obie z nowej serii (1.408 GB)
kolejne plyty z nowej serii nie chca nawet wystartowac - nero nie chce wypalac bo na ricohu ani jedna plyta sie nie udala wypalona przez nero;

2 plyty z roznymi danymi nagrane na starej serii jeszcze; jedna odczytywalna w 100%, w drugiej nie idzie odczytac 2 filmów z 6 (na plycie te pliki 'wypalone' mniej wiecej po srodku);

czekam az mi dosla z domu mojego liteona z normalnego kompa i wtedy przetestuje czy przypadkiem ta nowa seria tdk nie jest totalnie do kosza...

edited: liteon wypala obie serie tdk ktore mam - az milo (podlaczony przez USB->IDE)
__________________
NAJLEPSZE SERWERY W POLSCE!

Ostatnio zmieniany przez M4ciek : 11.03.2005 o godz. 15:51
M4ciek jest offline  
Stary 23.03.2005, 08:43   #10
rzerzych
Poszukiwacz
 
Avatar użytkownika rzerzych
 
Data rejestracji: 23.03.2005
Lokalizacja: Łódź
Posty: 6
rzerzych w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cześć,
czy udało się już komuś wywalczyć inny model nagrywarki w serwisie?
Ja już nie mam nerwów do 8165, spalanie płyt DVD w tym samym miejscu przekracza granice mojej cierpliwoći. Co ciekawe i z odczytem są czasem kłopoty. Ostatnio nie udało mi się przekopiować fabrycznie nowej płytki (sprawdzone na dwóch kopiach) - błąd odczytu około połowy w DVD Decrypterze.
Notebook Amilo 7830
rzerzych jest offline  
Stary 23.03.2005, 08:47   #11
zene_k
Zarejestrowany dla jaj
 
Avatar użytkownika zene_k
 
Data rejestracji: 25.11.2004
Lokalizacja: 53°25' N,14°35' E
Posty: 3,826
zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez rzerzych
Cześć,
czy udało się już komuś wywalczyć inny model nagrywarki w serwisie?
Ja już nie mam nerwów do 8165, spalanie płyt DVD w tym samym miejscu przekracza granice mojej cierpliwoći. Co ciekawe i z odczytem są czasem kłopoty. Ostatnio nie udało mi się przekopiować fabrycznie nowej płytki (sprawdzone na dwóch kopiach) - błąd odczytu około połowy w DVD Decrypterze.
Notebook Amilo 7830
Sprawdź najpierw na jakim chipsecie jest płyta, jezeli to nVidia to na początek odinstaluj stery IDE i zostaw tylko windosowskie. To w wielu przypadkach pomaga.
zene_k jest offline  
Stary 23.03.2005, 09:21   #12
rzerzych
Poszukiwacz
 
Avatar użytkownika rzerzych
 
Data rejestracji: 23.03.2005
Lokalizacja: Łódź
Posty: 6
rzerzych w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez zene_k
Sprawdź najpierw na jakim chipsecie jest płyta, jezeli to nVidia to na początek odinstaluj stery IDE i zostaw tylko windosowskie. To w wielu przypadkach pomaga.
Chipset jest Intela (845), więc to nie to.
Sys Windows XP Home +SP2
W sumie mogę sprawdzić na Linuchu jak się zachowuje, ale nie jestem wielkim optymistą.
rzerzych jest offline  
Stary 23.03.2005, 11:10   #13
Stef
Guru
 
Data rejestracji: 26.04.2002
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Posty: 1,557
Stef zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
u mnie po wymianie nagrywarki z serwisie problemy troche zmalaly....tzn jest OK,ale zcasem zdarzy sie plytka, ktorej nie odczyta lub nie nagra. co najdziwniejsze taka p-lytka ostatnio byly 3 szt. TDK..
Stef jest offline  
Stary 04.04.2005, 09:02   #14
M4ciek
Bywalec
 
Avatar użytkownika M4ciek
 
Data rejestracji: 30.08.2001
Lokalizacja: Pabianice
Posty: 68
M4ciek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
heh u mnie doszlo do tego ze nie moge nagrac zwyklych CDR takze po prostu sie niszcza w roznych miejsach... pomijam jakosc odczytywania plyt (takze nie nagrywanych na tym j.... ricohu!!!) po prostu masakra
__________________
NAJLEPSZE SERWERY W POLSCE!
M4ciek jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 02:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.