Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Zobacz rezultaty głosowania: Jaką kupić nagrywarkę DVD ?
LG- GH24NS90RBBB\LG GH24NS/LS90 5 13.89%
SAMSUNG SH-S222BB 0 0%
SONY Optiarc AD-7280S-0B\AD-7283S 4 11.11%
SONY Optiarc AD-7260S\AD-7261S\AD-7263S 1 2.78%
SONY Optiarc AD-5280S-0B\AD-5260S 0 0%
LITEON iHAS 124-B 224-B 324-B 424-B 524-B 624-B 15 41.67%
LITEON iHAS 124 C 224-C 324-C 424-C 524-C 624-C 4 11.11%
PIONEER DVR-S19LBK(oem QSI CDRW/DVD SBW242U) 3 8.33%
ASUS DRW-24B5ST*\DRW-24B3LT\DRW-24B1ST\DRW-24B1LT - (oem Lite-on seria iHAS 2 5.56%
PLEXTOR PX-891SA* -(oem Lite-on seria iHAS) 1 2.78%
TEAC DV-W524GS* - (oem Lite-on seria iHAS) 0 0%
HP DVD+RW 1260i* - (oem Lite-on seria iHAS) 1 2.78%
Wszystkich głosów: 36. Nie możesz oddać głosu w tej sondzie

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 04.01.2013, 11:27   #61
ichris
Bywalec
 
Data rejestracji: 06.12.2009
Posty: 29
ichris zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Hmm najlepiej wziąć obydwie... W sumie taka cena, że niewykluczone, że tak zrobię Ale póki co wezmę chyba litka z morele za 67 zeta.
ichris jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 04.01.2013, 12:05   #62
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,289
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Pokazała się nowa nagrywarka SAMSUNG S224BB (SH-224BB/BEBE) w cenie od ok.~60zł w wzwyż A już myślałem że Samsung skończył na 22-ach

http://www.samsungodd.com/eng/Produc...level_idx=4504

-images.jpg
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline  
Stary 04.01.2013, 13:22   #63
ichris
Bywalec
 
Data rejestracji: 06.12.2009
Posty: 29
ichris zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ładny front. Ale to pewnie litek? Jeśli tak to wolę litka od litka

Ten Samsung ma w sumie niezłe opinie ale jakoś średnio kojarzy mi się ta marka z nagrywarkami
ichris jest offline  
Stary 07.01.2013, 20:52   #64
pietia89
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 07.01.2013
Posty: 5
pietia89 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam

Zastanawiam sie nad zakupem nagrywarki..interesuja mnie LG i Asus ktora z tych firm bedzie lepsza ?
pietia89 jest offline  
Stary 08.01.2013, 08:21   #65
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,289
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Asusy to oem Lite-on z serii IHAS -x24
Natomiast LG fajny jest najnowszy model LG GH24NS95 SATA z obsługą i wsparciem dla technologii M-disc

http://allegro.pl/najnowszy-model-na...918128432.html
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline  
Stary 08.01.2013, 09:50   #66
ichris
Bywalec
 
Data rejestracji: 06.12.2009
Posty: 29
ichris zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie wiem czy ma to wielkie znaczenie ale ten LG ma podobno bufor tylko 768KB

M-DISC to trochę chłyt marketingowy... najwyraźniej ktoś musi zarobić na drogich płytkach. Jak ktoś ma ważne dane to wystarczy DVD-RAM, które przetrwają ponad ~30 lat. To mniej niż 1000 lat ale... po co komu aż tyle.

Ostatnio zmieniany przez ichris : 08.01.2013 o godz. 09:54
ichris jest offline  
Stary 08.01.2013, 10:25   #67
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,289
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Płyty są mniej więcej na tym samym poziomie cenowym co DVD-RAM ale technologicznie jednak płyty i technologia Millenniata i LG to znaczne ograniczenie wpływu czynników zewnętrznych takie jak: wilgoć, niska temperatura i światło. W przypadku wysokich temperatur są one wstanie przetrwać w warunkach termicznych bliskich osiemdziesięciu stopniom w skali Celsjusza.
Oczywiście ta oferta dotyczy naprawdę ważnych i cennych danych bo raczej trudno oczekiwać spadku cen nośników robionych na tak małą skalę-np-w USA paręnaście instytucji i urzędów zaczęło stosować tą technologię do archiwizacji długo przechowywanych ważnych dokumentów.

Dostępne są już w PL i to jest ważne-ktoś uzna że warto ...nie ma problema
Mój następny napęd będzie M-DISC
http://m-disc.pl/
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline  
Stary 08.01.2013, 11:02   #68
ichris
Bywalec
 
Data rejestracji: 06.12.2009
Posty: 29
ichris zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez czary2mary Podgląd Wiadomości
Płyty są mniej więcej na tym samym poziomie cenowym co DVD-RAM ale technologicznie jednak płyty i technologia Millenniata i LG to znaczne ograniczenie wpływu czynników zewnętrznych takie jak: wilgoć, niska temperatura i światło. W przypadku wysokich temperatur są one wstanie przetrwać w warunkach termicznych bliskich osiemdziesięciu stopniom w skali Celsjusza.
Oczywiście ta oferta dotyczy naprawdę ważnych i cennych danych bo raczej trudno oczekiwać spadku cen nośników robionych na tak małą skalę-np-w USA paręnaście instytucji i urzędów zaczęło stosować tą technologię do archiwizacji długo przechowywanych ważnych dokumentów.

Dostępne są już w PL i to jest ważne-ktoś uzna że warto ...nie ma problema
Mój następny napęd będzie M-DISC
http://m-disc.pl/
No nie bardzo bo na allegro można DVD-RAM kupić już od 5zł/szt
Jak ktoś ma super ważne to spoko ale dla mnie płacić 155zł za 10 szt DVD 4,7GB to trochę kiepski interes.
Ta technologia by mnie do siebie może i przekonała ale w większym rozmiarze: Blu-ray. Jak już palę 25GB super ważnych danych to wtedy mógłbym dopłacić a 4,7 przy takich kwotach to trochę mało na dzisiejsze czasy.
Wolę zwykłe DVD, ewentualnie tańsze DVD-RAM + dysk USB. Z dośw wiem, że lepiej przechowywać ważne dane w dwóch różnych miejscach. Paląc na zwykłych DVD koszt nowego dysku 500GB zwróci się po 15 płytach M-Disc...
Poza tym ciężko cokolwiek znaleźć w necie nt jakości palenia zwykłych płyt a ten bufor 768KB trochę niepokoi.

mój następny napęd to będzie Blu-ray
ichris jest offline  
Stary 08.01.2013, 11:54   #69
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,289
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Za ok.~`5 zł są Memorex-y które na wielu zwłaszcza nie najnowszych napędach sprawiają kłopoty.(zawiechy i kłopoty z odczytem)
Mam kilka DVD RAM -Panasonic i Verbatim i już się przekonałem że to w miarę pewny sposób przechowywania danych i chyba oczywistym jest że ważne dane trzymamy w wielu miejscach-ja bardzo ważne trzymam w 6 miejscach
Nic nie stoi na przeszkodzie żeby nabyć napęd Blu-ray z M-DISC-mówimy tu oczywiście o tym że być może ta technologia komuś odpowiadać itp itd ....nikt nikogo przecież nie zmusza do używania
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline  
Stary 08.01.2013, 12:13   #70
ichris
Bywalec
 
Data rejestracji: 06.12.2009
Posty: 29
ichris zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez czary2mary Podgląd Wiadomości
Za ok.~`5 zł są Memorex-y które na wielu zwłaszcza nie najnowszych napędach sprawiają kłopoty.(zawiechy i kłopoty z odczytem)
Mam kilka DVD RAM -Panasonic i Verbatim i już się przekonałem że to w miarę pewny sposób przechowywania danych i chyba oczywistym jest że ważne dane trzymamy w wielu miejscach-ja bardzo ważne trzymam w 6 miejscach
Nic nie stoi na przeszkodzie żeby nabyć napęd Blu-ray z M-DISC-mówimy tu oczywiście o tym że być może ta technologia komuś odpowiadać itp itd ....nikt nikogo przecież nie zmusza do używania

Bardziej mi chodziło o płyty M-DISK 25GB - są takowe?

Fajnie, że jest nowa dodatkowa opcja ale nie widzę tu żadnego przełomu. Zresztą widać, że forum umiera tak samo jak powoli umierają napędy optyczne... a nagrywarki w szczególności. Zbyt tanie są inne pamięci, żeby zwykły użytkownik inwestował choćby w Blu-Ray a co dopiero w jakieś M-Diski. Napisałeś, że korzystają z tego jakieś instytucje i właśnie dla nich ta oferta jest skierowana.

Z drugiej strony fajnie, że sama nagrywarka DVD od LG z M-Disk jest w takiej samej cenie jak inne, bez tego ficzera Być może jak M-Diski (płytki) stanieją o połowę (tak 8zł) to następnym razem wezmę pod uwagę zakup nagrywarki z obsługą M-Disk
ichris jest offline  
Stary 08.01.2013, 14:01   #71
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,289
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez ichris Podgląd Wiadomości
Bardziej mi chodziło o płyty M-DISK 25GB - są takowe?

Fajnie, że jest nowa dodatkowa opcja ale nie widzę tu żadnego przełomu. Zresztą widać, że forum umiera tak samo jak powoli umierają napędy optyczne... a nagrywarki w szczególności. Zbyt tanie są inne pamięci, żeby zwykły użytkownik inwestował choćby w Blu-Ray a co dopiero w jakieś M-Diski. Napisałeś, że korzystają z tego jakieś instytucje i właśnie dla nich ta oferta jest skierowana.

Z drugiej strony fajnie, że sama nagrywarka DVD od LG z M-Disk jest w takiej samej cenie jak inne, bez tego ficzera Być może jak M-Diski (płytki) stanieją o połowę (tak 8zł) to następnym razem wezmę pod uwagę zakup nagrywarki z obsługą M-Disk
Firmy Millenniata i LG\Hitachi planują w w przyszłości Blu-ray 25Gb -pożyjemy zobaczymy czy ten projekt wypali
Tak to prawda -czas zbierać nagrywarki jako eksponaty muzealne
Tak miło że nie kosztują napędy M-Disc fortuny tym bardziej że do zapisu na M-disc wymagana jest pięciokrotnie większa moc lasera a to pewnie kosztuje
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline  
Stary 08.01.2013, 14:11   #72
ichris
Bywalec
 
Data rejestracji: 06.12.2009
Posty: 29
ichris zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Na pewno kosztuje, pytanie gdzie haczyk ?

Ten LG kosztuje 70zł więc gdzieś musieli zaoszczędzić. Chyba, że dokłada się firma produkująca M-Disk i odbija sobie na drogich nośnikach.

No niestety nagrywarki płyt przegrywają z pamięciami flash na całej linii. DVD poległy z dyskami twardymi. Blu-ray jeszcze tchnął trzecie życie w tą metodę archiwizacji ale tylko pozornie. Dalej taniej wychodzi zakup dwóch twardzieli i zrobienie Raid1

Oczywiście podkreślam, że mam tu na myśli archiwizacje bo filmy w jakości BD to ja lubię oglądać Tak samo nośniki holograficzne będą postępem w branży wideo ale czy w archiwizacji? Zobaczymy ale przy kilkuset GB mają na to szanse choć cena pewnie zabije.

Najlepszym dowodem śmierci nagrywarek DVD są coraz gorszej jakości sprzęt od tanich napędów po kiepskiej jakości płyty. Jak byłoby zapotrzebowanie na porządne płytki to pewnie dalej by je produkowano. No chyba, że chodzi o to aby za porządna płytę 4,7GB płacić 15,5 jak za M-Disk No sorry ale na to to mojej zgody nie ma. Chętnie wróciłbym to Verbatimów za ~3zł które po blisko 10 latach do dziś są odczytywane bez problemów

Ostatnio zmieniany przez ichris : 08.01.2013 o godz. 14:15
ichris jest offline  
Stary 08.01.2013, 14:52   #73
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,289
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez ichris Podgląd Wiadomości
Na pewno kosztuje, pytanie gdzie haczyk ?

Ten LG kosztuje 70zł więc gdzieś musieli zaoszczędzić. Chyba, że dokłada się firma produkująca M-Disk i odbija sobie na drogich nośnikach.

No niestety nagrywarki płyt przegrywają z pamięciami flash na całej linii. DVD poległy z dyskami twardymi. Blu-ray jeszcze tchnął trzecie życie w tą metodę archiwizacji ale tylko pozornie. Dalej taniej wychodzi zakup dwóch twardzieli i zrobienie Raid1

Oczywiście podkreślam, że mam tu na myśli archiwizacje bo filmy w jakości BD to ja lubię oglądać Tak samo nośniki holograficzne będą postępem w branży wideo ale czy w archiwizacji? Zobaczymy ale przy kilkuset GB mają na to szanse choć cena pewnie zabije.

Najlepszym dowodem śmierci nagrywarek DVD są coraz gorszej jakości sprzęt od tanich napędów po kiepskiej jakości płyty. Jak byłoby zapotrzebowanie na porządne płytki to pewnie dalej by je produkowano. No chyba, że chodzi o to aby za porządna płytę 4,7GB płacić 15,5 jak za M-Disk No sorry ale na to to mojej zgody nie ma. Chętnie wróciłbym to Verbatimów za ~3zł które po blisko 10 latach do dziś są odczytywane bez problemów
Być może niedługo cena 3 zł za płytę DVD wróci ale tylko cena
W Japonii i Tajwanie zostanie wygaszone paręnaście linii produkcyjnych.

Optical Disc Prices To Rise Nearly 50% In 2013

http://www.cdrlabs.com/News/optical-...0-in-2h13.html


Millenniata To Offer Blu-ray M-DISCs In Spring 2013 czyli de -facto w tym roku w drugim kwartale są planowane M-Disc na niebieski laser licencje zakupiły na produkcje M-Disków Imation (TDK,Memorex ) i RITEK więc może cena spadnie na DVD i Blu

http://www.cdrlabs.com/News/millenni...ring-2013.html
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline  
Stary 08.01.2013, 14:57   #74
ichris
Bywalec
 
Data rejestracji: 06.12.2009
Posty: 29
ichris zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Czyli tymczasem warto zrobić zapas zwykłych szajsowatych DVD... tylko jakie tu kupić...? Jeśli w newsach podają 50% to będzie 75% a w Polsce 100%.
ichris jest offline  
Stary 08.01.2013, 16:10   #75
pietia89
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 07.01.2013
Posty: 5
pietia89 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez czary2mary Podgląd Wiadomości
Asusy to oem Lite-on z serii IHAS -x24
Natomiast LG fajny jest najnowszy model LG GH24NS95 SATA z obsługą i wsparciem dla technologii M-disc

Czyli w sumie lepiej wziac LG niz tego Asusa ?
pietia89 jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Jaką stacjonarną nagrywarkę DVD kupić? caries Napędy optyczne DVD 8 29.06.2006 21:41
Jaką kupić nagrywarkę? -nowe wydanie posta kmxx Napędy optyczne DVD 3 22.08.2005 23:32
Chcę kupić nagrywarkę DVD Chińczyk Napędy optyczne DVD 16 20.12.2004 11:50
Jaką nagrywarke dvd? sts Napędy optyczne DVD 40 29.07.2004 19:34
Jaką nagrywarke dvd kupić hakarotto Napędy optyczne DVD 2 25.11.2003 11:48


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.