Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 22.08.2005, 10:27   #1
moqo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.08.2005
Posty: 4
moqo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Limit nagrywanych plików na DVD

Słyszalem taka pogłoske ze na DVD mozna nagrac tylko ograniczona ilosc plikow i ze jezeli sie nagra wiecej niz te pare tysiecy to czesc bedzie nieczytelna. Wprawdzie sam nie bardzo moge w to uwierzyc ale tak na wszelki wypadek wolalem spytac niz zmarnowac plyty.
moqo jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 22.08.2005, 10:37   #2
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez moqo
Słyszalem taka pogłoske ze na DVD mozna nagrac tylko ograniczona ilosc plikow i ze jezeli sie nagra wiecej niz te pare tysiecy to czesc bedzie nieczytelna. Wprawdzie sam nie bardzo moge w to uwierzyc ale tak na wszelki wypadek wolalem spytac niz zmarnowac plyty.
A możesz zdradzić źródło tych informacji?

Czyżby to był Komputer Świat?





BTW Interesuje mnie algorytm wybierania nieczytelności plików, których jest za dużo

No wiecie, kto decyduje które pliki mają być czytelne, a które nie


__________________
VIZZARD jest offline  
Stary 22.08.2005, 13:45   #3
moqo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.08.2005
Posty: 4
moqo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Zrodlo: kolega kolegi ktory bawil sie w nagrywanie paru tysiecy pokopiowanych plikow aby bylo ich jak najwiecej. Okazalo sie ze ilus tam nie moze odczytac.

Pytanie jest proste: Czy jezeli nagrywales pare tysiecy plikow to czy zdzylo ci sie ze niektorych nie mogles otworzyc?? To wszystko.
moqo jest offline  
Stary 22.08.2005, 14:03   #4
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez moqo
Zrodlo: kolega kolegi ktory bawil sie w nagrywanie paru tysiecy pokopiowanych plikow aby bylo ich jak najwiecej. Okazalo sie ze ilus tam nie moze odczytac.

Pytanie jest proste: Czy jezeli nagrywales pare tysiecy plikow to czy zdzylo ci sie ze niektorych nie mogles otworzyc?? To wszystko.
Czy jeżeli koło jest zielone to wszystko co zielone to koło?

Pliki równie dobrze moga nie być czytane bo dane nagrano na kiepskim nośniku

Bo płyta jest porysowana, bo płyta się zestarzała, bo nagrywarka się zakurzyła, bo ...


Przyczyn jest wiele, ale ja stawiam na badziewny nośnik

Wiemy chociaż na jakiej nagrywarce, jakiej płytce i z jaką prędkością to było wypalane?

To wbrew pozorom także ma wpływ na efekt finalny
__________________
VIZZARD jest offline  
Stary 22.08.2005, 15:09   #5
zembry
Bywalec
 
Avatar użytkownika zembry
 
Data rejestracji: 15.08.2005
Posty: 27
zembry w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
siema mam pytanie bo kupiłem niedawno lite-ona 1693s i na płytę 4,7 wchodzi około 4,5 nagrywam nero. Jak przekroczę 4,5 to się pluje że za mały nośnik czemu tak jest u was jest tak samo POZDRO
zembry jest offline  
Stary 22.08.2005, 16:13   #6
moqo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.08.2005
Posty: 4
moqo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
VIZZARD - ja tez mysle ze to od gownianego nosnika i ze moze byc jeszcze pare innych powodow ale nie o to mi sie rozchodzi!!! :\
Przedstawie pytanie jeszcze prosciej: Czy ilosc nagrywanych plikow moze wplynac na jakosc nagrania?? I jezeli tak to czy sa na poparcie takiego twierdzenia jakies dane.

zembry - nie piszemy tutaj o tym problemie. Ale odpowiem Ci. Tak bedziesz mial zawsze. Po prostu wystepuje roznica w oznaczeniu i sposobie przeliczania jednostek:
1.sposob - 1MB=1000kB a 1GB=1000MB i dlatego na plycie jest napisane 4,7GB
2.sposob - 1MB=1024kB a 1GB=1024MB czyli taki jaki sie rzeczywiscie stosuje i np. plyty TDK ktorych uzywam maja rzeczywista pojemnosc 4484MB a nie jak to jest na nich napisane 4,7GB.
Wynika z tego ze w rzeczywistosci masz mniej dostepnego miejsca na nosniku niz jest to nominalnie podane na plycie.
Pozdrawiam!
moqo jest offline  
Stary 22.08.2005, 16:19   #7
namor
Guru
 
Avatar użytkownika namor
 
Data rejestracji: 11.08.2003
Lokalizacja: 74-400
Posty: 1,188
namor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez zembry
siema mam pytanie bo kupiłem niedawno lite-ona 1693s i na płytę 4,7 wchodzi około 4,5 nagrywam nero. Jak przekroczę 4,5 to się pluje że za mały nośnik czemu tak jest u was jest tak samo POZDRO
nie u nas nie jest tak samo
my wiemy jak używać WYSZUKIWARKI
a jak nie umiesz posługiwać się wyszukiwarką to reklamuj te nośniki
__________________
namor jest offline  
Stary 22.08.2005, 21:02   #8
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez moqo
VIZZARD - ja tez mysle ze to od gownianego nosnika i ze moze byc jeszcze pare innych powodow ale nie o to mi sie rozchodzi!!!

Przedstawie pytanie jeszcze prosciej: Czy ilosc nagrywanych plikow moze wplynac na jakosc nagrania?? I jezeli tak to czy sa na poparcie takiego twierdzenia jakies dane.
Wszystko się niestety łączy i trzeba brać to pod uwagę

Jeżeli problem dotyczył odczytu plików - nie można pomijać żadnych czynników

Natomiast jeżeli ograniczyć się tylko to pytania postawionego powyżej, to powiem tak:

Ja osobiście nie spotkałem się z wpływem ilości plików na jakość nagrania i jakość odczytu

Owszem, może mieć to wpływ na szybkość zarówno nagrywania jak i odczytu

A to chociażby ze względu na czas dostępu do dużej ilości małych pliczków


Ale żeby nie opierać się tylko na moim zdaniu na ten temat, powiem jeszcze

Że nie spotkałem sie z podobnymi tezami na forum

No, ale może ktoś się spotkał ...



__________________
VIZZARD jest offline  
Stary 23.08.2005, 10:07   #9
moqo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.08.2005
Posty: 4
moqo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez VIZZARD
Ja osobiście nie spotkałem się z wpływem ilości plików na jakość nagrania i jakość odczytu

Owszem, może mieć to wpływ na szybkość zarówno nagrywania jak i odczytu

A to chociażby ze względu na czas dostępu do dużej ilości małych pliczków


Ale żeby nie opierać się tylko na moim zdaniu na ten temat, powiem jeszcze

Że nie spotkałem sie z podobnymi tezami na forum

No, ale może ktoś się spotkał ...
I o to mi chodzi!!!
Czy ktos sie z tym spotkal??
A nawet jezeli nie, to biorac pod uwage prawdopodobienstwo ze osoby z takim jak twoj stazem na tym forum nie spotkaly sie z takim problemem to juz mozna powiedziec, ze pewnie nie ma takiego czegos jak omawiany przez mnie limit plikow ktore mozna nagrac na DVD.
I tu apel do osob ktore sa na tym forum od dluzszego czasu i biora aktywny udzial w dyskusji. Napiszcie ze nie spotkaliscie sie z tym problemem o ktory mi caly czas chodzi a bede spokojniejszy nagrywajac te tysiace plikow na DVD.
Z gory dzieki za zainteresowanie!
moqo jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.