Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 22.04.2003, 14:44   #1
Wicio
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.04.2003
Lokalizacja: Ha
Posty: 4
Wicio w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jaka nagrywarka DVD

Witam wszystkich na tym forum.
Jestem tu nowy. Poruszalem na innych forum ten watek ale nikt nie potrafil na to odpowiedziec. Nie wiem czy temat jest za trudny czy za bardzo wybiegajacy w "future".
Nosze sie z zamiarem kupna nagrywarki DVD.
Ze wzgledu na ilosc nagrywanych formatow i pochlebne opinie na forum myslalem o Sony DRU500A -troche droga i nie jestem pewien czy nie placi sie tu za duzo, za znaczek firmowy.
Mam dylemat: czy format +R(RW) ma przyszlosc?- czy odejdzie w zapomnienie.
Ma ponoc jakies inne mozliwosci.
Te odtwarzacze(stacjonarne), co sie do tej pory z nimi spotkalem, wlasciwie wszystkie obsluguja -R(RW).
W takim razie do czego moge wykorzystac ten format +R(RW)?
Moze lepszym rozwiazaniem bylo by cos innego?

Juz wlasciwie znalazlem dobra cene na Sony ale kuzyn podpowiedzial mi, ze Panasonic wypuscil nagrywarki multisystemowe nagrywajace DVD-R(RW) oraz DVD-RAM.
Z tego co zdazylem znalesc to DVD-RAM ma te cechy co DVD +RW(jesli chodzi o wykorzystanie plyty jako HD) z tym, ze miesci w zaleznosci od plyty- do 9.4 GB (pominmy w tej chwili cene nosnika)- co moze nam dac mozliwosc aby miec np "zapasowy" OS z oprogramowaniem i zapasem pamieci w kasetce wielkosci cienkiego opakowania po cd. Ponoc system widzi te napedy jako HD. Oczywiscie mozemy na tym nagrywac takze media.
W tej chwili prawie wszystkie(wchodzace) stacjonarne odtwarzacze DVD czytaja DVD-RAM, wiec sprawa wydaje sie rozwojowa.
Te napedy ktore znalazlem to:
Panasonic LF-D311
Panasonic- LF-D521U
Panasonic- LF-D321U
Na najwieksza uwage zasluguje LF-D521U
Nie jestem w 100% pewien tego wszystkiego co pisze powyzej, wiec jesli sie myle lub za bardzo poniosla mnie wyobraznia, to prosze o sprostowanie, porade, dodatkowe wiadomosci lub swoje zdanie na temat formatu DVD-RAM oraz napedow Panasonic.
__________________
wicio
Wicio jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 22.04.2003, 17:54   #2
zorg
Caliente
 
Avatar użytkownika zorg
 
Data rejestracji: 30.09.2002
Lokalizacja: Zorgberg
Posty: 3,402
zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
takich samych

pytan bylo juz kilka s z u k a j
__________________
zorg jest offline  
Stary 23.04.2003, 01:25   #3
Salvad0r
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Salvad0r
 
Data rejestracji: 10.11.2002
Posty: 276
Salvad0r zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Mialem taki sam problem jak Ty, Wicio, kilka tygodni temu. Po dlugim namysle moj wybor padl na.. LG 4020B. Z decyzji jestem bardzo zadowolony, odrzucilem takie sugestie jak: Pioneer czy Sony. Nagrywarka nagrywa wylacznie DVD-R ale za to czyta (jako jedyna z "monofonicznych") DVD+R. Potrafi takze nagrywac (co jest moim zdaniem bardzo cenna zaleta) plyty DVD-RAM. W opiniach uzytkownikow na tym forum, ktorzy nabyli te nagrywarke sprzet byl rewelacyjny, ja po zakupie i kilku tygodniach zabawy mowie to samo i goraco polecam. Jesli nie zalezy Ci na DVD+R (ja uwazam ze ten format jest zbedny) to LG bedzie dobrym wyborem, 24 miesiace gwarancji tez piechota nie chodzi. Cena jak z bajki: za wersje box z 2 markowymi plytami DVD-R i DVD-RAM zaplacilem niecale 1000zl brutto (sklep). Nagrywarka pracuje z kazdym znanym mi programem do masteringu/nagrywania/kopiowania plyt, slowem nic nie mozna jej zarzucic. Nie grzeje sie, nie halasuje, dobrze wyglada. W testach na zachodzie oceny 8-9/10 co tez mowi samo za siebie. Jestem mile zaskoczony bo kupujac LG (badz co badz tania marka) nie spodziewalem sie ze tak ciekawie to wypadnie.
Gdybys szukal wiecej info o tej nagrywarce to jestem autorem dosc duzego watku na tym forum (poszukaj, znajdziesz na pewno) gdzie wiekszosc zagadnien zwiazana z tym sprzetem zostala poruszona.
__________________
In Theory, there is no difference between Theory and Practice. In Practice, there is.
Salvad0r jest offline  
Stary 23.04.2003, 05:49   #4
grunger
Bywalec
 
Data rejestracji: 14.07.2002
Lokalizacja: olsztyn
Posty: 63
grunger zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
obawiam się, że to może być kolejny wątek z serii son kontra reszta świata...
A tak na poważnie to bierz LG, najlepszy stosunek możliwości do ceny, chyba że wysoko cenisz sobie swój czas...
grunger jest offline  
Stary 23.04.2003, 09:13   #5
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Re: Jaka nagrywarka DVD

Cytat:
Wicio napisa***322;(a)
Witam wszystkich na tym forum.
Jestem tu nowy. Poruszalem na innych forum ten watek ale nikt nie potrafil na to odpowiedziec. Nie wiem czy temat jest za trudny czy za bardzo wybiegajacy w "future".
Nosze sie z zamiarem kupna nagrywarki DVD
Niezłą opcją może być poczekanie np. do okresu wakacjnego. Być może ukażą się nowe nagrywarki DVD - np. LiteOn, nowe modele LG.. I może ceny nieco spadną, kiedy sprzętu będzie więcej (konkurencja). Obecnie cenowo jedyną atrakcyjną ofertą wydaje się LG. Mam nadzieję ,że jej test w wykonaniu SoBala ukaże się wkrótce. W połączeniu z doświadczeniami Luzaczka i Salvadora, będzie to jakiś obraz tej nagrywarki.

Jabba
Jabba the Hutt jest offline  
Stary 23.04.2003, 17:36   #6
Wicio
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.04.2003
Lokalizacja: Ha
Posty: 4
Wicio w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question

Dzieki wszystkim za odpowiedz.
Ale co sadzicie o formacie DVD-RAM?[B]
Ta nagrywarka o ktorej pisalem Panasonic LF-D521U (jako alternatywa dla Sony dru500ax)ma opcje nagrywania(nie tylko czytania) rowniez formatu DVD-RAM i oczywiscie -R/RW.
Sa to plytki w kasetkach(wiec jej nie zabrudzisz i nie porysujesz), z mozliwoscia wielokrotnego zapisu(do smierci fizycznej nosnika- pisza o 100.000razy). Przy dwustronnym nagrywaniu miesci sie na nich do 9.4 GB.
Dodatkowo nowe stacjonarne odtwarzacze i recordery DVD maja dopisek "progresiwe scan" i wiaze sie to wlasnie z obsluga tych plyt.
Na polskich stronach malo mozna znalesc o nich ale na innych- mozecie poczytac:
http://www.asia.cnet.com/reviews/har...11840p,00.htm? - ta cena to w jakis azjatyckich $$$

lub tu:
http://www.tigerdirect.com/applicati...SRCCODE=NEXTAG


http://www.buy.com/retail/computers/...rmat=1#product

Najnizsza cena jaka znalazlem za tego panasonica to 209$ a Sony za 313$ (plus wysylka) :
http://www.palmyes.com/py/index.cfm?...TOKEN=54423797

Tak jak pisalem na poczatku: co sadzicie na temat formatu DVD-RAM oraz tego napedu Panasonica a nt cen to moze kiedy indziej. [B]
__________________
wicio
Wicio jest offline  
Stary 23.04.2003, 18:09   #7
Salvad0r
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Salvad0r
 
Data rejestracji: 10.11.2002
Posty: 276
Salvad0r zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Wicio napisa***322;(a)
[B]Dzieki wszystkim za odpowiedz.
Ale co sadzicie o formacie DVD-RAM?[B]
Ta nagrywarka o ktorej pisalem Panasonic LF-D521U (jako alternatywa dla Sony dru500ax)ma opcje nagrywania(nie tylko czytania) rowniez formatu DVD-RAM i oczywiscie -R/RW.
Sa to plytki w kasetkach(wiec jej nie zabrudzisz i nie porysujesz), z mozliwoscia wielokrotnego zapisu(do smierci fizycznej nosnika- pisza o 100.000razy). Przy dwustronnym nagrywaniu miesci sie na nich do 9.4 GB.

Tak jak pisalem na poczatku: co sadzicie na temat formatu DVD-RAM oraz tego napedu Panasonica a nt cen to moze kiedy indziej.
Nie rozumiem. Przeciez tyle sie napisalem ze DVD-RAM jest obslugiwany przez LG, mozna i czytac i nagrywac te plyty, wiec czemu od poczatku z tym startujesz? Powiedzialem takze, zebys poczytal moj watek o LG bo tam jest wszystko, takze na ten temat. Jest oczywiste ze DVD-RAM to ciekawy format i majac go gratis w nagrywarce DVD-R ciezko nie skorzystac i kupic inna. Zreszta w watku o LG duzo o tym w szczegolach pisalem, nie bede powtarzal. Co do wyboru Panasonic'a nie wypowiem sie bo sprzet to chyba bardzo malo popularny, nie slyszalem zeby ktos korzystal z tej nagrywarki. Nie wiem jak z obsluga tejze przez programy, jak radzi sobie z nosnikami, itd. Ogolnie odradzam zakup sprzetu malo popularnego nawet jesli jest to, dla mnie kultowy, Panasonic. Ostatecznie CDR'y Panasonica nie byly jakies rewelacyjne w sumie wiec DVDR'y tez nie musza byc. Podawanie cen z zagranicy nie ma sensu chyba bo to teoria. Dochodza wysokie koszty przesylki oraz fakt, ze nie masz krajowej gwarancji co przy ew. problemach ze sprzetem psuje efekt tzw. atrakcyjnosci cenowej.
__________________
In Theory, there is no difference between Theory and Practice. In Practice, there is.
Salvad0r jest offline  
Stary 23.04.2003, 19:25   #8
grunger
Bywalec
 
Data rejestracji: 14.07.2002
Lokalizacja: olsztyn
Posty: 63
grunger zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Wicio napisa***322;(a)
[B]Dzieki wszystkim za odpowiedz.
Ale co sadzicie o formacie DVD-RAM?[B]
Dodatkowo nowe stacjonarne odtwarzacze i recordery DVD maja dopisek "progresiwe scan" i wiaze sie to wlasnie z obsluga tych plyt.
Z tym 'progressive scanem' coś Ci się pomyliło, dvd-ram to płytki jak każde inne, a progressive scan jest 'podbijaniem' rozdzielczości obrazu, przydatnym głownie dla posiadaczy HDTV...
grunger jest offline  
Stary 24.04.2003, 09:04   #9
baski
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Posty: 170
baski zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
?????

.





Wybór dla oszczędnych (lub o ograniczonych zasobach finansowysh):

LG .

Wybór dla ceniących jakość i kilka innych dodatków (no i posiadających kasę):

SONY 8).

Inne: nie zawracaj sobie głowy - nie warto!!!

Wybór należy do Ciebie!

To jest twoja chwila prawdy!!! ^_^

8) 8) 8)

.
baski jest offline  
Stary 24.04.2003, 15:46   #10
Salvad0r
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Salvad0r
 
Data rejestracji: 10.11.2002
Posty: 276
Salvad0r zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
baski albo masz kompleksy albo jestes strasznie maloletni i niedoswiadczony. Moje zasoby umozliwiaja mi wybor takiego sprzetu na jaki mam ochote bo coz to za roznica czy wydam 1 czy 2 tysiace zlotych. Nie pisz wiec ze LG to wybor "dla oszczednych lub o ograniczonych zasobach finansowych". Nie pisz takze ze albo LG albo Sony bo to takze dowodzi ze raczej nabijasz posty niz probujesz komus cos doradzic.

LG to nie wybor dla ludzi o ograniczonych zasobach tylko dla ludzi rozsadnych. A o DVD-RAM'ie w Sony slyszales, bo ja nie. A zapewniam Cie ze bardzo sobie cenie obsluge tego formatu. A gwarancje 2-letnia na Sony masz? Tez nie, a ja na LG tak. A za rok sprzedasz to Sony za chociaz 65% wartosci? Raczej nie, a ja moje LG owszem i kupie sobie maszynke x8 w cenie Twojego Sony teraz ew. x4 w obecnej cenie LG. I tak nalezy rozumowac a nie "mam kase to kupuje Sony, bo Sony to jest firma". To troche plaskie podejscie do tematu, jakie to szczescie ze nie wszyscy na tym forum tak rozumuja. Absolutnie NIC ale to NIC nie przemawia na tak dla Sony za 2000zl albo i wiecej nawet. Bo obsluga formatu +R to troche za malo zeby placic 2x wiecej za cholerna nagrywarke tych smiesznych DVD.
__________________
In Theory, there is no difference between Theory and Practice. In Practice, there is.
Salvad0r jest offline  
Stary 24.04.2003, 22:48   #11
baski
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Posty: 170
baski zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Salvad0r napisa***322;(a)
baski albo masz kompleksy albo jestes strasznie maloletni i niedoswiadczony. Moje zasoby umozliwiaja mi wybor takiego sprzetu na jaki mam ochote bo coz to za roznica czy wydam 1 czy 2 tysiace zlotych. Nie pisz wiec ze LG to wybor "dla oszczednych lub o ograniczonych zasobach finansowych". Nie pisz takze ze albo LG albo Sony bo to takze dowodzi ze raczej nabijasz posty niz probujesz komus cos doradzic.

LG to nie wybor dla ludzi o ograniczonych zasobach tylko dla ludzi rozsadnych. A o DVD-RAM'ie w Sony slyszales, bo ja nie. A zapewniam Cie ze bardzo sobie cenie obsluge tego formatu. A gwarancje 2-letnia na Sony masz? Tez nie, a ja na LG tak. A za rok sprzedasz to Sony za chociaz 65% wartosci? Raczej nie, a ja moje LG owszem i kupie sobie maszynke x8 w cenie Twojego Sony teraz ew. x4 w obecnej cenie LG. I tak nalezy rozumowac a nie "mam kase to kupuje Sony, bo Sony to jest firma". To troche plaskie podejscie do tematu, jakie to szczescie ze nie wszyscy na tym forum tak rozumuja. Absolutnie NIC ale to NIC nie przemawia na tak dla Sony za 2000zl albo i wiecej nawet. Bo obsluga formatu +R to troche za malo zeby placic 2x wiecej za cholerna nagrywarke tych smiesznych DVD.


Wiesz co? - bierzesz wszystko zbyt osobiście......

Nie musisz sie zgadzać z moją opinią - żyjemy w wolnym kraju!

Jak ktoś ma kasę to może sobie kupić np.: DRU 500 ULX za prawie 3.000 PLN, albo nagrywarkę, która jest mało popularna w Polsce i trudno z serwisem czy nawet samym zakupem - HP, Panasonic, Ricoh etc!

Nie będę się tutaj rozpisywał na temat wyzszości jednej nagrywarki nad drugą, bo takich "wymian" poglądów było juz kilka na tym forum..... a na końcu zresztą każdy ma swój rozum i wybierze to co dla niego najlepsze!

O zaletach SONY napiszę niedługo w moim wątku z mini testem .

"Małoletni albo niedoświadczony"? - wież mi, nie ma słów, którymi mógłbyś mnie obrazić lub sprowokować!^_^

Jeśli chodzi o merytoryczną dyskusję to zawsze jestem gotów do wymiany poglądów - z każdym!

Nie rezerwuję sobie monopolu na rację!

LG to niezła nagrywarka (przynajmniej w/g użytkowników tego forum) - co nie zmienia stanu rzeczy - Mercedes jest lepszy od każdego, dobrego, Volkswagena

Pozdrowienia dla Ciebie i innych użytkowników FORUM CDRinfo!

8) 8) 8)

.
baski jest offline  
Stary 24.04.2003, 23:09   #12
zorg
Caliente
 
Avatar użytkownika zorg
 
Data rejestracji: 30.09.2002
Lokalizacja: Zorgberg
Posty: 3,402
zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
to prawda salwador strasznie sie nerwuje

wiec niech bedzie ze LG jest cool !!


tak przy okazji kto sie bawi dvd-ram to chyba anachronizm ktory wymiera
__________________
zorg jest offline  
Stary 25.04.2003, 09:37   #13
a100dam
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.06.2002
Lokalizacja: Kraków
Posty: 17
a100dam w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
jestem tu nowy wiec witam wszystkich .
Mam w planach zakup nagrywarki dvd i sledze posty na forum, z niektorych mozna sie posmiac ludzie naprawde nie chodzi mi o to ze sony jest seuper a LG nie i odwrotnie to jest wasza opinia wiec OK
trudno przyznac mi racje komus kto twierdzi ze sony jest super i nadaje na LG a LG na oczy nie widzial.moze tak skupcie sie na pomocy
mnie i innym kolegom na wyborze nagrywarki i podajcie naprawde konkretne informacje .
- model plyty glownej i wersja biosu (kompatybilnosc)
- system operacyjny
- mdel nagrywarki DVDR i wersja biosu
- SOFTWARE do konwersji DVD2DVDR (jaki uzywacie czy jets kompatybilny ,ewentualnie problemy)
- SOFTWARE do nagrywania na DVD
-no i oczywiscie jakie plyty DVDR (szybkosc nagrywania PRODUCENTA i ZECZYWISTA, odczyty w stacjonarnym DVD ogolnie problemy z nosnikami lub ich brak)
mysle ze przy porownaniu takich informacji kazdy sie zdecyduje sam na wybor w zaleznosci do czego bedzie uzywal wypalarki.
a dla milosnikow SONYvsLG sa juz zalozone inne posty i mazna sobie tam powalczyc ktory jest lepszy.
pozdrawiam i czekam na informacje z praktycznego wykozystania waszych
nagrywarek SONY/LG/PIONEER/i innych wynalazkow w koncu najawazniejsze zeby uzytkownik byl zadowolony z jazdy a nie posiadania markowej fury
a100dam jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.