Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 30.04.2005, 13:57   #1
Zbynek Ltd.
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.02.2004
Lokalizacja: Gdynia
Posty: 19
Zbynek Ltd. w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jaką nagrywarkę kupić?

Witam

Nie odsyłajcie mnie do FAQ, bo tam link daje rezultat:
404 Not Found
The requested URL /cdr/porady/poczatkujacy-jaka_nagrywarka.php3 was not found on this server.

Poczytałem, poszukałem i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.
Swego czasu kupiłem Plextora 8432. Potrafił on kopiować chyba każdą płytę. Teraz widzę, że nikt nie pisze o sprzęcie, który to robi, tylko o programach. Czyżby wszpółczesne nagrywarki DVD, z drobnymi wyjątkami, potrafiły skopiować każdą zabezpieczoną płytę? Właśnie takie mam kryterium poszukiwawcze - ma kopiować płyty z, możliwie, każdym zabezpieczeniem.

Pozostałe parametry, jak korekcja błędów itp. jest również ważna, ale znalezienie tego to nie problem, więc na razie tym się nie zajmuję.

Pozdrówka

Zbynek
Zbynek Ltd. jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 30.04.2005, 14:01   #2
Yarozelsky
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
Napisany przez Zbynek Ltd.
Witam

Nie odsyłajcie mnie do FAQ, bo tam link daje rezultat:
404 Not Found
The requested URL /cdr/porady/poczatkujacy-jaka_nagrywarka.php3 was not found on this server.

Poczytałem, poszukałem i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.
Swego czasu kupiłem Plextora 8432. Potrafił on kopiować chyba każdą płytę. Teraz widzę, że nikt nie pisze o sprzęcie, który to robi, tylko o programach. Czyżby wszpółczesne nagrywarki DVD, z drobnymi wyjątkami, potrafiły skopiować każdą zabezpieczoną płytę? Właśnie takie mam kryterium poszukiwawcze - ma kopiować płyty z, możliwie, każdym zabezpieczeniem.

Pozostałe parametry, jak korekcja błędów itp. jest również ważna, ale znalezienie tego to nie problem, więc na razie tym się nie zajmuję.

Pozdrówka

Zbynek
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaa
masz lekture na pare godzin :
http://forum.cdrinfo.pl/showthread.p...ght=dla+nowych
 
Stary 30.04.2005, 14:21   #3
downloads
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Posty: 575
downloads zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Zbynek Ltd.
Witam
... Czyżby wszpółczesne nagrywarki DVD, z drobnymi wyjątkami, potrafiły skopiować każdą zabezpieczoną płytę? Właśnie takie mam kryterium poszukiwawcze - ma kopiować płyty z, możliwie, każdym zabezpieczeniem...
Co do zabezpieczeń, to możemy mówic tylko o nagrywaniu SafeDisca i SecuROMa (w przypadku Plextorów i tylko na CD). Pozostałe zabezpieczenia kopiuje sie dzieki RMPS. Niemniej do tej pry SD jest najpopularniejszy.
Kwestia do rozstrzygniecia jest zatem poprawna korekcja EFM.
A to oznacza, że możesz kupić coś na chipie MediaTek- LiteON albo Samsung (nie polecam tego drugiego, ale są i zadowoleni) lub Toshibę (coś ma nie do końca ok z EFM ale jako tako kopiuje, chociaż chyba nie 1:1)

Wszystkie wychwalane BenQ, LG i NEC mozesz włożyc miedzy bajki jeżeli chodzi oi zabezpieczenia. Co do Plextorów i Pioneerów to tez nie robią poprawnie EFM.
Nie opieraj się na wynikach z cdrinfo.com bo tam nagrywają z max predkością i nie testuja powyżej SafeDisc 3.15 (a na 3.2 bardzo wiele nagrywarek wymiekło) Cos widać na testach cdfreaks.com ale tylko EFM do SD 2.9
Polecam www.cdr.cz/a/recenze - oni testuja na prawdziwej płytce z SD 3.2 i nagrywaja bez wspomagania programowego a dopiero jak sie nie da to z jego pomocą. Nie trzeba znać czeskiego-"funkcni" i jest OK
Pozdrawiam
downloads jest offline  
Stary 30.04.2005, 17:50   #4
Zbynek Ltd.
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.02.2004
Lokalizacja: Gdynia
Posty: 19
Zbynek Ltd. w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Yarozelsky
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaa
Aż tak bolesne zagadnienie poruszyłem?

Cytat:
Napisany przez Yarozelsky
Byłem już prędzej. Przejrzałem 2 pierwsze strony na których 99 % to bzdety nie związane z tematem pisane przez ludzików, którzy nie mają innych zajęć, oprócz forum Dokłądnie jak klasyczny list o zmianie żarówki



Cytat:
Napisany przez downloads
... Polecam www.cdr.cz/a/recenze ...
Dzięki. Pozagłębiam się w temat, szczególnie na czeskiej stronie.
Zbynek Ltd. jest offline  
Stary 30.04.2005, 17:55   #5
Yarozelsky
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
Napisany przez Zbynek Ltd.
Aż tak bolesne zagadnienie poruszyłem?



Byłem już prędzej. Przejrzałem 2 pierwsze strony na których 99 % to bzdety nie związane z tematem pisane przez ludzików, którzy nie mają innych zajęć, oprócz forum Dokłądnie jak klasyczny list o zmianie żarówki





Dzięki. Pozagłębiam się w temat, szczególnie na czeskiej stronie.
wiadomo niema co wybierac jak sie ma malo kasy -cena robi swoje,jakbym mial duzo kasy na spaware to bym wzial plextora albo neca jakies sprawdzone modele a jak malo to litka albo benq i tyle na ten temat
pozdrawiam

ps:
wydaje mi sie ze niema tej naj najlepszej spawarki kazda ma + i -
 
Stary 02.05.2005, 17:48   #6
Zbynek Ltd.
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.02.2004
Lokalizacja: Gdynia
Posty: 19
Zbynek Ltd. w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam

Cytat:
Napisany przez downloads
Polecam www.cdr.cz/a/recenze - oni testuja na prawdziwej płytce z SD 3.2 i nagrywaja bez wspomagania programowego a dopiero jak sie nie da to z jego pomocą. Nie trzeba znać czeskiego-"funkcni" i jest OK
Pozdrawiam
Dzięki raz jeszcze. Zapoznałem się z recenzjami z tej strony.
"Owczy test" też mi się podoba
Łącznie z danymi z innych miejsc, ustaliłem zwycięzcę. Nie kierowałem się sympatią do żadnego modelu, ani producenta. Wziąłem pod uwagę kilka sklepów i rozgryzłem wszystkie sprzedawane obecnie modele.
Walka była ostra i do końca zacięta Zupełnie przypadkiem okazało się, że jest to model na topie cdrinfo. Wybór padł nieodwołalnie na Liteona 1653. Ciekawe, że w jednym sklepie powiedzieli, że już nie produkują Aż tak szybko biegnie u nich czas?
W piątek pewnie zanabędę ów model.

Dzięki za namiar.
Zbynek Ltd. jest offline  
Stary 02.05.2005, 17:52   #7
downloads
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Posty: 575
downloads zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Skoro nieodwołalnie to nieodwołalnie ale polecałbym zastanowienie nad 1673S- mozliwosci kopiowania zabezpieczen takie same a jakośc zapisu CD i DVD lepsza. Inna sprawa, że faktycznie pogorszyli mu korekcję...
Zresztą u czechów własnie 1673S został wyborem redakcji.
Pozdrawiam i życze miłego kopiowania.
downloads jest offline  
Stary 02.05.2005, 19:16   #8
Zbynek Ltd.
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.02.2004
Lokalizacja: Gdynia
Posty: 19
Zbynek Ltd. w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez downloads
Skoro nieodwołalnie to nieodwołalnie ale polecałbym zastanowienie nad 1673S- mozliwosci kopiowania zabezpieczen takie same a jakośc zapisu CD i DVD lepsza. Inna sprawa, że faktycznie pogorszyli mu korekcję...
Jeszcze nie kupiłem, to sprawa nie przesądzona
Nie znalazłem czy 1673 kopiuje/zapisuje dane subkanałowe. Dlatego odpadł. chociaż po co mi one?
Wg Czechów ma lepszą korekcję:
http://www.cdr.cz/a/13320/4
te kolorowe wykresy w dole strony porównują 3 Litki.

Hmmm... to może jednak 1673 stanie się moim faworytem?

Pozdrawiam
Zbyszek
Zbynek Ltd. jest offline  
Stary 02.05.2005, 20:00   #9
Briho
Bywalec
 
Avatar użytkownika Briho
 
Data rejestracji: 15.03.2005
Posty: 40
Briho w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Szczerze Ci odradzam zakup tego Lite-On-a. Z doświadczenia własnego i znajomych stwierdzam, że to raczej kiepska nagrywarka. Lite-On robił bardzo dobre napędy, ale CD-R/RW. Z DVD już jest znacznie słabiej, ale to tylko moje zdanie, wybór oczywiście należy do Ciebie . Ja bym jednak polecał LG GSA 4163B. Mam ją od 2 m-cy i jest niezawodna pod każdym względem.
Briho jest offline  
Stary 02.05.2005, 20:03   #10
downloads
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Posty: 575
downloads zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Z ta korekcją to jest jakośc dziwnie. Zależy od testu. 1673S radzi sobie z subkanałami (potrzebne do kopiowania SecuROM). 1213S/1633S i 1653S to dokładnie ten sam chip- rózni je firmware. Tymczasem 1673S i 1693S są wzgledem siebie identyczne ale minimalnie różnią się od tych trzech wcześniej wymienionych. Wszystkie są oparte zasadniczo na tym samym chipie z serii "3"- zobacz sobie po numerach chipów w recenzjach a jak nie to gdzieć na cdrlab.pl to było. Jeżeli chodzi o kopiowanie to mają takie same możliwości z SafeDisc 4 włącznie. Polecam 1673S bo oferuje lepszą jakośc zapisu zwykłych DVD czy CD, więc w codziennym użytkowaniu bedzie lepsza.


EDIT: Panowie- to ma byc do kopiowania zabezpieczeń przede wszystkim więc darujcie info, że LG czy NEC są dobre, bo nie do tego...

Ostatnio zmieniany przez downloads : 02.05.2005 o godz. 20:11
downloads jest offline  
Stary 02.05.2005, 20:03   #11
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Kolejny ADRESIK do studiowania


__________________
VIZZARD jest offline  
Stary 02.05.2005, 22:47   #12
devil-80
Forumator
 
Avatar użytkownika devil-80
 
Data rejestracji: 07.12.2004
Lokalizacja: Chodzież
Posty: 805
devil-80 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
a ja odradzam zakup Samsunga!
devil-80 jest offline  
Stary 03.05.2005, 16:53   #13
atlas
Bywalec
 
Data rejestracji: 04.04.2005
Posty: 27
atlas w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
a co ze słynną toshibą zwaną sheep ??
atlas jest offline  
Stary 03.05.2005, 16:59   #14
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Wink

Cytat:
Napisany przez atlas
a co ze słynną toshibą zwaną sheep ??
to moja specjalność odradzam szczerze
ed hunter jest offline  
Stary 03.05.2005, 17:34   #15
downloads
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Posty: 575
downloads zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter
to moja specjalność odradzam szczerze
Miałeś? Czy ona naprawdę robiła to sheep 3, bo jakos nikt nigdzie tego nie potwierdził.
downloads jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.