Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Zobacz rezultaty głosowania: Jakiej firmy polecasz palnik DVD ?
PLEXTOR 95 13.27%
BENQ 214 29.89%
LG 158 22.07%
LITEON 100 13.97%
PIONEER 76 10.61%
SAMSUNG 23 3.21%
NEC 135 18.85%
ASUS 10 1.40%
SONY 8 1.12%
TOSHIBA 13 1.82%
Ankieta wielokrotnego wyboru. Wszystkich głosów: 716. Nie możesz oddać głosu w tej sondzie

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 09.11.2005, 23:28   #76
daniel5120
.: [VD]misio[PL] :.
 
Avatar użytkownika daniel5120
 
Data rejestracji: 25.04.2005
Lokalizacja: Kielce
Posty: 21
daniel5120 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez ro29
Witam !
Właśnie zostałem poproszony przez Wuja, aby polecić mu dobry napęd - nagrywarkę DVD.
Przejrzałem więc zamieszczone tu opinie .... i w sumie nie wiem co jest dziś tak naprawdę dobre. Widzę, że BenQ ma coraz więcej zwolenników, także LG ma nadal dobrą opinię..., a LiteOn coraz mniej fanów.
...
hmm jesli o mnie chodzi to litka bym nie kupil, mam kilku znajomych ktorzy testowali litki 16... i mowia ze to chodzaca tragedia, dobrze radzi sobie z nagrywaniem plyt cdr i cdrw ale do dvd to jest tragiczny
osobiscie mysle nad benqiem 1640 (jak na razie czytam testy:
http://cdrlab.pl/article_strona_2381_1.html
http://www.cdrlabs.com/reviews/index.php?reviewid=270 )
, lg gsa 4163b (znajomy ma ten palnik i widze ze bardzo dobry naped
http://www.cdrlabs.com/reviews/index.php?reviewid=258 ) lub lg gsa 4167b (test bedzie w poniedzialek na www.cdrlab.pl )
w miare za nieduze pieniadze innego dobrego napedu raczej nie znajdziesz
o lg moge jeszcze powiedziec ze ma bardzo dobra gwarancje, uszkodzonego napedu nie naprawiaja juz, wymieniaja na nowy !! takie podejscie powinno byc standardem nie tylko w napedach optycznych
tak wiec wczytaj sie i wybierz dobrze

Cytat:
...
A więc po pierwsze - nagrywarka ta powinna cechować się dobrą pracą jako czytnik płyt DVD (filmy itd.) - gdyż w tym celu będzie głównie eksploatowana. Oprócz tego oczywiście czasem jako nagrywarka sama w sobie - aczkolwiek raczej nie będzie przeznaczona do kopiowania zabezpieczonych płyt itd.
...
jesli palnik ma byc uzywany glownie do ogladania filmow to proponuje jednak lg - sa bardzo ciche
daniel5120 jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 09.11.2005, 23:54   #77
Czołgista
dupa a nie
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Czołgista
 
Data rejestracji: 06.08.2004
Lokalizacja: Kraków
Posty: 1,434
Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Jak Was proszę !
Nie kupujcie już żadnych nagrywarek !
To Trąd, syf i wogóle badziewie !
Same problemy !
A po co Wam problemy ?
Nie lepiej spokojnie żyć ?
Bez nagrywarki ?

Dotąd życie bez nagrywarki było złe ?

Rekomendacja
Nie kupować nagrywarek DVD !
__________________
Czołgi --> Strona Czołgiem!
Czołgista jest offline  
Stary 10.11.2005, 00:07   #78
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Czołgista
Jak Was proszę !
Nie kupujcie już żadnych nagrywarek !
To Trąd, syf i wogóle badziewie !
Same problemy !
A po co Wam problemy ?
Nie lepiej spokojnie żyć ?
Bez nagrywarki ?

Dotąd życie bez nagrywarki było złe ?

Rekomendacja
Nie kupować nagrywarek DVD !

Ale czasem trzeba coś nagrać, obejrzeć...A jeśli nawet nie trzeba - to chce się, wypada ....
Więc mimo tego, że nagrywarka to problem (sam tego doświadczyłem, jak kupiłem moją CDRW - choć może jak bym nie kupił, to nie zaistniałbym wśród Was ), to jednak trzeba ją kiedyś kupić i na coś się zdecydować...

ro29
__________________

ro29 jest offline  
Stary 10.11.2005, 08:17   #79
daniel5120
.: [VD]misio[PL] :.
 
Avatar użytkownika daniel5120
 
Data rejestracji: 25.04.2005
Lokalizacja: Kielce
Posty: 21
daniel5120 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Czołgista
Jak Was proszę !
Nie kupujcie już żadnych nagrywarek !
To Trąd, syf i wogóle badziewie !
Same problemy !
A po co Wam problemy ?
Nie lepiej spokojnie żyć ?
Bez nagrywarki ?

Dotąd życie bez nagrywarki było złe ?

Rekomendacja
Nie kupować nagrywarek DVD !
wogole komputery w dzisiejszych czasach to zlom, mimo rosnacej mocy obliczeniowej a takze coraz wiekszej miniaturyzacji, kompy i elektronika staja sie coraz delikatniejsze, niestety temu trendowi pomagaja takze producenci szukajac oszczednosci naprawde wszedzie, z nowym kompem trzeba obchodzic sie jak z jajkiem, stare dobre czasy juz minely gdy mozna bylo bez obaw przewozic kompy prawie 2 razy ciezsze od dzisiejszych (stelaze obudow nie byly robione z aluminium itp metali, tylko zelazne )
jestem za zwiekszaniem mocy obliczeniowej i miniaturyzacja ale w rozsondnych granicach tak, aby bylo to solidnie skonstrulowane

ps: mam atari juz od ponad 10 lat z magnetofonem, do tej pory wczytuje z 7-10 letnich kaset programy i dziala perfekcyjnie, tak dlugiego i wspanialego uzytkowania jakie ja uswiadczylem ze strony tej maszynki zycze kazdemu uzytkownikowi pc

ps2: na atari nie bylo mowy ze program czy gra nie pojda bo ktos ma za slaby komp, nawet jak juz na dobre zadomowila sie 130, programisci nadal pisali programy i gry w taki sposob, zeby dzialaly bezproblemowo nawet na najstarszych maszynach; niestety o optymalizacji kodu juz zapomnieli i na pytanie dlaczego program nie dziala najczestrza odpowiedz to "prosze zmienic komputer"
daniel5120 jest offline  
Stary 10.11.2005, 08:47   #80
Ar3k
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.11.2005
Posty: 7
Ar3k w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Popieram kolego powyzej. Ja mialem (a nawet ja jeszcze gdzies mam) Atarynke 65XE. Gierki mi sie znudzily, doroslem, zainteresowalem sie bardziej komputerami, zaczalem sie uczyc podstaw basica na atari. i co? ze zwyklego napedu kaset magnetofonowych, po napisaniu kilku linijek kodu zrobilem prawie niezawodna nagrywarke kaset magnetofonowych! do tej porymam gdzies nagrane wlasne gry (nedzne bo nedzne, ale zawsze cos). a myslalem ze to nigdy nie bedzie mozliwe. Ale mialem wtedy 10 lat...
Ar3k jest offline  
Stary 10.11.2005, 10:35   #81
Klono
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 31.03.2004
Posty: 9
Klono w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Thumbs up Szukam porady odnośnie nagrywarki

Chcę na dniach kupić jakiś dobry palnik. Miałem do tej pory Litka 812, teraz pozbyłem się NECa 3520. Co kupić? Głównie wypalam filmy. Zależałoby mi na bitsettingu i dobrej jakosci nagrywaniu. Zastanawiam się nad NECiem 4550, LG i BenQ. O ile o NECu mam wyrobioną opinię (nie zawiódł mnie) to pozostałych palników nie znam. Doradźcie coś.


Pozdrawiam
Klono jest offline  
Stary 10.11.2005, 11:39   #82
oddwor
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 01.08.2005
Lokalizacja: Kielce
Posty: 575
oddwor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez daniel5120
jezeli przez serwis koles przestal sprowadzac litki i benqi to jednak znaczy ze cos z nim jest nie tak...
Koleś (sprzedawca) zawsze wypatruje własnego interesu, więc jeżeli ma towar (lg) który jest objęty gwarancją door to door, to sprawy reklamacji spadają na klienta, a sprzedawca tylko liczy kasę...
Dlatego sprzedawca zawsze będzie Cię namawiał do kupna sprzętu objętego taką gwarancją. Z litkami było duzo problemów, trzeba było je wysyłać do serwisu, kłócić się z klientami, z kolei BenQ jest tani i za mało się na nim zarabia
Plusem lg jest to że wymieniają napędy na nowe a nie odnawiane jak BenQ.

Ja tam mam NEC'a i się cieszę... a reklamowany Litek po 26 dniach nie wrócił z serwisu... i dzięki "uprzejmości sprzedawcy" został zamieniony na ... lg.
__________________
Tak, na pewno tak, raczej tak, chyba tak, chyba nie, raczej nie, na pewno nie, nie.
oddwor jest offline  
Stary 10.11.2005, 16:16   #83
suhotnik
Bywalec
 
Avatar użytkownika suhotnik
 
Data rejestracji: 04.07.2000
Posty: 52
suhotnik zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez oddwor
Koleś (sprzedawca) zawsze wypatruje własnego interesu, więc jeżeli ma towar (lg) który jest objęty gwarancją door to door, to sprawy reklamacji spadają na klienta, a sprzedawca tylko liczy kasę...
Dokłądnie.
Wchodzę do sklepu, mówię, że chcę BenQ...
Sprzedawca mówi, że nie ma, że na zamówienie... Ale może chce Pan LG ?? Mamy na stanie kilka, heheh
No i musiał zamówić Benka
suhotnik jest offline  
Stary 10.11.2005, 17:23   #84
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Na gieldzie bylo lepiej. Jak sie spytalem o cene Benq i Pionka, to gosciu ze oburzyl ze sie pytam o najlepszy (Pionek) i najgorszy naped (Benq) na raz. Benq oczywiscie nie mial

Generalnie sprzedawcy na gieldzie strasznie nie lubia Benq. Za to jak pojechalem do firmy ZNAK, to bez slowa gosciu przyniosl nagrywarke, wypelnil gwarancje i sie rozstalismy, wymieniajac odpowiednie dobra. Trzeba przyznac ze maja dobra obsluge klienta.
pawelblu jest offline  
Stary 10.11.2005, 18:55   #85
daniel5120
.: [VD]misio[PL] :.
 
Avatar użytkownika daniel5120
 
Data rejestracji: 25.04.2005
Lokalizacja: Kielce
Posty: 21
daniel5120 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
chodzilem po sklepach komp. i w 3/9 daloby rade zamowic benq a reszta tylko lg lub wyjatek vobis: samsung i toshiba :/
daniel5120 jest offline  
Stary 11.11.2005, 00:20   #86
Sławek K.
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Sławek K.
 
Data rejestracji: 20.02.2004
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 22
Sławek K. w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Czy ktoś wie kiedy dostępnym będzie Plextor PX-760 ?

Witam

i czy warto na niego poczekać ?


Pozdrówy

Ostatnio zmieniany przez Sławek K. : 11.11.2005 o godz. 00:24
Sławek K. jest offline  
Stary 11.11.2005, 09:42   #87
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Malo prawdopodobne, zeby bylo warto.
pawelblu jest offline  
Stary 11.11.2005, 21:04   #88
slawekj
Guru
 
Avatar użytkownika slawekj
 
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
BenQ 1640 najpopularniejszy napęd.
Warto
http://www.cdfreaks.com/news/12657

slawekj jest offline  
Stary 13.11.2005, 18:25   #89
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Jakieś opinie o nowym NECu (4550) 8 )
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline  
Stary 14.11.2005, 12:44   #90
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez oddwor
Koleś (sprzedawca) zawsze wypatruje własnego interesu, więc jeżeli ma towar (lg) który jest objęty gwarancją door to door, to sprawy reklamacji spadają na klienta, a sprzedawca tylko liczy kasę...
Dlatego sprzedawca zawsze będzie Cię namawiał do kupna sprzętu objętego taką gwarancją. Z litkami było duzo problemów, trzeba było je wysyłać do serwisu, kłócić się z klientami, z kolei BenQ jest tani i za mało się na nim zarabia
Plusem lg jest to że wymieniają napędy na nowe a nie odnawiane jak BenQ.
(...)
Witam !
Racja - też mnie w pewnym momencie zdziwiło, że tak polecają LG - a twierdzą np. że LiteOn są awaryjne - ale przecież o awaryjności LG cóż może sklep wiedzieć

I jeszcze w temacie, który niedawno poruszyłem - tj. polecenia nagrywarki Wujowi - mimo moich rad, że chyba BenQ jest dziś dobrym wyborem, Wuja kupi chyba LiteOn - głównie z tego względu, że tańszy - choć to nieduża różnica chyba.

Pozdrowienia
ro29
__________________

ro29 jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.