Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 31.01.2005, 22:12   #1
anasiza
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 10.02.2004
Lokalizacja: LODZ
Posty: 144
anasiza zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
jaka szybkość

czytam czytam i czytam
różne są odpowiedzi
i w końcu nie wiem z jaką szybkością nagrywać płytę dvd
dla przykładu mam płytę verba 8x bo tylko te używam
czy jakość nagrania będzie lepsza stosując prędkość zapisu 4x czy 8x a może 2x
mam neca 3500 i niestety testów nie mogę przeprowadzić a swoją drogą to też niewierzę w te testy
Jestem laikiem w tych sprawach ale wydaje mi się że jak nagrywam wolniej to napewno dokładniej się to wypala a może i mocniej jest wypalone i dane będą dłużej przechowywane na tym nośniku
Ja osobiście spotkałem się z faktem że dwie płyty mi padły po 2 latach i to były płyty nagrywane wówczas w maksymalnych prędkościach jak na ówczesne czasy tzn jak dobrze pamiętam to chyba 24x bo wtenczas kupiłem teacka ale nagrywarkę cd

( jest takie powiedzenie co nagle to po diable)
Ale mnie się głównie rozchodzi o nagrywanie płyt DVD
anasiza jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 31.01.2005, 22:29   #2
Czołgista
dupa a nie
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Czołgista
 
Data rejestracji: 06.08.2004
Lokalizacja: Kraków
Posty: 1,434
Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez anasiza
czytam czytam i czytam
różne są odpowiedzi
i w końcu nie wiem z jaką szybkością nagrywać płytę dvd
dla przykładu mam płytę verba 8x bo tylko te używam
czy jakość nagrania będzie lepsza stosując prędkość zapisu 4x czy 8x a może 2x
mam neca 3500 i niestety testów nie mogę przeprowadzić a swoją drogą to też niewierzę w te testy
Jestem laikiem w tych sprawach ale wydaje mi się że jak nagrywam wolniej to napewno dokładniej się to wypala a może i mocniej jest wypalone i dane będą dłużej przechowywane na tym nośniku
Ja osobiście spotkałem się z faktem że dwie płyty mi padły po 2 latach i to były płyty nagrywane wówczas w maksymalnych prędkościach jak na ówczesne czasy tzn jak dobrze pamiętam to chyba 24x bo wtenczas kupiłem teacka ale nagrywarkę cd

( jest takie powiedzenie co nagle to po diable)
Ale mnie się głównie rozchodzi o nagrywanie płyt DVD
No jak CD nagrywałeś x24 to mogły paść, bo to zła prędkość była.
Lepiej było x8 lub x16.
Co do DVD to poszukaj na forum , bo to wszystko zależy od płyty (rodzaju) i palnika. Np mam pionka i u mnie x4 jest chyba optimum na verbach, a np na litku płyta platinium x8 lepiej się pali x6 niż x4 .
Trzeba poeksperymentować lub poszukać na forum , może ktoś robił takie testy dla neca, ja niewiem bo jakiś czas nie odwiedzałem forum
__________________
Czołgi --> Strona Czołgiem!
Czołgista jest offline  
Stary 31.01.2005, 22:38   #3
anasiza
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 10.02.2004
Lokalizacja: LODZ
Posty: 144
anasiza zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Czołgista
No jak CD nagrywałeś x24 to mogły paść, bo to zła prędkość była.
Lepiej było x8 lub x16.
Co do DVD to poszukaj na forum , bo to wszystko zależy od płyty (rodzaju) i palnika. Np mam pionka i u mnie x4 jest chyba optimum na verbach, a np na litku płyta platinium x8 lepiej się pali x6 niż x4 .
Trzeba poeksperymentować lub poszukać na forum , może ktoś robił takie testy dla neca, ja niewiem bo jakiś czas nie odwiedzałem forum
poeksperymtować fajny wyraz
ja już to robie od 2 lat
do jednego narazie doszedłem TYLKO VERBATIMY DVD +R to jest najbardziej optymalne rozwiązanie
nie wolno się łaszczyć na cenę i kupować gnoju bo na jak długo to wystarczy? Jak na razie nikt niewie
Przekonamy się za 20 lat a może więcej
anasiza jest offline  
Stary 31.01.2005, 22:46   #4
Czołgista
dupa a nie
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Czołgista
 
Data rejestracji: 06.08.2004
Lokalizacja: Kraków
Posty: 1,434
Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez anasiza
poeksperymtować fajny wyraz
ja już to robie od 2 lat
do jednego narazie doszedłem TYLKO VERBATIMY DVD +R to jest najbardziej optymalne rozwiązanie
nie wolno się łaszczyć na cenę i kupować gnoju bo na jak długo to wystarczy? Jak na razie nikt niewie
Przekonamy się za 20 lat a może więcej
Wpełni się zgadzam, przy obecnych cenach palenie na tanich nośnikach jest bez sensu. Też palę tylko na verbach
A jeszcze mi się przypomniało kiedyś (1,5 r temu ceny były inne) paliłem na np. princo , no i teraz zaczynają padajć płytki palone x1 a palone (w tym samym czasie) x4 nie padła ani jedna i w kprobe (oczywiście robionym na litku) wyglądają całkiem zdrowo.
Więc narazie jak dla mnie to x4 , no i na verbach
__________________
Czołgi --> Strona Czołgiem!
Czołgista jest offline  
Stary 31.01.2005, 22:51   #5
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
kto by czekał 20 lat. ja nagrywam verby + na moim litku 812S US0Q 4x i to jest najlepiej. (2,4 gorsze i 8x też) (6x pomijam )
ed hunter jest offline  
Stary 31.01.2005, 22:57   #6
anasiza
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 10.02.2004
Lokalizacja: LODZ
Posty: 144
anasiza zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter
kto by czekał 20 lat. ja nagrywam verby + na moim litku 812S US0Q 4x i to jest najlepiej. (2,4 gorsze i 8x też) (6x pomijam )
ja mam takie materiały że chciałbym aby ktoś za 100-200 a może więcej lat to odtworzył i przejrzał
dlatego te moje pytania
anasiza jest offline  
Stary 01.02.2005, 00:19   #7
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez anasiza
ja mam takie materiały że chciałbym aby ktoś za 100-200 a może więcej lat to odtworzył i przejrzal
A myślisz, że za 10-20 lat będą jeszcze urządzenia do ich odtworzenia?
Na Nec 3500 palę Verbatimy DVD+R 8x z prędkością x2,4 - bo z testów Kprobem wyszło mi, że tak jest najlepiej. 8 )
Reetou jest offline  
Stary 01.02.2005, 10:28   #8
Kertoip
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Kertoip
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 18
Kertoip zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam,

Ja ma LiteOn'a 1633S i po przejściach z różnymi płytami, używam już tylko Verbatim'ów DVD+R. Palę je z prędkościa x4 i, jak na razie, żadna jeszcze nie padła.
Odradzam płyty firmy EMTEC, na sześć wypalonych dwie mi padły przy nagrywaniu. Dotyczy to naturalnie LiteOn'a 1633s, nie wiem, jak sprawdzają się w innych nagrywarkach.

Pozdrawiam
Kertoip jest offline  
Stary 03.02.2005, 15:09   #9
krawiecow
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika krawiecow
 
Data rejestracji: 28.01.2005
Posty: 14
krawiecow w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ja tez mam litka 1633s z biosem bsos i pale na omegach dvd-r x4( koszt 1zl) i nigdy nie mialem problemu, nagrywam takze na platiniumach dvd+r x8( koszt 2zl) tez bez problemu! No a jak nagrywalem na verbatima x8 dvd+r wlasnie predkascia 8x to plytka sie ciela !
krawiecow jest offline  
Stary 05.02.2005, 17:26   #10
mesztica
User nad userami :)
 
Avatar użytkownika mesztica
 
Data rejestracji: 09.01.2004
Lokalizacja: Łagów Lubuski
Posty: 119
mesztica zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez krawiecow
Ja tez mam litka 1633s z biosem bsos i pale na omegach dvd-r x4( koszt 1zl) i nigdy nie mialem problemu, nagrywam takze na platiniumach dvd+r x8( koszt 2zl) tez bez problemu! No a jak nagrywalem na verbatima x8 dvd+r wlasnie predkascia 8x to plytka sie ciela !
Na jakiej podstawie twierdzisz, ze z Omegą na Litku nie ma problemów? Robiles testy Kprobe lub Plextools?



Jak mialem Teaca DV-W50E to palilem Espery SE tylko z predkoscia x2... wszystkie mam do dzisiaj a testy pokazuje, ze plytki jeszcze pochodzą (15-25 PI/0 PO). Wszystkie palone x4 padły po 6-8 miesiącach (na szczescie malo bylo)
Teraz na Plexie pale Verby x8 i palą sie 10 razy lepiej niż tamte Espery (1-6 PI/0 PO). x4 i x12 nieco gorzej ale to i tak nieźle.
Kazdy powinien sam zbadać jak powinien palić płytki na swoim palniku. Nie da sie tego zamknąć w zasade

Pozdrawiam... Majkel
__________________
XP-M2500+@2710Mhz & Hynix512DualDDR460 & 120GB+160GBSATA & Plextor712A & DVDLiteON & BenqEW162i
mesztica jest offline  
Stary 05.02.2005, 21:43   #11
krawiecow
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika krawiecow
 
Data rejestracji: 28.01.2005
Posty: 14
krawiecow w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
to sa tylko moje opinie na temat palenia plyyt, a testu zadnego niestety nie robile a z tymi omegmi to okaze sie za kilka miesiecy... czy beda dzialac czy nie
__________________
Don`t Worry Don`t Cry Take A PiXa And FLY.......
krawiecow jest offline  
Stary 05.02.2005, 23:18   #12
mesztica
User nad userami :)
 
Avatar użytkownika mesztica
 
Data rejestracji: 09.01.2004
Lokalizacja: Łagów Lubuski
Posty: 119
mesztica zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez krawiecow
to sa tylko moje opinie na temat palenia plyyt, a testu zadnego niestety nie robile a z tymi omegmi to okaze sie za kilka miesiecy... czy beda dzialac czy nie

Dobre podejscie Tez takie mialem palac Espery za 3 zlote podczas gdy Verby byly po 8-10zł
Swoja droga Litek ma to do siebie, ze jest za...istym czytnikiem, czyta wszystko co mozna odczytać nawet gdy inne napedy sie poddają W tym wlasnie tkwi haczyk... mam znajomych, ktorzy pala plytki slabe jakosciowo i nie maja z nimi problemu podczas gdy nie da sie ich odczytac na innych napedach... bardzo powszechne, przynajniej w moim srodowisku Zrob testy i bedziesz wiedzial juz teraz co sa warte plytki a nie za kilka miesiecy...

Pozdrawiam Majkel
__________________
XP-M2500+@2710Mhz & Hynix512DualDDR460 & 120GB+160GBSATA & Plextor712A & DVDLiteON & BenqEW162i
mesztica jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.