Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 05.04.2002, 09:40   #1
reXXIm
Bywalec
 
Avatar użytkownika reXXIm
 
Data rejestracji: 12.11.2001
Lokalizacja: URSYNÓW
Posty: 28
reXXIm zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jaki napęd DVD uważacie godny polecenia oraz ....

Jaki napęd DVD uważacie godny polecenia oraz kupienia. Chodzi o to że niedługo mam zamiar kupić napęd DVD ale nie wiem na co patrzeć przy wyborze i jaki jest dobry? Pozatym kumpel mówi że przy korzystaniu z DVD-ROM jako napędu do gier nie służy mu, czy to jest prawda?
Z góry dzianke za odpowiedź!
__________________
Pozdrowienia

(L)egia Warszawa FAN!!
reXXIm jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 08.04.2002, 13:23   #2
Kusiu
Bywalec
 
Data rejestracji: 27.03.2002
Posty: 38
Kusiu zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Napiszę tylko tak żebyś wiedział (nie musisz się tym sugerować).
Najlepszym napędem DVD według magaznów Chip i Pc Kurier jest Pionieer 106s (slot in). Według Chipa jest to wręcz produkt roku 2001!

Moim zdaniem jest rzeczywiście rewelacyjny aczkolwiek jest głośny (wbrew temu co mówi producent).
Kusiu jest offline  
Stary 09.04.2002, 10:37   #3
dragal
Forumator
 
Avatar użytkownika dragal
 
Data rejestracji: 28.02.2002
Posty: 875
dragal niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
jesli moglbym cos zasugerowac to LG 16x, dziala bez problemowo ( ponad rok jako cd-rom i dvd), nie jest zbyt glosny, ale jesli jestes uprzedzony jak niektorzy na tym forum, to nie bierz, w koncu Ty wydajesz kase
__________________
Pozdrawiam dragal
dragal jest offline  
Stary 09.04.2002, 11:10   #4
Koolo
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 15.01.2002
Posty: 407
Koolo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Co ty człowieku z tym LG , strach konserwę otworzyć.
Lepiej poczytaj sobie dział testy.
Chyba najlepiej wypada Toshiba i cena rozsądna i wiele nowych formatów obsługuje .
Na forum każdy chwali co sam ma i takie daje rady.
Koolo jest offline  
Stary 09.04.2002, 11:51   #5
&y
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 07.06.2001
Posty: 157
&y zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
dragal (09-04-2002 11:37):
jesli moglbym cos zasugerowac to LG 16x, dziala bez problemowo ( ponad rok jako cd-rom i dvd), nie jest zbyt glosny, ale jesli jestes uprzedzony jak niektorzy na tym forum, to nie bierz, w koncu Ty wydajesz kase
Z ta glosnoscia to chyba lekka przesada (moze masz jakis cichy egzemplarz), bo te z ktorymi sie spotkalem, chodzily jak kombajn podczas zniw (zwlaszcza wysuwanie tacki)
__________________
.: O tym kim jestes, nie swiadczy to co posiadasz, lecz jak to wykorzystujesz :.\n&y
&y jest offline  
Stary 10.04.2002, 11:47   #6
Bzyk2
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.02.2002
Posty: 16
Bzyk2 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
1. Pionner lub Toshiba.
2. Gry napędom DVD nie szkodzą.
Bzyk2 jest offline  
Stary 10.04.2002, 14:02   #7
dragal
Forumator
 
Avatar użytkownika dragal
 
Data rejestracji: 28.02.2002
Posty: 875
dragal niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
info dla:
Koolo:
nie zachowuj sie jak *****, nie obrazaj mnie i mojego sprzetu
testy czytalem,czytam i bede czytal ( to czesc mojej pracy) nie musisz dawac mi takich rad. A co do tego ze kazdy chwali co sam ma to jest wlasnie najwazniejsze. Nie zawsze ( a patrzac na dane producenta zazwyczaj) to co napisane o sprzecie w 100 % wyczerpuje temat.
Najlepsze rady daje wlasnie uzytkownik ( najlepiej ze sporym "przebiegiem" sprzetowym ) ktorzy naprawde po setkach, tysiacach godzin z wlasnym komputerem, wiedza dokladnie co i gdzie piszczy. TESTY TO NIE WSZYSTKO, to jeden z powodow istnienia FORUM. Mam do czynienia z nagrywarkami LG od kilku lat, z DVD troche tez juz przeszedlem i wiem co polecam. Jesli chcesz owszem pisz: mam taki a taki sprzet i odradzam, a nie wyskakuj z konserwami, toz to pozerskie.Jesli lubisz kogos mieszac z blotem to wejdz sobie na jakiegos czata i tam bluzgaj na malolatow
&y:
osobiscie posiadam 12x DVD lg, fakt 16x sa nieco glosniejsze choc zauwazam to na wiekszosci odtarzaczy dvd( creative, toshiba,liteon, ..) lecz oczywiscie nie zawsze, a co do wysuwania tacki to nie zawsze dziala jak nalezy. W 12-ach jest wszystko ok

A nawet jesli zdarzaja sie glosne napedy roznych firm, to zawsze mozna poprosic na miejscu w punkcie sprzedazy o zaprezentowanie sprzetu i wtedy podjac decyzje
__________________
Pozdrawiam dragal
dragal jest offline  
Stary 10.04.2002, 14:48   #8
&y
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 07.06.2001
Posty: 157
&y zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
dragal (10-04-2002 15:02):
[ciach]
&y:
[ciach]
A nawet jesli zdarzaja sie glosne napedy roznych firm, to zawsze mozna poprosic na miejscu w punkcie sprzedazy o zaprezentowanie sprzetu i wtedy podjac decyzje
Zgadza sie..
A jezeli chodzi o glosnosc tych co mnie sie trafily - podczas pracy glosnosc byla na poziomie przecietnego CD-Rom'u 40-50x - nie az tak cicho i wcale nie az tak glosno.
Najbardziej mnie wqrzylo wsuwanie/wysuwanie tacki - tu w porownaniu do CD to tak jakbym slyszal pierwsze napedy CD x4 - totalnie nie do przyjecia. Nie wiem czy tak jest ze wszystkimi 16 DVD, ale w przypadku kilku 16 LG bylo identycznie.
__________________
.: O tym kim jestes, nie swiadczy to co posiadasz, lecz jak to wykorzystujesz :.\n&y
&y jest offline  
Stary 11.04.2002, 08:59   #9
Koolo
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 15.01.2002
Posty: 407
Koolo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jeśli obraziłem cię to sorry (może i trochę przesadziłem).
Ale co do sprzętu to tylko rzecz. Zauważam tylko że bez względu czego dotyczy pytanie co druga odpowiedź to "kup LG" albo "kup TEAC" . Czy te firmy płacą za to
Wiem że testy nie obejmują tego co będzie ze sprzętem po roku intensywnej eksploatacji.
Ale raczej każdy stara się kupić w miarę możliwości nowy model.
Koolo jest offline  
Stary 11.04.2002, 12:22   #10
dragal
Forumator
 
Avatar użytkownika dragal
 
Data rejestracji: 28.02.2002
Posty: 875
dragal niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Koolo jeszcze nie dawno byla tutaj taka sonda pt. "jaka masz nagrywarke"
Wygralo LG, na drugim miejscu TEAC. No i masz odpowiedz na swoje pytanie.
Ludzie poprostu chwala co maja i im dziala
__________________
Pozdrawiam dragal
dragal jest offline  
Stary 12.04.2002, 19:10   #11
tomek23
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.03.2002
Posty: 15
tomek23 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ja po analizie testów, recenzji i konsultacji ze znajomymi zdecydowałem się na Toshibę SD-M1612. Z napędu jak na razie jestem zadowolony. Oto, co mówią suche liczby. Czasy wykonywania obrazu płyty w CloneCD 4.0 są następujące: płyta Akoss 700 MB (699 MB danych) ***8211; 2min 12 sek., Princo 650 MB (648 MB danych) ***8211; 2 min 2 sek. Moim zdaniem nieźle. Dodam, że płyty nie były świeżo ***8222;wypalone***8221; ale używane z pewną ilością rysek ! Co do płyt DVD ***8211; jeszcze nie testowałem.
tomek23 jest offline  
Stary 22.04.2002, 22:47   #12
speedy
Bywalec
 
Data rejestracji: 13.03.2002
Posty: 29
speedy w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wczoraj kupiłem DVD16x LG i jeszcze tak cichego napędu nie słyszałem. Wysuwanie tacki jest również bardzo ciche, a w dodatku szybkie. Do tego 2 lata gwarancji producenta o czymś chyba świadczą...
__________________
K7S5A
Athlon 1800+ Thoroughbred
HDD WD 40GB 5400, 256DDR
DVD LG DRD8160B, CDRW Lite-On 48246K
RIVA TNT 16MB
speedy jest offline  
Stary 23.04.2002, 19:01   #13
Mickey
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 28.05.2001
Posty: 178
Mickey zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
speedy (22-04-2002 23:47):
Wczoraj kupiłem DVD16x LG. Do tego 2 lata gwarancji producenta o czymś chyba świadczą...
Tak świadczy to tylko o tym że producent chce szybko zbankrutować
Mickey jest offline  
Stary 23.04.2002, 19:25   #14
Weron
All Eyez On Me
 
Avatar użytkownika Weron
 
Data rejestracji: 29.09.2001
Posty: 3,568
Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Co czytam jakis post o sprzecie to widze, ze jak pada dwuznak LG to juz jest jakas klotnia i obrazy.
Ci chyba co zlorzecza na ten sprzet to napewno jacys "eksperci" od testow hardware.
Tymczasem jezeli chodzi o ta firme to w stosunku jakosci do ceny LG stanowi bardzo dobre rozwiazanie i nietylko.
Moze kuchenki mikrofolowe sie czesto psuja, i jakies inne wyroby ale nagrywarki,cd-romy, dvd-romy uwazam sa wporzadku, a takze inny sprzet komputerowy.
Sam co prawda nie jestem"ekspertem" ani ekspertem od hardware, ale mam duzo znajomych, czytam rozne testy i co najwazniejsze jestem w posiadaniu 2 napedow tej firmy, i nie narzekam.

P.S. dragal tak trzymaj!!!
Pozdro
Weron jest offline  
Stary 25.04.2002, 15:48   #15
&y
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 07.06.2001
Posty: 157
&y zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Weron (23-04-2002 20:25):
Co czytam jakis post o sprzecie to widze, ze jak pada dwuznak LG to juz jest jakas klotnia i obrazy.
[...]
Pozdro
Pewnie dlatego, ze jak ktos kupil spawarke firmy XXXX za ciezka kase i okazalo sie ze pod pewnymi wzgledami LG jest lepsza, a pod innymi niemal tak samo funkcjonalna, a jesli chodzi o kase - 3x mniej droga, to pluje sobie mocno w brode i na kims musi sie wyzyc/wyzalic, to wyladowuje sie na forum (bo przeciez na Dresach spod budki z pivem nie bedzie ryzykowal).

A swoja droga, to jaki swiat bylby piekny, gdyby wszyscy oceniali wszystko obiektywnie - nie bylo by klotni, wojen itp - ale chyba za bardzo sie rozmarzylem...
__________________
.: O tym kim jestes, nie swiadczy to co posiadasz, lecz jak to wykorzystujesz :.\n&y
&y jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.