Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 13.08.2005, 19:09   #16
Xentrix
Bywalec
 
Data rejestracji: 07.07.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 47
Xentrix w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Zalezy co dla ciebie oznacza czesto. Ja swojego Belka kupilem w listopadzie i od tego czasu pojawilo sie co najmniej 5 softow.
Xentrix jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 14.08.2005, 06:47   #17
hojlo1
Bywalec
 
Data rejestracji: 09.01.2005
Posty: 40
hojlo1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez --TeoN--
.....A własnie TV+PC to mam tak podłaczone do 21" 4:3 TV, ale nie oglada mi sie zbyt dobże(wiekszość filmów mam panoramicznych), więc wolałbym zobaczyć sobie na 32" 16:9 Tylko między PC a TV32" mam odległość 1 piętra i 1 pokoju więc kabel nie ma sensu.
O jakich filmach piszesz?
Jeżeli to są ".avi." to na 32' efekt panaoramy jeszcze się zwiększy (jeżeli TV ma Zoom tylko w pionie, to już lepiej... ale ratio trzeba z rozsądkiem wybrać).
hojlo1 jest offline  
Stary 14.08.2005, 08:51   #18
sonon
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 22.07.2004
Posty: 354
sonon zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez hojlo1
O jakich filmach piszesz?
Jeżeli to są ".avi." to na 32' efekt panaoramy jeszcze się zwiększy (jeżeli TV ma Zoom tylko w pionie, to już lepiej... ale ratio trzeba z rozsądkiem wybrać).
Niekoniecznie masz rację... Moja karta graficzna pozwala wybraćć w sterownikach, czy obraz jest wysyłany na telewizor 16:9 czy na 4:3.
sonon jest offline  
Stary 14.08.2005, 09:00   #19
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez hojlo1
O jakich filmach piszesz?
Jeżeli to są ".avi." to na 32' efekt panaoramy jeszcze się zwiększy (jeżeli TV ma Zoom tylko w pionie, to już lepiej... ale ratio trzeba z rozsądkiem wybrać).
chyba, że to są źle zrobione .avi z czarnymi pasami w obrazie. ja mam DivX robione przez siebie wykadrowane i nie widzę problemu z podaniem takiego sygnału na TV 16:9.
ed hunter jest offline  
Stary 14.08.2005, 11:22   #20
hojlo1
Bywalec
 
Data rejestracji: 09.01.2005
Posty: 40
hojlo1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez hojlo1
O jakich filmach piszesz?
Jeżeli to są ".avi." to na 32' efekt panaoramy jeszcze się zwiększy (jeżeli TV ma Zoom tylko w pionie, to już lepiej... ale ratio trzeba z rozsądkiem wybrać).
Panowie, ja opisuję stacjonarny odtwarzacz DVD/DivX (...jest w tytule tematu....).
(na: PC/Xbox/ można obraz dowolnie skalować).
hojlo1 jest offline  
Stary 14.08.2005, 12:25   #21
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Question

Cytat:
Napisany przez hojlo1
Panowie, ja opisuję stacjonarny odtwarzacz DVD/DivX (...jest w tytule tematu....).
(na: PC/Xbox/ można obraz dowolnie skalować).
no i właśnie .avi mam w rozdzielczości 720x308 pixeli - jaki problem może być w odczytaniu tego przez stacjonarkę jako panoramę
ed hunter jest offline  
Stary 14.08.2005, 14:01   #22
hojlo1
Bywalec
 
Data rejestracji: 09.01.2005
Posty: 40
hojlo1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ed hunter - chodzi o wyświetlanie a nie odczytanie.

Ja wyraźnie "ustosunkowalem" się do postu --TeoN-- (a właściwie zasygnalizowalem problem "jakości" wyświetlania .AVI na TV 32'/16:9 ze stacjonarnego odtwarzacza DVD/Divx).

Stacjonarka DVD/Divx ma b.ograniczone możliwości zmiany "ratio", co na "TV panoramicznym" będzie jeszcze bardziej uwidocznione (jeżeli nie ma własnego "zoom" np. tylko w pionie).

Ps - praktycznie powtarzam to , co już napisałem.
hojlo1 jest offline  
Stary 14.08.2005, 14:13   #23
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
z tego co mi wiadomo wszystkie normalne odtwarzacze stacjonarne (czytające avi) bez problemu pokazują .avi w trybie 16:9.

jeśli avi jest nie jest bezmyślnie zrobiony w formacie 4:3 z czarnymi pasami to nie ma żadnego problemu.
ed hunter jest offline  
Stary 14.08.2005, 15:37   #24
hojlo1
Bywalec
 
Data rejestracji: 09.01.2005
Posty: 40
hojlo1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ed hunter...tak się składa, że od 2003go roku użytkuję(użytkowałem) najróżniejsze odtwarzacze DVD/Divx (juz z kilknaście modeli stacjonarnych....sztuk nie liczę...) i..... wiem, co piszę.

Rozrzut ratio w "różnych .AVI" jest przeogromny i dowolny (reszta , tak jak opisalem u góry)

To, że stacjonarki pokazują .AVI na TV ma się "nijak" do mojego pisania.

Ps - co tu tłumaczyć, wystarczy doczytać "com napisał".
Gdzie napisalem, ze bądą kłopoty z wyświetlaniem w 16:9? (czytać, czytac ....i jeszcze raz czytać).
Opisuję wyłącznie jakość wyświetlania .AVI i problemy z tym związane (bardziej widoczne w 16:9).
Wiecej nie piszę, bo znowu tylko powtarzam swoje (nic nie zmieniam).
Pozdrawiam.


(dodane po czasie)
Ten namiar dawałem kiedys na innym forum :
>>Ratio w DVD <<
...już widac, ze w oryginalnych DVD jest "mnogość" i też kłopot "ratio" przy wyświetlaniu - teraz zrobić z takiego DVD konwersję do .AVI i jest "Wieża Babel" (do tego część własne reguły stosuje).

Ostatnio zmieniany przez hojlo1 : 14.08.2005 o godz. 16:44
hojlo1 jest offline  
Stary 15.08.2005, 08:09   #25
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez hojlo1
ed hunter...tak się składa, że od 2003go roku użytkuję(użytkowałem) najróżniejsze odtwarzacze DVD/Divx (juz z kilknaście modeli stacjonarnych....sztuk nie liczę...) i..... wiem, co piszę.

Rozrzut ratio w "różnych .AVI" jest przeogromny i dowolny (reszta , tak jak opisalem u góry)

To, że stacjonarki pokazują .AVI na TV ma się "nijak" do mojego pisania.

Ps - co tu tłumaczyć, wystarczy doczytać "com napisał".
Gdzie napisalem, ze bądą kłopoty z wyświetlaniem w 16:9? (czytać, czytac ....i jeszcze raz czytać).
Opisuję wyłącznie jakość wyświetlania .AVI i problemy z tym związane (bardziej widoczne w 16:9).
Wiecej nie piszę, bo znowu tylko powtarzam swoje (nic nie zmieniam).
Pozdrawiam.


(dodane po czasie)
Ten namiar dawałem kiedys na innym forum :
>>Ratio w DVD <<
...już widac, ze w oryginalnych DVD jest "mnogość" i też kłopot "ratio" przy wyświetlaniu - teraz zrobić z takiego DVD konwersję do .AVI i jest "Wieża Babel" (do tego część własne reguły stosuje).
Cytat:
Napisany przez hojlo1
Jeżeli to są ".avi." to na 32' efekt panaoramy jeszcze się zwiększy
tylko o to zdanie chodzi - czytać, czytać co się napisało i co ja napisałem
Cytat:
Napisany przez ed hunter
.avi mam w rozdzielczości 720x308 pixeli
czyli takiej samej jak było na DVD
jeżeli nadal się nie rozumiemy to ja na to już nic nie poradzę.
ed hunter jest offline  
Stary 15.08.2005, 12:35   #26
hojlo1
Bywalec
 
Data rejestracji: 09.01.2005
Posty: 40
hojlo1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter
....Cytat:
Napisany przez ed hunter
.avi mam w rozdzielczości 720x308 pixeli
czyli takiej samej jak było na DVD
jeżeli nadal się nie rozumiemy to ja na to już nic nie poradzę.
....widze ,ze drążysz temat (miałem nie odpowiadać, ale znowu mylne wiadomości podajesz).
720x308 - w takim formacie podajesz ,że oryginalne DVD mialeś ( tak przypuszczam, ze opisujesz).
Pytanie:
1. - Jaki to jest format DVD_Video? (PAL/SECAM/NTSC - rozdzielczości)?
2. - W jakim formacie jest system : PAL/NTSC? (rozdzielczości)?
hojlo1 jest offline  
Stary 16.08.2005, 07:33   #27
hojlo1
Bywalec
 
Data rejestracji: 09.01.2005
Posty: 40
hojlo1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
(...raczej wyjdzie mi samemu podsumowac wątek o oglądaniu filmów na stacjonarnych odtwarzaczach - może komus się przydać, by zrozumieć dlaczego jest taki "rozrzut" w ratio nawet na DVD )

W przeciwieństwie do tego, co wypisywał ed hunter - rozdzielczości w w Standardzie Video mają ściśle określone proporcje:
720x480 (NTSC, only with MPEG-2)
720x576 (PAL, only with MPEG-2)
704x480 (NTSC, only with MPEG-2)
704x576 (PAL, only with MPEG-2)
352x480 (NTSC, MPEG-2 & MPEG-1)
352x576 (PAL, MPEG-2 & MPEG-1)
352x240 (NTSC, MPEG-2 & MPEG-1)
352x288 (PAL, MPEG-2 & MPEG-1)


To co opisuje @ed hunter (czyli = 720x308), jest to widoczny rozmiar filmu ( około) , jednak całość nagrania na płycie, w formacie DVD Video jest w jednym z 2ch "pierwszych" rozdzielczości.
Dlaczego taka "panorama" zrobiona z filmu (z dużymi czarnymi pasami u góry i dołu)?
Prawdopodobnie film jest w formacie szerokoekranowym (tutaj też dużo odmian) i tylko tak przedstawiony(nagrany na płytę...) :
a/ - zachowuje rozsądne proporcje dla standardu DVD Video (ale tylko przy 4:3)
b/ - mieści się na ekranie w calości (uogólniam , bo i tutaj tez ..ciekawostki)

Teraz sprawa odtwarzacza DVD/Divx i wyświetlania takiego filmu (nawet nie musi byc .avi) na TV 16:9... .

W TV 4:3 "ratio" jest zachowane i film (z czarnymi pasami) jest "rozsądnie" wyświetlany.
Jednak w formacie 16:9 dodatkowo jest rozciagnięty w poziomie (by zająć cały ekran) i daje to efekt "tycia" wszystkiego na ekranie.
Są rózne metody niwelowanie tego efektu (przeważnie w dodatkowych układach zmiany ratio, w zależności od modelu), jednak w odtwarzaczach DVD np. ZOOM tylko w pionie jest unikatem.

Podsumowując:
1. - odtwarzając taki film @ed huntera (czyli = 720x308) na TV:4:3/16:9 ze stacjonarnego odtwarzacza, skazani jesteśmy na czarne pasy (czasami zajmujące np.1/2 ekranu, bo ktos tak ratio ustawiał by proporcje zachować przy 4:3) i do tego przy 16:9 "nienaturalnie szeroki" - mozemy raczej korekcje ratio robic, jeżeli OTV coś takiego posiada (bo w DVD/Divx b.ograniczone w tym zakresie)
2. odtwarzając ten sam film na TV 16:9 ale z: PC/Xboxa/ - jesteśmy w stanie wyskalować go takze w pionie (w samym odtwarzaczu) gdzie film wypełni np. cały ekran (przy zachowaniu rozsądnego ratio zbliżonego przy 4:3).
I właściwie tyle.


KlasyczneTV 16:9 niosą sporo nowych problemów przy odtwarzaniu (choć w LCD itp. - częsć z nich zostanie rozwiązana).

Przepraszam za długi opis, ale moze teraz (nie pisząc nic nowego) będzie łatwiej uzmysłowic sobie dlaczego w filmach .AVI takie dziwne proporcje są (bo np. przy konwersji jeszcze swoje reguły stosowane, a i wzorzec np. z DVD Video też dziwny.... .)

Ps - chyba jasne, jak nie to i fotki poglądowe mam itp . bo "niejako zawodowo" ten problem znam (jednak, chyba wystarczy doczytać, co wcześniej pisałem).

(opis skrótowy - w rzeczywistości jeszcze bardziej zlożony)

Ostatnio zmieniany przez hojlo1 : 16.08.2005 o godz. 08:02
hojlo1 jest offline  
Stary 19.11.2005, 20:10   #28
Mich@ł
Ismail Delivered
 
Avatar użytkownika Mich@ł
 
Data rejestracji: 29.08.2003
Lokalizacja: Wyloguj
Posty: 5,055
Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
A co myślicie o tym: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=70346293 ?
Mich@ł jest offline  
Stary 19.11.2005, 20:48   #29
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Dj Mich@ł
hmm...nie czyta plików tekstowych .txt , a tylko .srt.
__________________
Jak mądrze zadawać pytania
Maciej jest offline  
Stary 20.11.2005, 11:35   #30
Mich@ł
Ismail Delivered
 
Avatar użytkownika Mich@ł
 
Data rejestracji: 29.08.2003
Lokalizacja: Wyloguj
Posty: 5,055
Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Hmmm.. Przeglądam sobie allegro w poszukiwaniu odtwarzacza DVD i natknąłem się na coś takiego: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=72443076
Wynika z tego, że jest to nowszy model niż Emperor2 ( http://www.allegro.pl/show_item.php?item=71564225 ). Czy jest duża różnica między tymi odtwarzaczami? Bo jak do tej pory bardziej skłaniam się do kupna wersji Emperor2, ponieważ nie widzę równicy funkcjonalności, natomiast wizualnie przedstawia się dużo lepiej.
Mich@ł jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Jaki odtwarzacz mp3? Matefusz Off topic 24 03.12.2005 06:35
Jaki odtwarzacz DVD wybrać??? Cavenaghi Napędy optyczne DVD 16 28.12.2004 14:32
Jaki odtwarzacz DVD wybrać? Lucas_24 Napędy optyczne DVD 7 16.11.2004 08:32
Jaki stacjonarny odtwarzacz DVD do 500zl? nacuna Napędy optyczne DVD 18 21.04.2004 14:54
Jaki Ups wybrać? AS_Wywiadu Off topic 20 14.11.2002 11:47


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.