Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 19.11.2003, 16:17   #1
Gajorus
Leszcz
 
Data rejestracji: 25.09.2002
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 46
Gajorus w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
LiteON 411S + Esperanza DVD-R x4 ?

Jak sie sprawuje wam takie palaczenie 411 z ta plytka DVD?

Mogl by ktos moze przedstawic testy nagrania z predkoscia 2x i 4x ? bo chce kupic wieksza partie tych plyt a nie wiem czy beda chodzily dobrze biorac pod uwage problemy LiteON'a z nagrywaniem plyt.

Moze ktos jakies inne poleci?
Gajorus jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 19.11.2003, 21:31   #2
Gienek
Bywalec
 
Data rejestracji: 06.06.2003
Posty: 28
Gienek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Możesz śmiało kupować ale zalecam nagrywać x2, z x4 mogą być problemy z odczytem na odtwarzaczach stacjonarnych, choć zależy to od konfiguracji komputera na którym nagrywasz, znam to z doświadczenia.
Gienek jest offline  
Stary 20.11.2003, 06:36   #3
zpstaniow
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.06.2002
Posty: 11
zpstaniow w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
co znaczy zależy to od konfiguracji komputera na którym nagrywasz ??


Cytat:
Napisany przez Gienek
Możesz śmiało kupować ale zalecam nagrywać x2, z x4 mogą być problemy z odczytem na odtwarzaczach stacjonarnych, choć zależy to od konfiguracji komputera na którym nagrywasz, znam to z doświadczenia.
__________________
Zibi
zpstaniow jest offline  
Stary 20.11.2003, 14:41   #4
Gajorus
Leszcz
 
Data rejestracji: 25.09.2002
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 46
Gajorus w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
chodzi o dana a nie filmy...

W moim wypadku chodzi tylko wylacznie o dane. Czy plyta wypalona po brzegi bedzie dobrze odczytywana ?

i wlasnie! czemu wypalenie moze zalezec od konfiguracji kompa?
Gajorus jest offline  
Stary 20.11.2003, 16:18   #5
johh
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.11.2003
Posty: 19
johh w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Gajorus
W moim wypadku chodzi tylko wylacznie o dane. Czy plyta wypalona po brzegi bedzie dobrze odczytywana ?

i wlasnie! czemu wypalenie moze zalezec od konfiguracji kompa?
czemu wypalenie moze zalezec od konfiguracji kompa
jesli masz zle skonfigurowany komputer lub jest to zbyt slaba konfiguracja - wtedy moze sie zdarzyc ze jest zbyt maly transfer z hdd aby plyta mogla sie prawidlowo nagrac. Przy nagrywaniu DVD 1X transfer jest ok 1,3MB/s a w przypadku nagrywania CD 1X = 150kb/s ( 10-krotna roznica )
Jesli nagrywarka jest podpieta pod kontroler RAID - to lepiej od razu zmienic na standartowy ( w takim przypadku moze np. nie dzialac prawidlowo nagrywanie w NERO )
A co do odczytu to mysle ze duzo zalezy od sztuk. Przy nagrywaniu 4x u mnie plyta taka nagrywala sie prawidlowo i byla bezblednie odczytywana w nagrywarce , ale niestety w czytniku dvdrom juz jej nie moglem odczytac. Dopiero nagrywajac 2x osiagnalem przenoszalnosc danych - dla mnie rzecz bardzo istotna w stopniu mnie zadawalajacym. Ale u innych przy naganiu 4x nie bylo tych problemow - tak ze to musisz sobie niestety sprawdzic. Obawiam sie ze w przypadku tak smieciowatych nosnikow to jest rzecz naturalna dla kazdej nagrywarki.
johh jest offline  
Stary 20.11.2003, 18:01   #6
Gienek
Bywalec
 
Data rejestracji: 06.06.2003
Posty: 28
Gienek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Własnie tak jest, od konfiguracji wiele zależy. Nawet jeśli chodzi o nowe komputery mogą być problemy (sam miałem takie przez nieodpowiednie sterowniki do płyty głównej na NFORCE)
Gienek jest offline  
Stary 22.11.2003, 15:54   #7
exbach
Bywalec
 
Data rejestracji: 09.11.2003
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 32
exbach w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
pytanie do Johh

Sprzęt mam w miarę nowy i szybki Pentium 4. gdyż kupowałem go pod kątem instalacji karty WideoZip z Wrocławia. Nagrywarka LIteOn411s nowa. A mam problemy z -R,-RW. Nie jestem informatykiem i nie do końca zrozumiałem jak temu zaradzić . Tylko nie mów mi że mam kupować markowe płyty. tę opcje już znam. Chodzi o to czy np sam program nagrywajacy (używam Clona DVD PL) ma na to wpływ. Czy np stosując Nero kłopot zniknie ?
exbach jest offline  
Stary 22.11.2003, 17:15   #8
johh
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.11.2003
Posty: 19
johh w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Program nagrywający także ma wpływ . W przypadku np Nero i paru innych programów gdy na nagrywarka wisiała na kontrolerze RAID próba nagrania takiej płytki kończyła sie komunikatem trwa sprawdzenie dysku lub "zwisem" programu( kwestia prawdopodobnie sterowników scsii ) . Ja osobiście nie nagrywałem na Clone DVD, tylko do iso i dopiero z iso np Nero na plytke. Na twoim miejscu potestowałbym na RW. Jesli masz nowy sprzet to prawdopodobnie możesz mieć kontroler RAID/Serial na plycie - w tym momencie - dyski bym przerzucil na ten kontroler a DVD/CD na standartowy. Nagrywarkę najlepiej jest podpiąć pojedynczo na kablu , w trybie master ( zworka z tyłu na M/Ma ) Bios oczywiście w nagrywarce powinien być zaktualizowany do FS0F. Poza tym jak najmniej zbędnych programów chodzących w tle i powinno być OK ( Nie napisałeś bliżej na czym problem polega jeśli chodzi o te płyty także trudno cokolwiek więcej powiedzieć ).

Cytat:
Napisany przez exbach
pytanie do Johh

Sprzęt mam w miarę nowy i szybki Pentium 4. gdyż kupowałem go pod kątem instalacji karty WideoZip z Wrocławia. Nagrywarka LIteOn411s nowa. A mam problemy z -R,-RW. Nie jestem informatykiem i nie do końca zrozumiałem jak temu zaradzić . Tylko nie mów mi że mam kupować markowe płyty. tę opcje już znam. Chodzi o to czy np sam program nagrywajacy (używam Clona DVD PL) ma na to wpływ. Czy np stosując Nero kłopot zniknie ?
johh jest offline  
Stary 22.11.2003, 21:34   #9
exbach
Bywalec
 
Data rejestracji: 09.11.2003
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 32
exbach w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dziękuję za zainteresowanie.
problemy są dwa:
1. to teoretycznie w trakcie nagrywania wszystko jest OK ( chociaż wolniej, płyta jest 4x(-R) a nagrywa 2x, )dopiero potem próba odtwarzania kończy się niepowodzeniem(również na -RW których się nie da powtórnie nagrać)
2. to program Nero widzi nagrywarkę w opcjachNero toolkit\Nero CD speed i \Nero Drive speed lecz gdy przechodzę do Nero Burning lub Ekspres to pokazyje tylko napęd wirtualny?

(nagrywarka LiteOn 411s)
Zrzut z orginalnej płyty robię DVD Fab-em lub Shirkiem.
i wtedy wypalam ClonemDVD Pl.
Nie wiem co to "iso"
Nie wiem również skąd wziąć i jak zmienić bios w nagrywarce do FSOF ? Mam mało doświadczenia i nie chciałbym czegoś skopać dokumentnie.
Pozdrawiam
Henryk mail exbach@op.pl
exbach jest offline  
Stary 22.11.2003, 22:13   #10
johh
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.11.2003
Posty: 19
johh w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Uaktualnienie biosu w nagrywarce jest bardzo proste a może w tym przypadku rozwiązać wiele problemów. Bios ściagamy ze strony http://www.liteonit.com/ODD/english/...rmware.htm#LDW. Jest to plik z rozszerzeniem exe. który po ściągnięciu po prostu uruchamiamy i po ok. 2 min. bios jest uaktualniony - po skończeniu pojawia się okienko dialogowe - naciskamy OK i komputer się restartuje. Jesli masz wcześniejszą wersje biosu to powinno pomóc. iso - jest to obraz płyty gotowy do nagrania na dysku twardym. Warto wejść na CDRINFO i poczytać trochę o pojęciach związanych z nagrywaniem.
Jeśli nagrywarka nie jest "widziana" przez Nero możesz po prostu dysponować wersją NERO OEM przeznaczoną dla konkretnego typu nagrywarki - w tym przypadku Nero obsługuje tylko i wyłącznie nagrywarkę do której była płytka dołączona.
johh jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.