Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 14.04.2004, 00:39   #1
nacuna
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 30.01.2004
Posty: 586
nacuna zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jaki stacjonarny odtwarzacz DVD do 500zl?

Mam takie pytanie. Zamierzam kupic stacjonarny odtwarzacz DVD do 500zl i nie mam zielonego pojecia, ktory wybrac. Powiedzcie jakiej firmy powinnienem wybrac i jaki model tej firmy.
Prosze o porady.
nacuna jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 14.04.2004, 01:00   #2
Esiek
The power of Playstation2
 
Avatar użytkownika Esiek
 
Data rejestracji: 23.05.2002
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 308
Esiek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez nacuna
Mam takie pytanie. Zamierzam kupic stacjonarny odtwarzacz DVD do 500zl i nie mam zielonego pojecia, ktory wybrac. Powiedzcie jakiej firmy powinnienem wybrac i jaki model tej firmy.
Prosze o porady.
Nie wiem może mnie wysmieja ale ja polecam odtwarzacz dvd firmy manta multimedia (model jest chyba tylko jeden )
Cena 299zł w kazdym hipermarkecie, czyta wszystko mp3 jpg dvd + i - r i rw, czyta wszystkie płytki jakie nagrałem do tej pory bez przycieć, ma wbudowane dekodery które czasem nawet w drozszych modelach sa nieobecne, czyta vcd i takze rzadziej spotykane svcd. Fakt w tych tanich odtwarzaczach jest taki problem ze czasem ciezko jest trafic na dobry egzemplarz mi sie udało za 1 razem ale kumpel zmieniał 3 razy i dopiero za 4 wszystko mu smiga. Do 500 zl to nic duzo lepszego nie znajdziesz.
Esiek jest offline  
Stary 14.04.2004, 01:15   #3
M4ciek
Bywalec
 
Avatar użytkownika M4ciek
 
Data rejestracji: 30.08.2001
Lokalizacja: Pabianice
Posty: 68
M4ciek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
a ja polecam zainwestowac w Bellwooda niewiele droższy a i div-xy odczyta (sam mam KISSa ale to nie ta półka cenowa)
__________________
NAJLEPSZE SERWERY W POLSCE!
M4ciek jest offline  
Stary 14.04.2004, 01:55   #4
madmarian
Bywalec
 
Avatar użytkownika madmarian
 
Data rejestracji: 25.01.2004
Lokalizacja: Oświęcim
Posty: 64
madmarian zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Do tych 500 złotych dołóż 150 i kup sobie Panasonica. Albo poczekaj jeszcze miesiąc lub dwa. Po wejściu do Unii sprzęt stanieje i wtedy Panasonica kupisz poniżej 600 zł. Jeśli nie chcesz mieć problemów z odtważaniem to tylko Panasonic lub Pioneer. Oczywiście problemów po roku czy dwóch i dalej.
madmarian jest offline  
Stary 14.04.2004, 03:54   #5
nacuna
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 30.01.2004
Posty: 586
nacuna zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Esiek
Nie wiem może mnie wysmieja ale ja polecam odtwarzacz dvd firmy manta multimedia (model jest chyba tylko jeden )
Cena 299zł w kazdym hipermarkecie, czyta wszystko mp3 jpg dvd + i - r i rw, czyta wszystkie płytki jakie nagrałem do tej pory bez przycieć, ma wbudowane dekodery które czasem nawet w drozszych modelach sa nieobecne, czyta vcd i takze rzadziej spotykane svcd. Fakt w tych tanich odtwarzaczach jest taki problem ze czasem ciezko jest trafic na dobry egzemplarz mi sie udało za 1 razem ale kumpel zmieniał 3 razy i dopiero za 4 wszystko mu smiga. Do 500 zl to nic duzo lepszego nie znajdziesz.
A powiedz ile czasu masz juz ten odtwarzacz? Czy on moze odtwarzacz filmy divx?
Cytat:
Napisany przez M4ciek
a ja polecam zainwestowac w Bellwooda niewiele droższy a i div-xy odczyta
Bellwood? Co to za firma? Pierwszy raz o niej slysze.
Cytat:
sam mam KISSa ale to nie ta półka cenowa
A ile twoj KISS kosztuje?

Cytat:
Napisany przez madmarian
Do tych 500 złotych dołóż 150 i kup sobie Panasonica. Albo poczekaj jeszcze miesiąc lub dwa. Po wejściu do Unii sprzęt stanieje i wtedy Panasonica kupisz poniżej 600 zł. Jeśli nie chcesz mieć problemów z odtważaniem to tylko Panasonic lub Pioneer. Oczywiście problemów po roku czy dwóch i dalej.
Co do sprzetu to wlasciwie nie wiem kiedy kupic, bo narazie zbieram informacje. Jak zbiore i sie zdecyduje to kupic! Czemu twierdzisz, ze po roku i wzwyz odtwarzacze dvd zaczynaja miec problemy? Czyzby Panasonic lub Pioneer nie maja tego problemu? A po ile sa w ogole?
Ostatnio widzialem jakiego Thomson'a. Powiedzcie czy ta firma jest dobra.
nacuna jest offline  
Stary 14.04.2004, 06:16   #6
madmarian
Bywalec
 
Avatar użytkownika madmarian
 
Data rejestracji: 25.01.2004
Lokalizacja: Oświęcim
Posty: 64
madmarian zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie daj się oczarować wyglądowi czy cenie takich odtwarzaczy jak Philips, Thomson, LG, czy Aiwa.Póki są nowe będą odtwarzały ładnie, ale z upływem relatywnie krótkiego czasu będziesz miał z nimi coraz więcej problemów takich jak np: zarysowane płytki z wyporzyczalni a to tłoczone przez "Takt", nie wszystkie gazetówki chcą się czytać, kolega żle nagrał płytkę. Kolega nagrał, pójdziesz do niego z reklamacją a on włoży płytkę do Pioneera i pięknie chodzi a u Ciebie na Philipsie obraz skacze. Znam te historie z autopsji. Sam mam 2-letniego Pioneera DV 444 i ta maszynka łyka wszystko, bez zająknięcia. Każdy kto ma do czynienia z nagrwaniem powie Ci, że Pioneer i Panasonic to sprzęt nie do zajechania. Nowy Panasonic czyta oprócz wszystkich dostępnych dziś formatów DVD-Ram i DVD Audio!!! Kupłem ten model znajomemu, coś wspaniałego. Tak dopracowanego sprzętu, pod każdym względem, jeszcze nie widziałem. Zobacz sobie tu http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=1551. Cena 650 złotych w którejś sieci Euro RTV czy coś takiego.Tak, że lepiej nie skąp tych 150 złotych, Lepiej dozbieraj lup pożycz od kogoś na miesiąc i kup coś pożądnego- gwarancja 24 miesiące! Te tanie firmy to słabe lasery, słaba korekcja błędów, to sprzęt dla ludzi którzy tanim kosztem nabywają sprzęt po tylko aby móc powiedzieć mam w domu DVD, który po krótkim czasie przynosi więcej nerwów niż pożytku.
madmarian jest offline  
Stary 14.04.2004, 07:38   #7
Wajchiusz
---===//eLWu\\===---
 
Avatar użytkownika Wajchiusz
 
Data rejestracji: 15.02.2004
Lokalizacja: ---===//eLWu\\===---
Posty: 179
Wajchiusz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez madmarian
Do tych 500 złotych dołóż 150 i kup sobie Panasonica
Mialem panasonica i mi na nim nagrane filmy strasznie rwaly byl to model rv-32, teraz zmienilem rowniez na panasonica i z czystym sumieniem moge Ci polecic te dvd ktore reklamowal medmarian
Wajchiusz jest offline  
Stary 14.04.2004, 13:27   #8
M4ciek
Bywalec
 
Avatar użytkownika M4ciek
 
Data rejestracji: 30.08.2001
Lokalizacja: Pabianice
Posty: 68
M4ciek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Bellwood? Co to za firma? Pierwszy raz o niej slysze. A ile twoj KISS kosztuje?
to nie jest firmówka... ale dvd z obsluga div-xow... chyba najtanszy na rynku obecnie... uzyj Google to sie dowiesz wiecej... ponadto polecam -> divx.pl (forum)

Cytat:
A ile twoj KISS kosztuje?
za swojego dalem 1100 (model DP-450) i jestem zadowolony... to jest normalna cena takiego odtwarzacza (div-x 3,4,5, xvid)
__________________
NAJLEPSZE SERWERY W POLSCE!
M4ciek jest offline  
Stary 14.04.2004, 17:10   #9
Esiek
The power of Playstation2
 
Avatar użytkownika Esiek
 
Data rejestracji: 23.05.2002
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 308
Esiek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez nacuna
A powiedz ile czasu masz juz ten odtwarzacz? Czy on moze odtwarzacz filmy divx?
Nie, nie czyta divx do tego mam pc i ps2 mam już ok 4 miechy i wszystko smiga choc fakt nie wiem ile pochodzi, ale narazie smiga i nie tnie zadnych płytek co sie czesto słyszy u posiadaczy tych "super markowych odwtarzaczy" za 600-700zł... Płacisz za firme i tyle. Jak chcesz miec naprawde dobry odtwarzacz dajesz powyzesz 1000zł [Kropka]
Esiek jest offline  
Stary 15.04.2004, 01:13   #10
Plemnik
Forumator
 
Avatar użytkownika Plemnik
 
Data rejestracji: 05.04.2002
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 787
Plemnik zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
A ja polecam Roniny - za 300 zlotych gwarancja door to door (cos nie tak, dzwonisz kurier odbiera i po paru dniach przywozi do domku nowke). Bebechy sa z tego co wiem wlasnie z jednego z panasonicow (tak twierdza w jednym z testow na jaki sie natknalem w sieci) a cena miodek - 300zl!! (allegro).

Jezeli chodzi o obraz to na naprawde dobrym TV znajomi twierdza ze gra lepiej od ich soniaka za przeszlo 1000zl (zreszta z pewna przykroscia to przyznali) co do dzwieku chyba jest niezle ale trudno mi to ocenic bo mam slaby zestaw glosnikow (

Pozniej moge rzucic linkiem do testu jesli jestes zainteresowany...

PS Manty maja opinie awaryjnych - nie wiem czy to prawda ale tak wynikalo z opinii na kilku forach ktore odwiedzilem decydujac sie na zakup DVD.
__________________
Rozmowa dwóch ślepych koni: Stary, startujesz jutro w Wielkiej Pardubickiej? Nie widze żadnych przeszkód...
GG 773442
Plemnik jest offline  
Stary 15.04.2004, 01:36   #11
Marcodemon
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 03.04.2004
Posty: 131
Marcodemon zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Manta, hmm... nie polecam, faktycznie mozna trafic na dobry model, ale tu juz wszelkie granice parametrow wychodza na czerwone :-)
Ostatnio znajomy kupil przez Allegro dvd firmy Elta sa modele od 99 euro i pisze na nich "made in germany", jakosc dosc dobra, moze ja mam odchyły ale jak sie kupuje dvd za 2500zł 5 lat temu to mozna miec takie uszczerbki na umyśle, ale nie zapominajmy ze dvd za 500zł to bedzie super pasować do zestawu głosnikow za ok 1000zł, a jak idziemy w góre i na dzien dzisiejszy chcemy kupic dobre dvd to 1000zł nie nasz, a tu juz wydatek na kolumny to lekko 5000zł.
Wniosek jest taki ze jesli chcemy miec całe "kino domowe" za ok 800zł to trzeba kupic mante i jakies głosniki-brzęczki i juz, a jeśli chcemy mieć coś lepszego... to już i inny temat.
Marcodemon jest offline  
Stary 15.04.2004, 17:29   #12
axxxa
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.04.2004
Posty: 8
axxxa w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Panowie - ja osobiście ufam dobrym sprawdzonym markom - oczywiście Denon czy Onkyo to poważny wydatek, ale polecam Yamahę S540.

Yamaha specjalizuje się w kinie domowym od lat, ten model czyta mi bez bulu wszelkie nagrane plusy i minusy, czyta MP3 a w/g prasy fachowej ( Audio itp. ) dostaje bardzo wysokie oceny za jakość obrazu i czystość brzmienia ( tak tak DVD to nie tylko płytka i czy film się nie zrywa - jakość i ostrość obrazu w różnych odtwarzaczach może być zasadniczo różna ).

Co do ceny to S540 w Media Markt kosztuje ok 1300 zł. ale można go kupić od importerów z Niemiec. Ja znalazłem na Allegro kilkanaście ofert i kupiłem nówkę na 680 zł.

Godne polecenia są urządzenia amerykańskiej firmy KODA - pomimo niskich cen oferują rewelacyjne parametry i naprawdę dobre odtwarzacze

Powodzenia
axxxa jest offline  
Stary 15.04.2004, 17:45   #13
Plemnik
Forumator
 
Avatar użytkownika Plemnik
 
Data rejestracji: 05.04.2002
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 787
Plemnik zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Pytanie Axxxa bylo o sprzety do 500zl maksymalnie - podajesz przyklady nawet dwa razy drozsze ) Jasne ze sa lepsze ale roznica cenowa moze byc dla niektorych bariera nie do przeskoczenia ( Pozdrawiam!

PS nie chce nikogo na sile przekonywac ale mi chodza wszystki plytki jakie nagralem - w wielu "firmowych" produktach sa problemy. Dziwne to troche ale mam wrazenie ze flagowe produkty wcale nie maja najlepszej korekcji - sa robione pod klientow ktorzy maja srodki na zakup oryginalnych plyt i to nie tych z gazet a nie pod katem bycia tolerancyjnym na nosnik. Cos jak bardzo slaba korekcja w nagrywarkach CDR Pioneera (ktore sa bardzo drogie przeciez) - nie mowie o najnowszych modelach.
__________________
Rozmowa dwóch ślepych koni: Stary, startujesz jutro w Wielkiej Pardubickiej? Nie widze żadnych przeszkód...
GG 773442

Ostatnio zmieniany przez Plemnik : 15.04.2004 o godz. 17:50
Plemnik jest offline  
Stary 15.04.2004, 18:24   #14
Esiek
The power of Playstation2
 
Avatar użytkownika Esiek
 
Data rejestracji: 23.05.2002
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 308
Esiek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Plemnik
Pytanie Axxxa bylo o sprzety do 500zl maksymalnie - podajesz przyklady nawet dwa razy drozsze ) Jasne ze sa lepsze ale roznica cenowa moze byc dla niektorych bariera nie do przeskoczenia ( Pozdrawiam!

PS nie chce nikogo na sile przekonywac ale mi chodza wszystki plytki jakie nagralem - w wielu "firmowych" produktach sa problemy. Dziwne to troche ale mam wrazenie ze flagowe produkty wcale nie maja najlepszej korekcji - sa robione pod klientow ktorzy maja srodki na zakup oryginalnych plyt i to nie tych z gazet a nie pod katem bycia tolerancyjnym na nosnik. Cos jak bardzo slaba korekcja w nagrywarkach CDR Pioneera (ktore sa bardzo drogie przeciez) - nie mowie o najnowszych modelach.
Zauważyłem dokladnie to samo - w "firmowych" odtwarzaczach do 1000zł korekcja bledów jest duzo słabsza niz w tych nie fimowych do 1000zł (np. taki jvc, kumpel przyniósł do mnie jakas płytke z gazety(teroche porysowana) mówiac ze mu czasem przycina, włożyłem do manty, oglądnołem całego bez żadnego przyciecia).
Esiek jest offline  
Stary 16.04.2004, 12:57   #15
axxxa
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.04.2004
Posty: 8
axxxa w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
prostując wasze uwagi -- poleciłem Yamahę S540 za 680 zł.

Wiem że jest to więcej niż 500 ale nie dwa razy więcej, chcialem zasugerować że być może warto doskładać 180 zł i kupić dobry ( bo to już sprawdziłem na własnym egzemplarzu - na prawdę czyta wszyskie wypalone płyty jakie zrobiłem nigdy zię nie zacioł ani nie przeskoczył ) i markowy odtwarzacz.

Nie testowałem innych / tanich - do 1000 zł / modeli Panasonica, Philipsa czy Thompsona, więc nie mówię że zawsze warto płacić za markę, testowałem tą Yamahę i dlatego z czystym sumieniem ją polecam
axxxa jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.