Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 13.10.2002, 18:50   #1
johhny
Bywalec
 
Data rejestracji: 13.10.2002
Lokalizacja: Starogard Gdański
Posty: 30
johhny zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
jaki waszym zdaniem napęd DVD kupić ?

Zamierzam w najbliższym czasie kupić napęd DVD, ale patrząc na testy sam już nie wiem, który jest najlepszy. Na pierwszym miejscu jest Pioneer i LG, ale kilku znajomych radziło mi np kupić Lite-On'a. Myślę, że uzyskam od was kilka fachowych wskazówek. Z góry dzięki.
__________________
johhny
johhny jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 13.10.2002, 18:57   #2
Yahol
Gość
 
Posty: n/a
Toshiba 16x i mozesz mi wierzyc, bo mam LG16x a reklamuje Toshibe, a to napewno cos znaczy!
Zastanawiam sie tylko co? pewnie mi odbija!
 
Stary 13.10.2002, 19:05   #3
johhny
Bywalec
 
Data rejestracji: 13.10.2002
Lokalizacja: Starogard Gdański
Posty: 30
johhny zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
dzięki za radę
__________________
johhny
johhny jest offline  
Stary 13.10.2002, 19:57   #4
oldgringo
old Member
 
Avatar użytkownika oldgringo
 
Data rejestracji: 31.01.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 680
oldgringo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
A ja ci nie polecam Pioneera 116.Mam i do płytek DVD jest ok, ale niestety nie czyta CD 800 MB.
__________________
Tantric Yoga rulez
skrzynka
oldgringo jest offline  
Stary 14.10.2002, 08:26   #5
Fantomas
=F=
 
Data rejestracji: 19.04.2002
Lokalizacja: Toruń
Posty: 883
Fantomas niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Pomyśl o Asusie E616. Kiedyś na forum była o tym napędzie dyskusja - użyj wyszukiwarki.
Miłego dnia
Fantomas jest offline  
Stary 14.10.2002, 18:42   #6
johhny
Bywalec
 
Data rejestracji: 13.10.2002
Lokalizacja: Starogard Gdański
Posty: 30
johhny zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
dzięki za rady. czytałem testy i faktycznie nieźle tam wypada Asus, ale trzeba pamiętać, że nie było w tym teście Pioneera 106S, tylko Pioneer 500. wszyscy teraz tak wychwalają Pioneera, że trudno się oprzeć. Jeżeli ktos z was miał jakiekolwiek problemy z tym napędem to proszę o info., jeszcze mam czas na zmianę decyzji. pozdrawiam.
Jeszcze jedno jeżeli macie pozytywne spostrzeżenia, to też piszcie, bo nie chciałbym, żeby utworzyła się negatywna lista cech Pioneera :-)
__________________
johhny

Ostatnio zmieniany przez johhny : 14.10.2002 o godz. 18:46
johhny jest offline  
Stary 15.10.2002, 10:49   #7
cana
Łaskobójca
 
Avatar użytkownika cana
 
Data rejestracji: 24.04.2001
Lokalizacja: Sigil
Posty: 2,160
cana zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
a ja Ci nie polecę tego pioneerka bo 116 jest fatalny jeśli chodzi o czytanie czaści wypalanych płytek / właśnie się go pozbyłem i zaqpiłem szajsunga 616 miałem pierwotnie qpić toshibę, ale jak się okazało że ma problemy z 800 to ostał się tylko szajsung bo już sprawdzony dokładnie został / ale jak komuś nie przeszkadza problem z 800tkami to toshiba pozostaje jako najlepszy wybór / miałem dwa rózne 116 i obydwa mialy problemu z odczytem cdrw z overburnem /a ani teac cd ani szajsung dvd ani lg nie miały tego problemu/i niezmieniła mawet tego wizyta jednego z napędów w serwisie w Rzeszy /
pozdro
__________________
. Lenistwo jest drogą do świętości,
^|^^ a bluźnierstwo do raju ^^|^
^| Vintage Sansui & Braun/ADS |^
cana jest offline  
Stary 15.10.2002, 17:08   #8
DomanR
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika DomanR
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 100
DomanR zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jeżeli chcesz kupić już teraz to polecam ASUS'a model E616. A jeżeli Ci się aż tak nie spieszy to ja bym na Twoim miejscu poczekał na zapowiadany DVD-ROM Teac'a, bo patrząc na inne napędy tej firmy można się spodziewać, iż będzie on bezkonkurencyjny wśród DVD'ków (tak jak jego x40 wśród CD'ków). Ja jakiś czas temu też czekałem, az Teac wypuści jakiś DVD, ale już dłużej czekać mi się nie chciało (tym bardziej że Teac nie miał takiego napędu w planach) i kupiłem tego ASUS'a i jestem z niego bardzo zadowolony. Nie miałem z nim jeszcze żadnych problemów. Zresztą poszukaj wcześniejszych moich postów na jego temat.


Cytat:
fantomas napisa***322;(a)
Pomyśl o Asusie E616. Kiedyś na forum była o tym napędzie dyskusja - użyj wyszukiwarki.
Miłego dnia
PS. Jak tam fantomas kupiłeś tego ASUS'a czy zdecydowałeś się na coś innego?
DomanR jest offline  
Stary 15.10.2002, 19:27   #9
johhny
Bywalec
 
Data rejestracji: 13.10.2002
Lokalizacja: Starogard Gdański
Posty: 30
johhny zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
no to skoro tak, to padnie na Asusa, bo nie wiem, czy uda mi się wyczekać na ten zapowiadany model :-)
jeszcze jedno pytanko dot. Asusa; w testach, w wadach napisali, że zdarza mu się zawieszać kiedy jest dłużej bezczynny. czy twojemu też się to zdarzało?
__________________
johhny
johhny jest offline  
Stary 15.10.2002, 19:33   #10
DomanR
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika DomanR
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 100
DomanR zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
:o Pierwsze słyszę. Znaczy się jak zawieszać, całego kompa czy co? Mi przynajmniej nic takiego się nie zdarzyło.
DomanR jest offline  
Stary 15.10.2002, 19:56   #11
johhny
Bywalec
 
Data rejestracji: 13.10.2002
Lokalizacja: Starogard Gdański
Posty: 30
johhny zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
tak, jest info, że zdarza mu się zawieszać podczas dłuższej bezczynności, nie wiem, czy zawiesza się cały komp, czy tylko napęd, bo tego już nie napisali /możesz zobaczyć w testach CDRinfo/. ale skoro tobie się to jeszcze nie zdarzyło, to pewnie jakieś marginalne przypadki i dobrze! a powiedz mi jeszcze, czy wg ciebie słychać gołym uchem różnicę w głośności /ma więcej db głośności niż inne napędy - ja zrzucam to oczywiście na powera jakiego podobno ma :-)/.
__________________
johhny
johhny jest offline  
Stary 16.10.2002, 00:34   #12
DomanR
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika DomanR
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 100
DomanR zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Co do głośności to wiele napędów w życiu swoim nie miałem. Już chyba o tym wspominałem na forum, że jak rozpędzi płytę to go słychać (i nie jest to aż taki mocny hałas), ale jak się np. ogląda film to płytka nie musi się tak szybko kręcić więc go w ogóle nie słychać. Na pewno jest cichszy od CD-ROM Pioneer'a, który kiedyś miałem.

Na teście rzeczywiście napisali coś o "sporadycznym zawieszaniu się napędu na 10-20 sekund po długim czasie bezczynności", ale ja osobiście nic takiego nie zauważyłem.
DomanR jest offline  
Stary 16.10.2002, 00:44   #13
ThanatoS
Silent Hunter ;)
 
Avatar użytkownika ThanatoS
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,924
ThanatoS zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
A ja polecam Toshib'e SD-M1612, chodzi super.
__________________
Pozdrówka
--MODERATOR--
Opcja szukaj jest za darmo, ale nie na darmo
ThanatoS jest offline  
Stary 16.10.2002, 11:28   #14
Fantomas
=F=
 
Data rejestracji: 19.04.2002
Lokalizacja: Toruń
Posty: 883
Fantomas niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
DomanR jeszcze nie kupiłem, bo gość, który miał ode mnie wziąć CD Asusa jakoś zwleka. Więc nie mam chwilowo kasy na ten napęd, ale jak tylko sprzedam CD, to kupię DVD Asusa. So, please wait. Jak kupię, to dam Ci znać, no i obiecane kiedyś testy zrobię jak tylko go dostanę w swoje łapki.
Miłego dnia
Fantomas jest offline  
Stary 16.10.2002, 16:11   #15
Druss
Costam
 
Avatar użytkownika Druss
 
Data rejestracji: 20.05.2002
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 1,722
Druss zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja skladalem sprzet kumpeli ostatnio i wstawilem jej pioneera 117 i powiem ze czyta wszytskie plyty, jest wpozadku, ale trzeba dlugo czekac zanim wysunie tacke po wcisnieciu eject. Co do 800mb plyt nie sprawdzalem. Moja dziewczyna ma natomiast Liteona i tam chodzi wszystko elegancko, ale z 800mb plytami tez nie wiem bo nei sprawdzalem. Jezeli ktos tu uwaza za Asus jest najlepszy no i czyta 800mb plyty to bierz asusa. Roznica jest okolo 40-50zl.
__________________
Czasami jest tak a nie inaczej
Pioneer DVR-115D
Liteon IHaS-124
Druss jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.