Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 13.03.2004, 00:55   #1
primo128
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.03.2004
Posty: 4
primo128 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jeszcze raz o LiteOn 451S

Jestem posiadaczem w/w nagrywarki DVD problem dotyczy tylko płyt DVD R po nagraniu płyty np. 6 plików po 700 mb 2 albo 1 ostatniego są widoczne na płycie ale gdy się chce je otworzyć lub skopiować na dysk wyskakuje że nie może czytać z dysku. Mowa tu o nagrywarce na której płyta została nagrana. Na oryginalnym biosie działo się tak wgrałem najnowszy bios dostępny na cdr.info ( GSB7 ) i sytuacja nie zmieniła się. Próbowałem płyt różnych firm. Na taśmie zapięta jest tylko nagrywarka.
A ha próbowałem z różnymi prędkościami od najwolniejszej do najszybszej.

To moje słowa z wczoraj (a ha zapomniałem dodać konfig bartek 2500, Radek 9800, 2 x WDC 7200 RAID 0, 768 DDR PC 2700, SB Live, no i oczywiście DVD RW) i to wszystko na zasiłce 300 w. Dzisiaj wyciągnąłem moduł pamięci 256, radka zamieniłem na Gforca 2 mx400, i wyjąłem jeszcze kartę dźwiękową i poszło 2 płytki bez problemu (esperanza) wymieniłem zasiłkę na 450 w konfig właściwy i też poszło 2 płytki esperanza bez błędu. Czy możliwe jest aby to przez za słaby zasilacz laser nagrywarki pod koniec wypalania płyty (chyba chodzi tu o powiększającą się średnicę) nie wyrabiał i nie wypalał dostatecznie mocno?
primo128 jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 15.03.2004, 22:49   #2
wojs
Bywalec
 
Data rejestracji: 05.07.2003
Lokalizacja: Gdynia
Posty: 44
wojs w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cóż...
Przy takim zasilaczu zamiast 5V miałeś pewnie 4,5V. To napięcie steruje logiką dysków i napędów optycznych....
Polecam Chieftec'a 360W lub 420W. Nie ma co oszczędzać na zasilaczu!
__________________
C1100/R8500
wojs jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.