Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 07.11.2004, 19:26   #1
andrzej701
Bywalec
 
Data rejestracji: 06.05.2004
Posty: 28
andrzej701 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
kłopot z nagrywaniem-PILNE

Mam na swoim kompie nagrywarkę cd-rw i drugą nagrywarkę dvd Liteon-832S.Mam pytanie czy do skopiowania płytki dvd potrzebuję dvd -rom?Jak mam to zrobić za pomocą tylko samej nagrywarki dvd?
Kłopot w tym,że nie wiem jak mam zrobić obraz płyty w Nero 6,żeby go nagrać jako płytkę dvd.Może polecicie mi jakiś inny program?
Jak dam w Nero "tworz obraz płyty" to mi pokazuje,że nie może znależć plików bin. i jeszcze jakichs innych.Nie wiem co robić.
Pozdrawiam
andrzej701 jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 07.11.2004, 19:48   #2
namor
Guru
 
Avatar użytkownika namor
 
Data rejestracji: 11.08.2003
Lokalizacja: 74-400
Posty: 1,188
namor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
do tego celu polecam Alcohol 120%
lub darmowy DVD Decrypter
__________________
namor jest offline  
Stary 07.11.2004, 20:36   #3
locuta
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.10.2004
Posty: 6
locuta w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
też mam problemy

Ja np próbuję skopiować płytę z koncertem. Jednowarstwowa płyta dvd5.
Za pomocą dvd decryptera zapisałem zawartość płyty na dysk twardy. W dvd decrypterze mamy opcje zgrania wtrybie ISO albo tym drugim opcja File F z zakładki mode i tę własnie wybieram. Zawartość którą mam na dysku mogę oglądać i słuchać oraz mogę korzystać z wszystkich funkcji oryginalnego menu płyty. Następnie próbowałem juz kilka razy przegrac to na płytę dvd za pomoca nero 6 i za każdym razem było coś nie tak. Albo nie było menu płyty albo coś skakało albo nagrało sie bez dzwięku. Najlepszy efekt uzyskałem zgrywając z dysku na płytę kożystając z opcji nero recode ale też nie jest dobrze bo nie ma dzwięku. Jest menu takie jak na oryginalnej płycie i tylko wtedy leci muzyka ale potem jak przechodze do odtwarzania to po za pięknym obrazem w jakości oryginału nie ma dzwięku.
Gdzie leży problem? Pomocy
locuta jest offline  
Stary 08.11.2004, 08:56   #4
dejmag
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: Radom
Posty: 165
dejmag zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
andrzej701 - do skopiowania dvd potrzebujesz nagrywarki dvd, która jest oczywiście także czytnikiem dvd. Po lewej stronie okna Nero w rozwijalnym menu powinieneś mieć "DVD", nie "CD".

locuta - coś mi tu nie gra, jednowarstwowa dvd5 z oryginalnym menu? -- to po prostu kopiuj dysk. Myślę jednak, że materiał trzeba skompresować po zripowaniu - spróbuj DVDShrink (prosty, darmowy).
__________________
Pozdrawiam,
dejmag
dejmag jest offline  
Stary 08.11.2004, 11:49   #5
locuta
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.10.2004
Posty: 6
locuta w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez dejmag
andrzej701 - do skopiowania dvd potrzebujesz nagrywarki dvd, która jest oczywiście także czytnikiem dvd. Po lewej stronie okna Nero w rozwijalnym menu powinieneś mieć "DVD", nie "CD".

locuta - coś mi tu nie gra, jednowarstwowa dvd5 z oryginalnym menu? -- to po prostu kopiuj dysk. Myślę jednak, że materiał trzeba skompresować po zripowaniu - spróbuj DVDShrink (prosty, darmowy).
Po co jeszcze raz rippować dvdshrink. Mam już zawartośc płyty na dysku twardym. Mogę to oglądać i słuchać oraz korzystać z menu takiego jak na płycie. Po przegraniu tego materiału na płytę dvd nie ma dzwięku- to w przypadku gdy korzystam nero recode, gdy zaś ten sam materiał z dysku twardego nagrywam na płytę korzystając z opcji utwórz dvd video w nero 6 płyta zostaje pozbawiona oryginalnego menu, z kolei kopiowanie płyty nie jest możliwe bo potem płyta nie jest w ogóle odtwarzana( a przy przegrywaniu na zwłykłe video na kasetę co parę sekund obraz jest zakłócany)

I kto mi teraz pomoże?
locuta jest offline  
Stary 08.11.2004, 22:33   #6
locuta
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.10.2004
Posty: 6
locuta w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Udało mi się!!!
Po wielu próbach i kilku zniszczonych płytach udało mi się skopiować oryginalną płytę dvd zabezpieczoną przed kopiowaniem systemem css( czy coś w tym stylu)

Najpierw zgrałem zawartośc płyty na dysk za pomocą dvd decryptera
Potem w dziecinnie prosty sposób za pomocą clone dvd2 nagrałem to na płytę.

Nagrana tak płyta jest wierną i idealną kopią oruginału posiada menu dzwięk stereo lub ( do wyboru) 5,1 napisy.

Najbardziej boli że ów clone dvd2 będzie mi działał jeszcze tylko 20 dni.

Wcześniejsze próby skopiowania płyty kończyły się niepowodzeniem, a korzystałem wówczas z nero. Po nagraniu płyty nie było dzwięku. Dodam jeszcze że płyta którą kopiowałem jest jednowarstwowa i cała jej zawartość to nie całe 4,5GB.

Jak opanuję kwestię kopiowania płyt typu dvd9 to pochwalę się jak to zrobiłem.
Wszystkie kopie które wykonam będą mi oczywiście służyły jako kopie bezpieczeństwa i nie mam zamiaru wykorzystywać ich w celu nielegalnego rozpowszechniania oraz bogacenia się.

Czy ktoś wie jak zrobić żeby clone dvd2 działał jak minie czas 20 dni?
locuta
locuta jest offline  
Stary 08.11.2004, 22:45   #7
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez locuta
Czy ktoś wie jak zrobić żeby clone dvd2 działał jak minie czas 20 dni?
locuta
Może zarejestrować?
VIZZARD jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.