Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 18.11.2003, 00:38   #1
Maciass
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.11.2003
Posty: 15
Maciass w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Klopoty z LiteOn 411s - pytanie do posiadaczy

No i stalem sie sczesliwym? posiadaczem nagrywrki jak temacie. Kupujac ja chodzilo mi glownie o zapis danych - myslenie o filmach zostawilem na pozniej. Nadmieniam, iz jestem baardzo pocztakujacym uzytkownikiem nagrywarek dvd a i w cdr nie bylem orlem - ot poprostu softu user -ale dosc gledzenia. Osso chozi...? pierwsze plyty oczywiscie poszly do kosza. Uzywalem nero 6...i softu zalczonego do LiteOn 411 s RecordNowDX no i efekt byl taki, ze mimo zakonczonej sesji pomyslnie naped nie widzial nic - w wypadku nagrania danych na Nero widzial jedynie plyte Audio z jakim tam pliczkiem - ke?!!!
Pytanie do posiadaczy - cos nie tak z nagrywarka?, softem?, kompem - moze ze mna? - mieliscie jakies klopoty? (dodam ,ze jedynie plyty RW nagarlem pomyslnie).
No i dzis mnie napadlo sprobowac przegrac pierwsze DVD - uzylem DVDXCopy - wszytsko szlo piknie - final takze nawtet sie odtwrzal tylko po wlozeniu do stacjonarngo DVD plyta miala czkawke - zreszta odtwarzana w nagrywarce takoz. - Pytanie do wszystkich czy to prgram, nagrywarka, czy brak elemetarnej wiedzy.
ostatnie pytanie czy filmy przegry..nagry-wane na LiteOn411s mozna odtwarzac z powodzeniem w stacjonarnych DVD?
Prosilbym o choc jakas porade bo do czwartku mam mozliwosc zwrocenia nagrywarki i wziecia nowego egzemplarza lub poprostu innej nagrywarki (opcja niechean ze wzgleu na koszty) - a moze nie porywac sie na + i - tylko na jednen system - hmmm tylko ktory?
Sorry za dlugosc
pozdrawiam
Maciass
Maciass jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 18.11.2003, 05:36   #2
Edwardo
..::Blue Machine::..
 
Avatar użytkownika Edwardo
 
Data rejestracji: 12.11.2003
Lokalizacja: Krakow
Posty: 1,575
Edwardo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ja zaladowalbym nowy firmware... to rozwiazaloby duzo problemow
wiec jak chcesz to zassaj i zainstaluj: http://www.liteonit.com/ODD/webfw/LDW-411S/DR4FS0F.zip
Edwardo jest offline  
Stary 18.11.2003, 06:37   #3
mariuszss
Bywalec
 
Data rejestracji: 02.01.2003
Lokalizacja: Okolice Zawiercia
Posty: 26
mariuszss w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witaj.
Ja miałem przez dwa tygodnie LDW411 ("oryginalną") i nawet po załadowaniu najnowszego firmware były problemy z nagrywaniem tanich płytek minusowych.
Z plusowymi nieco lepiej, chociaż jedna TDK (z 4 zakupionych) poszła do kosza.
Zauważyłem, że jeżeli nagrałem dane lub film do objętości ok. 3,5 GB, to wszystko idzie OK (na minusach), powyżej tej pojemności problemy ze zgraniem danych jak i zacięcia podczas oglądania filmu (sama końcówka).
Bilans następujący:
20 płytek minusowych (Media Store x4, Esperanza x4, GigaMaster x4) - ok. 40% poprawnie działających (głównie te nie nagrane do końca),
15 płytek plusowych (TDK x4 i Platinum x4) - ok. 90% poprawnie działających nagranych do końca (pełna objętość).
Znam osoby nagrywające innymi nagrywarkami na tanich płytach minusowych i płytki działają, bynajmniej zaraz po nagraniu.
Wnioski same się nasuwają.
Pozdrawiam.
__________________
MariuszSS
mariuszss jest offline  
Stary 18.11.2003, 06:59   #4
donvit
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika donvit
 
Data rejestracji: 24.01.2003
Lokalizacja: Poznań, Wałbrzych
Posty: 119
donvit zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie mam żadnych z opisanych problemów. Nagrywam nawet filmy o długości pół godziny i pojemności 300 MB. Łącze je do woli i nagrywam nawet softem, który w zasadzie robi wszystko "za ciebie". Co prawda nie wypalałem jeszcze w trybie "ISO" żadnych danych, więc na ten temat się nie mogę wypowiedzieć.
Pozdro
__________________
Athlone 3000+XP Barton
ASUS A7N8X-Deluxe
Gainward GeForce FX5900 Ultra2
Sound Blaster Live!
Ram 1000 MB PC 433
donvit jest offline  
Stary 18.11.2003, 07:13   #5
mikeschl
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.09.2003
Lokalizacja: Skoczów
Posty: 6
mikeschl w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witaj!
Mam już tą nagrywarkę od ponad dwóch miesięcy. Trochę płyt nagrałem jak i ISO tak i Video-DVD. No i oczywiście z początku były problemy. Przede wszystkim z nagrywaniem płyt w programie RecordNowDX. Raz na jakiś czas płyta nagrana nie dała się czytać. Nagrywając w Nero przestałem mieć już takie problemy. Każda płyta nagrywa się i jest czytana w odtwarzaczu. Jeśli chodzi o stacjonarny DVD to nie na wszystkich odtwarzaczach ruszą Ci płytki. Ostatnio zauważyłem że THOMSON od znajomego (niby dobra marka) czyta tylko płyty DVD+R nagrane w RecordNowDX a płytek Nero nie chce wogole ruszać.
Aha no i jeszcze dodam, że nagrywam raczej tylko na płytach Verbatim chociaż zdażyło mi się kupić dysany i chyba będe na nich dalej nagrywał.
Szczerze mówiąc mi też chodzą po głowie myśli, żeby ją sprzedać ale jaki inny napęd możnaby kupić ??
Pozdrawiam
mikeschl jest offline  
Stary 18.11.2003, 07:17   #6
Martin_TP
Kitty loves Agit! =^_^=
 
Avatar użytkownika Martin_TP
 
Data rejestracji: 25.11.2002
Posty: 991
Martin_TP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Te Liteony akurat tak maja... popatrz po tym jak i innych forach, opisany przez Ciebie problem nie raz sie tu pojawial. Coprawda niektorym sie on nie zdarza.. ale pewnie maja poprostu szczescie. W sumie ten linteon do rewelacyjnych urzadzen nie nalezy... jak nie chcesz miec takich problemow sproboj moze z innym napedem, albo odrazu zmien nagrywarke na inna.

Mialem akurat ostatnio mozliwosc zapoznania sie z tym Liteonem, i mialem dokladnie to samo co Ty... zas np. prownywalny cenowo naped NEC nie robil takich problemow, to samo drozszy juz Pioneer. Na ile nagrywarki CD-RW marki LiteOn sa rewelacyjne, to napedy DVD-+RW dalekie sa od doskonalosci.
__________________
=^.^= Pioneer DVR-A06, Plextor 4824TA, Toshiba SD-M1612
Sometimes in the dark, When I close my eyes, I dream of you...
If I could fly across this night, Faster than the speed of light... i would be with you
Martin_TP jest offline  
Stary 19.11.2003, 09:54   #7
kamyk
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 12.11.2003
Posty: 1
kamyk w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Talking Zadowolony z Liton411s

Wczoraj stałem się posiadaczem Liton411s wypaliłem 2 płytki ta z pudełka czyli ricoha i xdisca bez żadnych problemów
kamyk jest offline  
Stary 20.11.2003, 00:53   #8
Maciass
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.11.2003
Posty: 15
Maciass w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzieki serdeczne za info i porady. Duzo pomogly. Nowy fimware chyba zadzialal bo nie zwalilem juz zadnej plyty - ale za to pojawily sie inne problemy - mnie j powazne ale jednak. Ale o te to juz zapytam w nowym watku. Jutro mija mi termin wymiany sprzetu i tak sie lamie znowu Liteon czy moze TDK +_ - ale tu problem rozbija sie o moznosc odtwarzania na moim stacjonarnym dvd . plyty z tedeka chodza (od kumla) z mojej nie choc na innych napedach i stacjonarkach tak - i dziwne im taniej tym lepiej!
Pozdro
Maciass
Maciass jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 20:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.