Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f15/)
-   -   KProbe to shit... (https://forum.cdrinfo.pl/f15/kprobe-shit-36164/)

VIZZARD 04.07.2004 23:57

Ilość załączników: 1
Jakiś Akoss x16 nagrany dawno chyba na Teacu w540e

VIZZARD 04.07.2004 23:52

Skoro tak mówisz ...

Ale i tak ci nie wierzę - na CDR u nikogo innego tego nie widziałem

Wszelkie testy na cdrinfo.pl, cdrfreaks.com, cdrinfo.com - nie ma tam ani jednego takiego wykresu - jakie mi wychodzą


Mówiłem, że gdyby to było na DVD - OK, takie się zdarzały, ale nie przy CD

Spróbuję jeszcze jeden egzemplarz testnąć jak mi się uda - dam znać

Ale dzięki za słowa pociechy :D

pawelblu 04.07.2004 22:13

Ilość załączników: 1
Ale zobacz tu :

pawelblu 04.07.2004 21:57

Ilość załączników: 1
Nie zrozumiales mnie chyba. Piki olewasz - to taka wada chipsetu mediatek. Jedynie 2 miejsca sa powyzej normy ok 15xxxx oraz 18xxxx miejsca.

VIZZARD 04.07.2004 20:16

Cytat:

Napisany przez pawelblu
Ja widze na wszystkich 3 wykresach niepokojacy skok PO w dwoch miejscach tak po przejsciu polowy (diagnoza ta sama na kazdym wykresie - oczywiscie przy normalnej skali byloby to bardziej widoczne).

Otóż to

Kiedyś już opisywałem ten problem, ale nikt nie potrafił mi powiedzieć w czym rzecz

Chodzi mianowicie o te piki w PO

O ile u innych na różnych wykresach widziałem takie rzeczy - to w moim przypadku te piki są także na płytach CDR :nie:

Próbowałem już wszystkiego - ASPI, Nero, przepinanie taśm, różne kombinacje IDE, samodzielne i łączone, różne wersje sterowników dla nForce2

Na koniec zainstalowałem tylko od zera - WinXP PRO , SP1XP, i kprobe bez aspi, no i chyba stery dla nForce2 2.45

Było to samo

Płyta "przeleciana" na kprobe nagrywana na innej nagrywarce daje podobny efekt przy odczycie na 812S lub 812@832

I teraz najlepsze: to już drugi egzemplarz który mam - przeddem szary, teraz czarny - co prawda obydwa z kwietnia, ale u nikogo innego tego nie nie widziałem

nie wiem czy to jakaś wadliwa partia, czy coś z konfigiem sprzętu - może bufor jakiś?

i na koniec dodam jeszcze, że zamontowana w kompie 52327S takich cyrków nie robi

??? Nie mam pomysłów :smutny: a żyć jakoś trzeba :taktak:

pawelblu 04.07.2004 15:35

Sorry ale te wykresy sa niemal identyczne. Zmniejsz skale to zobaczysz (mam nadzieje ze wiesz ze ten pik wynika z wady chipsetu mediatek a nie z jakosci plyty i trzeba go olac i zmniejszyc skale). Ja widze na wszystkich 3 wykresach niepokojacy skok PO w dwoch miejscach tak po przejsciu polowy (diagnoza ta sama na kazdym wykresie - oczywiscie przy normalnej skali byloby to bardziej widoczne). PI jest we wszystkich wykresach super.

REi 04.07.2004 13:59

Tak na oko ignorujac szpilki to wykresy podobne.

VIZZARD 04.07.2004 09:23

Ilość załączników: 1
Restart systemu i ponowny odczyt

VIZZARD 04.07.2004 09:18

Ilość załączników: 1
No i teraz ciekawostka

Szybki install forceASPI 1.8 miast 1.7 i wykresik

VIZZARD 04.07.2004 08:44

Ilość załączników: 2
Cytat:

Napisany przez latet
Mam LG, więc K-Probe mi nie działa, ale moze to i lepiej? :-)

Zaczynam się zastanawiać czy nie jesteś jednym z tych szczęśliwców, którym nie jest dane sprawdzać te dane ....


Oto wykresy z płytki Hawk x4 DVR-R burn x4

Kiedy sprawdzałem wczoraj, tj. z 6 godz. temu - średnia ilość błędów PI była ~ 6. Niestety nie zachowałem wykresu :nie:

Kolejne sprawdzenie - wykres 1

i następne - około pół godziny później - wykres 2

latet 30.06.2004 18:30

Cytat:

Napisany przez Dziadek
Scandisc z Nero na zielono, wykresy w CDSpeed idealne

Nie wiem, moze to kwestia napędów, ale sprawdzalem w 2 roznych i stwierdzilemm, że Scandisc z Nero po prostu nie umie prawidłowo przetestować płyt DVD - pokazuje tylko zielone i czerwone (całkiem nieczytelne) sektory, natomiast nigdy nie pokazał ani jednego żółtego, a to mało możliwe, aby na podniszczonych płytkach, na których są już czerwone, nie było żadnych żółtych!

Z kolei "Test jakosc CD" w ogole nie chce ruszyć z płytką DVD.

Dlatego - z braku innych narzędzi - testuję płytki DVD wyłącznie na DVDInfoPro - widzę wykres szybkosci odczytu oraz liczbę błędów (ale też tylko takich totalnych, że sektor nie da się odczytać wcale).

Mam LG, więc K-Probe mi nie działa, ale moze to i lepiej? :-)

latet

Dziadek 30.06.2004 15:13

Witam.

Dystans nade wszystko. ;) Od blisko miesiąca męczę Litka 812. Od Esperanz po Pastele od TY. Wnioski - wykresy w Probe rózniaste, generalnie dużo lepsze na markowych nosnikach, ale .... Scandisc z Nero na zielono, wykresy w CDSpeed idealne i co najważniejsze filmy chodzą bez żadnych ścinek na dwóch odtwarzaczach (Philips i LG). Płyty w całości zczytują sie na dysk z byle jakiego napędu (byle tylko kręcił płytą). I jakie wnioski.... po nocach spać nie mogłem, że wykres Probe nie taki jak być powinien (czytaj idealny :mruga: ) i z czasem przeszło mi. Jeśli płyta śmiga jak trzeba - nie przejmować się !!! I uzywać dobrych nośników..........

Pozdrawiam.

pawelblu 30.06.2004 14:51

Cytat:

Napisany przez icemac
i jeszcze jedno tak rozne wyniki na tej samej plycie ??? cos jest nie tak :-o

Moze miales wlaczony TV lub radio i podczas testowania leciala rozna muzyka. DO WYKRESOW TRZEBA PODCHODZIC Z DYSTANSEM.

icemac 30.06.2004 12:39

wiem, ze wedlug programu obie plyty maja koniec do dupy ale najwazniejsze jest to ze chodza :D

i jeszcze jedno tak rozne wyniki na tej samej plycie ??? cos jest nie tak :-o

pawelblu 30.06.2004 09:42

Oba te wykresy mowia: Koniec plyty jest do dupy . IMO mozna przymknac oko.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:20.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.