Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 02.02.2004, 18:55   #1
Zdrapka
Bywalec
 
Data rejestracji: 05.06.2003
Posty: 26
Zdrapka zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
LOTR cz.1 ext.- rozwiązany problem - ReJig

Swojego czasu kilka osób miało problem z Drużyną pierścienia - wersja extended.
Otóż po obróbce DVD2DVD-R i CCE podczas składania wszystkiego do kupy w ifoedit wywalał się błąd bufora gdzieś przy 80 %.

Znalazłem sposób by wszystko złożyć do kupy omijając Ifoedit.

Otóż do złożenia wszystkiego w całość użyłem programu ReJig.
Posiada on wiele możliwości, a jego twórcą jest Nico, twórca jednej z wersji kodeka xvid. Otóż jest tam funkcja DVD Author. Jak się ją wykorzysta zobaczymy obraz jakby żywcem wyjęty z ifoedit. I składamy tak samo, choć sam program działa inaczej.

Tutaj jest jednak jedno małe ale. Otóż w przeciwieństwie do ifoedit jest opcja użycia orginalnego ifo (chodzi o to by nie były zielone napisy). NIE ZAZNACZAJMY JEJ !!! bo się program wywali. Kolor napisów poprawiamy już w ifoedit.
Zdrapka jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 16.04.2004, 20:29   #2
Ptysss
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.03.2004
Posty: 24
Ptysss w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A czy mógłbyć trochę przybliżyć, jak uzyć Rejiga żeby poskładać to, co potworzył DVD2DVD-r? Kombinuje i jedyne co mi wychodzi to zmultipleksowany obraz ze ścieżkami, ale nijak nie potrafię się dorobić vobóf i reszty niezbędnej do złożenia dvd-video
Ptysss jest offline  
Stary 16.04.2004, 20:45   #3
budasty
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 09.02.2003
Lokalizacja: Opole
Posty: 94
budasty zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Ptysss
jak uzyć Rejiga żeby poskładać to, co potworzył DVD2DVD-r? Kombinuje i jedyne co mi wychodzi to zmultipleksowany obraz ze ścieżkami, ale nijak nie potrafię się dorobić vobóf i reszty niezbędnej do złożenia dvd-video
Jesli w DVD2DVD-R odptaszkujesz opcję "Delete unnecessary files" to w katalogu docelowym będziesz miał pliki z rozszerzeniem m2v (obraz), ac3(dzwiek), sup(txt) - przenosisz je do odpowiednich okienek Rejiga (identycznie jak w ifoedit) i on "autoryzuję"...
__________________
Dawniej DVD2DVD-R + DVD Verbatim x2 + Lg GMA 4020B = brak problemow howgh. Teraz Pioneer 111D@111L.
budasty jest offline  
Stary 16.04.2004, 20:51   #4
whiskey
Windy City
 
Avatar użytkownika whiskey
 
Data rejestracji: 06.09.2002
Lokalizacja: Chicago
Posty: 157
whiskey zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Po co sie tak bawic lepiej sciagnac najnaowsza wersjie dvd2dvd-r 2.0 RC4 z www.movie2digital.de (po niemiecku i 3ba sie zarejstrowac) jest do***ana na maxa i nie uzywa juz ifo edita wiec nie powinno byc zadncyh problemow z filmami w ntsc albo pal :-)
whiskey jest offline  
Stary 17.04.2004, 09:06   #5
Ptysss
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.03.2004
Posty: 24
Ptysss w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez ATB
Po co sie tak bawic lepiej sciagnac najnaowsza wersjie dvd2dvd-r 2.0 RC4 z www.movie2digital.de (po niemiecku i 3ba sie zarejstrowac) jest do***ana na maxa i nie uzywa juz ifo edita wiec nie powinno byc zadncyh problemow z filmami w ntsc albo pal :-)
Chocby po to, zeby po raz kolejny nie bawic sie w przekodowywanie materialu cce. Wszystko co dvd2dvd-r zrobil mam wiec chce tylko to poskladac do kupy.

@budasty: dzieki - zrobilem to tak, jak robi sie w ifoedit i film jest gotowy. Mam tylko jeszcze jedno pytanie. W dvd2dvd-r mozna ustawic autostart sciezki dzwiekowej i napisow. jak to samo zrobic bez uzycia dvd2dvd-r, skoro ten sie wysypuje?
Ptysss jest offline  
Stary 17.04.2004, 10:06   #6
budasty
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 09.02.2003
Lokalizacja: Opole
Posty: 94
budasty zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Mając materiał *.m2v, *.ac3, *.sup można spróbować też użyc DVD Maestro do authoringu - w nim masz szereg opcji do ustawienia, których nie masz w Rejig-u (chociaż czasem nie chce zaimportować ścieżki video lub ac3, szczegolnie z materiału obrobionego Shrinkiem i wtedy trzeba korzystac z Rejig-a), jedynie napisy trzeba przekonwertować na przyswajalne przez Maestro, ja nauczyłem się to robić korzystając z bardzo przjrzystego tutorialu Cobry:
http://www.cobraverde.net/Porady/dvd_pl.htm
__________________
Dawniej DVD2DVD-R + DVD Verbatim x2 + Lg GMA 4020B = brak problemow howgh. Teraz Pioneer 111D@111L.
budasty jest offline  
Stary 17.04.2004, 13:22   #7
Ptysss
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.03.2004
Posty: 24
Ptysss w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
raz jescze dzieki. juz namierzylem w ifoedit mozliwosc ustawienia "pre command". "gra i bucy"
Ptysss jest offline  
Stary 14.05.2004, 16:01   #8
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Ptysss
raz jescze dzieki. juz namierzylem w ifoedit mozliwosc ustawienia "pre command". "gra i bucy"
Czy ta opcja służy do autostartu ścieżki audio i napisów (na przykład polskich) ? Gdzie ja znaleźć w IfoEdit ?

Jabba
__________________

SITH LORD
Jabba the Hutt jest offline  
Stary 15.05.2004, 20:03   #9
Ptysss
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.03.2004
Posty: 24
Ptysss w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Jabba the Hutt
Czy ta opcja służy do autostartu ścieżki audio i napisów (na przykład polskich) ? Gdzie ja znaleźć w IfoEdit ?

Jabba
Nie wiem, czy tylko do tego. Ale po złożeniu LOTR ReJigiem ustawiłem domyślną ścieżkę audio i subtitles właśnie poprzez dodanie tych poleceń.
Po otwarciu pliku vts_01_0.ifo trzeba rozwinąć VTS_PGCITI i "depnąć" na VTS_PGC_1. Następnie odnaleźć sekcję PGC Command Table. W tej sekcji z menu kotekstowego wybrać Add PreCommand a następnie też z menu kontekstowego Edit Command. Z listy wybrać Set Audio Stream Nr lub Set Subpicture Stream Nr
Ptysss jest offline  
Stary 15.05.2004, 21:22   #10
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Dzieki ! Spróbuję.

Jabba
__________________

SITH LORD
Jabba the Hutt jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.