Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 09.04.2003, 02:31   #1
Salvad0r
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Salvad0r
 
Data rejestracji: 10.11.2002
Posty: 276
Salvad0r zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
LG 4020B - wszystko super ale...

Po paru dniach zabawy w zrzucanie nadmiaru plikow z dyskow ochlonalem troche i zaczalem bawic sie oprogramowaniem innym niz Nero oraz probowalem rozpoczac backupowanie swoich filmow DVD. Ku mojemu zdziwieniu DVDXCopy w wersji 1.41 nie widzi mi nagrywarki. To znaczy widzi czesciowo: moge uzywac LG w trybie DVD-ROM'u - DXC pieknie zrzuca film na dysk ale jak juz przychodzi do nagrania to pyta mnie o czysty nosnik i w jakim napedzie sie znajduje, nie bardzo wiem co dalej bo nic sie nie da wybrac, zupelnie jakby nagrywarki nie bylo.

Nastepnie zainstalowalem Prassi PrimoDVD 2.0 i kolejne zdziwienie: program stwierdzil, ze nie posiadam nagrywarki DVD w systemie.

Kolejna proba z RecordNowMax 4.50 - to samo, program wykrywa urzadzenie ale... jako DVD-ROM, wszystko dziala z wyjatkiem nagrywania, nie moge wskazac LG 4020B jako nagrywarki DVD a jedynie jako zrodlo z ktorego mozna czytac plytke.

Panowie pomocy, bo zaczynam juz wariowac z niecierpliwosci. Mam firmware A105, na kompie w ktorym jest podlaczona czysty system W98SE, doinstalowalem jedynie driver do obslugi DVD-RAM. Co jest nie tak? Z tego co widze na Forum zaden posiadacz LG4020B nie zglaszal takowych problemow. A mnie tylko Nero wykrywa nagrywarke i umozliwia wypalanie czegokolwiek.

Ostatnio zmieniany przez Salvad0r : 09.04.2003 o godz. 03:28
Salvad0r jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 09.04.2003, 10:30   #2
Luzaczek
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 08.02.2003
Posty: 115
Luzaczek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Prassi to okrojona wersja RecordNow Max i przeznaczona do niewielkiej ilosci nagrywarek. RNM dziala natomiast bez problemu z LG - testowalem. Problem jest wlasciwie tylko jeden - nagrywa wszystko na max, tj. 2x. Nawet jak ustawisz, ze ma na 1x.

Najprawdopodobniej cos robisz zle, zaczales kombinowac i stad klopot. Przypominam tekst ze strony producenta nero: "As a general rule, it is not advisable to install more than one program for CD burning in a system, as the drivers often interfere with each other. On many systems there is no problem if several CD burner programs are installed, but on numerous systems there is a problem."

Po czym nastepuje dluga lista co zrobic, by 2 programy ze soba wspolpracowaly.
Luzaczek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.04.2003, 11:19   #3
baski
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Posty: 170
baski zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
.



Moze pomoze zmiana systemu na XP? :o

8) 8) 8)

.
baski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.04.2003, 15:00   #4
grunger
Bywalec
 
Data rejestracji: 14.07.2002
Lokalizacja: olsztyn
Posty: 63
grunger zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Te objawy to nie wina nagrywaki, tyko systemu i programów. Mi udało się zaintalować na xp : Gold5, nero 5510, dxc 1.3 i recordnow 4.10. wszystko działa. Zrezygnowałem z dxc, bo denerwował mnie ten dodawany ekran to każdej kopii...
grunger jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.04.2003, 19:28   #5
zorg
Caliente
 
Avatar użytkownika zorg
 
Data rejestracji: 30.09.2002
Lokalizacja: Zorgberg
Posty: 3,402
zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
o widze ze

i pan salvad0r wpadl w klopoty i spuscil z tonu.
__________________
zorg jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.04.2003, 00:14   #6
Salvad0r
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Salvad0r
 
Data rejestracji: 10.11.2002
Posty: 276
Salvad0r zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Odpowiedzi hurtem :-)

Do Luzaczka: faktycznie, chyba przekombinowalem. A w gruncie rzeczy to po prostu pomieszalem sobie wersje RNM i zalozylem 4.00 zamiast 4.50. Aktualnie wszystko juz ok, aczkolwiek dziekuje za cenna uwage co do wspolgrania paru roznych narzedzi. Byc moze z tego wlasnie powodu mecze sie jeszcze z DXC 1.41 - zawiesza mi sie w najmniej odpowiednim momencie bo tuz po rozpoczeciu nagrywania. Czasem typowy zwis a czasem blad VXD wiec defintywnie problem na poziomie systemowym :-)

Do grungera: pogratulowac sukcesow, daze do tego samego aktualnie :-) A swoja droga jakiego systemu uzywasz w swojej konfiguracji? Co do DXC to wydaje mi sie ze ten ekranik o ktorym mowisz jest do obejscia.. Inna sprawa, ze jak nie DXC to czego wlasciwie uzywac? Nie pale sie do downsamplowania filmow, wolalbym raczej nagrac na dwoch plytkach wiec DXC wydaje mi sie idealny. Inna sprawa ze mi sie zawiesza (1.41) ale podobno to typowe dla DXC (?) Rozejrze sie chyba za wersja 1.3 jesli mowisz ze dziala Ci stabilnie.
Salvad0r jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.04.2003, 01:02   #7
zorg
Caliente
 
Avatar użytkownika zorg
 
Data rejestracji: 30.09.2002
Lokalizacja: Zorgberg
Posty: 3,402
zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
dvdxcopy

wydaje mi sie ze to wina twojego os, bo na xp dxc czy to w wersi 1.41 cz 1.5 nigdy mi sie nie zawiesil.

proponuje xp.8)
__________________
zorg jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.04.2003, 01:10   #8
Salvad0r
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Salvad0r
 
Data rejestracji: 10.11.2002
Posty: 276
Salvad0r zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: dvdxcopy

Cytat:
zorg napisa***322;(a)
wydaje mi sie ze to wina twojego os, bo na xp dxc czy to w wersi 1.41 cz 1.5 nigdy mi sie nie zawiesil.

proponuje xp.8)
Korzystania z XP w ogole nie biore pod uwage - ten system dla mnie nie istnieje. Troche za duzo kombinowalem z roznymi wersjami RNM oraz paroma innymi i zapewne cos sie posypalo tym bardziej ze DXC wyhacza sie o zawsze ten sam VXD wiec tutaj widze przyczyne problemu a nie w systemie jako takim. Bylby to upadek moralny gdybym zmusil sie do korzystania z XP tylko dlatego ze DXC sie zacina, nigdy :-)
Salvad0r jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.01.2008, 01:41   #9
charmed52
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.01.2008
Posty: 1
charmed52 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
can this forum be translated into english
charmed52 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.01.2008, 01:45   #10
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,446
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez charmed52 Podgląd Wiadomości
can this forum be translated into english
Do you want to do so?
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 02:13.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.