Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 13.01.2004, 21:27   #1
misiaczek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.12.2003
Posty: 14
misiaczek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question LG 4040B contra Pioneer A06

Wiem ze nie arz byly podobne tematy ale ten sie jeszcze nie pojawil
Jak opiszecie roznice pomiedzy tymi palnikami
Jak poradzicie - co wybrac
zalez mi na backupie filmow dvd i danych z dysku - ale glownie maja to byc filmy dvd kodowane
z gory wielkie dzieki za odpowiedz
misiaczek jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 14.01.2004, 16:45   #2
Radzikk
Bywalec
 
Data rejestracji: 18.12.2002
Lokalizacja: Łódź
Posty: 27
Radzikk w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Też się zastanawiam nad podobnym zestwieniem. Na początku miałem kupic LG, ale wyczytałem, że Pioneer będzie miał możliwość wgrania firmware'u co pozwoli na nagrywanie płyt DVD-R DL (podwójna warstwa - 8.5GB). Z drugiej strony LG BOX ksoztuje ok 700zł (4x), a LG (8x) kosztuje ok 800zł. W sumie to jest tylko 100zł różnicy, ale ta franca nagrywa tylko 8x plusy ALBO minusy (nie pamiętam teraz.) Za 850zł jest NEC oem 8x i nagrywa już oba systemy ośmikrotnie. Narazie czekam i obserwuję.
Radzikk jest offline  
Stary 14.01.2004, 17:54   #3
Nulek
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 04.09.2003
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 127
Nulek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Przepraszam, że się wtrącam, ale z tego co wyczytałem wynika, że Pioneer zademonstrował na targach CES model A06 z f/w umożliwiającym zapis DL. Celem pokazu była demonstracja technologii płyt dwuwarstwowych, a nie promocja nagrywarki. Z tego jeszcze nie wynika, że ten f/w zostanie udostępniony użytkownikom. Pioneer może zadecydować, że warto zarobić "kilka" dolarów zmuszając klientów do zakupu nowego modelu... Obym był złym prorokiem.

Oto informacja, jaką podał serwis Doom9 (będący prawdziwą kopalnią wiedzy na temat szeroko pojętej problematyki audio-video):
"While CES has come to an end, this sounds pretty interesting: According to the Japanese news site AVWatch, Pioneer was showing dual layer DVD-R recording at the show. The most interesting thing about it that they apparently used the well-known A06 burner, only with a different firmware. Until now, it was assumed that only the lasers of the 8x generation were powerful enough to handle dual layer recording. Either way, the dual layer DVD-R standard has not been finalized yet and until it does, Pioneer will not decide on whether the firmware upgrade will be released, or if people will have to buy a new burner to get dual layer capabilities."

Nulek

Ostatnio zmieniany przez Nulek : 14.01.2004 o godz. 18:19
Nulek jest offline  
Stary 14.01.2004, 18:03   #4
Radzikk
Bywalec
 
Data rejestracji: 18.12.2002
Lokalizacja: Łódź
Posty: 27
Radzikk w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Na temat f/w nie szukałem nic w sieci. Moja wiedza jest oparta tylko na news'ie ze strony cdrinfo. Napisane jest tam między innymi: "Bardzo interesującą wiadomość mamy dla szczęśliwych posiadaczy napędów Pioneer DVR-A06. Przedstawiciele Pioneera podali, iż możliwe będzie zapisywanie płyt w standardzie Dual Layer na w/w nagrywarkach po wgraniu nowej wersji firmware'u." Co z tego wyniknie zobaczymy."
Radzikk jest offline  
Stary 14.01.2004, 18:16   #5
Nulek
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 04.09.2003
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 127
Nulek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie chcę być złośliwy, ale na cdrinfo.pl opublikowano poradnik konwersji 401S@411S, radośnie pomijając bezwzględną konieczność zrobienia backupu EEPROM. Wielu użytkowników ma teraz z tego powodu problemy...
Innymi słowy: cdrinfo.pl nie jest dla mnie zbyt wiarygodnym źródłem informacji. Tu coś przekręcą, tam źle przetłumaczą...

Nulek
Nulek jest offline  
Stary 14.01.2004, 19:40   #6
Radzikk
Bywalec
 
Data rejestracji: 18.12.2002
Lokalizacja: Łódź
Posty: 27
Radzikk w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dobrze wiedzieć ;-)
Radzikk jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.