Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 06.05.2005, 15:43   #16
Briho
Bywalec
 
Avatar użytkownika Briho
 
Data rejestracji: 15.03.2005
Posty: 40
Briho w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Grz3cHu
u mnie tez wyprodukowana w Chinach, Styczeń 2005, firmware oryginalny A102
Tak czytam co piszecie i aż z ciekawości zajrzałem do obudowy, żeby sprawdzić jak to jest z tym u mnie . Całe szczęście mój LG jest made in Seoul, Korea - grudzień 2004. Sam jestem strasznie ciekaw czy te problemy to właśnie z winy przeniesienia produkcji do Chin. Jeśli tak, to LG się nie popisało.
Briho jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 07.05.2005, 18:07   #17
legion
XII
 
Avatar użytkownika legion
 
Data rejestracji: 01.06.2004
Lokalizacja: WroceK
Posty: 4,980
legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez sampajo
Liteonie płyt nagranych przez LG i odwrotnie.
choc mam LG i Litka takich problemow nie ma ale co do odczytu LG to daje wiele do zyczenia obojetnie czy plyta zostal nagrana na liteonie czy nie
legion jest offline  
Stary 07.05.2005, 19:25   #18
kataryniarz
onTour
 
Avatar użytkownika kataryniarz
 
Data rejestracji: 29.08.2004
Posty: 400
kataryniarz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@legion
A od kiedy to masz 4163? ...a o takim tu rozmawiamy
kataryniarz jest offline  
Stary 11.05.2005, 14:41   #19
leolo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.05.2005
Posty: 7
leolo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam !
Sprawa nieco się wyjaśniła. Przetestowałem kilka płyt CD-R i CD-RW na LG 4163B z biosem A102, a potem także A104. Testy te powtórzyłem na następujących napędach:
LG GCE-8520B-nowy niewiele używany CD-ROM
LG GCE-8240B-nagrywarka używana przez trzy lata do nagrywania i odczytu
SAMSUNG SC-152A-nie pierwszej już młodości ale używany niewiele
Chciałem jeszcze potestować na jakimś LiteOnie i ewentualnie NEC-u ale niestety się nie udało.

Uzyskane wyniki ustaliły następującą kolejność napędów ze względu na jakość odczytu płyt CD-R i CD-RW:

1. SAMSUNG SC-152A
2. LG GSA-4163B
3. LG GCE-8240B
4. LG GCE-8520B

Oto ogólne wnioski jakie wyciągnąłem z testów:
1. Zmiana biosu do najnowszej wersji A104 nie ma wpływu na jakość odczytu płyt CD-R i CD-RW w LG GSA-4163B
2. LG GCE-8520B to napęd, który ma problemy z odczytem nawet nieporysowanych płyt, które inne napędy czytają bez najmniejszego problemu. Absolutnie należy wystrzegać się tego modelu !
3. LG GCE-8240B czyta wyraźnie lepiej od LG GCE-8520B ale z porysowanymi płytami nie radzi sobie najlepiej
4. LG GSA-4163B to znowu postęp w stosunku do LG GCE-8240B ale z odczytem płyt porysowanych nadal duże problemy.
5. SAMSUNG SC-152A ten zwykły skromny napęd znokautował w odczycie LG GSA-4163B. Tam gdzie LG GSA-4163B widziała sektory uszkodzone, SAMSUNG SC-152A odczytywał je jako dobre, a tam gdzie LG GSA-4163B widziała sektory złe (nieczytelne), SAMSUNG SC-152A rejestrował jedynie sektory uszkodzone. SAMSUNG SC-152A jako jedyny odczytał bez problemu wszystkie dane z wszystkich testowych płyt !

Myślę, że ogólnie napędy LG odznaczają sie najwyraźniej słabą korekcją odczytu danych. Wątpię jednak aby mogło to być powodem reklamacji. Jest to spowodowane bądź specyfiką używanej w napędach tej firmy elektroniki wraz z towarzyszącym jej oprogramowaniem wewnętrzym, badź też jest to efekt charakterystycznej kalibracji układu mechaniczno-optycznego.
Tak naprawdę przekonujemy się ile jest wart nasz napęd wtedy gdy stawiamy przed nim trudniejsze zadanie niż odczyt nowej i pozbawionej uszkodzeń płyty. To, że nasz napęd czyta płyty nie świadczy o tym, że nie może tego robić lepiej, czego wymownym przykładem są moje doświadczenia.
Jakość odczytu CD-R i CD-RW przez LG GSA-4163B mnie osobiście bardzo rozczarowała. Nie zdecydowałem się na NEC-a właśnie ze względu na podobno słaby odczyt. Dziwne bo teraz czytając wątki na forum mam wrażenie, że NEC 3520 czyta lepiej niż LG GSA-4163B ! Jak to się stało, że nikt wcześniej nie dostrzegł niedostatków LG GSA-4163B w tym względzie i dlaczego wystawiono NEC-owi najwyraźniej niesprawiedliwą opinię ? Rzecz jest już pewnie nie do ustalenia. Mam w tym momencie pewną prośbę do wszystkich użytkowników tego forum: To, że jesteś użytkownikiem napędu x nie powinno czynić z Ciebie jego zagorzałego, bezkrytycznego zwolennika i zarazem przeciwnika posiadaczy innego napędu. W istocie dla nas wszytkich nie jest ważne czy będziemy użytkownikami napędu x czy y, istotne jest by sprzęt ten był możliwie najlepszym napędem dostępnym w danej chwili i forum to ma być miejscem, które każdemu z nas pozwoli obiektywnie dokonać tego najlepszego wyboru.
Pozdrawiam serdecznie.
leolo jest offline  
Stary 11.05.2005, 18:53   #20
kataryniarz
onTour
 
Avatar użytkownika kataryniarz
 
Data rejestracji: 29.08.2004
Posty: 400
kataryniarz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Napedy:

1. DVDRW LG 4163B
2. DVD LG 8163B
3. DVDRW Liteon 1653
4. DVDRW NEC 3520
5. DVD Asus x16
-----------------------
4 letnia plyta CDRW x10 Dysan mocno porysowana - z duzym przebiegiem

1. OK
2. OK
3. OK
4. Czyta z bledami
5. Czyta z bledami
-----------------------

DVD-R Msonic x4 - 4 sesje po 1GB nagrane na 1653 i 1673
1. OK
2. OK
3. Czyta z bledami
4. Nie czyta
5. Nie czyta

W dosie oczywiscie zaden naped nie czyta
-----------------------

DVD-RW TDK x4 nagrana na 1653
1. OK
2. Nie czyta
3. Czyta z bledami
4. Nie czyta
5. Nie czyta
-----------------------

DVD+R Verbatim x4 nagrana na 4163B - troche porysowana
1. OK
2. OK
3. OK
4. OK
5. OK
-----------------------

To tyle z moich doswiadczen... jak widac opinie doswiadczonych uzytkownikow potwierdzaja sie

Malo wiesz = masz problemy

Ostatnio zmieniany przez kataryniarz : 11.05.2005 o godz. 18:56
kataryniarz jest offline  
Stary 12.05.2005, 08:04   #21
melag
Fibaro
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika melag
 
Data rejestracji: 01.02.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 5,790
melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Cytat:
Napisany przez leolo
Jak to się stało, że nikt wcześniej nie dostrzegł niedostatków LG GSA-4163B w tym względzie i dlaczego wystawiono NEC-owi najwyraźniej niesprawiedliwą opinię ? Rzecz jest już pewnie nie do ustalenia. Mam w tym momencie pewną prośbę do wszystkich użytkowników tego forum: To, że jesteś użytkownikiem napędu x nie powinno czynić z Ciebie jego zagorzałego, bezkrytycznego zwolennika i zarazem przeciwnika posiadaczy innego napędu. W istocie dla nas wszytkich nie jest ważne czy będziemy użytkownikami napędu x czy y, istotne jest by sprzęt ten był możliwie najlepszym napędem dostępnym w danej chwili i forum to ma być miejscem, które każdemu z nas pozwoli obiektywnie dokonać tego najlepszego wyboru.
Pozdrawiam serdecznie.
Jak to się stało ?! Stało się dlatego że nie czytasz forum, to już było np. tu :
http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...5&postcount=20
Na przyszłość nie wyciągaj pochopnych wniosków, zanim nie zapoznasz się z tematem
melag jest offline  
Stary 12.05.2005, 14:53   #22
legion
XII
 
Avatar użytkownika legion
 
Data rejestracji: 01.06.2004
Lokalizacja: WroceK
Posty: 4,980
legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez kataryniarz
@legion
A od kiedy to masz 4163? ...a o takim tu rozmawiamy
nie mam 4163 tylko combo i nie wazne czy rozmawiamy o tym modelu czy nie ale odczyt calosciowo lg jest nie zbyt ciekawy

Ostatnio zmieniany przez legion : 12.05.2005 o godz. 14:58
legion jest offline  
Stary 12.05.2005, 15:24   #23
kpt.nemo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 17.04.2005
Posty: 23
kpt.nemo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
i nie wazne czy rozmawiamy o tym modelu czy nie ale odczyt calosciowo lg jest nie zbyt ciekawy
Ciekawa opinia, szkoda, że nie słuszna... Że twoje stare combo ma problemy z odczytem, nie oznacza wcale że nowsze modele mają mieć też takie problemy. Więc jeśli nie masz tego napędu, a więc możliwości jego obiektywnej oceny, to zachowaj swoje opinię dla siebie ;-)
__________________
LG 4163B
kpt.nemo jest offline  
Stary 12.05.2005, 20:05   #24
legion
XII
 
Avatar użytkownika legion
 
Data rejestracji: 01.06.2004
Lokalizacja: WroceK
Posty: 4,980
legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez kpt.nemo
Ciekawa opinia, szkoda, że nie słuszna... Że twoje stare combo ma problemy z odczytem, nie oznacza wcale że nowsze modele mają mieć też takie problemy. Więc jeśli nie masz tego napędu, a więc możliwości jego obiektywnej oceny, to zachowaj swoje opinię dla siebie ;-)
Wiesz ze nie musze miec tego napedu wystarczy ze mialem z nim stycznosc i wyrazam swoja opinie w caloksztalcie jezeli dla ciebie ten model combo http://pl.lge.com/prodmodeldetail.do...&model=NOTHING
jest stary to jestes niezly gosc
a opinia zebrala sie z caloksztaltu jak juz pisalem wystarczy ze pozyczam koledze plyty ktorych na swoim 4163 nie moze odczytac a takze ma problemy jak bierze z wypozyczalni jakies stare troche juz zniszczone plyty DVD i ja mam podobny problem jesli chodzi o lg

P.s
spokojnie ja nie jade na twoj ukochany sprzet jakim jest LG4163 tylko stwierdzam to co ja zauwazylem jezeli uwazasz ze LG to najlepszy sprzet to nic mi do tego bo ja cie niechce do niczego zmuszac sam mam LG i nie uwazam go za tragiczny sprzet wiec moja chyba opinia jest bardziej obiektywna niz posiadacza owego napedu ktory jak zawsze zachwala swoje myslac ze najlepsze

Ostatnio zmieniany przez legion : 12.05.2005 o godz. 20:15
legion jest offline  
Stary 12.05.2005, 20:21   #25
to-ja
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 09.05.2005
Posty: 111
to-ja w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
W takim razie ktora z obecnych nagrywarek DVD ma najlepszy czytnik CD/DVD (R, RW i ROM - w tym podniszczonych)?
to-ja jest offline  
Stary 12.05.2005, 20:28   #26
kpt.nemo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 17.04.2005
Posty: 23
kpt.nemo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
http://pl.lge.com/prodmodeldetail.d...B&model=NOTHING
jest stary to jestes niezly gosc
Nie wiedziałem jaki masz model

Cytat:
Napisany przez legion
P.s spokojnie ja nie jade na twoj ukochany sprzet jakim jest LG4163 tylko stwierdzam to co ja zauwazylem jezeli uwazasz ze LG to najlepszy sprzet to nic mi do tego bo ja cie niechce do niczego zmuszac sam mam LG i nie uwazam go za tragiczny sprzet wiec moja chyba opinia jest bardziej obiektywna niz posiadacza owego napedu ktory jak zawsze zachwala swoje myslac ze najlepsze
To rozumiem opinia kogoś kto nie ma tego napędu (i ma z nim styczność tylko okazjonalnie), jest bardziej obiektywna od kogoś kto ma ten napęd i korzysta z niego na codzień Po za tym porównywanie napędu combo i nagrywarki dvd troszeczkę mija się z celem Co z tego, że robi je ta samo firma...

Aha i gdzie pisałem, że ta nagrywarka jest lepsza od pozostałych, bo jakoś sobie nie przypominam
__________________
LG 4163B
kpt.nemo jest offline  
Stary 12.05.2005, 22:11   #27
legion
XII
 
Avatar użytkownika legion
 
Data rejestracji: 01.06.2004
Lokalizacja: WroceK
Posty: 4,980
legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez kpt.nemo
To rozumiem opinia kogoś kto nie ma tego napędu (i ma z nim styczność tylko okazjonalnie), jest bardziej obiektywna od kogoś kto ma ten napęd i korzysta z niego na codzień Po za tym porównywanie napędu combo i nagrywarki dvd troszeczkę mija się z celem Co z tego, że robi je ta samo firma...
Czy ty naprawde czytasz to co ja napisalem oceniam caloksztalt napedow LG.
A co ma moj naped do tego?
A to ze ma cienki odczyt tak samo jak 4163 zampomniales chyba o czym jest temat i o co chodz niewiem czym sie rozni odczyt plyty DVD/cd-r lg combo a w 4163 moze mnie oswiecisz jezeli to mija sie z celem jezeli plyty sa nagrywane przez inna nagrywarke prosze wytumacz mi to

Cytat:
Napisany przez kpt.nemo
Aha i gdzie pisałem, że ta nagrywarka jest lepsza od pozostałych, bo jakoś sobie nie przypominam
czy ty wogole czytasz co sam napisales no to dlaczego piszesz ze moja opinia jest nie sluszna jezeli stwierdzam ulomnosc lg na przykladzie mojego kolegi czy autora tego tematu wiec musisz twierdzic ze jest najlepsza a pod
drugie moge ci przytoczyc parenascie opini wlascicieli lg4163 piszacych ze nagrywarka jest cudowna ale tu trzeba podejsc z zimna krwia do tego dostala 5 gwiazdek to nie znaczy jest idealna

Ostatnio zmieniany przez legion : 12.05.2005 o godz. 22:24
legion jest offline  
Stary 13.05.2005, 10:12   #28
kataryniarz
onTour
 
Avatar użytkownika kataryniarz
 
Data rejestracji: 29.08.2004
Posty: 400
kataryniarz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jak brakuje argumentow to zawsze jest: "widzialem u kolegi; kolega ma" ^_^
kataryniarz jest offline  
Stary 13.05.2005, 13:43   #29
robert_d
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 26.01.2004
Posty: 130
robert_d zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez kataryniarz
Jak brakuje argumentow to zawsze jest: "widzialem u kolegi; kolega ma" ^_^
To może być koronny argument, przykład:
koledze coś wysiadło, biorę zestaw swoich wysoce użytecznych płytek, często wykorzystywanych, więc trochę podniszczonych, ale czytanych u mnie i w większości napędów do których mam dostęp, a tutaj niektóre płyty - zgodnie z prawami murphiego - te najbardziej potrzebne nie są czytane, a jeśli ten problem powtarza się (bądź nie) na konkretnym modelu bądź napędach danej firmy, to co według Ciebie znaczy, że to brak argumentów?
robert_d jest offline  
Stary 13.05.2005, 13:51   #30
kataryniarz
onTour
 
Avatar użytkownika kataryniarz
 
Data rejestracji: 29.08.2004
Posty: 400
kataryniarz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
To bylo do tych wszystkich, ktorzy wypowiadaja sie o jakosci odcztu 4163b na podstawie doswiadczen z zupelnie innymi modelami :\ ...ale po fakcie okazuje sie, ze "u kolegi widzialem"

PS.
Temat dotyczy 4163b - po co lanie wody o innych modelach?... ciekawy temacik o odczycie 3520, wlasnie pokazal sie na forum
kataryniarz jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.