Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 04.05.2005, 10:25   #1
leolo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.05.2005
Posty: 7
leolo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
LG 4163B- porażka z odczytem CD-RW

Będąc u znajomego nagrałem na cd-rw kilka plików po kilkadziesiąt mega. Dla pełnej jasności znajomy ma combo LiteOna. Po powrocie do domu spotkał mnie srogi zawód. Moja świeżo nabyta nagrywarka LG 4163B odczytała z cd-rw tylko część plików, a i to odbywało się bardzo wolno. Kilku plików niestety skopiować nie udało się w żaden sposób. Cóż pomyślałem, rw nie pierwszej młodości więc pewnie to jej wina. Coś mnie podkusiło jednak żeby tę płytkę zabrać i dzisiaj w pracy na zwykłym cd-romie Samsunga x52 przetestować. I zawrzało we mnie. Nie tylko udało się odczytać wszystko, ale odbyło się to w tempie błyskawicznym, żadnego zwalniania i zero problemów. Teraz zastanawiam się już czy od razu oddać LG 4163B do serwisu, czy też okaże się, że ten typ tak ma i nic więcej nie da się zrobić. W zasadzie jedyne co pozostaje to upgrade biosu
do wersji 1.04 (aktualnie mam fabryczny 1.02). Jakie są wasze doświadzczenia w tym względzie i co radzilibyście zrobić ? Ja w każdym razie póki co czuję się trochę rozczarowany.
leolo jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 04.05.2005, 12:11   #2
Grz3cHu
Bywalec
 
Data rejestracji: 28.03.2005
Posty: 48
Grz3cHu w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mam podobny problem z tym LG tyle ze z DVD a z CD nie testowalem jeszcze RW,ale tez plyty wypalane na litku!!
http://forum.cdrinfo.pl/showthread.p...472#post456472
Grz3cHu jest offline  
Stary 04.05.2005, 12:26   #3
sampajo
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika sampajo
 
Data rejestracji: 15.05.2002
Posty: 87
sampajo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Widzę, że już drugi kolega zauważył jakieś problemy z odczytem może poszła jakaś wadliwa partia , a nagrywarka gdzie i kiedy wyprodukowana??
__________________
Sampajo
8 )SUPER MULTI DVD/CD LG GSA-4163B 8 )
sampajo jest offline  
Stary 04.05.2005, 12:32   #4
leolo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.05.2005
Posty: 7
leolo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez sampajo
a nagrywarka gdzie i kiedy wyprodukowana??
wyprodukowana w Chinach w styczniu 2005
leolo jest offline  
Stary 04.05.2005, 12:35   #5
Ceki
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 06.02.2005
Posty: 163
Ceki zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
To jest tak jak zaczynają oszczędzać i przenoszą produkcje napędów do Chin... i tu sie zaczynaja problemy, zaczyna ich być coraz więcej, ja zostałem przy orginalnym biosie A101 na razie nie potrzebuje nowszego bo wszystko chodzi od trzech miesięcy made in Korea - Seoul
__________________
Gigabyte X38-DS4, C2D E8200@3.2GHz, RAM OCZ 4GB, GF 8800GTS 512, HP W2207H, Vista 64 Premium
Ceki jest offline  
Stary 04.05.2005, 12:58   #6
Grz3cHu
Bywalec
 
Data rejestracji: 28.03.2005
Posty: 48
Grz3cHu w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
u mnie tez wyprodukowana w Chinach, Styczeń 2005, firmware oryginalny A102
Grz3cHu jest offline  
Stary 04.05.2005, 13:13   #7
leolo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.05.2005
Posty: 7
leolo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Grz3cHu
u mnie tez wyprodukowana w Chinach, Styczeń 2005, firmware oryginalny A102
Wygląda na to, że mamy nagrywarki z tej samej i niestety chyba wadliwej serii. Skoro u Ciebie na biosie A104 objawy są podobne to jego aktualizacja z A102 nic nie da. Potestuję jeszcze trochę różnych nośników, porobię wykresy w Nero
, zobaczę jak to wygląda w porównaniu z 1-2 innymi napędami i pewnie niestety będę musiał pomyśleć o reklamacji. Szkoda.
leolo jest offline  
Stary 04.05.2005, 13:20   #8
sampajo
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika sampajo
 
Data rejestracji: 15.05.2002
Posty: 87
sampajo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ja mam z Chin również ale nie wiem dokładnie czy styczeń czy luty 2005 wersja box i jak narazie takich objawów nie zauważyłem. Spróbuj wgrać nowszy bios i potestuj a jak nie to reklamacja.
__________________
Sampajo
8 )SUPER MULTI DVD/CD LG GSA-4163B 8 )
sampajo jest offline  
Stary 04.05.2005, 13:43   #9
sampajo
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika sampajo
 
Data rejestracji: 15.05.2002
Posty: 87
sampajo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez leolo
Teraz zastanawiam się już czy od razu oddać LG 4163B do serwisu, czy też okaże się, że ten typ tak ma i nic więcej nie da się zrobić. W zasadzie jedyne co pozostaje to upgrade biosu
do wersji 1.04 (aktualnie mam fabryczny 1.02). Jakie są wasze doświadzczenia w tym względzie i co radzilibyście zrobić ?
Wszystko na to wskazuje, że ten typ może tak mieć(chociaż ja jak narazie tego nie zauważyłem i obym nie zauważył ) -oto co pisze na płycie dołączonej do nagrywarki a dokładnie na owner's manuals:
"Czasami dyski CD-R i CD-RW zapisane w napędzie CD-R/RW mogą nie być czytane w innych
napędach CD*. Takie dyski, które nie mogą być odczytane, powinny być czytane w napędzie CD-R/RW,
w którym zostały zapisane.
* Dyski zapisane przy użyciu napędu CD-R/RW mogą nie być czytane w napędach CD-ROM innych niż
wielokrotnego odczytu (zgodne z UDF).
Napędy CD-ROM wielokrotnego odczytu (zgodne z UDF) to:
1. Napędy CD-ROM, które odczytują przy niskim współczynniku odbicia.
2. Napędy CD-ROM, które obsługują Packet Write.
To samo napisałem w temacie Grzegorza!.
__________________
Sampajo
8 )SUPER MULTI DVD/CD LG GSA-4163B 8 )

Ostatnio zmieniany przez sampajo : 04.05.2005 o godz. 13:47
sampajo jest offline  
Stary 04.05.2005, 13:46   #10
leolo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.05.2005
Posty: 7
leolo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez sampajo
Spróbuj wgrać nowszy bios i potestuj a jak nie to reklamacja.
Zastanawiam się czy warto ten nowy bios wgrywać z obawy żeby potem panowie w serwisie nie wymyślili, że aktualizacja została źle przeprowadzona i stąd wadliwa praca urządzenia. Chociaż pewnie można wrócić do starszej wersji biosu ? Zawsze jest jednak ta obawa, że coś pójdzie nie tak i z gwarancji nici.
leolo jest offline  
Stary 04.05.2005, 13:50   #11
sampajo
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika sampajo
 
Data rejestracji: 15.05.2002
Posty: 87
sampajo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez leolo
Zastanawiam się czy warto ten nowy bios wgrywać z obawy żeby potem panowie w serwisie nie wymyślili, że aktualizacja została źle przeprowadzona i stąd wadliwa praca urządzenia. Chociaż pewnie można wrócić do starszej wersji biosu ? Zawsze jest jednak ta obawa, że coś pójdzie nie tak i z gwarancji nici.
Z tego co mi wiadomo LG serwis działa bardzo dobrze i nie robią zbytnio problemów, chyba że wgrywasz bios nieoryginalny . A aktualizacja jakby została źle przeprowadzona to już raczej by chyba nic nie czytało a nawet nie wykryło chociaż różnie to może być.
__________________
Sampajo
8 )SUPER MULTI DVD/CD LG GSA-4163B 8 )
sampajo jest offline  
Stary 04.05.2005, 14:01   #12
leolo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.05.2005
Posty: 7
leolo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez sampajo
Z tego co mi wiadomo LG serwis działa bardzo dobrze i nie robią zbytnio problemów, chyba że wgrywasz bios nieoryginalny .
Najpierw potestuję dokładnie na biosie oryginalnym. Potem rozważę czy aktualizować bios czy od razu reklamować. Liczę też na to, że być może w najbliższym czasie pojawią się w tej sprawie głosy innych posiadaczy tej nagrywarki co pozwoliłoby określić czy jest to przypadek odosobniony, czy też jakaś większa wpadka LG.
leolo jest offline  
Stary 04.05.2005, 14:28   #13
leolo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.05.2005
Posty: 7
leolo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez sampajo
Wszystko na to wskazuje, że ten typ może tak mieć(chociaż ja jak narazie tego nie zauważyłem i obym nie zauważył ) -oto co pisze na płycie dołączonej do nagrywarki a dokładnie na owner's manuals:
"Czasami dyski CD-R i CD-RW zapisane w napędzie CD-R/RW mogą nie być czytane w innych
napędach CD*. Takie dyski, które nie mogą być odczytane, powinny być czytane w napędzie CD-R/RW,
w którym zostały zapisane.
Widzę, że jednak może być problem z reklamacją ze względu na kłopoty z odczytem CD-R i CD-RW. Ostatnie zdanie to perełka absurdu, stworzona przez producenta na wypadek "problemów wszelakich" w tej materii.
leolo jest offline  
Stary 04.05.2005, 21:22   #14
legion
XII
 
Avatar użytkownika legion
 
Data rejestracji: 01.06.2004
Lokalizacja: WroceK
Posty: 4,980
legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez sampajo
Widzę, że już drugi kolega zauważył jakieś problemy z odczytem może poszła jakaś wadliwa partia , a nagrywarka gdzie i kiedy wyprodukowana??
ta wadliwa partaj chyba bardziej firma
legion jest offline  
Stary 04.05.2005, 22:08   #15
sampajo
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika sampajo
 
Data rejestracji: 15.05.2002
Posty: 87
sampajo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez legion
ta wadliwa partaj chyba bardziej firma
co do firmy to ja osobiście nic nie mam miałem wcześniej zwykła nagrywarke LG 12/8/32 i paliła przez 3 lata bez problemu i z odczytami na innych kompa nie było problemu i chodzi do tej pory, mam obecnie LG 4163B i też jak narazie nie zauważyłem jakiś problemów , ale coraz więcej osób tutaj pisze, że ma problemy z odczytem na Liteonie płyt nagranych przez LG i odwrotnie.
__________________
Sampajo
8 )SUPER MULTI DVD/CD LG GSA-4163B 8 )
sampajo jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.