Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 17.03.2015, 09:55   #46
jujo
Registered
 
Data rejestracji: 24.12.2006
Posty: 202
jujo niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>jujo niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Pierwsze nagrywasz jakimś programem dane, później wrzucasz na testy do Opti
jujo jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 17.03.2015, 10:09   #47
nfsfan83
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 09.03.2015
Posty: 75
nfsfan83 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
A taka rzecz, mam 2 płyty Verbatim Dvd R+ Double Layer 8.5 GB i one są właśnie bardzo nie przezroczyste Czy te płyty szybciej tracą właściowści, w sensie, że dwie warstwy bardziej wrażliwe? Czy mogę nagrywać na nich spokojnie, nie ważne dane ale np: filmy.
nfsfan83 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.03.2015, 18:10   #48
jujo
Registered
 
Data rejestracji: 24.12.2006
Posty: 202
jujo niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>jujo niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
DL mają dwie warstwy. Z tego tytułu właśnie pewnie nie są w ogole przeźroczyste. Jeśli są niezłej jakości to nie widzę przeszkód na magazynowanie filmów
jujo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.03.2015, 12:44   #49
nfsfan83
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 09.03.2015
Posty: 75
nfsfan83 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
No tak, to zaryzykuję Nie chcę zakładać nowego tematu to zapytam się tutaj:

http://cdsklep.pl/cat,103__do_nadruk..._cakebox_25szt.

czy bardziej lepsze to:

http://cdsklep.pl/cat,16_P%C5%82yty_...e_szpula_25szt.

I moje pytanie, ile realnie ma BD wolnego miejsca mówię o wersji 25 GB.

I czy dobrze kombinuję, że np takie 8 płyt nagram swoje archiwa filmowe wkładam w bezpieczne miejsce i mam w razie czego do przegrania na dysk
nfsfan83 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.03.2015, 13:05   #50
Leman39
Moderator
 
Avatar użytkownika Leman39
 
Data rejestracji: 21.02.2014
Lokalizacja: NS2
Posty: 2,415
Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Nie chcę zakładać nowego tematu to zapytam się tutaj:
Jest dział "Nośniki", tam więcej o płytach, zapraszam.

Co do pierwszych płyt Verbatim DVD-R Printable:
Muszą być do nadruku? Posiada Kolega może drukarkę do płyt?
Muszą być minus? Brałbym plusy osobiście, minusy jedynie od JVC.

Cytat:
czy bardziej lepsze to:
A nagrywarki w temacie przypadkiem nie są DVD+-R, a nie BD-R?
Posiada Kolega nagrywarkę BD-R?

Jeśli tak, to te Verbatimy są w marę ok, ale stosunek cena/jakość lepiej wychodzi Fortis.

Cytat:
I moje pytanie, ile realnie ma BD wolnego miejsca mówię o wersji 25 GB.
~23,3 GB

Cytat:
I czy dobrze kombinuję, że np takie 8 płyt nagram swoje archiwa filmowe wkładam w bezpieczne miejsce i mam w razie czego do przegrania na dysk
Jeśli to średnioważne dane, to tak.
Można też od razu odtwarzać na stacjonarnym odtwarzaczu BD.
Leman39 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.03.2015, 13:56   #51
nfsfan83
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 09.03.2015
Posty: 75
nfsfan83 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Hmm to trochę zgłupiałem myślałem, że te :

http://cdsklep.pl/cat,103__do_nadruk..._cakebox_25szt.

i nie ma w BD tutaj plusów jest recordable i koniec

Oczywiście drukarki nie mam do nadruków
nfsfan83 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.03.2015, 15:01   #52
jujo
Registered
 
Data rejestracji: 24.12.2006
Posty: 202
jujo niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>jujo niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Nic juz nie rozumiem. Te płyty (pierwsze, co podałeś - drugie są ok), które pokazujesz to płyty Blu-ray a ich nie dasz rady nagrać nagrywarką do płyt DVD. Nagrywarką LG GH24NSC0 możesz nagrywać płyty DVD, DVD DL, CD. Płyty DVD DL mogą zapisać ok. 8,5 GB danych. To maksymalna ilość danych, jakie możesz nagrać na 1 płycie DVD DL tą nagrywarką, co jest w temacie . A jeśli chodzi o płyty w wersji printable to możesz sobie na nie nagrywać dane i do tego nadrukowywać jakieś napisy, grafikę itp. Jest to fajny bajer ale nie jest konieczne, by na płycie był ten druk. Może zostać po prostu to drukowanie ominięte i płyte chowasz (całą białą) do jakiegos opakowania i do biurka - przykładowo.
jujo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.03.2015, 16:44   #53
Leman39
Moderator
 
Avatar użytkownika Leman39
 
Data rejestracji: 21.02.2014
Lokalizacja: NS2
Posty: 2,415
Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Dokładnie tak jak pisze Jujo.

Płyty do nadruku zazwyczaj są nieco droższe od tych samych nośników z logo producenta, więc niepotrzebnie dopłacasz do bajeru, którego nie wykorzystasz i tak.

Płyty BD-R nie ma rozgraniczenia na plus i minus.
Są BD-R HTL (standardowe, powiedzmy) i BD-R LTH (Tych wystrzegaj się jak ognia).

Po raz kolejny kieruję do działu z Nośnikami, łatwiej będzie Ci podjąć decyzję.

Temat BD-R zakończmy, gdyż nagrywarką DVD, którą posiadasz nie nagrasz tych płyt, ani żadnych innych BD-R (zupełnie inny laser).
Do archiwizacji jednak bezpieczniejsze są płyty DVD+R (jednowarstwowe).

Do ważnych danych TDK DVD+R, Verbatim (chociaż z nimi różnie bywa).
Popatrz w dziale nośniki na testy, jaka marka/MID.

Tych Verbatimów DVD-R sam mam dość dużo, ale tylko dlatego, iż trafiłem na "przecenę".

Co do przeźroczystości... hmmm, M-Disc DVD+R, które posiadam, są najbardziej przezroczyste spośród nośników, jakie mam na stanie.
Leman39 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.03.2015, 16:53   #54
nfsfan83
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 09.03.2015
Posty: 75
nfsfan83 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Czasami piszę chaotycznie wybaczcie koledzy Ja wiem, że na mojej nie mogę nagrywać BD pytałem tak przyszlościowo. Ale te płytki jak oceniacie:

http://cdsklep.pl/cat,103__do_nadruk..._cakebox_25szt

normalne BD płyty? Ani nie jakieś super ani najlepsze od JVC

A dlaczego bezpieczniejsze DVD+R (jednowarstwowe) a gdzieś przeczytałem, że BD niby trwalsze
nfsfan83 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.03.2015, 17:04   #55
Leman39
Moderator
 
Avatar użytkownika Leman39
 
Data rejestracji: 21.02.2014
Lokalizacja: NS2
Posty: 2,415
Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
A dlaczego bezpieczniejsze DVD+R (jednowarstwowe) a gdzieś przeczytałem, że BD niby trwalsze
To racja, chodziło mi o to, że bezpieczniejsze jednowarstwowe DVD+R od dwuwarstwowych.

BD są trwalsze, gdyż nośnik jest produkowany z przewagą materiałów nieorganicznych.
Ale to przyszłościowo, jak mówisz.

U mnie kolejność jest taka w BD:
Master na Panasonic nagrywam, kopia na Verbatim.
Jak do tej pory żadnych reklamacji.
Wszystko inne nagrywam na Fortis BD-R.
Jeśli skończą mi się Panasonic, będę na JVC palił, jeśli Verbatim da ciała jak z DVD, to na HP.

Jeszcze tylko na CDsklep bym uważał, trafiają się "podejrzane" serie.
Nie chodzi o reklamowanie, w żadnym razie, bo skąd kupisz Twoja sprawa, ale może nie ja jeden się "przejechałem"...
Sprawdzone i godne polecenia póki co (nie twierdzę, że inni nie, ale tu sprawdziłem sam i póki co zero problemów) to Rad-Wik lub Henryx (czysta_plyta).

Żeby nie drążyć w offtopie, zapraszam:
Nośniki Optyczne
Leman39 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.03.2015, 10:59   #56
nfsfan83
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 09.03.2015
Posty: 75
nfsfan83 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Co to oznacza "BD są trwalsze, gdyż nośnik jest produkowany z przewagą materiałów nieorganicznych" a DVD R+ organiczne czyli z roślinno-zwierzęcych materiałów jak mam to rozumieć
nfsfan83 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.03.2015, 12:16   #57
jujo
Registered
 
Data rejestracji: 24.12.2006
Posty: 202
jujo niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>jujo niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Materiałów organicznych czyli materiałów,w których skład wchodzi przede wszystkim węgiel, zaś nieorganiczne to odwrotność czyli nie zawierają węgla w swojej strukturze.
jujo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.03.2015, 17:39   #58
nfsfan83
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 09.03.2015
Posty: 75
nfsfan83 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Koledzy znowu dziś dziwna sprawa, nagrywam coś 4 gb i 12 min wyszło, prędkość 8x. Ale nagrało ok, potem zawsze sprawdzam kopiując na dysk i udało się skopiować ale długo ok 16 min prędkość średnia 4000kb/s ale się skopiowało, inna płyta zasuwa max prędkością. zrobiłem zdjęcie płyty miała taka skazę:



Czy ryzykować czy nagrać jeszcze raz? Ta kropka taka dziwna, felerna wada czy co? I Te linie kręgi to tak też macie jak nagrywa dane czy nie powinno być jednakowa powierzchnia bez przejść?

Pomyślałem, że może znowu coś z kablem bo jeszcze nie kupiłem nowego SATA, jutro idę ale czy praca chłodzenia na procesorze Be Quiet Slim Rock może powodować drgania płyty głównej i luzowanie SATA portu i kabla od Dvd RW

A tutaj skan odczytu, ale nie mogłem zrobić jakości dysku:



Drugi raz kopiowanie i po słabym początku idzie nie szybko ale idzie Nagrywać jeszcze raz. Kurde płyty z Kauflandu cake 10 Made in Taiwan a to zonk taki
nfsfan83 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.03.2015, 17:48   #59
nfsfan83
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 09.03.2015
Posty: 75
nfsfan83 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zrobiłem jeszcze test płyty z tego cake-a ale nagranej dobrze znaczy się szybciej Co ozaczają te linie red, green and yellow


Ostatnio zmieniany przez nfsfan83 : 19.03.2015 o godz. 18:11
nfsfan83 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.03.2015, 18:17   #60
jujo
Registered
 
Data rejestracji: 24.12.2006
Posty: 202
jujo niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>jujo niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
No wg mnie nagrana płyta na odstrzał. Test jakości możesz robic tylko programem Opti Drive Control. Nagrywarka ta jest czuła na różne fabryki płyt DVD. Napisz jaka to marka płyty i jaki ma MID (sprawdzić to możesz w NeroDiscSpeed). To, że made in Taiwan nic nie znaczy.
jujo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Nagrywarka LITEON SHW 16H5S-nie czyta nagranych teraz płyt. meki7 Napędy optyczne DVD 1 21.11.2009 10:25
DVD Liteon nie czyta płyt nagranych w stacjonarnej LG Kronoss Napędy optyczne DVD 4 21.02.2006 12:14
Nagrywarka nie czyta płyt... Maciej Napędy optyczne CD 14 22.02.2004 01:25


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.