Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 04.05.2005, 21:47   #646
rex79
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.05.2005
Posty: 5
rex79 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez legion
ja bym na twoim miejscu oddal ja do servisu bo sam ma LG(combo) i litka 812 niemam problemu by LG nie czytal nagranych plytek przez 812
nie o to chodzi... moj lg czyta wszystko tylko u 2 znajomych nie mozna bylo odpalic plytek przeze mnie nagranych, ktore u mnie chodza bez zarzutu...
rex79 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 04.05.2005, 22:02   #647
sampajo
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika sampajo
 
Data rejestracji: 15.05.2002
Posty: 87
sampajo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez rex79
nie o to chodzi... moj lg czyta wszystko tylko u 2 znajomych nie mozna bylo odpalic plytek przeze mnie nagranych, ktore u mnie chodza bez zarzutu...
hmm to dziwne LG nie chce czytać płyt palony przez Liteona i odwrotnie z tego co tutaj wyczytałem - sam w praktyce nie sprawdzałem.
__________________
Sampajo
8 )SUPER MULTI DVD/CD LG GSA-4163B 8 )
sampajo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.05.2005, 22:54   #648
polsat
Bywalec
 
Data rejestracji: 01.01.2005
Posty: 57
polsat w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
a co powiecie jak ja nagrałem na litku film dvd na tdk a potem wkładam do nagrywarki i nic pusto ale żyby było smieszniej na stacjonarce chodzi bez problemu
Zauważyłem też ze te płytki które mi chodza sa w systemie UDF a te co nie chodza( a mam juz ich 3)sa nagrane w systemia RAW i tu lezy przyczyna windows ich nie czyta ale zyby było jeszcze smieszniej POWER DVD je równiez czyta i co wy na to ?
polsat jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.05.2005, 07:54   #649
VANTWG
-=MIXED CLAN=-
 
Avatar użytkownika VANTWG
 
Data rejestracji: 19.09.2003
Lokalizacja: Deep Space 9
Posty: 1,143
VANTWG jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>VANTWG jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
@Grz3cHu
podłącz nagryware do innego kompa i sprawdź...
U mnie nie ma najmniejszych problemów z odczytem płytek nagranych na Litku 1633sx@1653sx....w obie strony płytki chodzą świetnie....
__________________
1.DVD RW HP DH16ABLH @ Plextor PXL890SA ..........
2.DVD RW HP DH-16ACSH @ Plextor PX891SA ..........

I kilka szt. poza budą.
VANTWG jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.05.2005, 13:39   #650
Grz3cHu
Bywalec
 
Data rejestracji: 28.03.2005
Posty: 48
Grz3cHu w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
jeszcze mam jeden problem z odczytem plyty DVD-ROM, testowalem w Nero CD DVD Speed i max predkosc odczytu to 10x, a na pudelku LG wyraznie pisze ze DVD+-R - 10x, natomiast DVD-ROM - 16x (testowalem 3 plyty ale predkosc ta sama 10x)
Grz3cHu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.05.2005, 18:06   #651
Michal
Bywalec
 
Data rejestracji: 23.12.2004
Posty: 78
Michal w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
To jest norma. Płytki nagrywane przez Litka 1673S ledwo są czytane w moim dvd-rom Asusa ( w Litku oczywiśce pędzą jak oszalałe ). To jest ta wspaniała technika.
Michal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.05.2005, 18:23   #652
Grz3cHu
Bywalec
 
Data rejestracji: 28.03.2005
Posty: 48
Grz3cHu w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Michal
To jest norma. Płytki nagrywane przez Litka 1673S ledwo są czytane w moim dvd-rom Asusa ( w Litku oczywiśce pędzą jak oszalałe ). To jest ta wspaniała technika.
tylko ze to litek 832S, starszy model, ale jutro ide sprawdzic u qmpla te plyty, zobaczymy czy NEC da sobie rade
Grz3cHu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.05.2005, 23:02   #653
Briho
Bywalec
 
Avatar użytkownika Briho
 
Data rejestracji: 15.03.2005
Posty: 40
Briho w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Tak jak już niektórzy wspominali - spróbuj zmienić coś w komputerze, może jest jakiś konflikt sprzętowy. Ewentualnie sprawdź tę nagrywarkę u kolegi. Ja również mam LG 4163B (bios A104) i jestem bardzo zadowolony. Niedawno pożyczyłem od znajomego kilka płytek DVD nagranych na NEC-u i z odczytem czy kopiowaniem nie było żadnych problemów. Być może wina rzeczywiście leży po stronie nagrywarki, ale to nie oznacza, że cała seria jest do d... jak możnaby wywnioskować czytając Twojego posta. Może akurat miałeś pecha i trafiłeś na trefny egzemplarz, tak też się czasami zdarza. Ja jednak złego zdania o LG powiedzieć nie mogę.

Ostatnio zmieniany przez Briho : 05.05.2005 o godz. 23:05
Briho jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.05.2005, 08:56   #654
FU
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.08.2002
Posty: 24
FU w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
jestem ciemny w tych sprawach jak wykresy miałem jak kupiłem bios a100 i były problemy z dvd- wymieniłem na a103 problemy znikneły teraz moje pytanie warto zmienić na a104 czy nie ma takiej potrzeby. pozdrawiam
__________________
FU
FU jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.05.2005, 09:33   #655
BlueOpti
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.04.2005
Posty: 4
BlueOpti w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez melag
ASPI

"(ang. Advanced SCSI Programmer's Interface) Zaawansowany interfejs SCSI definiujący zestaw podstawowych programowych poleceń i bazę dla komunikacji programów z adapterami SCSI. Jest niezależny od sprzętu i stanowi jedynie "pomost" pomiędzy programem a urządzeniem. Najpowszechniej stosowane sterowniki ASPI pochodzą z firmy Adaptec, lecz wiele programów nagrywających stosuje własne. Stwarzało to w przeszłości wiele problemów, dzisiaj praktycznie nie występujących. Warto zwrócić uwagę, że WindowsNT/Windows2000/WindowsXP nie zawierają żadnych sterowników ASPI. "
To definicja, że xp nie zawiera to nie znaczy że nie można zainstalować, często właśnie zainstalowanie ASPI usuwa problem.
Do pobrania np. stąd :
http://www.cdrinfo.pl/download2kilgo...5445&baza=soft

No to może rozwiązać lub też nie.
Mam ten sam problem, nie moge nawet skasować DVD+/-RW. Mam LG-GSA 4163B jako master na I kanale i zwykły CD-ROM LGx52 jako slave(taśma 80). Na drugiej taśmie (40) CD-RW LG GCE-8481B, HDD Seagate 80GB SATA na oddzielnym kablu (kontroler SATA), WinXP, Nero 6.6, Barton 2800+, płyta Chaintech 7NJS (nF2 Ultra 400), 512MB DDR/333. Sterowniki ASPI najnowsze ADAPTEC'a. Po zainstalowaniu sterów od płyty (referencyjne zlecane przez chaintecha, podobno w pełni wykorzystujące zasoby płyty, lepsze niby od DMA) kontrolę nad napędami optycznymi przejmuje kontroler SCSI. Nie mam żadnej możliwości ingerowania w DMA (menedżer urządzeń widzi kontroler IDE i jego dwa kanały). Menedżer urządzeń pokazuje mi, że wszystkie (trzy) napędy optyczne pracują pod SCSI. Czy kontroler SCSI może być przyczyną tego "bufor zbyt duży"? HDD też pracuje na SCSI, ale to przy SATA chyba normalne.
Jeszcze jedno... w komunikacie błedu opisane jest, że Partycja C, D i E (są na moim HDD) FAT32 nie obsługuje plików >4GB, aczkolwiek zgrać obraz płyty DVD na taka partycję mogę bez problemu.
Gdzie szukać przyczyny?
DODAM: Na 98SE z tym wszystkim (sprzęt i programy) nie ma żadnego problemu!!
BlueOpti jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.05.2005, 10:24   #656
zene_k
Zarejestrowany dla jaj
 
Avatar użytkownika zene_k
 
Data rejestracji: 25.11.2004
Lokalizacja: 53°25' N,14°35' E
Posty: 3,826
zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez BlueOpti

No to może rozwiązać lub też nie.
Mam ten sam problem, nie moge nawet skasować DVD+/-RW. Mam LG-GSA 4163B jako master na I kanale i zwykły CD-ROM LGx52 jako slave(taśma 80). Na drugiej taśmie (40) CD-RW LG GCE-8481B, HDD Seagate 80GB SATA na oddzielnym kablu (kontroler SATA), WinXP, Nero 6.6, Barton 2800+, płyta Chaintech 7NJS (nF2 Ultra 400), 512MB DDR/333. Sterowniki ASPI najnowsze ADAPTEC'a. Po zainstalowaniu sterów od płyty (referencyjne zlecane przez chaintecha, podobno w pełni wykorzystujące zasoby płyty, lepsze niby od DMA) kontrolę nad napędami optycznymi przejmuje kontroler SCSI. Nie mam żadnej możliwości ingerowania w DMA (menedżer urządzeń widzi kontroler IDE i jego dwa kanały). Menedżer urządzeń pokazuje mi, że wszystkie (trzy) napędy optyczne pracują pod SCSI. Czy kontroler SCSI może być przyczyną tego "bufor zbyt duży"? HDD też pracuje na SCSI, ale to przy SATA chyba normalne.
Jeszcze jedno... w komunikacie błedu opisane jest, że Partycja C, D i E (są na moim HDD) FAT32 nie obsługuje plików >4GB, aczkolwiek zgrać obraz płyty DVD na taka partycję mogę bez problemu.
Gdzie szukać przyczyny?
DODAM: Na 98SE z tym wszystkim (sprzęt i programy) nie ma żadnego problemu!!
Wróć do poprzednich sterowników IDE, czyli windowsa. Na FAT 32 nie stworzysz obrazu płyty dvd w .iso, jeżeli plik będzie większy niż 4GB. Dlatego lepiej przekonwertować na NTFS. Bez ASPI nie pojedziesz.
__________________
Pozdrawiam Marek

Ostatnio zmieniany przez zene_k : 06.05.2005 o godz. 10:28
zene_k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.05.2005, 15:04   #657
Briho
Bywalec
 
Avatar użytkownika Briho
 
Data rejestracji: 15.03.2005
Posty: 40
Briho w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ja jestem zdania, że warto. Skoro producent wypuszcza uaktualnienie, to na pewno nie bez powodu. Inna sprawa, że osobiście nie zauważyłem żadnych róznic między A103 a A104, ale na pewno na gorsze się nie zmieniło. Tak więc polecam aktualizację.
Briho jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.05.2005, 19:03   #658
Grz3cHu
Bywalec
 
Data rejestracji: 28.03.2005
Posty: 48
Grz3cHu w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No i sprawa sie juz troche wyjasnila, otoz bylem u qmpla i przetestowalem te plytki. Najpierw Platinum no i czyta ale 1-2x speed tak jak u mnie, nastepnie wkladam drugiego platinuma tego co mi LG wogole nie jej nie wykryl!! no i czyta, ba i to z max speedem!!! dobra to sprawdzimy jeszcze verbatima, bo z niego nie moglem skopiowac jednego obrazu, a takze predkosc byla 1-2x, no i .... dziala wszystko ladnie sie zgrywa, a takze czyta z dobra predkoscia!!!
Jego palnik to NEC 3520A!!
Poprosilem go, aby mi pozyczyl pare swoich plytek wypalonych przez ten palnik!
Testowalem Hawk 2x, jakies badziewie BluePop oraz Esperanze, no i wszystko sie odczytalo dobrze i z prawidlowa predkoscia!! Szkoda ze nie mial platinumow, bo z nimi jest najwiecej problemow palonych przez litka!!
No wiec, stwierdzam iz LG sie nie popisalo, a moze trafila mi sie sztuka :/ ale przypominam ze juz nie ja mialem takie problemy z tym napedem, moze to jednak wadliwa seria produkowana w Chinach (wczesniej w Korei), na poczatku zawsze jest dobrze dopiero pozniej zaczynaja sie problemy(coraz wiecej uzytkownikow ma te nagrywary) ale przypomne ze mialem kiedys 2 CD-ROMy LG i to byla katastrofa, oczywiscie wyladowaly w serwisie, takze moi koledzi mieli antypatie do tej marki!!
Zdecydowalem sie kupic i zaryzykowac ten palnik, tylko ze wzgl. na dobre opinie w niektorych sklepach oraz tutaj na tym forum(wtedy kiedy jeszcze wszyscy chwalili te napedy i nie bylo tyle problemow z nimi co teraz!!)
Mysle ze moj topic da troche do zastanowienia sie przed wyborem dobrej nagrywary, ktora zarowno bedzie dobrze palic jak i czytac wiekszosc plyt!!
A i jeszcze co do reklamacji to chyba nie ma potrzeby zawracac im d..., iz palic pali, czytac to co wypali czyta, tylko ma problem z odczytem niektorych plyt nagranych na innej nagrywarce! Serwisanci napewno by nie uznali takiej wymowki! Jedynym uswiadomieniem ze naped nie dziala prawidlowo jest predkosc odczytu plyt DVD-ROM, gdyz moj naped czyta z predkoscia 10x max, a w specyfikacji wyraznie jest napisane ze plyty DVD-+R czyta 10x, natomiast DVD-ROM 16x !!!!!!!!!
Najchetniej pozbylbym sie tego LG i nabyl NEC'a, zaluje ze przed wyborem palnika tego nie zrobilem
Pozdrawiam
Grz3cHu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.05.2005, 19:27   #659
kpt.nemo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 17.04.2005
Posty: 23
kpt.nemo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Grz3cHu
Testowalem Hawk 2x, jakies badziewie BluePop oraz Esperanze, no i wszystko sie odczytalo dobrze i z prawidlowa predkoscia!! Szkoda ze nie mial platinumow, bo z nimi jest najwiecej problemow palonych przez litka!!
No wiec, stwierdzam iz LG sie nie popisalo, a moze trafila mi sie sztuka :/ ale przypominam ze juz nie ja mialem takie problemy z tym napedem, moze to jednak wadliwa seria produkowana w Chinach (wczesniej w Korei), na poczatku zawsze jest dobrze dopiero pozniej zaczynaja sie problemy(coraz wiecej uzytkownikow ma te nagrywary) ale przypomne ze mialem kiedys 2 CD-ROMy LG i to byla katastrofa, oczywiscie wyladowaly w serwisie, takze moi koledzi mieli antypatie do tej marki!!
Mam tego LG wyprodukowanego już w Chinach i problemów poza tym, że raz nie chciał mi przeczytać płytki wypalonej przez liteona nie zauważyłem (ale nec, ani dvd asusa i samsunga również nie ruszyły tej płyty). Więc to że Ty masz problem (przejrzałem całe forum i jak na ilość sprzedanych egzemplarzy, z LG ma bardzooo mało ludzi problemy, a i to 90% problemów wynika z nieumiejętności prawidlowego skonfigurowania komputera) nie znaczy, że możesz pisać, że cała seria z Chin się do niczego nie nadaje 8 )

Ps. A co do cd-romów LG, to chyba się wszyscy zgodzą, że delikatnie mówiąc za dobre to one nie były Ale od tego czasu na szczęście dużo się zmieniło
__________________
LG 4163B
kpt.nemo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.05.2005, 19:28   #660
slawekj
Guru
 
Avatar użytkownika slawekj
 
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Grz3cHu
No i sprawa sie juz troche wyjasnila, otoz bylem u qmpla i przetestowalem te plytki. Najpierw Platinum no i czyta ale 1-2x speed tak jak u mnie, nastepnie wkladam drugiego platinuma tego co mi LG wogole nie jej nie wykryl!! no i czyta, ba i to z max speedem!!! Pozdrawiam
Potwierdzam.
LG 4163B nie czyta Platinum +Rx8.
Na pocieszenie Plextor 716A też nie czyta.
A BenQ bez problemu.

I tutaj mało poruszany parametr a w szczególności dla popularnych płytek DVD.

LG o tym pisze. Płytki o niskim współczynniku odbicia nie będą czytane.
Płytki o wysokim współczynniku > 45% są odczytywane na każdym napędzie.

slawekj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
NEC ND3500\3520\3530\3540 A VIZZARD Napędy optyczne DVD 3165 01.02.2016 19:31
Informacje o bananach IceManSpy Propozycje, sugestie, błędy forum 27 14.07.2005 20:19
Poważny problem LG i LiteON CD-RW 24x oxygene Napędy optyczne CD 2 26.06.2005 17:53
Lg 48 16 48 -> Lg 52 24 52 rafi127 Napędy optyczne CD 1 05.03.2003 17:16
LG lub LG lub TEAC - czyli co mam kupic :-) choodyp Napędy optyczne CD 8 09.05.2002 16:05


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 03:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.