Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 24.10.2004, 19:51   #181
akjab
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 24.10.2004
Lokalizacja: Września
Posty: 10
akjab w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
zrobiłem to i nic nie pomaga
akjab jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 24.10.2004, 20:20   #182
mbar
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 28.12.2003
Posty: 550
mbar zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jakbys poczytał forum, to byś się dowiedział, że z DVD-RW jest dużo problemów z definicji. Kupuj DVD+RW.
mbar jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.11.2004, 10:01   #183
Showman
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.11.2004
Posty: 18
Showman w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
LG GSA 4120B - jaki kolor diody przy "plusach"?

Witam wszystkich forumowiczów, a w szczególności użytkowników LG GSA 4120B. Mam dylemat: zapoznałem się dokładnie z instrukcją w/w sprzętu, w której pisze iż "zapis płyt CD-R/RW i DVD-R/RW jest syganalizowany diodą migającą na zielono", natomiast "wypalanie płyt DVD-RAM i DVD+R/RW" jest sygnalizowane diodą migającą na pomarańczowo". Minusy już paliłem i zgadza się, natomiast przy paleniu "plusów" kolor diody również pozostaje zielony, a nie pomarańczowy. W sumie to nie przeszkadza, bo "plusy" też pali dobrze, ale jestem ciekaw czy u kogoś widać ten obiecywany w instrukcji "pomarańcz"...
Dodam, że bios nadal mam fabryczny (A102) i z nagrywary jestem b. zadowolony, bo palone na niej nośniki są bez problemu odczytywane na stacjonarnych DVD...
I drugie pytanie: czy aby uzyskać booktype trzeba koniecznie wymienić firmware (bios), czy można to jakoś zalatwić aplikacją programową? Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam
Showman jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.11.2004, 13:24   #184
Piotr Krawczyk
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Piotr Krawczyk
 
Data rejestracji: 29.12.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 84
Piotr Krawczyk w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam,

U mnie też na + kolor diody jest zielony. Aby nagrywarka obsługiwała booktype trzeba wgrać nowy bios oraz mieć zgodne oprogramowanie. Nowe firmware A111 poza obsługą nowych nośników usuwa błąd uniemożliwiający odczyt nagranych płyt DVD+R w napędach Liteona.

Pozdrawiam
Piotr Krawczyk jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.11.2004, 14:03   #185
Showman
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.11.2004
Posty: 18
Showman w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki za odpowiedź. Czy zatem mając firmware A102 można od razu wgrać wersję A111, czy należy przeprowadzić to stopniowo, np. najpierw zmiana na A104, a potem z wersji A104 na A111? I czy przy zachowaniu wszelkiej ostrożności operacja wymiany biosu jest całkiem bezpieczna? Wiesz, nie chciałbym znaleźć się w sytuacji, w której zaktualizowany bios wprowadziłby jakieś problemy w działaniu sprzętu...
Jeśli mógłbyś to opisz krok po kroku procedurę zmiany biosu, będę zobowiązany..., napisz też co poprawiła u Ciebie ta zmiana...
Pozdrawiam
Showman jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.11.2004, 14:10   #186
Showman
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.11.2004
Posty: 18
Showman w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
... aha, jeszcze jedno - czy testowałeś nagrane płyty po zmianie firmwar'u na kilku stacjonarnych odtwarzaczach. czy nie ma problemu z ich płynnym odczytem? Dzięki
Showman jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.11.2004, 15:11   #187
Showman
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.11.2004
Posty: 18
Showman w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
... i jeszcze jedno, aczkolwiek bardzo ważne, pytanko: czy booktype obsługują wymienione programy: DVDShrink 3.2, DVDClone2 i DVDFab?
Showman jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.11.2004, 17:16   #188
sight
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika sight
 
Data rejestracji: 01.11.2004
Posty: 569
sight zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Showman
Witam wszystkich forumowiczów, a w szczególności użytkowników LG GSA 4120B. Mam dylemat: zapoznałem się dokładnie z instrukcją w/w sprzętu, w której pisze iż "zapis płyt CD-R/RW i DVD-R/RW jest syganalizowany diodą migającą na zielono", natomiast "wypalanie płyt DVD-RAM i DVD+R/RW" jest sygnalizowane diodą migającą na pomarańczowo". Minusy już paliłem i zgadza się, natomiast przy paleniu "plusów" kolor diody również pozostaje zielony, a nie pomarańczowy. W sumie to nie przeszkadza, bo "plusy" też pali dobrze, ale jestem ciekaw czy u kogoś widać ten obiecywany w instrukcji "pomarańcz"...
Dodam, że bios nadal mam fabryczny (A102) i z nagrywary jestem b. zadowolony, bo palone na niej nośniki są bez problemu odczytywane na stacjonarnych DVD...
I drugie pytanie: czy aby uzyskać booktype trzeba koniecznie wymienić firmware (bios), czy można to jakoś zalatwić aplikacją programową? Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam

gdzie tak pisze że raz lampka świeci na pomarańczowo a raz na zielono.
Dioda zawsze na zielon obojętnie czy nagrywa (obojętne co) czy odczytuje.
a bez problemowo możesz zmienić na A111
pozdro
sight jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.11.2004, 17:44   #189
Showman
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.11.2004
Posty: 18
Showman w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez sight
gdzie tak pisze że raz lampka świeci na pomarańczowo a raz na zielono...
Tak pisze w instrukcji obsługi do tej nagrywary (zarówno w dołączonej wersji drukowanej jak i pdf-ie dołączonym na krążku), ale to jak widzę rzeczywiście chyba błąd merytoryczny, czyli ta kwestia została już rozwiązana, za co wielkie dzięki
Co do firmware A111 i jego zmiany, to jeśli możesz tylko uściślić:
1) czy mogę go wgrać bespośrednio/od razu na A102?
2) czy możesz podać empirycznie zauważone przez siebie pozytywy wersji A111, czyli jak sprawdza się w praktyce? (sam skrótowy opis możliwości tego biosu znam, tylko chciałbym się dowiedzieć co wskazuje praktyczne jego użytkowanie),
3) plus pytanko dodatkowe... czy płytka wypalona z booktype może sprawić problemy na nowszych odtwarzaczach stacjonarnych normalnie czytających "plusy"?
Tradycyjnie będę b. wdzięczny za odpowiedzi, pozdrawiam!
Showman jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.11.2004, 19:21   #190
Alinoe
thorgal to ciota
 
Avatar użytkownika Alinoe
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: Truso
Posty: 861
Alinoe zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Showman
... aha, jeszcze jedno - czy testowałeś nagrane płyty po zmianie firmwar'u na kilku stacjonarnych odtwarzaczach. czy nie ma problemu z ich płynnym odczytem? Dzięki
witam

osobiście problemów z płynnością odtwarzanych kopii niezauważyłem a sprawdzałem dvd-/+ na różnych odtwarzaczach stacjonarnych (clatronic, panasonic, sony, manta, philips) - wszystkie na biosie A111 przy booktype dvd-rom

pozdrawiam, Marcin
Alinoe jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.11.2004, 19:26   #191
Alinoe
thorgal to ciota
 
Avatar użytkownika Alinoe
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: Truso
Posty: 861
Alinoe zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Showman
... i jeszcze jedno, aczkolwiek bardzo ważne, pytanko: czy booktype obsługują wymienione programy: DVDShrink 3.2, DVDClone2 i DVDFab?
jeśłi chodzi o booktype w ww. programach to przynajmniej w cloneDVD takowej opcji nigdzie nie znalazłem - jeśłi kopiujesz film (tudzież coś innego) polecam DVDDecryptera - moim skromnym zdaniem najlepszy! zarówno zrzuca dvd na dysk omijając zabezpieczenia jak i robi kopie (obrazy płyt) które potem świetnie wypala (także na dvd_dl, i w przeciwieństwie do nero nie zaobserwowałem efektu "zmrożeni" przy zmianie warstwy) a co dla Ciebie najważniejsze obsługuje booktype dla tejże nagrywarki (nośniki dvd+r dvd+dl)!

pozdro, M-cin
Alinoe jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.11.2004, 19:29   #192
Alinoe
thorgal to ciota
 
Avatar użytkownika Alinoe
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: Truso
Posty: 861
Alinoe zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Showman
Tak pisze w instrukcji obsługi do tej nagrywary (zarówno w dołączonej wersji drukowanej jak i pdf-ie dołączonym na krążku), ale to jak widzę rzeczywiście chyba błąd merytoryczny, czyli ta kwestia została już rozwiązana, za co wielkie dzięki
Co do firmware A111 i jego zmiany, to jeśli możesz tylko uściślić:
1) czy mogę go wgrać bespośrednio/od razu na A102?
2) czy możesz podać empirycznie zauważone przez siebie pozytywy wersji A111, czyli jak sprawdza się w praktyce? (sam skrótowy opis możliwości tego biosu znam, tylko chciałbym się dowiedzieć co wskazuje praktyczne jego użytkowanie),
3) plus pytanko dodatkowe... czy płytka wypalona z booktype może sprawić problemy na nowszych odtwarzaczach stacjonarnych normalnie czytających "plusy"?
Tradycyjnie będę b. wdzięczny za odpowiedzi, pozdrawiam!
ad1. TAK, możesz

ad2. rozpoznaje więcej nośników (pali je z dedykowanymi prędkościami a nie woniej, czasem też szybciej - np. platinium dvd+r 8x widzi jako 12x), dodaje obsługę booktype

ad3. jest wręcz przeciwnie - z booktype jako dvd-rom ZWIĘKSZY kompatybilność z wszelakimi odtwarzaczami dvd

tradycyjnie, pozdro +

Ostatnio zmieniany przez Alinoe : 22.11.2004 o godz. 19:42
Alinoe jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.11.2004, 20:01   #193
Showman
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.11.2004
Posty: 18
Showman w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wielkie THX Alinoe za przejrzystą i wyczerpującą odpowiedź na moje pytania i wątpliwości... W takim razie niedługo zabieram się do zmiany firmwar'eu (i mam nadzieję, że wszystko pójdzie mi OK). Wiem, tyle, że:
1) napęd ma być jako master (najlepiej sam na taśmie),
2) wszystkie aplikacje z tła mają być zamknięte (zastanawiam się tylko czy podczas upgread'u mam odł. również net - dla bezpieczeństwa)
3) ma nie być płytki w napędzie,
4) teraz tylko odpalić update z pliku exe (bez korzystania z dodatkowych programów), reset i ... powinno być pięknie
Jeśli miałbyś jeszcze ochotę sprawdzić, czy aby czegoś nie pominąłem, to też będę wdzięczny :-) Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki
Showman jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.11.2004, 20:13   #194
slawekj
Guru
 
Avatar użytkownika slawekj
 
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Showman
Wielkie THX Alinoe za przejrzystą i wyczerpującą odpowiedź na moje pytania i wątpliwości... W takim razie niedługo zabieram się do zmiany firmwar'eu (i mam nadzieję, że wszystko pójdzie mi OK). Wiem, tyle, że:
1) napęd ma być jako master (najlepiej sam na taśmie),
2) wszystkie aplikacje z tła mają być zamknięte (zastanawiam się tylko czy podczas upgread'u mam odł. również net - dla bezpieczeństwa)
3) ma nie być płytki w napędzie,
4) teraz tylko odpalić update z pliku exe (bez korzystania z dodatkowych programów), reset i ... powinno być pięknie
Jeśli miałbyś jeszcze ochotę sprawdzić, czy aby czegoś nie pominąłem, to też będę wdzięczny :-) Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki
Mogą być działające programy w tle. To nie ma żadnego znaczenia. Tyle że po wgraniu nowego biosu trzeba zresetować system i dlatego zaleca się wyłączyć programy działające w tle.
Ale najważniejsze przy zmianie biosu to dodatkowe zasilanie (UPS). Ja zmieniam na potrzeby testów często kilkakrotnie dziennie. Wiele razy zdarzyły się spadki napięć w sieci i dzięki UPS mogłem dokończyć flashowanie biosu.
A to się zdarza i bez potrzymania napięcia napęd martwy. Można ryzykować.
A na marginesie każdy komputer powinien być podpięty pod UPS.


Ostatnio zmieniany przez slawekj : 22.11.2004 o godz. 20:19
slawekj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.11.2004, 20:23   #195
Showman
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.11.2004
Posty: 18
Showman w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez slawekj
Mogą być działające programy w tle. To nie ma żadnego znaczenia. Tyle że po wgraniu nowego biosu trzeba zresetować system i dlatego zaleca się wyłączyć programy działające w tle.
Ale najważniejsze przy zmianie biosu to dodatkowe zasilanie (UPS). Ja zmieniam na potrzeby testów często kilkakrotnie dziennie. Wiele razy zdarzyły się spadki napięć w sieci i dzięki UPS mogłem dokończyć flashowanie biosu.
A to się zdarza i bez potrzymania napięcia napęd martwy. Można ryzykować.
A na marginesie każdy komputer powinien być podpięty pod UPS.

Tak, tak... UPS-ik to podstawa, też takowego posiadam A co do kolegi Alinoe, który polecił używanie DVD Decryptera - to czy ów program potrafi dzielić zawartość 1 płytki na dwie? Z tego co zauważyłem ,to nie jest transkoderem i nie będzie szans na kompresyjkę na 1 dysk... A właśnie, jakie jeszcze programy do nagrywania (prócz nero) obsługują bitsetting?
Showman jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
NEC ND3500\3520\3530\3540 A VIZZARD Napędy optyczne DVD 3165 01.02.2016 19:31
Informacje o bananach IceManSpy Propozycje, sugestie, błędy forum 27 14.07.2005 20:19
Poważny problem LG i LiteON CD-RW 24x oxygene Napędy optyczne CD 2 26.06.2005 17:53
Lg 48 16 48 -> Lg 52 24 52 rafi127 Napędy optyczne CD 1 05.03.2003 17:16
LG lub LG lub TEAC - czyli co mam kupic :-) choodyp Napędy optyczne CD 8 09.05.2002 16:05


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.