Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 24.05.2004, 10:41   #91
PITERon
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.05.2004
Posty: 12
PITERon w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
na cd freaks byl taki news
PITERon jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 25.05.2004, 11:17   #92
PITERon
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.05.2004
Posty: 12
PITERon w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
jak u was sa wypalane esperanzy 4 u mnie 2 razy firmware a 303 cdrw ezperanzy wcale nie pali mowa o plytach dvd-
PITERon jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.05.2004, 11:55   #93
PITERon
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.05.2004
Posty: 12
PITERon w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
lg czy warto

witam
chce kupic na aleegro lg gsa 4040b czy warto zalezy mi na dvd ram
PITERon jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.05.2004, 13:30   #94
puchat
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.09.2003
Posty: 11
puchat zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
hmm.. powiem ci tyle.... mam tę nagrywarę od marca i zwaliła mi narazie tylko 2 płyty dvd - raz esperanzę, z niewiadomych mi przyczyn i raz dysana - komp się zwiesił. Poza tym już kilka setek płyt z niej wyszło i wszystko jest ok (głównie TDK, Verbatimy, Axe i Dysany). A odkąd sobie uaktualniłem firmware na a303 prawie wszystko mi nagrywa x4 (pewne słabe płytki tylko x2 wykrywa, jak np Vakoss lub Mediastore). Jak narazie wszystkie nagrane filmy odtwarzają się w każdym DVD zarówno stacjonarnym jak i na kompach. Poza tym jest cicha - zarówno podczas odczytu, jak i otwierania tacki. Z wad - nienajlepsza korekcja błędów - czasami ma problemy z odczytem mocniej porysowanych płytek, ale do tego mam inny napęd. Płyt DVD-RAM jeszcze na niej nie nagrywałem. I to tyle. Ja jestem zadowolony. Zależy w jakiej cenie możesz ją zakupić. Ja kupiłem za 469 zł. Teraz powinna być tańsza. Jeżeli ktoś będzie chciał więcej to poszukaj w innym miejscu.
puchat jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.05.2004, 13:49   #95
PITERon
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.05.2004
Posty: 12
PITERon w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
dzieki troche jestem madrzejszy
PITERon jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.05.2004, 13:57   #96
PITERon
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.05.2004
Posty: 12
PITERon w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
a co z biosami a101 a102 a103
PITERon jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.05.2004, 18:58   #97
AleX69
.::MaNNErS:SuCk::.
 
Avatar użytkownika AleX69
 
Data rejestracji: 25.02.2004
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 4,681
AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
ten problem pojawia sie na kazdym forum ... do tej pory nie ma 'taniego' rozwiazania na szybsze nagrywanie tanich nosnikow ...
__________________
AleX69 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.06.2004, 13:29   #98
latet
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 04.08.2003
Posty: 691
latet zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jak okiełznać DVD-RAM? (LG 4082B)

Witam,

O ile dobrze zrozumiałem manual, to DVD-RAM nie może być używany normalnie, jak plytki DVD***177;RW do nagrania plików pod np. Nero.
Z tego co piszą musi być sformatowany i wtedy używa się go bezpośrednio, jak dużej dyskietki.

Ale aby to było możliwe - trzeba zainstalować driver (dostarczony z napędem).
I tu pytanie - czy driver ten nie spowoduje jakichś efektów ubocznych? Pytam, bo mam fatalne doświadczenia z driverem InCD (do obsługi płytek CDRW w locie).

Inna sprawa - ja sformatować DVD-RAM?
Do wyboru jest UDF1.5, UDF2.0 i FAT32.
Ponieważ zamierzam nagrywać tylko dane i nie będę tego odczytywał poza pecetami, to może jednak FAT32?

Jeśli wybiorę UTF, to czy taki DVD-RAM da się odczytać u kogoś, kto powiedzmy ma napęd DVD-ROM (czytający DVD-RAM), ale nie ma zainstalowanych driverów UTF (wiem, że były potrzebne do czytania CDRW UTF). Być może przy formatowaniu do UTF zostają one nagrane na płytkę i w razie czego można je u kogoś zainstalwać (ale jak pisałem - widziałem wiele problemów z powodu takich driverów....eeee.... moment.... chyba nie samych driverów, tylko pełnego InCD).

Tak czy inaczej - mam wiele wątpliwości i nadzieję, że ktos je rozwieje.

Dzieki!

latet
latet jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.07.2004, 14:46   #99
kwgecb
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.06.2002
Lokalizacja: Wałbrzych,Świdnica,Wrocław
Posty: 19
kwgecb w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez latet
Witam,

O ile dobrze zrozumiałem manual, to DVD-RAM nie może być używany normalnie, jak plytki DVD&plusmn;RW do nagrania plików pod np. Nero.
Z tego co piszą musi być sformatowany i wtedy używa się go bezpośrednio, jak dużej dyskietki.

Ale aby to było możliwe - trzeba zainstalować driver (dostarczony z napędem).
I tu pytanie - czy driver ten nie spowoduje jakichś efektów ubocznych? Pytam, bo mam fatalne doświadczenia z driverem InCD (do obsługi płytek CDRW w locie).

Inna sprawa - ja sformatować DVD-RAM?
Do wyboru jest UDF1.5, UDF2.0 i FAT32.
Ponieważ zamierzam nagrywać tylko dane i nie będę tego odczytywał poza pecetami, to może jednak FAT32?

Jeśli wybiorę UTF, to czy taki DVD-RAM da się odczytać u kogoś, kto powiedzmy ma napęd DVD-ROM (czytający DVD-RAM), ale nie ma zainstalowanych driverów UTF (wiem, że były potrzebne do czytania CDRW UTF). Być może przy formatowaniu do UTF zostają one nagrane na płytkę i w razie czego można je u kogoś zainstalwać (ale jak pisałem - widziałem wiele problemów z powodu takich driverów....eeee.... moment.... chyba nie samych driverów, tylko pełnego InCD).

Tak czy inaczej - mam wiele wątpliwości i nadzieję, że ktos je rozwieje.

Dzieki!

latet
Cześć !!
Po kolei:
1.DVD-Ram driver nie powoduje żadnych problemów(chyba że spowoduje ale wtedy stawiałbym że to wina Windows)
2.Formatowanie pod dane to rzeczywisćie sugeruję formatować na FAT 32.
3.Z tego co wyczytałem to niezależnie od formatu nośnika DVD-RAM,w każdym czytniku DVD-RAM odczytasz taka płytę(a nawet w stacjonarnych czytnikach DVD-ram,naturalnie są wyjątki jak zwykle).
InCd to zupełnie coś innego niż DVD-RAM(fakt że działa podobnie)ale DVD-RAM jest zdecydowanie sprzętowym rozwiązaniem.Zapis pakietowy(InCd)jest rozwiązaniem programowym mocno ingerującym w system operacyjny stąd Twoje kłopoty.
W razie pytań,pisz
pozdrawiam
Krzysiek
kwgecb jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.07.2004, 22:45   #100
latet
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 04.08.2003
Posty: 691
latet zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez kwgecb
1.DVD-Ram driver nie powoduje żadnych problemów(chyba że spowoduje ale wtedy stawiałbym że to wina Windows)
2.Formatowanie pod dane to rzeczywisćie sugeruję formatować na FAT 32.
Jesli dobrze rozumiem, to driver ten potrzebny jest do zapisywania (pakietowego!) na DVD-RAM, no i do formatowania, ale jesli tylko chce odczytac plytke zapisaną u kogos, to nie musze stosowac drivera? (np. na nagrywarce Pioneer, ktora czyta DVD-RAM, ale nie umie go zapisać).

Czy jest sens stosowac plytke DVD-RAM inaczej niz do zapisu pakietowego? Czyli normalnie ją wypalać wielosesyjnie w nero, tak jak sie robi z DVD***177;RW?

Z drugiej strony - jakie są doświadczenia osób bawiących się w zapis pakietowy na DVD***177;RW? Jesli stosują InCD, to domyslam sie, ze niektore doswiadczenia mogą być przykre.

Dzieki,

latet
latet jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.07.2004, 12:12   #101
latet
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 04.08.2003
Posty: 691
latet zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
DVD-RAM w praktyce

Witam,

Potestowałem trochę DVD-RAM w praktyce.
Napęd: LG 4082B
Płytka: DVD-RAM 4.7 GB 3x Maxell (dołączona do nagrywarki).

Zauważyłem, że:

1.
Driver potrzebny jest tylko i wyłącznie wtedy, jeśli chcemy na płytce zapisywać pakietowo w formacie UDF. (Do odczytu takiej płytki drivera nie potrzeba).
Jesli zaś chcemy używać FAT32, to żaden driver nie jest potrzebny ani do sformatowania płytki, ani do zapisu danych w locie, ani do ich odczytu. (Przynajmniej pod WinXP). Czyż to nie piękne? I po co komu jakiś Mt. Rainer?


2.
Zapis na DVD-RAM jest bardzo wolny. Wolniejszy niż podaje specyfikacja.
Nagrywając pakietowo (w locie) osiągnąłem prędkość 1.2 MB/s (~1x) - niezależnie czy płytka była sformatowana jako FAT32 czy UDF.
Nagrywając "normlanie" (pod Nero) - faktyczna prędkość wyniosła 1.85 MB/s (~1.4x), mimo, że w oopcjach Nero wybrałem prędkość 3x (zresztą innego wyboru nie było).
Zmartwiło mnie to, bo teoretycznie ta nagrywarka powinna wypalić tę płytkę 3x. Ale może ta prędkość to max. osiągane pod koniec krążka, a ja nagrywałem tylko 700 MB (co i tak trwało prawie 10 minut (pakietowo)).
Niemniej jednak:

3.
Odczyt z DVD-RAM odbywał się z prękością ok. 4 MB/s (3x) - także dla plików nagranych na początku płytki.

4.
Wg Nero ("Disc Info") - pojemność czystej płytki DVD-RAM jest o ponad 100 MB mniejsza niż płytek ***177;R(W), mimo, że wszystkie oznaczone są tak samo "4.7 GB":

DVD+R = 4483 MB
DVD+RW = 4483 MB
DVD***8211;R = 4489 MB
DVD***8211;RW = ? ? ? MB
DVD***8211;RAM = 4369 MB

To spora różnica, nie wiem czy to prawda, czy po prostu Nero źle pokazuje.

5.
Tu nie odkryję Ameryki, ale przekonałem się, że nagrać płytkę w UDF2.0 pod Nero to nie to samo co sformatować płytkę w UDF2.0. Tylko w drugim przypadku możliwy będzie potem zapis pakietowy (w locie).
Natomiast Nero traktuje sformatowaną płytkę jak całkowicie zapisaną i trzeba użyć zwykłem fukcji kasowania RW, aby móc coś na nią zapisać pod Nero.


To tyle pierwszych wrażeń z zabawy w DVD-RAM.

Pozdrawiam,

latet

Ostatnio zmieniany przez latet : 03.07.2004 o godz. 12:16
latet jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.07.2004, 22:05   #102
latet
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 04.08.2003
Posty: 691
latet zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez latet
Zapis na DVD-RAM jest bardzo wolny. Wolniejszy niż podaje specyfikacja. Nagrywając pakietowo (w locie) osiągnąłem prędkość 1.2 MB/s (~1x) - niezależnie czy płytka była sformatowana jako FAT32 czy UDF.
Nagrywając "normlanie" (pod Nero) - faktyczna prędkość wyniosła 1.85 MB/s (~1.4x), mimo, że w oopcjach Nero wybrałem prędkość 3x (zresztą innego wyboru nie było).
Eh, ale ja nie myślę...
Oto wytłumaczenie:

Cytat:
LG drives do not allow the Verify option for DVD-RAM to be disabled at user's request, so when you're burning something on a DVD-RAM, the drive will automatically check every sector it writes.
To put it simply : 3x DVD-RAM disk in an LG drive = 1.5x speed.
latet
latet jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.07.2004, 22:45   #103
tomsuw
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.07.2004
Posty: 3
tomsuw w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam - czy możecie mi pomóc?
Chcę skopiować film nagrany na płycie DVD ram, ale DVD Decrypter nie widzi plików vob
ponieważ na tych płytach jest inny format plików?
Jakim programem mogę to zrobić?
Dziękuję.
tomsuw jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.07.2004, 23:44   #104
latet
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 04.08.2003
Posty: 691
latet zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez tomsuw
Witam - czy możecie mi pomóc? Chcę skopiować film nagrany na płycie DVD ram, ale DVD Decrypter nie widzi plików vob ponieważ na tych płytach jest inny format plików? Jakim programem mogę to zrobić? Dziękuję.
A skąd się ta plytka wzięła? Jak została nagrana i przez co?
Jakie pliki tam widać z poziomu Windows?
Może żadne?
Jaki masz DVD-ROM lub nagrywarkę w kompie?

Latet
latet jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.07.2004, 13:29   #105
kwgecb
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.06.2002
Lokalizacja: Wałbrzych,Świdnica,Wrocław
Posty: 19
kwgecb w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez latet
Jesli dobrze rozumiem, to driver ten potrzebny jest do zapisywania (pakietowego!) na DVD-RAM, no i do formatowania, ale jesli tylko chce odczytac plytke zapisaną u kogos, to nie musze stosowac drivera? (np. na nagrywarce Pioneer, ktora czyta DVD-RAM, ale nie umie go zapisać).

Czy jest sens stosowac plytke DVD-RAM inaczej niz do zapisu pakietowego? Czyli normalnie ją wypalać wielosesyjnie w nero, tak jak sie robi z DVD&plusmn;RW?

Z drugiej strony - jakie są doświadczenia osób bawiących się w zapis pakietowy na DVD&plusmn;RW? Jesli stosują InCD, to domyslam sie, ze niektore doswiadczenia mogą być przykre.

Dzieki,

latet
Witam
Zgadza się,driver jest tylko po to by zapisać lub sformatować(w zasadzie na jedno wychodzi)płytkę.Odczyt jest już w 100 % sprzętowo czyli tak jak piszesz,żaden sterownik potrzebny juz tu nie jest.
Zapis pod Nero? Tylko po co ?? Przecież zapisujesz jak normalne dane na ...powiedzmy twardym dysku.
Jeśli chodzi o moje doświadczenia z InCd to po przygodzie z cdr zapisanym w ten sposób musiałem stawiać system na nowo i nawet nie myślę próbować na DVD-r

pozdro
kwgecb jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
NEC ND3500\3520\3530\3540 A VIZZARD Napędy optyczne DVD 3165 01.02.2016 20:31
Informacje o bananach IceManSpy Propozycje, sugestie, błędy forum 27 14.07.2005 21:19
Poważny problem LG i LiteON CD-RW 24x oxygene Napędy optyczne CD 2 26.06.2005 18:53
Lg 48 16 48 -> Lg 52 24 52 rafi127 Napędy optyczne CD 1 05.03.2003 18:16
LG lub LG lub TEAC - czyli co mam kupic :-) choodyp Napędy optyczne CD 8 09.05.2002 17:05


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.