Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 27.08.2004, 08:09   #121
Maras2
Bywalec
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Posty: 33
Maras2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Problemy z serwisem LG

Chcialbym wszystkich przestrzec przed serwisem LG. Jakies dwa tygodnie temu padla mi nagrywara GSA 4040, po prostu przestala czytac DVD R/RW, zarowno + jak i -. Poniewaz jest na gwarancji, to odwiedzilem z nia serwis lg w moim miescie. Tam dowiedzialem sie, ze oni na miejscu tego nie naprawiaja, tylko odsylaja do warszawy. No i wczoraj dostalem ja z powrotem z serwisu w warszawie w dokladnie takim samym stanie jak oddalem, czyli niesprawna . Na karcie gwarancyjnej byla adnotacja serwisanta PRZELUTOWANIE ^_^ . Zawiozlem nagrywarke z powrotem i oczywiscie znowu mam czekac min. 10 dni. Tylko nie wiadomo na co. Z nagrywarki bylem zadowolony, ale jak widze jaki maja serwis w LG, to juz chyba nigdy nie kupie sprzetu tej marki. Pozdrawiam wszystkich uzytkownikow LG.
Maras2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 27.08.2004, 09:47   #122
comptom
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 23.06.2004
Posty: 178
comptom zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
na końcu postu:
http://forum.cdrinfo.pl/showthread.php?t=38191
i ogólnie servis LG ma + i - 'usy.
Ja do tego czasu odczułem plusaX4 - załatwione pozytywmie, skutecznie i nie w terminie np.3tygodni.
A np. z Litkiem kupiomym w firmie TELNET w Wawie bujałem się przez cztery tygodnie i wkońcu dostałem nową.

EDIT:
NIe pracuję dla LG
__________________
Dobre okazje można policzyć na palcu.
comptom jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.08.2004, 11:39   #123
Tommy-r
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.08.2004
Posty: 5
Tommy-r w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Unhappy LG GSA 408 2B i kopiowanie filmow

Witajcie !
Jestem nowym uczestnikiem tego forum i raczej laikiem w tych sprawach....
Chcialbym sie zapytac i poprosic o rady w tym temacie. Kupilem kilka dni temu nagrywarke LG GSA 4082B, co o niej sadzicie ? Czy byl to z mojej strony zakup dobry czy raczej wyrzucenie pieniedzy ?

Jak wczesniej pisalem jestem laikiem i jak zawsze na poczatku pojawila sie masa problemow...
Chcialem zrobic kopie jednego filmu ale okazalo sie, ze jest on zbyt duzy. Jak moge go zmiescic na normalna plytke 4.7 ? Jak do tej pory udalo mi sie zapisac tylko film na dysku za pomoca programu DVD Decrypter i nic wiecej....
Mozecie mi jakos pomoc
Dzieki
Tommy
Tommy-r jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.08.2004, 12:07   #124
comptom
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 23.06.2004
Posty: 178
comptom zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam,
przykro mi tak witać, ale odnośnie konwersji to nie ten dział .
Zobacz tu:
http://forum.cdrinfo.pl/forumdisplay.php?f=13
i (śmieszne) też byłem zdziwiony, że mam wypalare DVD a nie moge przegrać orginału, bo się nie mieści ^_^ .
__________________
Dobre okazje można policzyć na palcu.

Ostatnio zmieniany przez comptom : 27.08.2004 o godz. 12:10
comptom jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.08.2004, 12:29   #125
Tommy-r
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.08.2004
Posty: 5
Tommy-r w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzieki, tu jest tyle tego wsyzstkiego ze czlowiek sie gubi...
Tommy-r jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.08.2004, 13:17   #126
Tommy-r
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.08.2004
Posty: 5
Tommy-r w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Unhappy Chce zrobic kopie filmu ale jak ???

Wczesniej pisalem juz jednego posta, jestem nowy i jak do tej pory zadna odpowiedz...
Kilka dni temu zakupilem nowa nagrywarke LG GSA 408 2B i chce....zrobic kopie jakiegos filmu. Tylko nie wiem jak.
Mozecie mi pomoc i dokladnie, mozliwie z jak najmniejsza iloscia "profesjonalnych"slow opisac mi cala procedure ?
Wiem, ze malo ktory film wchodzi na DVD 4.7 wiec trzeba go poddac kompresji. Wiem, ze na poczatku powinno sie przeniesc film na HDD (jakim programem) i co potem ?
Ja mam DVD Decryptera i DVD Shrinka 3.2. Do czego je uzywac ?
Co mam powycinac i jak aby film zmiescil sie na 4.7 GB ?

Bardzo prosze o pomoc wszystkich, ktorzy wiedza w tych sprawach wiecej niz ja !
Tommy
Tommy-r jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.08.2004, 14:14   #127
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Tommy-r
mam DVD Decryptera i DVD Shrinka 3.2. Do czego je uzywac ?
Co mam powycinac i jak aby film zmiescil sie na 4.7 GB ?
Wypadałoby coś poczytać na poczatku, prawda?
Ok, tutaj masz ładny opis: http://divx.howto.pl/modules.php?nam...howpage&pid=91
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.08.2004, 15:15   #128
Tommy-r
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.08.2004
Posty: 5
Tommy-r w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzieki

Dzieki wielkie, jak pisalem jestem poczatkujacym i wrecz przeraza mnie ilosc infomacji znajdujaca sie tu. Sam nie wiem co mym z tego wybrac. Dzieki Waszej pomocy udalo mi sie uzyskac plik.ISO z filmu...
A co dalej ? Ktorego programu uzyc do nagrania pliku ISO czyli filmu na DVD ? Ja otrzymalem wraz z nagrywarka pakiet BS Recorder Gold, wystarczy ??
Tommy
Tommy-r jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.08.2004, 16:13   #129
Kris
Nikoniarz
 
Avatar użytkownika Kris
 
Data rejestracji: 26.01.2004
Lokalizacja: Ostra łąka
Posty: 5,167
Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez Tommy-r
Dzieki wielkie, jak pisalem jestem poczatkujacym i wrecz przeraza mnie ilosc infomacji znajdujaca sie tu. Sam nie wiem co mym z tego wybrac. Dzieki Waszej pomocy udalo mi sie uzyskac plik.ISO z filmu...
A co dalej ? Ktorego programu uzyc do nagrania pliku ISO czyli filmu na DVD ? Ja otrzymalem wraz z nagrywarka pakiet BS Recorder Gold, wystarczy ??
Tommy
Na początek zaopatrz się w następujące programy (darmowe):
- DVDDecrypter - do zrzucania płyt DVD na dysk oraz do nagrywania plików ISO - na cdrinfo jest instrukcja,
- DVDShrink - do rekodowania materiału (zmniejszania jego objętości tak aby się zmieścił na płytkę),
PS. DVDShrinkiem możesz nawet zrzucać DVD na dysk - także myślę, że ten program to dla Ciebie podstawa.
Instrukcje znajdziesz w necie.

Na początek powinno Ci wystarczyć.

Pozdrawiam,
Kris jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.08.2004, 18:43   #130
sfinks2
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.08.2004
Posty: 1
sfinks2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Problem CDR/RW na LG GSA 4120B. Pomocy......

Witam Wszystkich

Jestem tu pierwszy raz i od razu z problemem...... Opis poniżej

Podłączyłem nowo kupioną nagrywarkę GSA 4120b laptopa (windows 98) przy użyciu zewnętrzej obudowy CD-R4-U2FW firmy ZYNET przy użyciu karty PCIMCIA Firewire bus i odpowiedniego kabelka. Nagrywanie DVD+RW działa doskonale. Niestey nie jestem w stanie zapisywac ani odczytywać płyt CD-R ani CD-RW. Korzystając z programu NERO 6 albo nie można zapsać Lead-in albo około połowy płyty pojawia sie błąd "aborted SCSI command". Jest to dziwne bo napęd jest przecież IDE.... A dodatkowo zapis DVD działa, więc chyba z obudowa i komunikacją jest wszystko OK.....

Czasami pisze mi też "illegal media" itp.

Podczas odczytu płyt CD wyswietla się ich zawartośc poczym prawie natychmiast nagrywarka przestaje odpowiadać, dysk wiruje, a PC się zawiesza...

Czy ktoś potrafi powiedzieć gdzie może tkwić problem?
Może potrzeba więcei informacji (np. logi itp.). Powiedzcie skąd je wziąć a załącze i prześlę...

Czy nagrywarka albo obudowa wymaga serwisu? A może coś nieprawidłowo jest ustawione w NERO?

Lada dzień będę miał nowego laptopa z systemem windows XP - czy to może
cokolwiek zmienić?

Wielkie dzięki za wszelka pomoc - najchętniej na e-mail: sfinks2@poczta.onet.pl
sfinks2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.08.2004, 19:03   #131
Tommy-r
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.08.2004
Posty: 5
Tommy-r w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Smile

Dzieki za rady !!!
Udalo mi sie sciagnac za pomoca DVD Decryptera film na dysk, nastepnie przy pomocy DVD Shrink usunalem kilka wersji jezykowych (moze moglem wiecej) i pasek byl na zielono...
Potem kiedy chcialem w BS Recorder Gold nagrac plik ISO na DVD automatycznie wlaczyl sie znow DVD Decrypter i zaczal to nagrywac i...film dziala, w komputerze i rowniez na stacjonarnym DVD. Mam wiecej szczescia niz rozumu
Tommy
Tommy-r jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.08.2004, 09:41   #132
SEBAW
Stary użytkownik
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika SEBAW
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: W-ń
Posty: 3,916
SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Illegal = nielegalny. Może w tym jest sęk...
SEBAW jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.09.2004, 11:25   #133
Mstr
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.09.2004
Posty: 1
Mstr w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Problem z nagrywarką dvd...

Witam serdecznie.
W moim przypadku chodzi o to, że kupiłam sobie nagrywarkę dvd (LG GSA-4120B) no i jak chce coś przepalić, to zamiast płyt 4,7GB widzi tylko 4,48GB... to nie jest wina płyt, bo próbowałam 2 rodzaje... sprawdzałam też dvd-r i dvd+r... wszystkie 4,48GB... byłabym baaardzo wdzięczna za podpowiedzi co z tym fantem zrobić..
Mstr jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.09.2004, 13:11   #134
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Nic bo to normalne. A jezeli nagrywasz 4.48 GB to i tak duzo
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.09.2004, 16:53   #135
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Mstr
Witam serdecznie.
W moim przypadku chodzi o to, że kupiłam sobie nagrywarkę dvd (LG GSA-4120B) no i jak chce coś przepalić, to zamiast płyt 4,7GB widzi tylko 4,48GB... to nie jest wina płyt, bo próbowałam 2 rodzaje... sprawdzałam też dvd-r i dvd+r... wszystkie 4,48GB... byłabym baaardzo wdzięczna za podpowiedzi co z tym fantem zrobić..
Może to jakaś wada fabryczna

Albo przy montażu zostawili w napędzie niedopałek papierosa, który blokuje laser

A ten nie chce się dalej przesuwać niż 4.48GB
VIZZARD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
NEC ND3500\3520\3530\3540 A VIZZARD Napędy optyczne DVD 3165 01.02.2016 19:31
Informacje o bananach IceManSpy Propozycje, sugestie, błędy forum 27 14.07.2005 20:19
Poważny problem LG i LiteON CD-RW 24x oxygene Napędy optyczne CD 2 26.06.2005 17:53
Lg 48 16 48 -> Lg 52 24 52 rafi127 Napędy optyczne CD 1 05.03.2003 17:16
LG lub LG lub TEAC - czyli co mam kupic :-) choodyp Napędy optyczne CD 8 09.05.2002 16:05


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 02:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.