Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 22.09.2006, 20:01   #1
kompan
Bywalec
 
Data rejestracji: 19.07.2005
Posty: 38
kompan zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
LG GSA-4163b nie czyta cd czyta dvd...

Nie wiem czemu ale moj LG GSA-4163b od pewnego czasu nie chce czytac zadnego cd (ZADNEGO) - nie widzi ich. Czyta natomiast dvd. Troche to trwa ale mimo wszystko je czyta. Kiedys bylo na odwrot - zadnych problemow z cd natomiast dvd czytalo od czasu do czasu.

Troche detali:
- mam zainstalowane ASPI
- bios w nagr. - 106
- zasilacz 240V, odlaczalem karte graf. GF 6800gt i tylko zintegrowana chodzila - nic nie pomoglo, wiec to chyba jednak nie brak pradu

Mam barebone ASUS-a S-Presso S1-111. Wszystko cacy, male kompaktowe tylko ta nagrywarka mnie do szalu doprowadza. Kiedys pytalem sie juz czy moze to miec cos wspolnego z temperatura, okazalo sie ze w sumie moze. W tym barebonie nagrywarka jest tuz nad twardym dyskiem (160 GB Seagate), ktory jak pracuje to sie grzeje. Wskazniki temperatur na panelu nie pokazuja jednak zeby bylo strasznie goraco. Srednio temperatura CPU i systemu to okolo 50 stopni. Moze to jednak za duzo. Czy zna ktos nagrywarki, ktore bardzo dobrze dzialaja w wysokiej temperaturze? Mam troche dosc LG...
kompan jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 22.09.2006, 20:51   #2
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez kompan
- zasilacz 240V
A to żeś teraz sypnął parametrem

Poczekaj. Tylko się z łez trochę obetrę...


__________________
VIZZARD jest offline  
Stary 23.09.2006, 08:37   #3
kompan
Bywalec
 
Data rejestracji: 19.07.2005
Posty: 38
kompan zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dzięki za pomoc. Fajny gość z ciebie
kompan jest offline  
Stary 23.09.2006, 13:37   #4
rork
Guru
 
Avatar użytkownika rork
 
Data rejestracji: 28.07.2002
Lokalizacja: Stargard
Posty: 1,697
rork niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Wygl***261;da na uszkodzenie nap***281;du (lasera odpowiedzialnego za odczyt/zapis CD) lub po prostu masz jakie***347; obce substancje na soczewce, czyszczenie "czystym 96V spirytusem" mo***380;e pom***243;c ale nie musi.
__________________

rork jest offline  
Stary 24.09.2006, 10:14   #5
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez kompan
Dzięki za pomoc. Fajny gość z ciebie
Ja bym się na twoim miejscu nie dziwił <-

Bo ten parametr co podałeś to mają prawie wszystkie zasilacze

To tak jak byś powiedział, że masz rower na okrągłych kołach...

Nie jest potrzebne napięcie, a moc twojego zasilacza

Bo LG są dość wymagające, jeżeli o ten parametr chodzi

Więc nie musi być to tego wina, ale może


A co do tego, że ze mnie fajny gość - to wiem


__________________
VIZZARD jest offline  
Stary 24.09.2006, 10:50   #6
kompan
Bywalec
 
Data rejestracji: 19.07.2005
Posty: 38
kompan zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Niech b***281;dzie nat***281;***380;enie 240. Tu chodzi bardziej o to,***380;e ona nieczyta cd ni***380; o to,***380;e si***281; pomyli***322;em prawda?
kompan jest offline  
Stary 24.09.2006, 11:23   #7
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez kompan
Niech będzie natężenie 240. Tu chodzi bardziej o to,że ona nieczyta cd niż o to,że się pomyliłem prawda?
Dalej nie możemy się porozumieć

Moc podaje się w watach [W]

Chodzi o to, że twój zasilacz ma moc 240W?

Bo jeżeli tak - to spróbuj wyciągnąć tę nagrywarkę i sprawdzić u kogoś z zasilaczem o większej mocy realnej

Najlepiej w okolicy 400W


__________________
VIZZARD jest offline  
Stary 24.09.2006, 12:54   #8
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
nat***281;***380;enie 240A to przy napi***281;ciu 230V daje 55200W - to chyba jaka***347; stacja transformatorowa ^_^

przepraszam, ale nie mog***322;em; w kt***243;rej klasie podstaw***243;wki teraz ucz***261; co to napi***281;cie, nat***281;***380;enie i moc?
ed hunter jest offline  
Stary 24.09.2006, 13:01   #9
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Niech b***281;dzie nat***281;***380;enie 240.
W Techniku Energetycznym gdzie si***281; uczy***322;em za takie twierdzenie zosta***322;by***347; spalony na stosie.

__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl

Ostatnio zmieniany przez andy : 24.09.2006 o godz. 13:08
andy jest offline  
Stary 24.09.2006, 13:06   #10
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter
przepraszam, ale nie mogłem; w której klasie podstawówki teraz uczą co to napięcie, natężenie i moc?
Co to jest MOC to wiadomo od 1977 roku

Bo chyba wtedy wypuszczono na światło dzienne jako pierwszą część Gwiazdnych Wojen - IV Nowa Nadzieja


__________________
VIZZARD jest offline  
Stary 24.09.2006, 23:42   #11
kompan
Bywalec
 
Data rejestracji: 19.07.2005
Posty: 38
kompan zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Przepraszam ale natężenie czy napięcie czy też moc - generalnie lał to pies. Dobrze wiecie o co chodzi z tego co widzę. Bez zaglądania do wikipedii powiedzcie mi jakie enzymy produkuje trzustka co? Albo co to są kotwy? Nie znam sie na natężeniach i napięciach tak jak nie potrafię operować ludzi i grać na skrzypcach. Chciałbym tylko mieć sprawną nagrywarkę ale widzę, żę nabijanie sobie postów w inny sposób niż zwykła pomoc jest o wiele bardziej popularne. Przepraszam ale trochę to żenujące - nawet jeśli poziom mojej wiedzy w tym zakresie jest ZNIKOMY. Przestańce lepperzyć tylko napiszcie co o tym sądzicie. Jeśli nie chcecie pomóc - to też mogę zrozumieć. W końcu urodziłem się w Polsce i nie takie rzeczy już widziałem i słyszałem. Niestety

Ostatnio zmieniany przez kompan : 24.09.2006 o godz. 23:45
kompan jest offline  
Stary 24.09.2006, 23:50   #12
Bródka
Technik Informatyk
 
Avatar użytkownika Bródka
 
Data rejestracji: 22.01.2005
Lokalizacja: Katowice
Posty: 2,369
Bródka niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Twoj zasilacz musi byc dobry na tyle aby trzymal napiecia na poziomie +12v i +5v wtedy naped bedzie dobrze dzialal np Chieftec jest dobrym zasilaczem, rozpkrec obudowe w kompie i na bocznej sciance pisze jakiej masz marki zasilacz i ile watow daje ten zasilacz choc to co pisza w tanszych zasilaczach glownie nie jest prawda
Bródka jest offline  
Stary 25.09.2006, 05:36   #13
Kogoro
Forumator
 
Data rejestracji: 24.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 772
Kogoro po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>Kogoro po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>Kogoro po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>Kogoro po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>Kogoro po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez kompan
Przepraszam ale natężenie czy napięcie czy też moc - generalnie lał to pies. Dobrze wiecie o co chodzi z tego co widzę. Bez zaglądania do wikipedii powiedzcie mi jakie enzymy produkuje trzustka co? Albo co to są kotwy? Nie znam sie na natężeniach i napięciach tak jak nie potrafię operować ludzi i grać na skrzypcach. Chciałbym tylko mieć sprawną nagrywarkę ale widzę, żę nabijanie sobie postów w inny sposób niż zwykła pomoc jest o wiele bardziej popularne. Przepraszam ale trochę to żenujące - nawet jeśli poziom mojej wiedzy w tym zakresie jest ZNIKOMY. Przestańce lepperzyć tylko napiszcie co o tym sądzicie. Jeśli nie chcecie pomóc - to też mogę zrozumieć. W końcu urodziłem się w Polsce i nie takie rzeczy już widziałem i słyszałem. Niestety
My chcemy Tobie pomóc, ale Ty nam na to nie pozwalasz!
Sądzimy, że może to być zasilacz i zadajemy proste pytanie o jego parametry.
To co napisałeś powyżej rozbroiło mnie. Ciekawe co być odpowiedział na pytanie jaką masz żarówkę w lampie w Twoim pokoju? Aż boję sę odpowiedzi.

Pozdrawiam
Adach
Kogoro jest offline  
Stary 25.09.2006, 07:50   #14
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Talking

nie zaglądam do wikipedii, piszę z głowy: trzustka to gruczoł wydzielający wiele enzymów, do krwi insulinę odpowiedzialną za metabolizm cukru a do dwunastnicy enzymy trawiące tłuszcz - lipaza, białko - amylaza i cukry złożone - nie pamiętam, cała grupa nazywa się pankreatyna?
trzustka odgrywa bardzo ważną rolę w organizmie, jej działanie wydzielnicze jeśli chodzi o insulinę jest pobudzane przez enzym wysyłany przez móżdżek.... (nie wiem czy nie piszę głupot - uczyłem się tego dawno, ale w klasie biol-chem ) uzupełnia się wzajemnie z wątrobą w procesach trawienia tłuszczu (żółć). wątroba również magazynuje cukier zmieniony w tkankach przez insulinę na gl..... nie pamiętam


to co na biało to z mojej chorej głowy - wiadomości proszę brać z linków

kotwy to elementy mocujące np. do betonu.

też nie potrafię grać na skrzypcach a zoperować komuś facjatę to bym potrafił, ale trzeba mnie nieźle wkurzyć ^_^

nie ma to jak kartkówka na pierwszej lekcji - sprawdzamy :
______________________

no tak:
- amylaza trawi cukry złożone a nie białko (jest również amylaza produkowana przez ślinianki)
- białka po uaktywnieniu trawi trypsyna i chymotrypsyna, elastaza i nukleaza przecinająca wiązania w kwasach nukleinowych.
- trzustka wydziela też glukagon w przypadku zmniejszenia stężenia glukozy we krwi działa on na komórki wątroby powodując to, że zamienia ona gilkogen w glukozę i wydziela do krwi (to co nie wiedziałem jak się nazywa a odkłada się w wątrobie po przerobieniu przez glukozę)
- wydzielanie enzymów reguluje przysadka mózgowa

jak to miło z rana czegoś się nauczyć

ale jak na to, że lekcje o tym miałem 20 lat temu to jeszcze resztki mojego mózgu coś tam pamiętały, coś poprzekręcały - ciesze się

http://encyklopedia.interia.pl/haslo?hid=109471

http://pl.wikipedia.org/wiki/Trzustka
___________________________________

co do tematu to działanie zasilacza (trzymanie stabilnych i poprawnych napięć) w przypadku napędów LG ma duże znaczenie.

Ostatnio zmieniany przez ed hunter : 25.09.2006 o godz. 08:31
ed hunter jest offline  
Stary 25.09.2006, 12:58   #15
kompan
Bywalec
 
Data rejestracji: 19.07.2005
Posty: 38
kompan zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
"ale jak na to, ***380;e lekcje o tym mia***322;em 20 lat temu" heh tzn ze miales jakies ponad 15 lat wiecej na to zeby o tym poczytac i utrwalic. mimo wszystko gratuluje pamieci. wymien jeszcze ilosc jednostek niemieckich pod bzura i bede szczesliwy jak dziecko.
jak bede w twoim wieku to mam nadzieje, ze juz nie bedzie zasilaczy ani nagrywarek, kt***243;re robia problemy bo nie maja wystarczajacego doplywu mocy z tychze aby normalnie dzialac
nie twierdzilem od poczatku, ze sie na tym znam. dlatego pytalem. zarowki mnie malo obchodza dopoki daja swiatlo. nie jestem czlowiekiem renesansu i szczerze mowiac nawet nie chce. nie musze sie na wszystkim znac, nie ma takiej potrzeby - miedzy innymi po to powstaly wszelkie fora - zeby w szybki sposob uzyskac potrzebne informacje, poparte doswiadczeniem (!), bez kartkowania encyklopedii. widze, ze niektorzy maja tu niezla zabawe ale wciaz chyba mijaja sie z sensem tego postu. mimo wszystko serdecznie pozdrawiam
czasem najprostrze rozwiazania sa najlepsze i pewnie po prostu kupie inny naped. i pewnie bede musial poszukac gdzieindziej odpowiedzi na pytanie, jaki pracuje dobrze w wysokich temperaturach. o tym to nikt nie wspomnial .
btw dzieki rork i br***243;dka. zasilacz jest dostarczony przez asusa specjalnie do tego modelu chyba. s-presso jest male i troche problem by byl chyba zeby znalezc cos o tych wymiarach innego. w sumie wylaczylem karte, wiec zostal twardziel i naped i plyta i niestety niepomoglo...
kompan jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.