Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 15.02.2003, 16:45   #1
grunger
Bywalec
 
Data rejestracji: 14.07.2002
Lokalizacja: olsztyn
Posty: 63
grunger zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
LG vs Pionier

Przymierzam się do zakupu nagrywarki i zwracam się do Was z prosbą o pomoc w dokonaniu wyboru. Rozważam kupno LG GMA 4020B o parametrach 2xDVD-R, 1xDVD-RW i 2xDVD-RAM i Pioniera A05 (4xDVD-R). Nagrywarka ma służyć głownie to kopiowania niezabezpieczonych DVD-video. Nie wiem czy warto płacić 400 zł więcej za możliwość nagrwania 4x. LG ma także 2 lata gwarancji.
pozdrawiam
kuba
grunger jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 15.02.2003, 17:33   #2
Luzaczek
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 08.02.2003
Posty: 115
Luzaczek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Posiadam LG. Do tej pory zrobilem ok. 20 filmow - bez problemow. Uzywam RecordNow MAX 4.5. Zachowuje sie troche dziwnie, tj. odlicza w dol zaczynajac od ok. 31 min. Potem dochodzi do ok. 79-80% plyty, zostaje 6:14 do konca i wraca do 6:23 i tak w kolko. Posiada jednak jeszcze licznik nagranych MB i te nagrywaja sie bez problemu. Gdy plytka przechodzi do stadium finalizacji - odlicza wlasciwie, ale konczy sie przy ok. 4:30. Sadze, ze to jakis blad programu - w nero tego nie ma. Oczywiscie mimo tego plytka nagrywa sie poprawnie i jest do odtwarzania w stacjonarnych playerkach.

O nero do nagrywania filmow proponuje zapomniec - chyba, ze chcesz robic zakladajac, ze z nikim sie np. nie wymienisz i bedzie chodzilo tylko u Ciebie. No i ze akurat Twoj zobaczy te plytke.

Czy warto dawac wiecej za 4x? Moim zdaniem nie. Zyskujesz 15 min na plycie, przy czym bardzo niewiele jest nosnikow pozwalajacych na nagrywanie 4x i sa one nawet 3 razy drozsze. Chyba wiec nie warto. Oczywiscie zakladam, ze zamierzasz palic jakies sensowne ilosci, bo jesli masz zamiar robic po 20 plyt dziennie to zdecydowanie polecam juz 4x - oszczednosc czasu w skali miesiaca bedzie znaczaca.
Luzaczek jest offline  
Stary 15.02.2003, 20:08   #3
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
polecam jednak Pioneera - LG musi jeszcze popracować nad swoimi nagrywarkami. to ich pierwszy model i nie zbiera zbyt dobrych recenzji. Pioneer ma już duże doświadczenie w robieniu napędów DVDR i spokojnie można go polecić. używałem modelu A05 i spisywał się bez zarzutu.
a teraz odnośnie wypowiedzi Luzaczka:
przesadziłeś trochę z tą krytyką Nero. użyłem go do wypalenia praktycznie wszystkich swoich płytek DVD (ponad 100 w ciągu roku) i ani razu nie miałem problemów z nagraniem czy odczytem. płytki były testowane na odtwarzaczach Onkyo, Pioneer, Philips, Thomson i Sony - żadnych problemów.
a co do nośników x4 - widziałeś je gdzieś w sprzedaży w Polsce ? bo się doczekać nie mogę :o
CobraVerde jest offline  
Stary 15.02.2003, 20:21   #4
grunger
Bywalec
 
Data rejestracji: 14.07.2002
Lokalizacja: olsztyn
Posty: 63
grunger zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
CobraVerde napisa***322;(a)
polecam jednak Pioneera - LG musi jeszcze popracować nad swoimi nagrywarkami. to ich pierwszy model i nie zbiera zbyt dobrych recenzji. Pioneer ma już duże doświadczenie w robieniu napędów DVDR i spokojnie można go polecić. używałem modelu A05 i spisywał się bez zarzutu.
a teraz odnośnie wypowiedzi Luzaczka:
przesadziłeś trochę z tą krytyką Nero. użyłem go do wypalenia praktycznie wszystkich swoich płytek DVD (ponad 100 w ciągu roku) i ani razu nie miałem problemów z nagraniem czy odczytem. płytki były testowane na odtwarzaczach Onkyo, Pioneer, Philips, Thomson i Sony - żadnych problemów.
a co do nośników x4 - widziałeś je gdzieś w sprzedaży w Polsce ? bo się doczekać nie mogę :o
Mógłbyś podać jakieś linki do recenzji, bo nigdzie niestety nie mogę znaleźć, a może ewentualnie wiesz z czym w LG są problemy lub dlaczego zbiera niepochlebne recenzje
grunger jest offline  
Stary 15.02.2003, 20:27   #5
Luzaczek
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 08.02.2003
Posty: 115
Luzaczek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
CobraVerde napisa***322;(a)
polecam jednak Pioneera - LG musi jeszcze popracować nad swoimi nagrywarkami.
Jest wprost odwrotnie. Pioneer jak tylko cos wymysli to wypuszcza na rynek - LG korzysta juz z doswiadczen. To dlatego LG daje 2 lata gwarancji, obsluguje DVD-RAM.

Cytat:
to ich pierwszy model i nie zbiera zbyt dobrych recenzji.
Chetnie zapoznalbym sie ze zrodlem... W polskich czasopismach jest chwalony m.in. za cene, serwis, dopracowanie, oferowanie wielu mozliwosci zapisu (wpomniany dvd-ram).

Cytat:
przesadziłeś trochę z tą krytyką Nero. użyłem go do wypalenia praktycznie wszystkich swoich płytek DVD (ponad 100 w ciągu roku) i ani razu nie miałem problemów z nagraniem czy odczytem. płytki były testowane na odtwarzaczach Onkyo, Pioneer, Philips, Thomson i Sony - żadnych problemów.
Plytki nie chodza na pioneerach, np. model 350. Sprawdzalem, ale potwierdzisz tez w opiniach na stronie dot. kompatybilnosci - adresu nie pamietam, gdzies na forum podawano. Na forum dooma9 bez wiekszych problemow znajdziesz dziesiatki maili mowiacych o braku kompatybilnosci.

By The Way: wlazlem sobie na www.dvdrinfo.com przed chwila. W newsach kolejne info o problemach z pioneerami - tym razem firmware.

Cytat:
a co do nośników x4 - widziałeś je gdzieś w sprzedaży w Polsce ? bo się doczekać nie mogę :o
Nie. W Stanach po ok. 1,55$/szt. Tymczasem 0,55 kosztuje Princo 2x.

pozdrawiam serdecznie
Luzaczek jest offline  
Stary 15.02.2003, 23:40   #6
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
By The Way: wlazlem sobie na www.dvdrinfo.com przed chwila. W newsach kolejne info o problemach z pioneerami - tym razem firmware. - ale sobie źródło znalazłeś - ta informacja jest z 16 września 2002 ^_^ i dotyczy modelu 104.

Jest wprost odwrotnie. Pioneer jak tylko cos wymysli to wypuszcza na rynek - LG korzysta juz z doswiadczen. To dlatego LG daje 2 lata gwarancji, obsluguje DVD-RAM.
co byś nie powiedział to to każdy rozsądny człowiek jak ma do wyboru napęd Pioneera i LG wybierze ten pierwszy. Pioneer wypuścił już chyba 4 model nagrywarki DVD i ma dużo większe doświadczenie w tej materii niż LG które "kupuje" tanią technologię DVD-R chyba od Hitachi. jego zaletą jest niewątpliwie cena ale ona ma też związek z jakością. tańsze produkty technologiczne są zazwyczaj gorszej jakości od tych droższych i "markowych". cechą wszystkich produktów LG jest to że są tanie i przeznaczone do tzw. masowego odbiorcy. reasumując - produkty LG stoją pochodzą z niższej półki niż odpowiedniki Pioneera i tyczy się to nie tylko nagrywarek.

Chetnie zapoznalbym sie ze zrodlem... W polskich czasopismach jest chwalony m.in. za cene, serwis, dopracowanie, oferowanie wielu mozliwosci zapisu (wpomniany dvd-ram) - źródel teraz nie pamiętam ale jak będę miał czas to poszukam coś na popracie mych słów. w końcu nie napisałem, że jest ZŁA tylko, że nie ma zbyt dobrych opnii. dla mnie na przykład jest za wolna, jeżeli się weźmie pod uwagę fakt, że prawie cała konkurencja wypuściła w tym samym czasie napędy x4. a co do "zalety" czyli możliwości zapisu DVD-RAM - powiedz mi co to za atrakcja zapis danych na kurewsko drogich nośnikach i to jeszcze z prędkością x1 większość nabywców takiego sprzętu interesują możliwości zapisu video a nie danych. i ile napędów DVD czyta płyty DVD-RAM jak mam już zapisywać dane to wolę DVDRW - szybciej się nagrywa, pojemność ta sama i możliwość odczytu na większości napędów DVD.

Plytki nie chodza na pioneerach, np. model 350. Sprawdzalem, ale potwierdzisz tez w opiniach na stronie dot. kompatybilnosci - adresu nie pamietam, gdzies na forum podawano. Na forum dooma9 bez wiekszych problemow znajdziesz dziesiatki maili mowiacych o braku kompatybilnosci.
nie bardzo rozumiem - jak się płytę źle nagra to nie będzie chodziła raczej na żadnym odtwarzaczu a nie tylko na Pioneerze 350. i gdzie te dziesiątki maili na Doom9 jakbyś poczytał trochę te posty, to byś zobaczył, że problemem jest to, że ludzie do nowych nagrywarek używają strszych wersji Nero, albo są to problemy sprzętowe albo z nośnikami. nazwa Nero pojawia się tam przede wszystkim dlatego że jest to najpopularniejszy soft do nagrywania a nie dlatego, że Nero ma problemy z zapisem DVD Video. i o jaką kompatybilność ci chodzi Nero jest w 100% zgodny ze standardem DVD Video, chyba że ktoś nie potrafi dobrać odpowiednich opcji nagrywania albo spieprzy coś z samym materiałem. mam na myśli oczywiście wypalanie gotowego materiału mpeg2 (voby itd) bo do jego tworzenia Nero się kiepsko nadaje i nikt chyba nie traktuje poważnie takiej możliwości.
CobraVerde jest offline  
Stary 16.02.2003, 10:10   #7
Luzaczek
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 08.02.2003
Posty: 115
Luzaczek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
CobraVerde napisa***322;(a)
By The Way: wlazlem sobie na www.dvdrinfo.com przed chwila. W newsach kolejne info o problemach z pioneerami - tym razem firmware.[/b] - ale sobie źródło znalazłeś - ta informacja jest z 16 września 2002 ^_^ i dotyczy modelu 104.
Nie zmienia to faktu, ze pioneer wypuscil kiepski produkt prawda? To czy we wrzesniu 104 byla denna, czy dzis 105 jest nie ma znaczenia wobec faktu, ze ilus ludzi sie przejechalo.

Cytat:
co byś nie powiedział to to każdy rozsądny człowiek jak ma do wyboru napęd Pioneera i LG wybierze ten pierwszy. Pioneer wypuścił już chyba 4 model nagrywarki DVD i ma dużo większe doświadczenie w tej materii
Kosztem kogo? Ano uzytkownikow, ktorzy potem nie moga sobie dac rady z ich produktami. Do tej pory LG wypuscilo 2 modele. Po prostu wiecej nie musi - oba dzialaja.

Cytat:
niż LG które "kupuje" tanią technologię DVD-R chyba od Hitachi.
Tak, dokladnie. Po co wywazac otwarte drzwi?

Cytat:
jego zaletą jest niewątpliwie cena ale ona ma też związek z jakością. tańsze produkty technologiczne są zazwyczaj gorszej jakości od tych droższych i "markowych". cechą wszystkich produktów LG jest to że są tanie i przeznaczone do tzw. masowego odbiorcy. reasumując - produkty LG stoją pochodzą z niższej półki niż odpowiedniki Pioneera i tyczy się to nie tylko nagrywarek.
Tu dwie uwagi... Jesli porownasz 2x do 2x, np. markowa toshibe i LG, to okaze sie, ze ich cena jest niemal identyczna. Nie wydaje mi sie wiec, by swiadczyla ona o lepszej jakosci. W ogole myslenie im drozsze tym lepsze jest dla mnie niezrozumiale.
Zgadzam sie, ze LG jest dla masowego odbiorcy. Dlatego nalezy spodziewac sie dobrego serwisu i jakosci - wiadomo, ze jesli sprzedasz np. 100.000 nagrywarek (bo tanie) to bedziesz mial wieksze doswiadczenie niz byc sprzedal 100 szt. Inna sprawa, ze te 100 tys. ludzi szybko wykryje problemy w nich. Moim zdaniem polityka pioneera jest taka, by sprzedac, a potem zobaczymy co z tego bedzie. Poniewaz narzucaja wyzsze ceny - pewna ilosc zwrotow i niedorobek jest w to wkalkulowana, tzn. pioneer musi sprzedac np. milion nagrywarek by wyjsc na swoje, gdy LG 5 mln. Oczywistym jest, ktory produkt musi byc doskonalszy.

Cytat:
w końcu nie napisałem, że jest ZŁA tylko, że nie ma zbyt dobrych opnii. dla mnie na przykład jest za wolna, jeżeli się weźmie pod uwagę fakt, że prawie cała konkurencja wypuściła w tym samym czasie napędy x4.
Pytalem z ciekawosci, bo ja jeszcze nie spotkalem zlych opinii. Co do predkosci zapisu... Ten sam problem co wczesniej - inni wypuscili, LG pewnie czeka na dopracowanie. Jak bedzie LG 4x to na pewno tania i dobra. Inna sprawa, ze - jak slusznie zauwazyles - LG jest dla masowego odbiorcy. Masowy odbiorca nie kupuje plyt 4x, ktore sa 3x drozsze od 2x - w niektorych krajach wrecz niedostepne. Wiesz... jesli stac Cie na droga nagrywarke, plytki 4x, do tego np. wypozyczenie, to moze okazac sie, ze tak naprawde stac Cie i na oryginaly - wowczas cala zabawa nie ma sensu.

Cytat:
a co do "zalety" czyli możliwości zapisu DVD-RAM - powiedz mi co to za atrakcja zapis danych na kurewsko drogich nośnikach i to jeszcze z prędkością x1
DVD-RAM Lg nagrywa 2x. Mysle, ze chodzilo o wieksza kompatybilnosc. Rownie dobrze mozna pytac po co w sony - i +, gdy plytki do + sa 2x drozsze.
Co zrobilem z dvd-ram Maxell dolozona do nagrywaczki? Sprzedalem za 30zl i w ten oto sposob obnizylem jej cene.

Cytat:
nie bardzo rozumiem - jak się płytę źle nagra to nie będzie chodziła raczej na żadnym odtwarzaczu a nie tylko na Pioneerze 350.
Problem w tym, ze w denonie dziala, w komputerze powerdvd tez, a w pionku nie. Nagranie RecordNow pomaga - nosniki rozne, predkosc nagrywania tez. Polecam lekture dooma9.

Cytat:
i gdzie te dziesiątki maili na Doom9 jakbyś poczytał trochę te posty, to byś zobaczył, że problemem jest to, że ludzie do nowych nagrywarek używają strszych wersji Nero, albo są to problemy sprzętowe albo z nośnikami.
Dzial dvd burning - moze nie bede cytowalal konkretnie, ale znajdziesz tam posty od ludzi twierdzacych, ze wlasnie 5.5.9.17 jest stabilniejsza niz 5.5.10.7 na przyklad.

Cytat:
nazwa Nero pojawia się tam przede wszystkim dlatego że jest to najpopularniejszy soft do nagrywania a nie dlatego, że Nero ma problemy z zapisem DVD Video. i o jaką kompatybilność ci chodzi
"Dont know mate,but most of the forums i've read advise to stay away from nero!" jak napisal pewien mlody uzytkownik dooma9 - rozumiem, ze podwazasz tez slowa autora dvd2one - rowniez na swojej stronie pisze o problemach nero i zaleca m.in. RecordNow do nagrywania filmow.

Cytat:
Nero jest w 100% zgodny ze standardem DVD Video, chyba że ktoś nie potrafi dobrać odpowiednich opcji nagrywania albo spieprzy coś z samym materiałem.
Chetnie przyjme zaklad. Moze o tego Twojego soniaczka? Nagrasz nero plytke i sprawdzimy na pioneerku 350.
www.dvdrhelp.com - dzial dvd players - o tym modelu uwaga uzytkownika:
"The 350 is my third DVD-Player, and he's more than okay.
Seems there is only one (big) problem: DVD-R and DVD-RW burned with NERO - forget it! With DVDDecrypter there are no Problems.
I have contacted Pioneer about this problem, but just I got no answer (with helpfull content)."

Chociaz rzeczywiscie problem dotyczy niektorych modeli jak sadze. niestety ja mam do takiego dostep. Zwroc uwage na support z jakim spotkal sie uzytkownik

Inny nizej:
Plays DVD-R and DVD-RW OK but do not burn with Nero - seems to be a problem there.

Jeszcze inny o tym samym modelu:
very good player that plays v-cd svcd (problems with aspect ratio)and dvd-r, dvd-rw and dvd+rw, (have not test dvd+r), but don`t burn with nero, that discs will not work!. excellent picture and sound! Nice menue.

I jeszcze od innego uzytkownika:
DVD-R discs burned with Nero (version 5.5.9.0) are NOT recognised, even though they worked on my much older Pioneer DV-717

Mozna tak jeszcze dlugo o nero...

pozdrawiam
Luzaczek jest offline  
Stary 16.02.2003, 13:30   #8
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
1. nie widzisz drobnej różnicy pomiędzy firmawre a sprzętem. kłopot był z więc z softem (i dotyczył regionów) a nie z samym sprzętem. więc nie przesadzał bym z opinią, że nagrywarki Pioneera są denne.
2. wiem, że LG wypuściło do sprzedaży tylko jeden model DVDRW - możesz mi powiedzieć jaki jest ten drugi
3. chyba tylko twoje nagrywarka nagrywa DVD-RAM x2 bo inne napewno nie - sprawdź sam http://www.lgdvd.de/index2.htm
4. Toshiba spieprzyła ten model nagrywarki (miałem ją) i pewnie dlatego jest taka tania.
5. skoro nie widzisz związku pomiędzy ceną a jakością to kup jakiś inny sprzęt LG (kino domowe albo TV) i porównaj z Panasonicem, Sony Pioneerem albo Onkyo. owszem robią całkiem dobre i tanie rzeczy ale to przedostania półka i pewnie długo tak będzie.
6. sam piszesz, że płytka nagrana w Nero odtwarza się na Denonie a nie chce na Pioneerze 350. nie przyszło Ci do głowy, że wina leży jednak po stronie tego konkretnego odtwarzacza nie softu świadczą o tym twoje przykłady. poprostu niektóre odtwarzacze bardziej restrykcyjnie traktują DVDR-y. ja testowałem je na paru markach i modelach - ty mówisz o jednym konkretnym, więc chyba moja opinia jest bardziej wiarygodna - nie sądzisz ?
7. jak ktoś nie umie wykorzystać możliwości jakie daje upgrade softu to faktycznie może mieć problemy z wypalaniem na nowych nagrywarkach
7. to że pliki dvd robione przez DVD2One kiepsko się wypalają z Nero, to nie jego wina Nero tylko twrócy DVD2One, który zresztą zapowiedział poprawić ten błąd w przyszłości.
8. też przejrzałem dział DVD Burning na Doom9 i jakoś nie znalałem tych dziesiątków maili o błędach Nero - może jednak jakieś poważne cytaty podasz ?
pozdrawiam

Ostatnio zmieniany przez CobraVerde : 16.02.2003 o godz. 13:33
CobraVerde jest offline  
Stary 16.02.2003, 15:30   #9
grunger
Bywalec
 
Data rejestracji: 14.07.2002
Lokalizacja: olsztyn
Posty: 63
grunger zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dzięki za pomoc
Oglądałem w sklepie oba napędy i LG ma nagrywać (nie wiem jak jest w rzeczywistości) DVD-RAm w 2x, choć dla mnie i tak to jest bez znaczenia...
Może wiecie jakie wady mają obie nagrywarki, bo stwierdzenie że jest słaba nie wiele mi mówi. Bezskutecznie szukam reviusów Lg..
pozdrawiam
kuba
grunger jest offline  
Stary 16.02.2003, 19:00   #10
Luzaczek
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 08.02.2003
Posty: 115
Luzaczek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ad.1.
Nie mam pojecia z czym byl problem - ale BYL. Polecam wiec zakup nagrywarki nie stwarzajacej problemow.

Ad.2.
DAD-8020B - to byl DVD-RAM.

Ad.3.
Moze sprobuj znalezc fotke kartonu - pierwsza ikona w dole po lewej stronie powinformuje Cie, ze DVD-RAM nagrywa 2x.

Ad.4.
Jakos wcale mnie nie dziwi "firmowy" knot.

Ad.5.
Moze inaczej - mercedes jest lepszy od opla i rzeczywiscie jest drozszy. Problem w tym, czy jesli jest 5 razy drozszy to czy jest 5 razy lepszy? To dlatego Chip stosuje 2 kryteria jakosci - tip power- najlepsze bez wzgledu na cene i tip econo - czyli najlepszy stosunek jakosci do ceny.

Ad.6.
Jak wiec wyjasnisz, ze plytka nagrana nero nie dziala w pionku 350, a plytka nagrana recordnow dziala bez problemow? Nie jest to tylko moja opinia - cytaty zamiescilem w poprzednim poscie. Gdyby wina lezala po stronie odtwarzacza, ktory nie czyta dvd-r, nie powinien czytac i po nero i po recordnow. Gdyby kwestia byl nosnik - byc moze nie czytalby princo, a czytal maxella. niestety czyta wszystko, procz nero. Plyte widzi, jednak film nie startuje.

Ad.7.
Dodajmy, ze upgrade softu moze bezpowrotnie zniszczyc sprzet, jesli wgrasz niewlasciwy bios, albo podczas upgrade'u wylacza Ci prad na przyklad. Dodajmy, ze gwarancja tego nie obejmuje. Tak wiec dzieki - ostatnio przegladalem strone LG i do mojego dvd-romu maja ten sam firmware co mieli jakies 2 lata temu. Nie daja nowego - po prostu wypuscili dobry, wiec co zmieniac?

Ad.7b.
Obawiam sie, ze o "niepelnej" kompatywilnosci nero slyszano juz przed koncem stycznia, gdy pojawil sie dvd2one. Mysle, ze autor chcial raczej ustrzec sie przed pytaniami "dlaczego nie dziala - wypalalem najlepszym programem :-)".

Ad.8.
30 dni temu:
"All DVDs burned with nero (latest available version) won't play in standalones AND powerdvd (from dvd)" odpowiedz w watku: "I can't stress this enough but Nero 5.5.10.0 has bigger bugs than it's predecesor, 5.5.9.17. But 5.5.9.17 is alot stabler. Deinstall 5.5.10.0 and use 5.5.9.17"

I dalej:"I use to use Nero 5590. It worked fine but the disc would only work on my player. So i switched to PrimoDVD to burn my VIDEO_TS folder and now the dvds work on all players i have tested. Its a good tool."

kolejny:"So, back on topic: I agree with all others in this thread that Nero 5.5.10.0 is unreliable in DVD burns (although, in my experience, the 444 plays them just fine). If burns using nero work for you and your SA player - great - but dont it expect them to necessarily work on your neighbours player. "

kolejny member pisze w innym watku: "For me the best is PrimoDVD, sadly Nero is not good for "compatibility" when burning DVD's"

moderator:"Success with the DVD stand alone that woundn't play with anything made by Nero. I tried two other methods and both worked.
The first was to have IFO edit make an image and then burn with RecordNow Max and the second was to simply have RecordNow Max burn the Video_TS and Audio_TS directories in data mode"

znowu: "I have 3 DVD players and anything made in Nero only works in 2 out of the 3 players. Nothing I do can get that third player to work with a Nero authored disc.
If I use RecordNow Max I get 3 out of 3 all the time."

No i moze w ramach podsumowania: "burning without joilet, dvd files made in scenarist, standalone dvd player say "error" ... . some burned dvds works and anothers dont, using pionner media. when using InstantCD+DVD ALWAYS works.

maybe the version 5.5.99.99........"

Wystarczy? nie wiem czy sens dalej to ciagnac.

pzdr
Luzaczek jest offline  
Stary 16.02.2003, 19:31   #11
Luzaczek
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 08.02.2003
Posty: 115
Luzaczek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jeszcze kilka faktow:
1. LG daje 2 lata gwarancji, pioneer rok.
2. Nagrywarka LG kosztuje 980zl i jest chyba najtansza na rynku.
3. MTBF (sredni czas miedzy awariami) obliczono dla niej na 100.000 godzin, podczas gdy drozszy o polowe TEAC ma tylko 60.000. Moze wiec przyjac, ze 2 teac'i zjezdzisz zanim zniszczysz LG.
Luzaczek jest offline  
Stary 17.02.2003, 22:04   #12
TOMMYx
Gość
 
Posty: n/a
... no to się zaczyna... tym razem VS ale juz ~DVD, to będą dopiero "wojny"
 
Stary 17.02.2003, 23:46   #13
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
wojny są motorem postępu jak mawiał Clauswitz
CobraVerde jest offline  
Stary 18.02.2003, 19:49   #14
lepis
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.01.2003
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Posty: 2
lepis w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Parę moich uwag ...

Tak się składa że mam Toshibe 5002 (przedtem A03)- chodzi bardzo dobrze (dobry ripping, korekcja błędów, brak indeksacji nośników), nagrywam na Nero v5.5.10.7b (między innymi) - najmniejszych problemów z kompatybilnością, odtwarzam na DV-350 Pioneer'a bez najmniejszych problemów (szybki log nawet najtańszych nośników np. D-Vision)... tak więc różnie to bywa, a części problemów należy szukać w samym hardware'rze i OS-ie (przsiadka na Win2000 rozwiąuje kilka problemów).

pozdrawiam,
lepis
lepis jest offline  
Stary 18.02.2003, 22:39   #15
Luzaczek
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 08.02.2003
Posty: 115
Luzaczek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja na swoim LG mam ostatnio male problemy... Zgrywam film - chodzi na stacjonarnym i na kompie. Niby jest juz wszystko odkodowane, ale gdy chce go przegrac normalnie w exploratorze na hdd (tak jak np. divx z cd) to miele i miele i nic z tego nie wychodzi. Udalo mi sie przegrac za pomoca decryptera, ale znowu nagral z bledem na druga plytke. Zastanawiam sie co moze byc powodem - niby wszystko dziala - a przegrac sie nie daje tak latwo.

Niestety tanie plyty nie sa wcale takie tanie, gdy sie bierze pod uwage fakt, iz potem wychodza jakies numery w stylu wlasnie jak powyzej. Podejrzewam, ze gdy odtwarza film to wolno kreci i odczytuje spoko, ale juz kopiujac buja sie kilkanascie razy szybciej i gubi dane - nie jest tak, ze pliki zupelnie sie nie daja odtworzyc, ale np. 1 z vobow nie bardzo. Chyba potestuje inne plytki - do tej pory molestowalem tylko princo 1x, nagrywajac na 2x.
Luzaczek jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.