Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 07.11.2003, 14:55   #226
Renee
Bywalec
 
Data rejestracji: 23.10.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 60
Renee w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Czyż nie wydaje się to dziwne że na stronach CDRINFO oficjalnie umieszczono poradę jak przerobić LDW401s na 411s ?
Problemy z f/w od pierwszych 411s znikneły po zaprzestaniu produkcjimodelu 401s .I teraz wszyscy sprzedawcy chcą się pozbyć zapasów.Z tąd pokazała się możliwość normalnego flashowania biosu na 411s na co przystaje LITEON TW
Renee jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 07.11.2003, 15:15   #227
sakis
Bywalec
 
Data rejestracji: 26.07.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 57
sakis w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Kolega macnow pisze o przerabianiu 401S/411S na model 811S a to juz zupelnie inna para kaloszy.
Przy wgrywaniu nowego firmware do podkreconego 401@411S nie potrzeba eepromu z 411S !!!
sakis jest offline  
Stary 07.11.2003, 16:38   #228
SoBal
Były user
 
Avatar użytkownika SoBal
 
Data rejestracji: 08.04.2002
Lokalizacja: Olsztyn
Posty: 562
SoBal zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
LiteOn wcale się nie wyzbywa zapasów 401. Sprawa jest trochę trudniejsza. Jak wiadomo w Świecie nie ma nic za darmo. A licencje na obsługę konkretnego formatu DVD kosztują i to słono. LiteOn wykupił najpierw licencję na zapis standardu Plus, a że musiał w końcu dołączyć do grona producentów napędów DVD, to wypuścił 401. Od samego początku był to model przystosowany do obsługi formatu minus, ale brak licencji wiązał firmie ręce.

LiteOn nie kazał kasować informacji o podkręcaniu 401 dla zabawy, czy z widzimisię szefa. Groziło to firmie dodatkowymi opłatami za wykorzystanie licencji. A w LiteOnie, jak w większości .TW firm, liczy się każdy grosz (Szkoci przy .TW to rozrzutni ludzie).

Z nieoficjalnych źródeł wiem, że za około dwa lata, wg. planów, ma się zakończyć kariera formatu minus. Z racji wielu jego ograniczeń i coraz więcej producentów wybiera standars plus. Mimo, że w tej chwili rozkwit sprzedaży nagrywarek dual zdaje się temu przeczyć, to za jakiś czas wydajniejsze będą urządzenia zapisujące plusy. Ale to tylko plany...
__________________
Komputer został stworzony po to, aby ludziom życie ułatwić, a ziemia jest płaska....
SoBal jest offline  
Stary 07.11.2003, 17:22   #229
Nulek
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 04.09.2003
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 127
Nulek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
NoName7 napisa***322;(a)
Witam Piszesz że nie ma potrzeby wgrywania eeprom z 411S a post wyżej inny kolega pisze że musi być oryginalny eeprom od 411S. To jak w końcu z tym jest? (może coś źle zrozumiałem)

Pozdrawiam
Jeżeli dokonujesz przeróbki 401S@411S przy użyciu firmware FS02, to wcześniej musisz wgrać oryginalny EEPROM z modelu 411S, inaczej nie będzie działać. Po wgraniu firmware FS02 trzeba wgrać zmodyfikowany EEPROM z Twojej nagrywarki. Zapisane są w nim informacje o kalibracji lasera unikalne dla każdego egzemplarza nagrywarki, więc pozostawienie EEPROM z modelu 411S może powodować pogorszenie jakości zapisu i/lub odczytu. Opisałem to w swoim poradniku zamieszczonym w tym wątku już tak dawno temu, że nikt pewnie nie pamięta...
Jeżeli masz już przerobioną nagrywarkę, to możesz normalnie wgrać nowy firmware FS07 lub FS0B, tak jakbyś miał oryginalny model 411S, tzn. nie trzeba manipulować z EEPROM i można użyć oficjalny firmware w postaci pliku EXE ze strony Lite-On. Mam nadzieję, że teraz wszystko jasne.

Nulek

Ostatnio zmieniany przez Nulek : 07.11.2003 o godz. 17:29
Nulek jest offline  
Stary 07.11.2003, 21:54   #230
TYTAN
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.11.2003
Lokalizacja: Celestynów
Posty: 6
TYTAN w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
I jeszcze ja

I ja przyłączyłem się do tego peletonu.
Dzięki Nulek!


TYTAN
TYTAN jest offline  
Stary 07.11.2003, 23:00   #231
Sopel999
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.10.2003
Lokalizacja: Poznań
Posty: 5
Sopel999 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Unhappy Problem z EMTEC dvd-rw

cze.mam przerobiłem 401 na 411, CD-R(W) jak i DVD+R(W) oraz DVD-R OK ale DVD-RW w/w firmy nie wypala. już samo włożenie płyty do napędu to duuuuuży problem a nagrywanie to katastrofa. mam Nero 6 , po 2% wywala błąd. jako że jest to RW chciałem sformatować a tu "figa". najlepsze z tego jest to że kupiłem jeszcze raz taką płytę (wkońcu niegdyś firma BASF) z ciekawości nowiutką płytę poddałem formatowaniu (mazaniu całkowitemu), nagrywarka zaczyna kręcić z chyba max. prędkością i niby mazać ( dioda świeci na czerwono) po chwili kończy. po wyciągnięciu płyty poddałem ją oględziną wzrokową a na płycie nie widać ani śladu działania lasera. czy ktoś miał taki przypadek? i co to za obiawy?! czyżby nie nagrywała -RW ?!przecież to 411 JUŻ
Sopel999 jest offline  
Stary 07.11.2003, 23:36   #232
Sopel999
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.10.2003
Lokalizacja: Poznań
Posty: 5
Sopel999 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
szukam EEPROM do 401S

szukam EEPROM do 401S mój mail to menfis24@interia.pl za info o linku lub przesłanie na adres będę wdzięczny
Sopel999 jest offline  
Stary 07.11.2003, 23:41   #233
Sopel999
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.10.2003
Lokalizacja: Poznań
Posty: 5
Sopel999 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
odnośnie problemu z EMTEC DVD-RW

przy próbie sformatowania pod WinOnCD 6 wywala "Program memory area update failure" natomiast w Sonic myDVD "Please insert a disc intro the file Lite-On DVDRW LDW-411S"??
o co tu chodzi. przecież to są 2 czyste płyty EMTECa.
Sopel999 jest offline  
Stary 08.11.2003, 00:52   #234
Sopel999
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.10.2003
Lokalizacja: Poznań
Posty: 5
Sopel999 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
eeprom

oki eeprom do 401s już mam z tego linku http://liteon401s.front.ru/eeproms.htm
Sopel999 jest offline  
Stary 08.11.2003, 11:11   #235
Nulek
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 04.09.2003
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 127
Nulek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: odnośnie problemu z EMTEC DVD-RW

Cytat:
Sopel999 napisa***322;(a)
przy próbie sformatowania pod WinOnCD 6 wywala "Program memory area update failure" natomiast w Sonic myDVD "Please insert a disc intro the file Lite-On DVDRW LDW-411S"??
o co tu chodzi. przecież to są 2 czyste płyty EMTECa.
Wygląda na to, że Lite-On nie obsługuje jeszcze tego konkretnego nośnika. EMTEC (dawny BASF) mimo, iż jest znaną marką, sam nie produkuje płyt, a jedynie konfekcjonuje i sprzedaje pod własną marką wyroby innych producentów. Podobnie jest z DYSAN i MEMOREX. Zazwyczaj nośniki tak firmowane są dobrej jakości.
Ja sam nagrałem tylko jedną płytę DVD-RW, TDK 1x - bez problemu.
Zakładam, że wgrałeś najnowszy firmware? Spróbuj wypalić płytkę innej firmy, może VERBATIM? A EMTEC odłóż na półkę i sprawdź je ponownie po ukazaniu się nowego firmware'u.

Nulek
Nulek jest offline  
Stary 08.11.2003, 11:32   #236
Sopel999
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.10.2003
Lokalizacja: Poznań
Posty: 5
Sopel999 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Emtec i DVD-RW

oki, dzięki za odpowiedź, oczywiście mam najnowszy Firmware 411 DR4FS0B, próbowałem z EEPROMem od 411 i przerobionym od 401, o ile na eepromie od 411 chociaż po ok 1 min wczytał płytę tak już przy eepromie od 401 (przerobionym) divik się wiesza i nie pozwala wypluć płyty, zostaje tylko restarcik kompa - mam XP
pozdrawiam
jarek
Sopel999 jest offline  
Stary 08.11.2003, 14:02   #237
jezak
Bywalec
 
Data rejestracji: 07.11.2003
Lokalizacja: Jelenia Góra
Posty: 37
jezak w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cze, dyskusja o 401 była na tyle ciekawa, że postanowiłem skusić się na tą wypalarkę.
Na razie tesuję full originall, ale po zakupie kilku płytek DVD+R MMORE x4 (nawet na spodzie płytki jest opis x4) napęd nagrywa je maksymalnie z predkością x2,4 ,choć w kilku miejscach znalazłem opinie że są to niezłe płytki?
Zarówno Smartburn jak i DVDInfoPro podają informację, że płytki są x2,4.
Zastanawiam się czy to wina firmware - odnoszę wrażenie, że LiteOn zapomniał o LDW-401S i zajął się tylko firmware do nowszych nagrywarek.
Czy upgrade 401@411 i wgranie nowszego firmware coś pomoże?
Dodam,że załączone do nagrywarki płytki Ricoh palą się super (x4) i nie ma żadnych problemów przy odtwarzaniu na stacjonarnych DVD (Philips, LG).
__________________
Jezak
jezak jest offline  
Stary 08.11.2003, 15:37   #238
Nulek
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 04.09.2003
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 127
Nulek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Do: jezak
Nie przejmuj się płytami MMORE, u mnie zachowywały się jeszcze dziwniej. Wypaliłem takie 3, jedna z nich 4X, pozostałe 2.4X. Z zewnątrz wyglądały identycznie, ale odczyt informacji o producencie (przy pomocy Nero CD/DVD Speed) ujawnił, że ta jedyna, która wypaliła się 4X była wyprodukowana przez Maxell. Pozostałe dwie miały inny kod producenta, nie pamiętam teraz jaki. Myślę, że to wiele wyjaśnia i zarazem daje do myślenia. Pod daną marką mogą być sprzedawane zupełnie różne płyty...

Nulek
Nulek jest offline  
Stary 08.11.2003, 17:37   #239
jezak
Bywalec
 
Data rejestracji: 07.11.2003
Lokalizacja: Jelenia Góra
Posty: 37
jezak w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
MMore

Thnx, Nulek!
W takim razie przesiądę się na TDK ew. na Ricohy (chociaż nie mogę nigdzie namierzyć, gdzie je kupić).
A tak na marginesie Nulek, to kawał dobrej roboty z upgradem 401@411
8)
Przyznam, że nieco smieszą mnie tylko cenzorskie praktyki na zachodnich stronach.

Pozdrowienia
__________________
Jezak
jezak jest offline  
Stary 08.11.2003, 21:18   #240
macnow
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika macnow
 
Data rejestracji: 24.09.2003
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 92
macnow w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Moze troszke na temat wgrywania firmwaru od 811S do 401S, 401S@411S:

- po wgraniu spatchowanego eeproma oraz firmwaru od 811S nagrywarka mruga
- co ciekawe ja podczas tego mrugajacego trybu wgralem oryginalny lub spatchowany firmware od 401S to naprawila sie data, byla na koncu 1 zamiast . Lecz dzialalo to tylko jako 401S. Gdy chciałem wgrać firmware od 411S naped zaczynal mrugac, bez wzgledu czy byl spatchowany eeprom czy nie, jedynie wgranie w kolejnosci wedlug opisu Nulka pomoglo lecz 1 zmienila sie na . zauwazylem rowniez ze w tym oryginalnym eepromie od 411S nie ma juz ostatniej cyfry w dacie.

Uważam, jednakże przeróbka 401S/411S na 811S bedzie mozliwa po ukazaniu sie eeproma w wersji bin Jednak ten upgrade bedzie mial male znaczenie, gdyz dostepnosc nosnikow jest bardzo mala, a pozatym komu sie spieszy przy wypalaniu DVD, narazie nie dysponujemy takimi laczami ani iloscia danych zeby mialo znaczenie czy wypale plytke w 30, 15 minut czy jeszcze szybciej. I tak nie wypalalem jeszcze wiecej niz 1-2 plytki dziennie
macnow jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.