Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 29.10.2003, 10:10   #151
macnow
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika macnow
 
Data rejestracji: 24.09.2003
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 92
macnow w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
sebikolo napisa***322;(a)
a czy nagrywarke LDW-401S@411S mozna przywrocic do 401S. Gdyby byla koniecznosc wyslana jej do serwisu.
Właśnie apropo przywrócenia jej firmware i eepromu:
Zauważyłem, że po ponownym wgraniu oryginalnego eepromu, w dacie eepromu brakuje ostatniej cyfry, nie było tak na początku bo w backupie jest pełna data 20030721, natomiast po wgraniu go do napędu jest 2003072. (kropka zamiast ostatniej cyfry). Czy ktoś wie jak temu zaradzić ?? Jedno jest pewne, przed oddaniem jej do serwisu trzeba bedzie jakos uwalić elektronike Jeśli nie uda misie przywrocic 100% oryginalnego eepromu.
macnow jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 29.10.2003, 10:24   #152
epox
Bywalec
 
Data rejestracji: 15.10.2003
Posty: 26
epox w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
próbowałeś wgrać bios'a z exe'ka? powinien ustawić poprawną datę

pozdr.

epox
epox jest offline  
Stary 29.10.2003, 10:29   #153
macnow
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika macnow
 
Data rejestracji: 24.09.2003
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 92
macnow w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Niestety, to takze nie pomaga, chodzi mi o date w EEPROMie, a nie data firmware'u

btw. na forum atomic'a pisza zeby nie wgrywać softu FS0B od 411S, gdyż może być niezgodny z kalibracją lasera (OPC data), i uszkodzić napęd
macnow jest offline  
Stary 29.10.2003, 10:41   #154
epox
Bywalec
 
Data rejestracji: 15.10.2003
Posty: 26
epox w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
hmm........jest jeszcze jedna rzecz która mnie trochę dziwi - jak się przyglądnąć eeprom'owi z 411 przed załadowaniem do 401 i po załadowaniu są rózne - powiem więcej po załadowaniu jest taki sam jak oryginalny z 401s z różnicą nazw nagrywarki i datą aktualizacji eeporma - czyli właściwie zmianie ulega kilka bajtów a wgrywa się 1024b - co się dzieje z resztą? jak to siędzieje że się nadpisuje? może wgrywany potem firmware nadpisuje tą cześć omijając kilka bajtów związanych z nazwą nagrywarki i datą ostatniej aktualizacji...

pozdr.

epox
epox jest offline  
Stary 29.10.2003, 10:44   #155
NoName7
Bywalec
 
Data rejestracji: 29.10.2003
Posty: 57
NoName7 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
macnow napisa***322;(a)
Niestety, to takze nie pomaga, chodzi mi o date w EEPROMie, a nie data firmware'u

btw. na forum atomic'a pisza zeby nie wgrywać softu FS0B od 411S, gdyż może być niezgodny z kalibracją lasera (OPC data), i uszkodzić napęd
Witam wszystkich. Jestem pierwszy raz na forum. Postanowiłem się podzielić z wami moimi uwagami i chciałbym zadać jedno pytanie. Posiadam 401S@411S udało się wszystko przerobić, ale przy powrocie do poprzedniej wersji jak zauważył kolega są problemy z datą (eeprom) u mnie pomogło ponowne wgranie samego eepromu ale...Po wypaleniu płyty postanowiłem jeszcze raz zczytać eeprom i zauważyłem pewne różnice z oryginalnym moim eepromem w tylko pewnym ciągu. Być może te dane zmieniają sie w sposób naturalny z upływem czasu pracy lasera lub też jego autamatycznemu przekalibrowaniu się nie wiem tego są to tylko moje sugestie. Mam pytanie. Posiadam 4 płytki Princo 4x -R chciałem coś na nich wypalić ale wogóle ni zaczytuje ich nagrywarka. Czy ktoś spotkał się z takim problemem?
NoName7 jest offline  
Stary 29.10.2003, 12:39   #156
Nulek
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 04.09.2003
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 127
Nulek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam wszystkich po dłuższej nieobecności

W nawiązaniu do zmian zawartości EEPROM chcę poinformować, że zapisywane są w nim również informacje RPC, czyli o zarządzaniu regionami. Dziewiczy Litek nie ma wpisanego żadnego regionu. Przy pierwszym odtworzeniu filmu DVD (jeżeli jest on kodowany regionalnie) następuje wpisanie do EEPROMu informacji o regionie, z którego pochodzi płyta. Zarządzanie regionami można całkowicie wyłączyć za pomocą LtnFlash. Wówczas Litek staje się napędem RPC I, czyli region-free. Wynika z tego, że EEPROM faktycznie jest modyfikowany w trakcie pracy nagrywarki, być może również przy innych "okazjach"...

A teraz coś z innej beczki.
Z moich doświadczeń przy nagrywaniu płyt "minusowych" wynika, że Litek nie lubi tanich, niemarkowych płyt (firmware FS02). Nie udało mi się poprawnie wypalić AKOSS 1x, MMORE 1x, eProformance 1x, a Princo 4x nagrywarka nie jest nawet w stanie rozpoznać (dotyczy również firmware'u FS0B). Nie miałem natomiast najmniejszych problemów z AKOSS 4x, MMORE 2x, TDK 2x i 4x, Sony 2x i 4x, Dysan 4x, Verbatim 2x i 4x. Ciekawe, czy z nowym firmwarem sytuacja się poprawi...

Nulek
Nulek jest offline  
Stary 29.10.2003, 13:22   #157
iwi8
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.10.2003
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 4
iwi8 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
kurde dziala ty czy nie ?
iwi8 jest offline  
Stary 29.10.2003, 13:59   #158
Nulek
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 04.09.2003
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 127
Nulek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
iwi8 napisa***322;(a)
kurde dziala ty czy nie ?
Nie rozumiem Twojego pytania...

Nulek
Nulek jest offline  
Stary 29.10.2003, 14:08   #159
Nulek
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 04.09.2003
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 127
Nulek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Macnow pisał z przymrużeniem oka, że na forum atomic'a ostrzegają przed wgrywaniem nieoficjalnego FS0G. Ja jednak traktowałbym to poważniej, bo podpisał się pod tym również Nic Wilson (znany guru w temacie nagrywarek, autor programu DVDInfo). Podobno są z tym firmwarem POWAŻNE problemy, znajduje się on w trakcie testów. Ja wolę nie ryzykować, zapodałem oficjalny FS07. Wiadomo, jak to bywa z wersjami beta...
Na atomic'u jest też informacja, że problemy z płytami Princo nie zostały jeszcze rozwiązane, ale (w domyśle) pracują nad tym.

Nulek
Nulek jest offline  
Stary 30.10.2003, 21:29   #160
lukjod
Bywalec
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: wawa
Posty: 32
lukjod zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Question

811S na horyzoncie,
czy sa jakies informacje na temat mozliwosci zmainy naszej 401S wzglednie 411S na 811S, na cdfreaks znalazlem watek o takiej mozliwosci jednak nikt nie byl do konca pewny a poza tym LiteON mocno sie wzial za kasowanie z sieci i forum wszelkich informacji o overclockingu tego modelu, wiadomo chodzi o kase.....
lukjod jest offline  
Stary 31.10.2003, 09:58   #161
Spshadow
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.10.2003
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 5
Spshadow w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Smile Liteon401s@411s i Key2audio

Witam wszystkich

Jestem szczęśliwym posiadaczem modelu 401s. Chciałbym dokonać w nedługim czasie przeróbki tego modelu na 411s. Niestety jest jedna rzecz, która mnie "odstrasza". Brak możliwości łamania zabezpieczenia
key2audio w wersji 411s. Czy analogiczna sytuacja występuje w liteon401s@411s, przy wgranym i przerobionym eepromie od 401s?

Mam też drugie pytanie skierowane do Nulka. Kiedyś na forum napisałeś, że jeśli jest najpierw wgrany spachowany eeprom od 401s a
następnie firmware z 411S nagrywarka nie działa. Zatem jeśli będziemy
chcieli dokonać następnego upgrade'u plikami ze strony Liteon'a, czy za każdym razem trzeba przywracać oryginalny eeprom pochodzący od 411s przed całą operacją uaktualnienia?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.


Spshadow:cool:
Spshadow jest offline  
Stary 31.10.2003, 11:30   #162
Artus
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 31.10.2003
Lokalizacja: Piaseczno
Posty: 94
Artus w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ja wgralem oryginalny eprom 411s i taki pozostawilem. Wszystko jest ok.
__________________
Pozdrawiam

Artus
Artus jest offline  
Stary 31.10.2003, 11:41   #163
epox
Bywalec
 
Data rejestracji: 15.10.2003
Posty: 26
epox w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ja również zaktualizowałem do najnowszej wersji bios'a przez oryginalny plik exe - bez problemu - co więcej - jak już pisałem - nowy firmware poprawnie rozpoznaje dopuszczalne prędkości zapisu np. a płytkach -rw tdk - wypaliłem esperance x4 - bez problemu - czyta ją mój stacjonarny panas ra-61 i yamaha s520

pozdr.

epox
epox jest offline  
Stary 31.10.2003, 15:34   #164
Spshadow
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.10.2003
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 5
Spshadow w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Key2audio

Panowie, panowie.

Operacja zakończona sukcesem. Pacjent przeżył.
Data produkcji nagrywarki lipiec 2003.
Wgrałem oryginalny eeprom od 411s, firmware FS07.

Teraz w kwestji Key2Audio. Przetestowałem zgrywanie na liteon401s@411s tak zabezpieczonej płyty. Obiektem doświadczalnym był
Nightwish - Century Child. Wszystko przebiegło bez większych problemów. Skorzystałem z CDDAE i cały album znalazł się na twardym dysku (0%błędów). Czyżby liteon401s@411s był lepszy od 411s?


Pozdrowienia z Gdańska dla wszystkich.
Spshadow jest offline  
Stary 31.10.2003, 18:34   #165
Zbychu_Ka
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 28.10.2003
Posty: 5
Zbychu_Ka w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A może niech ktoś sprawdzi kto jeszcze nie przerobił 401S czy są takie same problemy z nagraniem CDRW?? jak na 401S@411S
testowałem:
nagrywałem "duży plik" - 700MB - nie powiodło sie
luźne dane - OK
muzyka - każdy utwór był z opróżnianiem buforu - ale OK

Soft to NERO 6.0.0.19
Zbychu_Ka jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.