Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 13.10.2003, 22:22   #46
kowanski
Guru
 
Avatar użytkownika kowanski
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 1,495
kowanski jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>kowanski jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Płyta DVD+RW dostarczona z napędem, nagrana x4 Odczytana na DVD PHILIPS 634

Drive Type = DVD DUAL
Disc Type = DVD+RW
Manufacturer ID = 52 49 43 4F 48 4A 50 4E 57 31 31 00
Nominal Capacity = 4.38GB (LBA:2295104)
Manufacturer Maybe = Ricoh Company Limited
Smart-Burn Speed Limit = Wrt(4.0X),Rd(6.0X)
Dołączone obrazki
File Type: png ricoh-rw-write-4x.png (32.2 KB, 868 oglądane)
__________________
YAMAHA CRW-F1, Benq DW1640, PBDV1660B@BENQ DW1650, PLEXTOR PREMIUM, PLEXTOR PX-755A, HP BH30L@LG BH10LS38, iHBS 112 Rev2, Pioneer 112, 215 i wiele innych
kowanski jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 13.10.2003, 23:52   #47
agresorek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.09.2003
Lokalizacja: Poznań
Posty: 7
agresorek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dziwne odczyty InfoTool

Witam

Oczywiście udało się przerobić na 411s, ale mam kilka problemów:
1. Po wykonaniu kroków 5-6 zaraz po wgraniu InfoTool pokazuje read speed 4x,40x, write 4x,40x i to byłoby chyba OK.
2. Po jakimś czasie InfoTool zaczyna pokazywać read speed 1x,18x,6x (w takiej kolejności), natomiast write speed 18x (tylko). Chcąc nagrać pokazuje prędkość nośnika prawidłowo tylko później pisze, że ta prędkość nie jest możliwa na nagrywarce i nagrywa z prędkością 0,5x cały czas dioda mruga na czerwono.
3. Po rezygnacji z kroków 5-6 wszystko OK.

Nagrywarka z datą eepromu 20030731.

Czy ktoś miał taki problem?

Jurek
__________________
Jurek
agresorek jest offline  
Stary 13.10.2003, 23:59   #48
macnow
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika macnow
 
Data rejestracji: 24.09.2003
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 92
macnow w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Re: Dziwne odczyty InfoTool

Cytat:
agresorek napisa***322;(a)
Witam

Oczywiście udało się przerobić na 411s, ale mam kilka problemów:
1. Po wykonaniu kroków 5-6 zaraz po wgraniu InfoTool pokazuje read speed 4x,40x, write 4x,40x i to byłoby chyba OK.
2. Po jakimś czasie InfoTool zaczyna pokazywać read speed 1x,18x,6x (w takiej kolejności), natomiast write speed 18x (tylko). Chcąc nagrać pokazuje prędkość nośnika prawidłowo tylko później pisze, że ta prędkość nie jest możliwa na nagrywarce i nagrywa z prędkością 0,5x cały czas dioda mruga na czerwono.
3. Po rezygnacji z kroków 5-6 wszystko OK.

Nagrywarka z datą eepromu 20030731.

Czy ktoś miał taki problem?

Jurek
Po jakimś czasie, tzn. po restarcie ?
Jaki masz system, jaka wersja nero ?
A i czy nagrywa CDR, CDRW ??
macnow jest offline  
Stary 14.10.2003, 00:42   #49
misiekcze
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.10.2003
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 2
misiekcze w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Instrukcja, tylko że ...

właśnie tylko 25 zł http://www.allegro.pl/show_item.php?item=16908135
jak ktoś to sprawdzi albo dowie sie czegoś nowego to chętnie posłucham bo mam zamiar kupić palnik DVD i nie wiem za bardzo jaki 401 czy 411 czy może NEC 1300A
misiekcze jest offline  
Stary 14.10.2003, 09:11   #50
macnow
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika macnow
 
Data rejestracji: 24.09.2003
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 92
macnow w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Proszę o usunięcie tej aukcji, nie jesteś właścicielem tego opisu. Został on opracowany przez Nulka oraz inne osoby z forum.cdrinfo.pl. Wiec nikt nie ma prawa tego sprzedawać, bez naszej zgody. Pozatym, nie mozna brać z tego korzyści majątkowych. Jak chcesz to możemy zagrać fair, poprostu wyślę info o twojej aukcji tutaj: hajduk@kgp.waw.pl ;P
Gdyż sama operacja nie jest legalna, i służy tylko celom edukacyjnym. Pozdrawiam, myślę że zmądrzejesz, i skoro dostałeś coś za darmo, to podzielisz sie z tym również z innym.

macnow
Takiego maila napisalem do Samury Pozatym nie pisze nic o możliwości utraty gwarancji, itp.
macnow jest offline  
Stary 14.10.2003, 10:11   #51
misiekcze
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.10.2003
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 2
misiekcze w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
easy jak pewnie nie zauważyłeś to nie jest moja aukcja ja ja tylko znalazłem a jakiś łoś chce na tym zarobić kaskę, osobiście to chciałem się dowiedzieć czy to poprostu działa i jak to zrobić czyt też może lepszym sprzętem od liteona jest nec 1300a
misiekcze jest offline  
Stary 14.10.2003, 10:51   #52
marc07
Bywalec
 
Avatar użytkownika marc07
 
Data rejestracji: 25.06.2002
Posty: 30
marc07 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
macnow fajnie to napisłeś,jednakże to Nulka trzeba by zapytac czy on sam opracował tą metode, czy przetłumaczył z zachodniego Forum, jednakże posdpisuje sie pod Twoim mailem i popieram w całości. Troche bezczelnie jest wystawiac takie aukcje...

Ja również wysłałem maila do tego jegomościa...

"Wystawiając tą aukcje wystawiasz nielegalną instrukcje, która jako dokument edukacyjny nie jest Twoja własnoscia intelektualna!!!
JESLI NATYCHMIST NIE USUNIESZ TEJ AUKCJI TO GRUPA LUDZI KTÓRA WSPÓŁPRACUJE Z INICJATOREM TEJ INSTUKCJI UTRUDNI CI MAXYMALNIE ZYCIE ... ZACZYNJAAC OD MAILA DO ALLEGO, A KOŃCZAC NA WYSYLANIU MAILI DO EWENTULANYCH KUPCÓW Z INFORMACJA O "NIERZETELNEJ I NIELEGLANEJ INSTRUKCJI" "
__________________
Pozdraviam
M@rC

Ostatnio zmieniany przez marc07 : 14.10.2003 o godz. 11:44
marc07 jest offline  
Stary 14.10.2003, 13:14   #53
macnow
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika macnow
 
Data rejestracji: 24.09.2003
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 92
macnow w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Odpowiedz Samury:
Cytat:
Skąd wiesz jakim opisem dysponuje, twoje przypuszczenia, że jest to opis niejakiego Nulka są bezpodstawne. Nie mam racji?? Ale i tak postanowilem tą aukcje wycofać, ze względu na to, że instrukcja ta nie byłaby kompatybilna ze wszytkimi wersjami firmware'ów.
Pozdrawiam!!
Myślę, że jednak się zrozumieliśmy
macnow jest offline  
Stary 14.10.2003, 13:16   #54
Nulek
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 04.09.2003
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 127
Nulek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Wyjaśniam, że ogólne wiadomości na temat przeróbki zaczerpnąłem z forum CDFreaks (z owego sławetnego skasowanego wątku). Moim osobistym wkładem był pomysł z patchowaniem i podmianą EEPROMu oraz przetestowanie i opisanie wszystkiego.
Chcę, żebyście wiedzieli, że żałuję, iż podzieliłem się swoją wiedzą. Sądziłem, że kilku zapaleńców, takich jak ja, będzie miało radochę. Cała sprawa została jednak zbyt nagłośniona. Oczywiście mogłem się tego spodziewać. Jak i tego, że "przedsiębiorczy" rodacy będą chcieli na tym zarobić. Szkoda......
W przyszłości zachowam pewne informacje tylko dla siebie.

Nulek
Nulek jest offline  
Stary 14.10.2003, 13:29   #55
marc07
Bywalec
 
Avatar użytkownika marc07
 
Data rejestracji: 25.06.2002
Posty: 30
marc07 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Oto odpowiedź do tej aukcji z Allegro

"Odpowiem krótko: Twoje przypuszczenia są sprzeczne z moją wiedzą i bezpodstawne!!!
Ale i tak postanowilem tą aukcje wycofać, ze względu na to, że instrukcja ta nie byłaby kompatybilna ze wszytkimi wersjami firmware'ów.
Pozdrawiam!!"
"


Nulek nie masz czego żałować!!! Incydent z alegro był do przewidznia, bo jest duzo cwaniaczków jak i ludzi który sa naiwni, ale ta instrukcja nie daje przecież 100% pewnosci ze przeróbka sie uda. Jest ona dokumentem edukacyjnym a nie złotymi 100-procentowym srodkiem który z 401 robi 411 (widać to po wynikach ludzi któy podjeli sie tej próby) Poza tym ta sprawa jest tak gorąco omawiana ze wczesniej czy pozniej i tak by wyszłą na jaw.

Głowa do góry!
__________________
Pozdraviam
M@rC

Ostatnio zmieniany przez marc07 : 14.10.2003 o godz. 13:32
marc07 jest offline  
Stary 14.10.2003, 17:04   #56
robi1971
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.09.2003
Posty: 7
robi1971 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam ponownie Nulek i pozdrowienia dla wszystkich napaleńców i testerów sprzętu. Wczoraj przerobiłem nagrywarę i hula superek jest tylko mały problemik bo niektóre płytki DVD+R i DVD-R na których pisze x4 speed nagrywa tylko z prędkościami 2 i 2,4, ale wydaje mi się że to jest kwestia biosu. No i jeszcze jedno, czy rzeczywiście jest potrzebne przerobienie tego naszego oryginalnego epromu z 401S na 411S HEX Editem, czy nie próbowałeś wgrywania oryginalnego z 411S i co zaczyna się dziać?

P.S.
Nulek nie przejmuj się aukcją Allegro bo to nie ma sensu, byli, są i będą ludzie którzy na wszystkim chcą zarobić, ale to wszysko ma krótkie nóżki, niech tylko jakiemuś padnie nagrywara to niechciałbym być w skórze tego allegrowicza co podał dziadowski biosik))) bo napewno nie będzie to pasować do wszystkich 401S, Lieon coś napewno z tym zrobi))
robi1971 jest offline  
Stary 14.10.2003, 17:04   #57
robi1971
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.09.2003
Posty: 7
robi1971 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam ponownie Nulek i pozdrowienia dla wszystkich napaleńców i testerów sprzętu. Wczoraj przerobiłem nagrywarę i hula superek jest tylko mały problemik bo niektóre płytki DVD+R i DVD-R na których pisze x4 speed nagrywa tylko z prędkościami 2 i 2,4, ale wydaje mi się że to jest kwestia biosu. No i jeszcze jedno, czy rzeczywiście jest potrzebne przerobienie tego naszego oryginalnego epromu z 401S na 411S HEX Editem, czy nie próbowałeś wgrywania oryginalnego z 411S i co zaczyna się dziać?

P.S.
Nulek nie przejmuj się aukcją Allegro bo to nie ma sensu, byli, są i będą ludzie którzy na wszystkim chcą zarobić, ale to wszysko ma krótkie nóżki, niech tylko jakiemuś padnie nagrywara to niechciałbym być w skórze tego allegrowicza co podał dziadowski biosik))) bo napewno nie będzie to pasować do wszystkich 401S, Lieon coś napewno z tym zrobi))
robi1971 jest offline  
Stary 14.10.2003, 17:58   #58
macnow
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika macnow
 
Data rejestracji: 24.09.2003
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 92
macnow w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
robi1971 napisa***322;(a)
...No i jeszcze jedno, czy rzeczywiście jest potrzebne przerobienie tego naszego oryginalnego epromu z 401S na 411S HEX Editem, czy nie próbowałeś wgrywania oryginalnego z 411S i co zaczyna się dziać?....
W EEPROMie zawarte sa inforamcje o kalibracji mocy lasera (OPC). Jeśli zmiana tych danych moze wpłynąć na jakośc zapisu. Czesto bez oryginalnego EEPROMu od 401S napęd nie chce wystartowac. Lampka mruga na pomarańczowo. Jeśli po wgraniu EEPROMu od 411S to znaczy, że jest on zgodny z twoim napędem, lecz z kalibracją bywa różnie wiec dla pewności lepiej wgrać spatchowany EEPROM od 401S

Pozdrawiam,
macnow
macnow jest offline  
Stary 14.10.2003, 21:33   #59
diablo23
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.08.2002
Posty: 24
diablo23 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Czy ktos może potwierdzić jak to jest z nowymi LDW-401S,
czy da sie je upgradowac czy nie?

I jescze jedno co będzie w chwili kiedy wyjda updaty biosa
do LDW-411S, też będzie trzeba czekac na BIN czy już mędzie mozna
bez problemu zrobić upgrade?

Czy ktoś wie jaki (o ile wogóle) dodawany jest software do LDW-411S?
diablo23 jest offline  
Stary 14.10.2003, 21:39   #60
macnow
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika macnow
 
Data rejestracji: 24.09.2003
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 92
macnow w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
diablo23 napisa***322;(a)
Czy ktos może potwierdzić jak to jest z nowymi LDW-401S,
czy da sie je upgradowac czy nie?

I jescze jedno co będzie w chwili kiedy wyjda updaty biosa
do LDW-411S, też będzie trzeba czekac na BIN czy już mędzie mozna
bez problemu zrobić upgrade?

Czy ktoś wie jaki (o ile wogóle) dodawany jest software do LDW-411S?
Teoretycznie bedzie mozna normalnie zrobic update, gdyz naped jest rozpoznawany jako 411S.

Do 401S jest dodawany Sonic MyDVD oraz Sonic RecordNow DX.
Mysle ze do 411S, rowniez.
macnow jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.