Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 20.05.2004, 09:24   #1
KOala
Bywalec
 
Data rejestracji: 09.05.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 44
KOala w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Lite-on LDW-851S aktualizacja BIOS-u

Kupiłem nagrywarkę jak w temacie i mam problem z zapisem tanich płytek. Postanowiłem uaktualnić firmware i w związku z powyzszym mam kilka pytań:
-czy oryginalny program do aktualizacji ze strony Liteon (wraz z BIOS-em) jest bezpieczny- działa pod Windowsem, a zawsze BIOS w mainboardach wolałem uaktualniać z poziomu DOS,
-jak sprawdzić na jakiej wersji obecnie pracuje nagrywarka i jak zrobić kopię tego aktualnego BIOS-u.
-czy nagrywarka musi być podpięta pod jakiś określony kanał?
A tak przy okazji to mam:
Primary master: HDD systemowy
Primary slave: DVD recorder
Secondary master: HDD dane
Secondary slave: CD-RW recorder
W wypadku gdy miałem podłączone oba HDD pod jeden kanał transfer popmiędzy dyskami był słaby. Może lepszym rozwiązaniem jest podłączenie wypalarki DVD pod secondary slave?
Z góry dzięki za odpowiedzi!
__________________
KOala
KOala jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 20.05.2004, 09:38   #2
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
raczej zaleca sie podpiecie dyskow na jedna tasme, a dvd-rw podpialbym na mastera na secondary.

z tego co wiem sposob podpecia nie jest istotny dla flashowania (cyba ze wyraznie instrukcja do biosu o tym mowi). wszelkie programy do kopiowania biosu znajdziesz na stronce kowanskiego www.liteon401s.prv.pl - polecam. eprom i biosek sobie savenij.
a pathery sa bezpieczne pod winda - w sumie wychodzi na to ze jedynym neibezpieczenstwem jest odlaczenie zasilania podczas patchowania, z reszty teoretycznie da sie wyjsc calo.

pozdr
pykson jest offline  
Stary 20.05.2004, 09:48   #3
KOala
Bywalec
 
Data rejestracji: 09.05.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 44
KOala w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki za szybką odpowiedź, pobawię się.
A rozkład napędów jest twoim zdaniem dobry- czy też może przepiąć DVD na kanał sec master?
__________________
KOala
KOala jest offline  
Stary 20.05.2004, 09:53   #4
Kulfon
Bywalec
 
Avatar użytkownika Kulfon
 
Data rejestracji: 10.05.2002
Posty: 61
Kulfon zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja mimo wszystko bym podpiął dyski razem na pierwszym kanale a napędy na drugim - weż pod uwagę że dyski pracują na ATA-100 a napędy na ATA-33
__________________
GG 409835
Kulfon jest offline  
Stary 20.05.2004, 10:28   #5
KOala
Bywalec
 
Data rejestracji: 09.05.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 44
KOala w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Kulfon
Ja mimo wszystko bym podpiął dyski razem na pierwszym kanale a napędy na drugim - weż pod uwagę że dyski pracują na ATA-100 a napędy na ATA-33
Tak miałem na pierwszym kompie na VIA i wszystko ładnie śmigało. Na innej płycie na SIS-ie tego samego producenta (Asrock) przy takim ustawienie transfer z dysku na dysk był bardzo słaby. Powgrywałem najnowsze sterowniki do IDE i najnowszy BIOS do mobo i też nic nie pomogło!
__________________
KOala
KOala jest offline  
Stary 20.05.2004, 10:45   #6
Loczek
Kocham Agnieszke T. !!!
 
Avatar użytkownika Loczek
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: Grajewo (Podlasie)
Posty: 1,724
Loczek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Program flasującu pod windowsa jest całkowicie bepieczny. Radziłbym jednak na czas flasowania przepiąć dyski na kanał secondary a nagrywareczkę dvd na "primary master". Dla bezpieczeństwa wyłącz przed flasowaniem dma i atouruchamianie. Aktualną wersje biosa w twoim napędzie możesz sprawdzić programem z pakietu Nero "Nero Info Tool". Ale jak zrobic kopie biosu - tegonie wiem.
Loczek jest offline  
Stary 20.05.2004, 11:55   #7
Sebastian997
Forumator
 
Avatar użytkownika Sebastian997
 
Data rejestracji: 12.07.2002
Lokalizacja: Katowice
Posty: 724
Sebastian997 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Loczek
Program flasującu pod windowsa jest całkowicie bepieczny. Radziłbym jednak na czas flasowania przepiąć dyski na kanał secondary a nagrywareczkę dvd na "primary master.
Z calym szacunkiem, ale to zupelnie niepotrzebny zabieg.
A tak wogole, to fleshowanie przebiega w LiteOn'ie bardzo sprawnie. Nawet nieudana proba wgrania firmware'u nie oznacza tragedi. Zdarzylo mi sie juz przerywac samemu flashowanie w polowie, czy tez potraktowac nagrywarke przeroznymi nieoficjalnymi, przerobionymi biosami, z ktorych niektore powodowaly pad wypalarki. Oczywiscie nagrywarka po takim makabrycznym zabiegu nie chciala pracowac, jednak bardzo latwo bylo ja doprowadzic do pierwotnego stanu. Wystarczylo po takiej nieudanej probie wgrac ponownie bios (tym razem jednak z pliku bin) programem "Flash Utility for LiteOn". Wczesniej to takich "reanimacji" napedow LiteOn'a uzywalem jeszcze "MtkFlash". Reasumujac, nagrywarki LiteOn'a sa bardzo tolerancyjne i "wyrozumiale" w kwestii flashowania. Oczywiscie warto pamietac o ogolnych zasadach takich jak wylaczenie DMA, wylaczenie aplikacji dzialajacych w tle (np. antywirusa), o oproznieniu tacki napedu. Ale przepinanie nagrywarki na "primary master", a HDD na kanał secondary to juz lekka przesada. No bo niby czemu mialby sluzyc taki zabieg ? Jakie z niego praktyczne korzysci ? Moim zdaniem zadne.

Ostatnio zmieniany przez Sebastian997 : 20.05.2004 o godz. 12:03
Sebastian997 jest offline  
Stary 20.05.2004, 12:09   #8
KOala
Bywalec
 
Data rejestracji: 09.05.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 44
KOala w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Udało się bez przepinania szelek i wyłączania UDMA (co to daje?)- w instrukcji flashowania pobranej ze strony Lite On-a nie było nic napisane, żeby wyłączyć UDMA, tylko żeby wyłączyć aplikacje działające w tle oraz, aby usunąć płytki z napędu.
Nagrywarka nagrała płytkę DVD-R Vakoss (cena poniżej 3,00) x2 bezproblemowo, poprzednio dwie takie płytki popsuły się w trakcie nagrywania!
__________________
KOala
KOala jest offline  
Stary 20.05.2004, 13:15   #9
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ja tez nie przepinalem palnika i nie wylaczalem DMA, wgralo sie ok. Sebastian ma racje co do tolerancyjnosci litkow, podobnie bylo (i jest jak sadze) z cd-rw tej firmy.

teraz czekam co bedzie z biosem 832.

pozdrawiam
pykson jest offline  
Stary 20.05.2004, 22:54   #10
RafałJ.
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.05.2004
Posty: 13
RafałJ. w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A możesz napisać co działo się wcześniej przy wypalaniu płytek? Wyskakiwał jakiś błąd? Mam problem z wypalaniem z tym samym modelem wiec może chodzi o to samo. Wgranie nowego firmwara nic mi nie dało.
RafałJ. jest offline  
Stary 27.05.2004, 20:09   #11
KOala
Bywalec
 
Data rejestracji: 09.05.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 44
KOala w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wyskakiwał błąd w początkowej fazie nagrywania!
__________________
KOala
KOala jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.