Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 10.01.2007, 17:43   #16
slawekj
Guru
 
Avatar użytkownika slawekj
 
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez nnikoo Podgląd Wiadomości
tak jeśli chodzi o ustawienie ale fizycznie nie działa?!
Ustawienie działa to i płytka musi być nagrana jako DVD-ROM.

Prośba o skan i załącznik nagranej płytki po ustawieniu na DVD-ROM w CD-DVD Speed --> Info o dysku.

slawekj jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 28.01.2007, 13:17   #17
Shocker
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Lokalizacja: Siemianowice
Posty: 13
Shocker zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Problem z BookType DVD-ROM w LiteOn LH-18A1H (HL05)

Przy temacie BookType mam następujący problem:
Ustawiłem sobie BookType na DVD-ROM, wypaliłem bez problemu płytkę, ale po wypaleniu nie mogę jej odczytać w nagrywarce. W Nero widziana jest tak jak na załączonym obrazku - jako DVD+RW
(Nagrywałem prędkością x8 na Verbatimach DVD+R x16 - jeśli to ma jakieś znaczenie).

Najlepsze jest to, że w stacjonarnym odtwarzaczu i na innych nagrywarkach/napędach płyta widziana i odczytywana jest bez problemu.

Ogólnie zauważyłem, że nagrywarka nie odczytuje moich starych dobrze nagranych płyt z ustawionym BookType na DVD-ROM

Czy ktoś się spotkał z czymś podobnym i wie w czym problem?
Dołączone obrazki
File Type: png LITE-ON_DVDRW_LH-18A1H_HL05_28-January-2007_14_06.png (21.8 KB, 85 oglądane)
Shocker jest offline  
Stary 28.01.2007, 13:38   #18
slawekj
Guru
 
Avatar użytkownika slawekj
 
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Shocker Podgląd Wiadomości
Ogólnie zauważyłem, że nagrywarka nie odczytuje moich starych dobrze nagranych płyt z ustawionym BookType na DVD-ROM
Chyba to nie są dobrze nagrane płytki.

Ten napęd ma słabą korekcję.


http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...7&postcount=15

slawekj jest offline  
Stary 28.01.2007, 14:41   #19
Shocker
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Lokalizacja: Siemianowice
Posty: 13
Shocker zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
BookType cd.

Są dobrze nagrane, na dowód poniżej zamieszczam zrzut w załączniku.
Płytka Verbatim x16, cake 10szt. nagrana bez ustawienia BookType (ustawienie NORMAL)...
palona x8 z włączonym Online Hypertuning. Jedynie można mieć zastrzeżenia co do Jitter na początku, ale nie o tym dyskutujemy...

Tą płytkę mój LiteOn czyta bez problemu (jak i inne napędy). Tamte stare płytki też są dobrze nagrane (to są markowe TDK x4!) - testowane u sąsiada który ma BenQ 1650...
U niego bez problemu czyta moje nagrane płyty z BookType DVD-ROM. Scany na dowód mogę wrzucić jak się do niego przejdę. Tak samo mój stacjonarny LG radzi sobie z nimi bez problemu.

Tak więc to nie jest problem źle nagranych płyt! Także nie jest to wina biosu, testowałem już HL01, HL03, teraz mam HL05, spróbuje jeszcze ten HL06, ale wątpię, że to pomoże...

Nadal ponawiam pytanie czy ktoś spotkał się z tym samym problemem,
że LiteOn LH-18A1H nie odczytuje płyt DVD+R z ustawionym BookType na DVD-ROM?
Dołączone obrazki
File Type: png LITE-ON_DVDRW_LH-18A1H_HL05_27-January-2007_22_21.png (33.8 KB, 81 oglądane)
Shocker jest offline  
Stary 28.01.2007, 17:32   #20
Shocker
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Lokalizacja: Siemianowice
Posty: 13
Shocker zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
BookType cd 2.

Więc problem chyba jest po stronie firmware i obsługi nośników.
Po wgraniu HL06, przeczytało Verbatima oraz starą Esperanze x8 (Obydwa mają kod MMC).

Nadal jednak nie czyta starego TDK DVD+R x4 o kodzie: TDK001, widzi go jako DVD+RW.
Może LiteOn uznał, że już takich płytek od 2 lat nie produkują i nie ujął ich w spisie obsługiwanych nośników


PS. Byłem u sąsiada, chciałem wrzucić screeny jakości nagrania tych DVD o których mowa,
ale ten Philips DVDRW1660P1 (fw 1.6) skanuje płytki z maksymalną prędkością x0,6, więc zeskanowanie płytki zajęłoby ponad półtorej godziny. Advanced Disc Quality w ogóle nie startuje, wywala błąd.
Nie wiem czemu tak wolno skanuje ten Philips, w końcu to przecież Benq 1650 w innej obudowie.
Shocker jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.